AC

Jokers / 83.9.19.* / 2007-08-29 18:23
Witam mam problem poniewarz czuję się oszukany miałem wypadek autem sprawca odjechał z miejsca wypadku ubezpieczyciel stwierdził szkodę całkowitą.Auto w eurotax wyliczono że kosztuje 15,600,uszkodzdzenia powstałe na skutek wypadku to min uszkodzona podłużnica maska lampy porysowany bok.Wyceniono że dostanę 4,600 a za 10900 mam sprzedać to auto za które mechanik proponował ok 5000 że go odkupi czy mogę się odwołać od tej decyzji ?
Redank / 2007-09-03 23:19
Jeżeli ubezpieczyciel kwalifikuje szkodę jako całkowitą to proszę sprawdzić w o.w.u. (ogólne warunki ubezpieczenia A-C; zakładam, że sprawcy nie ustalono i szkoda jest likwidowana z Pana ubezpieczenia A-C) na jakich zasadach można takiego rozliczenia dokonać. Niech Pan napisze do jednostki nadrzędnej, że żąda Pan odszkodowania w pełnej wartości samochodu, czyli 15,600 a samochód pozostawia Pan do dyspozycji zakładu ubezpieczeń, który jak znajdzie kupca to niech go sprzedaje nawet i za 12.000, ale to nie będzie już Pana zmartwienie. W przeciwnym wypadku niech Pan zażąda pełnego odszkodowania za koszty naprawy samochodu.

Najnowsze wpisy