Forum Polityka, aktualnościPolityka

ABW: Były błędy przy zatrzymaniu Blidy

ABW: Były błędy przy zatrzymaniu Blidy

Money.pl / 2007-08-08 09:07
Komentarze do wiadomości: ABW: Były błędy przy zatrzymaniu Blidy.
Wyświetlaj:
bartłomirj / 79.187.37.* / 2007-08-08 10:32
wymierzyła sobie sama sprawiedliwość, nie zrobiła tego lekkomyślnie, skoro miała broń to taką alternatywę brała poważnie pod uwagę. Zajmijcie sie meritum sprawy dlaczego bała sie kontaktu z prokuratorami ? Czy były z Jakubowska koleżankami ?
Czy wszyscy do których puka prokurator mają w łazience pistolet ?
piinokio / 83.27.251.* / 2007-08-08 12:31
Typowy produkt PRLu. Nie ma znaczenia czy są dowody czy nie ma, najważniejsze do wywlec na oczach wszystkich i przykładnie dokopać. Miernota będąca obecnie ministrem sprawiedliwości zapowiadała "porażające dowody". Nie pojawiły się ani w przypadku Blidy ani w przypadku lekarza ktory miał mordować pacjentów. W normalnym kraju każda z tych spraw wystarczyłaby do tego aby taki minister zniknął nie tylko z ministerstwa ale z życia publicznego na zawsze. Polska stała się krajem bezprawia i taka jest prawda.
s. / 85.14.126.* / 2007-08-08 11:02
Co za idiotyczna wypowiedź obrazująca niezmierne zaufanie do państwa. Przecież średnio rozgarnięty idiota wie, że to nie był żaden wypadek, tylko zaplanowana akcja która powiodła się w 100%. Pod siedzibą CSRG w Bytomiu od 6:00 czekali funkcjonariusze ABW, którzy kilka minut po zamordowaniu Blidy aresztowali Prezesa CSRG - tak jakby czekali na sygnał w stylu "zabiliśmy sukę, możecie działać". Z kolei pani Kmiecikowa (której zeznania rzekomo dały zielone światło ABW) uchodzi na Śląsku za osobę z którą się rozmawia i grzecznie traktuje (bo ma zbyt mocne plecy - jak jej kto podpadnie to czapa), ale broń boże nie robi się jakichkolwiek interesów (oszukanych przez nią liczy się w tysiącach).
Nie twierdzę, że Blida była "czysta" jak nie przymierzając sierotka Marysia, ale stała ością w gardle różnym prawym i sprawiedliwym - jej zeznania mogły pogrążyć parę zer i wodnika...
R.K. / 2007-08-08 10:55 / Tysiącznik na forum
spojrz na to z drugiej strony:
-zamykaja cie w kiciu i odcinaja od rodziny i adwokatow i materialow sledztwa.Mozesz tak siedziec miesiacami a nawet latami.tak wlasnie sie teraz dzieje pod rzadami kaczek.Dla normalnego czlowieka pobyt w wiezieniu to smierc,a nawet gorzej.
- wielu moich znajomych ma bron.Gdy spia,maja przy lozku.gdy sie myja,maja w lazience.
-gdybys sie dowiedzial,ze twoj przyjaciel i tylko on,doniosl na ciebie tak,ze grozi ci jak wyzej;co bys zrobil???
Najpierw mysl,potem pisz
******* / 79.187.37.* / 2007-08-08 12:08
naucz się zyć uczciwie !
będziesz spaŁ SPOKOJNIE.
na co ci jeszcze brakuje kasy ?
marek 19-53 / 83.24.57.* / 2007-08-08 09:07
reasumując powinni założyć, że idą aresztować uzbrojonego po zęby bandziora.
Robert (dawniej zx) / 195.205.11.* / 2007-08-08 10:36
Można kochać PiS czy też całą obecną ekipę. ABW ma jednak swoje procedury po to, aby ich przestrzegać, a nie po to aby stosować je lub nie w zależności od nazwiska zatrzymywanego lub spodziewanych skutków medialnych. To akurat postulat pańskich ulubieńców żeby prawo było takie samo dla wszystkich niezależnie od nazwiska czy przynależności politycznej lub koteryjnej. Postulat, który ja również popieram. Jak wygląda to w praktyce coż "...jaki koń jest każdy widzi..." ale akurat dochodzenie wewnętrzne w ABW jest jak najbardziej w porządku.
marek 19-53 / 83.24.30.* / 2007-08-08 20:53
Szanowny Panie, swoje uczucia ulokowałem nie w PiSie, nie w ekipie.

Jak kiedyś napisałem, że aresztowanych należy skuć w trosce o ich własne bezpieczeństwo - to spotkałem się z ogromnym protestem. Że to niedopuszczalne, że nie można przecież wszystkich traktować tak samo, że lekarz czy minister to nie bandyta.

Mój komentarz odnosił się raczej do wypowiedzi GW, a raczej jej fałszywej troski o "przestrzeganie procedur".
Przecież gdyby Blidę wyprowadzono w kajdankach byłby wrzask, że traktuje się ją jak bandziora.
s. / 85.14.126.* / 2007-08-08 11:09
Tak, to jak wytłumaczyć takie fakty:
- strzały były dwa, albo i trzy (nie trafiła?),
- jej męża praktycznie maglowano przez dwa dni bez przerwy (tłumaczono facetowi, że skoro załatwili żonę, to jego też mogą?),
- który samobójca strzela sobie w serce? Przecież to jedna z boleśniejszych rodzajów śmierci,
- dlaczego początkowo podawano, że towarzyszyła jej funkcjonariuszka, a obecna wersja mówi o tym, że pozostawiono ją samą?
- dlaczego zero i wodnik walczyli jak lwy, by nie powoływać żadnej komisji śledczej? Przecież podobno to były przekręty SLD? co im szkodziło pokazać je publice?

Podsumowując; tylko idiota uwierzy, że to było samobójstwo, no ale jak to mówią takich nie sieją...
Robert (dawniej zx) / 195.205.11.* / 2007-08-08 13:17
OK, ponieważ żyję już podnad 30 lat w Polsce jasnym dla mnie jest, że nagminnym zjawiskiem jest nieznajomość lub też niezrozumienie wypowiedzi, które się komentuje. Nie podważam wątpliwości wokół okoliczności śmierci Pani Blidy bo jest ich co niemiara i diabli wiedzą czy nie będą tak "wyjaśnione" jak okoliczności śmierci Pana Papały. Moja wypowiedź odnosi się jednak do wypowiedzi mojego przedmówcy, ktora dotyczy jakby czegoś innego niż to do czego Pan się odnosi. Moje sformułowanie, które jak mniemam najbardziej Pana wkurzyło "... ale akurat dochodzenie wewnętrzne w ABW jest jak najbardziej w porządku" wyraża tylko moje przekonanie, że uruchamianie takiego dochodzenia w przypadkach wątpliwych jest uzasadnione nie odnosi sie natomiast do wyników tego konkretnego dochodzenia bo znamy je tylko częściowo i tylko z mediów czyli znamy może 10%, a może nawet mniej faktów, które należałoby wziąć pod uwagę.
s. / 85.14.126.* / 2007-08-09 07:50
Ja zrozumiałem, ale czy pan również? Skoro powodem morderstwa było celowe działanie kogoś w ABW, to nie ma sensu powoływać się na procedury. Jeżeli nie zabili by jej, to z pewnością wyprowadzili by ją w kajdankach. Teraz już jest to zrozumiałe? Przepraszam, ale nie przywykłem do tłumaczenia toku rozumowania.
...* / 83.12.60.* / 2007-08-08 10:28
Funkcjonariusz aresztujący kogokolwiek nawet 150-cio letnią staruszkę musi zakładać, że aresztowany będzie się bronić - nie może lekceważyć nikogo bo gra idzie również o życie i zdrowie funkcjonariusza.
Proszę zobaczyć w jaki sposób policja w USA zatrzymuje kierowców.
marek 19-53 / 83.24.30.* / 2007-08-08 20:58
Ależ ja to popieram. Podkreśliłem raczej sprzeczności w stanowisku GW. Jak skuli -źle, jak nie też źle.
s. / 85.14.126.* / 2007-08-09 07:57
Sprzeczności wychodzą gdy rozumowanie opiera się na fałszu. Wg mnie spekulowanie czy mieli ją zakuć czy nie są bez sensu, ponieważ gdyby jej nie zakuli, to nie mogli by powiedzieć że popełniła samobójstwo. Widzicie manipulację? To tak samo jakby mieć pretensje do pieszego potrąconego na chodniku, że nie rozglądał się przed wejściem na jezdnię, bo przecież takie zachowanie chroni przed potrąceniem.
Wydaje mi się, że jest to niezwykle trafne porównanie.

Najnowsze wpisy