Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

AC z regresem w PZU - pułapka

AC z regresem w PZU - pułapka

degustator / 195.72.148.* / 2010-01-12 14:43
Miałem kolizję z psem na płatnej autostradzie. Na miejscu były obecne wszystkie niezbędne służby i sporządzono wszystkie niezbędne protokoły. Zapewniono mnie o gotowości pokrycia strat z ubezpieczenia, jakie koncesjonariusz autostrady zawarł z Wartą.
Niestety (naiwniak ze mnie) zamiast odnaleźć Wartę i z nią procedować dalej, poleciłem likwidację szkody z mojego AC w PZU z regresem do Warty. Po karkołomnych próbach skontaktowania się z likwidatorem szkody, w końcu dowiedziałem się, że moją polisę AC pomniejszono o koszt likwidacji szkody. Poniewaz samochód ma współwłaściciela (bank kredytodawca) poproszono mnie o doubezpieczenie samochodu na w/w kwotę.
Dlaczego pomimo akceptacji regresu przez Wartę (zwrotu kosztów naprawy) PZU nie odtworzy mojej polisy do jej wartości z przed zdarzenia, skoro likwidując szkodę zapewniało przywrócenie auta do stanu pierwotnego?

Jestem w szoku, bo wynika stąd, że gdybym nie zgłosił regresu, to PZU zlikwidowałoby szkodę z mojego AC, nie otrzymałoby wówczas zwrotu kosztów napawy, a moja polisa byłaby w takim samym stanie jak obecnie. Jedyną różnicę stanowiłaby utrata zniżki, ale teoretycznie mogłem jej nie mieć.
Czy wam też wydaje się to chore?
Wyświetlaj:
Margareth / 2010-01-13 00:24 / Bywalec forum
Hmm.. myślę ze takie sprawy najlepiej wyjaśniać w oddziale, tak Ci mogą powiedzieć kto ma rację itd. Ja osobiście mam bardzo dobre doświadczenia jeśli chodzi o PZU
lezdrub / 79.185.84.* / 2010-01-13 13:43
margareth.Ty masz bardzo dobre doświadczenia jesli chodzi o PZU, bo jesteś przedstwawicielem PZU Kazzdy pies swój ogonek chwali.
danka3 / 212.76.37.* / 2010-01-14 19:49
Ja nie jestem przedstawicielem PZU , tylko zwykłym klientem.I powiem Wam ze to co najbardziej odpowiada mi w tej firmie to rzetelnosc i marka.
anthon / 2010-02-18 22:28 / portfel
litości.... takie dyrdymały pisać
any / 2010-01-14 22:50 / portfel / Bywalec forum
No tak - rzetelność, zwłaszcza potwierdzona karą, za stosowanie niekorzystnych zapisów.
Brawo!
Margareth / 2010-01-13 17:13 / Bywalec forum
Czy trzeba być przedstawicielem jakiejś firmy by ją chwalić?
Chyba nie.
Ty masz prawo pisać o kimś innym a ja Cię nie będę posądzać o pracowanie tam.
Dobrymi doświadczeniami trzeba się dzielić :)
hipcio55 / 83.31.76.* / 2010-02-19 17:51
Wątpie, żeby coś takiego w PZU było. Zawsze można odwołać się od tej decyzji. Jeżeli coś to można napisać reklamację na likwidatora. Ja mam wszystko w PZU i z tego co słyszałem to dobre odszkodowania wypłacają.
jip_live / 2010-02-20 13:40
Ja tez nie narzekam i jakoś nie mogę sobie wyobrazić żeby mieć inne AC niż w PZU, zawsze biorę cały pakiet i nigdy jeszcze nie zdarzyły mi się jakiekolwiek kłopoty.
Margareth / 2010-02-22 22:36 / Bywalec forum
Też tak myślę, AC to koniecznie w jakiejś solidnej firmie
lezdrub@interia.pl / 83.28.219.* / 2010-02-22 23:25
W tak solidnej jak PZU płaci bez vat. Jedna jedyna na rynku polskim.
I z tego tytułu otrzymala 15 mln. I bardzo dobrze nie bedzie oszukiwać klientów.
Mam nadzieję,że juz się nie odważy.

Najnowsze wpisy