Forum Prawo - porady i tematy

Adwokaci i radcy prawni idą na wojnę z Ziobrą

Adwokaci i radcy prawni idą na wojnę z Ziobrą

skomentuj
Wyświetlaj:
bacha / 82.143.161.* / 2007-04-21 00:49
Pan Ziobro powinien dobrze skontrolować wrocławskie środowisko sądownicze i adwokackie. Co tu sie dzieje wszyscy wiedzą tylko nikt nie chce mówić. Znani sa adwokaci, którzy ponoć mają dojście do sędziów. Chyba tak jest bo sama ostatnio doświadczyłam dziwnych wyroków i nie rozumiem jak to jest z tym prawem w Polsce, że każdy sędzie wydaje inny wyrok w tej samej sprawie...Rejonowy skazuje /i słusznie/ a póżniej odwoławczy oczyszcza - i tak sobie matacze i złodzieje działają dalej...I to jest sprawiedliwość? Bardzo dobrze - niech Ziobro trochę porozlicza to towarzystwo, takie biedne, a zobaczcie czym jeżdża i jak mieszkają...BRAKUJE BARDZO POMOCY DLA BIEDNIEJSZYCH....właśnie szukam takiej - może mi ktos podpowie...
szarotka / 83.29.215.* / 2007-03-09 22:59
Troche to potrwa, ale po jakims czasie - niestety ze szkodą dla klientów - prawnicy bez aplikacji i doświadczenia tak naknoca, że klienci beda szukać tych szanujących sie, drogich adwokatów, u których znajda profesjonalną poradę i profesjonalne poprowadzenie postepowania przed sądem.
Proste pytanie: czy chory woli poradę felczera, lub nawet dyplomowanej pielęgniarki, czy lekarza specjalisty? Takie świadome zabagnianie rynbku prawnego odbije sie na
jakości usług i wzbudzi mnóstwo niezadowolenia u klientów, a sądy będa jeszcze bardziej obciązone, bo źle, czy kiepsko przygotowane postepowanie nie skończy sie na jednej rozprawie, co bedzie powodowało jeszcze dłuzsze terminy załatwiania spraw.
Trzeba być czynnym prawnikiem, żeby wiedzieć, że takie innowacje działają na szkode
a nie dobro klienta.
MOON28 / 83.7.33.* / 2007-02-02 02:32
szczelny system prawniczy, chodzi tam tylko o kase i nic wiecej, żal prawnikom pozegnac się bedzie z konkurencja wolnorynkową, chcieli by nic nie robic i wozic się,,, TaS i nie porownoj prawnika do lekarza ;) bo lekarz musi sie uczyc a tobie prawniczy stołek tata załatwił.
jeden z wielu / 88.156.224.* / 2007-03-05 10:13
Minister Ziobro ma całkowitą racje bo coś z tym trzeba zrobić,nie wszystkich stać na prawnika
bo tu nawet za niewielką poradę trzeba płacić słono, przy doświadczeniu w prostych
sprawach to niewielki nakład pracy.Sprawy jak wiadomo są różne,społeczeństwo coraz
biedniejsze i niekiedy prosta sprawa do wygrania , przekreśla żywot człowieka ,bo nieznajomość prawa niestety słono kosztuje.
łatwiejszy i tańszy dostęp do prawnika to jedyna szansa dla biednych ludzi.
Konrad72 / 2007-03-03 18:09
system nie jest już szczelny, no chyba, że dla tych którzy się nie uczą albo uważają, że znajomość prawa i przepisów na poziomie akademickim wystarczy, żeby sobie poradzić w sądzie. Aplikacja to pdstawa, a ciągłe przypominanie o tatusiach prawnikach (adwokatach, radcach prawnych) to paranoja. Goście myślą, że sama znajomość przepisów dot. np: apelacji wystarczy żeby napisać dobry środek odwoławczy znam takich którzy skupiają się na pisaniu uzasadnienia zamiast na opracowaniu "porządnych" zarzutów. Jakbym teraz zadał pytanie (tym którzy tak narzekają na cały sytsem naboru na aplikację, adwokatów i radców prawnych) kto dowiedział się o tym w trakcie studiów to oczywiście wszyscy zgodnie by odpowiedzieli, że każdy z nich o tym wiedział już od pierwszej klasy liceum.
Wreszcie mówienie o tym, że wszyscy adwokaci i radcy prawni za dużo zarabiają to bzdura są tacy których szukają klienci i tacy którzy szukaja klientów.
Ograniczym zarobki prawników, ciekawe czy wtedy bardziej wzrosnie zainteresowanie tymi zawodami i czy ktoś będzie chciał rozmawiąć za forach o "złych i chciwych i nieuczciwych korporacjach".
MOON28 piszę chodzi o kase i nic więcej. Nie nie chodzi o kasę i my i wy i oni wszyscy robią i chcą to robić tylko i wyłącznie dla idei. :-)
Jeżeli wożą się i nic nie robią to trzeba się zastanowić co robią Sądy, Prokuratury i inne instytucje przed którymi prawnicy staja, jak reagują na to, że adw. i rad. pr. nic nie robią.
Trzeba się zapytać klientów zwłaszcza tych instytucjonalnych dlaczego płacą tym "nierobom" nawet tylko za gotowość.
a-a / 195.94.209.* / 2007-02-02 14:36
to dlaczego 90% lekarzy specjalizujacych sie to rodziny lekareskie, a wśród prawników ten wskaźni,k jeyts nizszyt niz połowa
TaS / 2007-02-01 19:47 / Tysiącznik na forum
ok, skoro otwieraja zawod prawnikow to niech minister zdrowia otworzy zawod lekarzy... powiedzmy lekarze bedzie mogl zostac kazdy kto skonczyl studia biologiczne :) moze nie bedzie zdrowiej, ale na pewno weselej.

Ziobro tak walczy z korporacjami, bo jak niewielu wiadomo sma mial olbrzymi problem z dostanem sie na aplikacje w Krakowie z przyczyn MERYTORYCZNYCH - byl po prostu slaby. teraz uzywa stanowiska coby sie odgryzc. Zgadnijcie co sie stalo z komisja ktora pare lat temu oceniala go gdy chcial dostac sie do prokuratury? No coz.... degradacja. Ponoc za slabe wyniki. Rozsadni niech sami ocenia.. :)
Bej / 87.206.212.* / 2007-03-20 20:30
Jeżeli prawo jest tak niezrozumiałe to napewno trrzeba jeszcze je bardziej i czesciej komplikowac niedługo nikt nie będzie mógł nadążyc za tą paranoją.
skomentuj

Najnowsze wpisy