Forum Forum inwestycyjneFundusze

A dlaczego nie MBank???

A dlaczego nie MBank???

MK_Kace / 95.50.66.* / 2013-03-26 13:15
Hej
Od czasu do czasu zaglądam tu na forum i dziwi mnie kilka spraw. Ciągle mowa jest o agentach Neovision, AXAch i innych pośrednikach, którzy za zakup funduszy życzą sobie prowizje albo jakieś dziwne pokrętne, długoterminowe umowy każą podpisywać. Czy nie lepiej jest korzystać z darmowych kanałów obrotu funduszami inwestycyjnymi?? Takimi jak MBank lub podobne. Czy jest jakaś różnica, korzyść, której nie dostrzegam????
A tak z innej "beczki" jakie macie fundusze???
Wyświetlaj:
max1224 / 2013-03-26 20:45 / Tysiącznik na forum
Mam swoją własną wizję każdy kto świadomie podejmuje decyzje ... nie jest ubrany i każdy ma wolność wyboru ... dlatego, że wybrałem tak a nie inaczej spotkało mnie już kilka dość niewybrednych ataków, i wyzwisk od sprzedawców i naciągaczy począwszy ... nie w tym rzecz ... widząc jak nasz rząd skubie nas na każdym kroku uznałem, że trzeba samemu zatroszczyć się o tę najtrudniejszą część życia (starość), z czasem poznając produkt upewniłem się co do słuszności wyboru, a w pewnym okresie postanowiłem spróbować też mbanku i szczerze? (nie zamierzam z nikim polemizować) moje subiektywne odczucie jest takie, że wolę ponosić te kosmiczne opłaty ... nie będę rozwodził się nad porównaniami bo znowu posądzony zostanę o kryptoreklamę :) a największym atutem dla mnie jest właśnie fakt długoterminowej umowy z drakońskimi karami za zerwanie, bo pomaga mi wytrwać i być konsekwentnym w realizowaniu celu jaki sobie 7 lat temu postawiłem,
znając siebie wiem, że mając łatwy dostęp do kasy nie utrzymałbym jej długo bo zawsze znajdzie się potrzeba na wydanie kilku złotych
PS. jakie mam fundusze wie każdy zaglądający na mój blog
tomasz_ / 83.30.251.* / 2013-03-27 10:10
max jezeli posiadasz oba produkty moze lepiej je porownaj, dlaczego sugerujesz ze mbank jest gorszy oczywiscie poza tym ze skandia trzyma ciebie w dyscyplinie bo nie kazdego to dotyczy,ja np cenie sobie to ze wkazdej chwili moge z czegos zrezygnowac bez oplat i kar w zyciu roznie bywa,a moze chodzi ci o czas realizacji zlecen ,piszesz o ukrytych oplatach w mbanku dziwne ja tego nie zauwazylem,moze oferta tfi, nie zebym ciebie atakowal ale poprostu tego nie rozumiem
tomasz_ / 83.30.212.* / 2013-03-26 18:18
Skandie aegony itp. polecają ubrani albo ubierający , jestem w mbanku od 6 lat i nie dostrzegam negatywów a negatywem powyzszych sa oplaty ,natomiast fundusze moze nie te same ale takie same.
max1224 / 2013-03-26 19:05 / Tysiącznik na forum
100% racji jak na ubranego w mbank;)
MK_Kace / 83.238.182.* / 2013-03-26 20:09
Hej
Wiem, że udzielasz się dość intensywnie na tym forum, ale ta wypowiedź jest Ciebie niegodna.
Wytłumacz mi, bo o to własnie pytam, co rozumiesz pod pojęciem "ubranym" w MBank? Akurat z SFI MBanku mogę zrezygnować w każdej chwili, nie ma opłat, ani umów terminowych. To nie za bardzo rozumiem w co jestem "ubrany"?
A możesz zdradzić, jak ty inwestujesz w fundusze? Za pomocą jakich narzędzi i z jakiej firmy korzystasz?
Nie napisałem tego złośliwie, tylko szukam informacji i prawdziwej drogi :)
max1224 / 2013-03-26 20:19 / Tysiącznik na forum
ponadto pisałem do gościa pod Tobą ... tomasz_ / 83.30.212.* / 2013-03-26 18:18
max1224 / 2013-03-26 20:15 / Tysiącznik na forum
każdy jest w coś ubrany czyż nie? ... dla jasności mam jedno i drugie nie czuję się w nic ubrany stąd może reakcja. Pozdrawiam
tedchom_nielog / 194.177.30.* / 2013-03-26 14:38
Nie ma czegoś takiego jak za darmo. Możliwe jest, że nie widzisz tego co płacisz. Zresztą poczytaj sobie inne wątki to zobaczysz. Wiadomo każdy może co innego doceniać, każdy ma inną świadomość.
Ty chcesz mieć za darmo wszystko i uważasz że tak masz, więc jesteś zadowolony i tak 3maj. Ja nie korzystam świadomie z tego rozwiązania i wiem doskonale dlaczego. Płacę opłaty i mimo to lepiej zarabiam jak w Mbanku ponoć bez opłat;),jednak to zależy od wiedzy o tym co się posiada i umiejętności tego wykorzystania.
Wiesz jeżdżę samochodem który pali ok 20/100km benzyny i nie rezygnuję z tego. Po co miałbym się z kimś przekomarzać kto jeździ samochodem palącym 5/100km? Coś kosztem czegoś.
Bez sensu aby się licytować co lepsze. Ja uważam, że Skandia a ty że Mbank i ok.
Najistotniejsze jest jednak to aby odkładać pieniądze i je pomnażać.
MK_Kace / 95.50.66.* / 2013-03-27 10:07
Hej
Wiecie, co chopy... widzę, że tutaj jak i na innych forach niczego się konkretnego nie dowiem. Zadałem konkretne pytanie, a odpowiedzi są raczej mało tematyczne. Teraz wiem jak łatwo zostać tysiącznikiem na forum skoro na jedno pytanie odpowiada się kilkoma jednozdaniowymi pseudoodpowiedziami:). Dowiedziałem się również jak fajnie się jeździ 20l/100km smokiem :). Niestety nie dowiedziałem się nic konkretnego na temat funduszy :).
To może podam swoje typy:
ING_sp .Dywid USA
ING_GLOB DłUG KORP
ING ŚR-EU WZROSTOWY - na tym troszkę wtopiłem
UNI-Lokata - to dla bezpieczeństwa.
A jak u Was.....
max1224tel / 83.4.35.* / 2013-03-27 10:11
a uważnie czytałeś? wszystko na ten temat masz na moim blogu ... po co przepisywać
zapraszam do lektury
NA ZAŚCIANKU ŚWIATA
tedchom_nielog / 194.177.30.* / 2013-03-26 14:39
Ja siedzę teraz w bezpiecznych i około 20% S
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy