Forum Forum inwestycyjneFundusze

A ja ostatnio zainwestowałem... (a my nagradzamy smyczką Money.pl)

A ja ostatnio zainwestowałem... (a my nagradzamy smyczką Money.pl)

Redakcja forum / 2006-03-17 07:22
Ciekawi jesteśmy Waszych decyzji, co do oszczędzania, inwestowania, strategii kredytowej.
Podziel się informacją o ostatniej takiej decyzji (uzasadnieniem) i przyślij nam swój adres - wyślemy smyczkę Money.pl.
Wyświetlaj:
Redakcja forum / 2006-03-22 19:30 / Administracja forum
Wypowiadających się prosimy o adres pocztowy - wyślemy upominek.
Rojek / 2006-03-28 15:31
Też wziąłem kredyt studencki, nie ubezpieczałem go wiec interesuje mnie ten wątek twojej wypowiedzi
Kwotę kredytu należy bezwzględnie zabezpieczać (banki czasem wymyślają jakiś powód i chcą natychmiastowej spłaty oprocentowując odsetkami karnymi)
Jakie moga byc to powdy oprucz nie terminowego dostarczenia zaswiadczenia o nauce ?????
Adas / 212.2.100.* / 2006-03-30 20:49
Banki moga stwierdzic ze jestes niewyplacalny. Tak z wlasnego widzimisie i kaza od razu splacac kredyt.
Adas / 212.2.100.* / 2006-03-21 17:28
Chce uzbierać 50000 na używaną kawalerkę.

Spłacam kredyt studencki - zostalo lekko ponad 10.000. Jako że oprocentowanie wynosi 2,35% nie opłaca mi się wcześniej spłacić. Kwotę kredytu należy bezwzględnie zabezpieczać (banki czasem wymyślają jakiś powód i chcą natychmiastowej spłaty oprocentowując odsetkami karnymi). Wybrałem Eurobank. Mieli w nim 4,25 a mają 4,15% w skali rocznej dla lokat trzymiesięcznych i bardzo ciekawy punkt mówiący że zmiana oprocentowania może nastąpić tylko gdy NBP zmieni stopy. Lepsze oprocentowanie było w Dominecie ale to dla mnei zbyt młody bank.

Z reszty pieniążków 80% inwestuje na emaxplus. Kiedy emaxplus przekracza 8000 to 5000 przesyłam na jakas lokate. 3000 zawsze mogą być potrzebne w nagłym przypadku. Pozostałe 20% zacząłem inwestować w DWS top 25 - wg mnie dosyć dobrym funduszu. W ciągu miesiąca dał mi 6,39% zysku (przed opodatkowaniem) a giełda aż taka dobra nie była. Obecnie uczę się funduszy inwestując tam małe środki. Z czasem pewnie zacznę grać na giełdzie. Myślę że fundusze są dobrą nauką wstępną przed giełdą. Co do funduszy i giełdy...zakładam możliwość nie korzystania ze środków tam zgromadzonych przy kupnie mieszkania.

Najważniejszą rzeczą w inwestowaniu jest znalezienie sobie celu. Bez celu pieniążki szybko się rozejda - jest tyle ciekawych rzeczy na które możemy je przeznaczyć :)
Rojek / 2006-03-28 15:40
Też wziąłem kredyt studencki, nie ubezpieczałem go wiec interesuje mnie ten wątek twojej wypowiedzi
Kwotę kredytu należy bezwzględnie zabezpieczać (banki czasem wymyślają jakiś powód i chcą natychmiastowej spłaty oprocentowując odsetkami karnymi)
Jakie moga byc to powdy oprucz nie terminowego dostarczenia zaswiadczenia o nauce ?????

Odnosnie mojego kredytu - Całosc inwestuje w fudusze puki co dopiero zaczynam wiec mam tylko Arke (narazie stabilna ale mysle o zamianie na akcyjna) w przyszłym miesiacu prawdopodobnie kupie DWS MS TOP 25 ma niezle wyniki w ciagu roku a na poczatku tego był zdecydowanie najlepszy, mysle ze ARKA bedzie miala spora konkurecje.
irek / 83.19.167.* / 2006-03-22 16:26
witaj, tez jestem studentem i rozpocalem inwestycje w funduszach. przy ostatnich bessach wycofalem 5000 z FObligacji i uruchomilem na ekoncie emaxplus.
wyjasnij mi co znaczy:
Kiedy emaxplus przekracza 8000 to 5000 przesyłam na jakas lokate.

dziekuje
Adas / 212.2.100.* / 2006-03-22 19:25
Witam, ja już nie jestem studentem, spłacam już moje studenckie życie i to co opisałem jest przy założeniu stałego dodatku nowych oszczedności.

Emaxplus mimo to ze nie jest najwyzej oprocentowany ma duzy plus ktora jest płynność. Zakładam że jakąś część kapitału potrzebuje mieć na pilne wydatki gdyby wystąpiły i jest to te minimum 3000 na emaxplus. Z drugiej strony nie chce mieć 20 lokat, wiec jak sie sie uzbiera 3+5tys to te 5 umieszczam na lokacie np w Eurobanku. Te drobne roznice w procentach to przy 5000 kilka zlotych, ale oszczedzanie polega na drobnych a systematycznych wartosciach dodanych.

Wyższe oprocentowanie ale przy wyzszej kasie zauwazylem w PFG Banku...jakos tak sie nazywa ten nowy grecki bank. Minusem jest tu oprocentowanie na rachunku oszczednosciowym takie jak opodatkowanie...znaczy do pewnego progu jedne, od kwoty powyzej progu większe (4,25), dodatkowo naliczane codziennie - nie robilem jeszcze symulacji jak te codzienne zaokraglenia i codzienny belka oraz progi procentowe odbijaja sie na rzeczywistym oprocentowaniu. Do tego dochodzi 3zl oplat miesiecznie za konto.

Dzisiejszy post odnosi się tylko do części lokatowej oszczędności. Każdy oczywiście powinien sobioe sam określić jaki procent inwestuje w lokaty, jaki w fundusze a jaki w akcje co zależy głównie od tego kiedy będziemy tej kasy potrzebowali.

Pozdrawiam,
poiesis / 2006-03-23 10:48
DWS? co to za fundusz?
ja tez inwestuje male srodki w funduszach.
ostatnio przy wzroscie dolara zarobilem 7% w Unidolar

obecnie zainwestowalem w BPH AktywZarz
P. / 83.19.102.* / 2006-03-26 14:41
Polecam ten fundusz. Wejdz na ostatnie notowania. Mnie też skucił ten fundusz i od miesiąca lokuje tam pieniądze. Nie trudno zgadnąć, że jestem zadowolony. W tej chwili zastanawiam się nad GTFI
Adas / 212.2.100.* / 2006-03-23 15:59
"Najlepsze wyniki wg rocznej stopy zwrotu
Fundusze akcji
Arka BZ WBK Akcji +62.75
BPH Akcji +46.67
DWS Top 25 +45.11"
Tomasek / 2006-03-19 22:07
ja zainwestowałem swoje oszczędnosci w fundusze w dwóch bankach dlatego że:
1. lokaty bankowe nie dają satysfakcjonujących oproocentowan jakie daja fundusze
2. posiadając fundusze w dwóch bankach daje mi pewnośc lepszej inwestycji niz tylko w jednym banku
3. postaram sie ten swój portfel jeszcze troche urozmaicić
4. zastanawiam sie nad kredytem którym moge dofinansowac swoje fundusze - mysle że odsetki od tego kredytu i tak mi sie zwrócą po kilku latach
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy