Forum Forum inwestycyjneFundusze

Aegon - cy zrobic dzis alokacje srodkow ??

Aegon - cy zrobic dzis alokacje srodkow ??

paraszopen1 / 213.134.178.* / 2007-09-12 14:28
Witam, jakis czas temu zasiegalem porady na forum. Byl to poczatek sierpnia i ostre spadki. Wybralem wariant stalowych nerwow, pojechalem na wakacje, wrocilem a tam szok. Wszystko o 10% w dol. No coz bywa pomyslalem i po jakims czasie zaczely sie wzrosty. Tylko co dzieje sie teraz ?? Widze ze polecacie zakupic obligacje, czy na dzien dzisiejszy robic alokacje z portfela: 60% legg mason, 30% CU akcji, 10% Arka Akcji ma sens, po tym ile juz wyczekalem ?? Czy moze ktos sie wypowiedziec :) ??
Wyświetlaj:
miki3d / 83.16.54.* / 2007-09-13 10:43
Masz doradcę w AEGONie? Zapytaj jego. Zgarnął za Twoją polisę niezłą kaskę, niech się trudzi. Ja zgarniam kaskę (dużo mniejszą) za swoich klientów i wobec nich jestem zobowiązany do pomocy w takich przypadkach.
jan kowalski / 2007-09-13 08:57 / Tysiącznik na forum
Twój portfel to szaleństwo. Mimo wszystko proponuję zdywersyfikować , to pozwoli Ci spokojniej spać. Tylko pytanie, czy to najlepszy moment. Chyba nie, poczekałbym jeszcze trochę (tydzień-dwa, wszyscy czekają na tego 18 września, poczekaj i Ty) i wtedy próbowałbym konwertować na obligacyjne lub mieszane. Wszystkie gwałtowne ruchy przysporzą Ci tylko strat.
TaS / 2007-09-12 18:10 / Tysiącznik na forum
ja się wypowiem :)

zauwazyłeś pewnie także "dlaczego polecamy obligacje"... właśnie dla takich "stalowców" jak Ty...

chciałeś mega zysków, wszedłeś na górce, starciłeś i teraz chcesz cokolwiek zmienić by "znów godnie zarabiać"... a tak się po prostu nie da.

Twój portfel - Twoje decyzje...

z mojej strony jeszcze taka sugestia: warto trzymać się swojej strategi i warto by nie była to strategia prowadząca do "szybkich i łatwych pieniędzy"...
paraszopen1 / 213.134.178.* / 2007-09-12 22:08
Ja wlasciwie wszedlem w popczatkach dolkow, po drugie to z******** firma EFECT doradza takie portfele. Coz teraz widac ze to bajki byly. Choc trzeba przyznac ze w dlugim okresie taka strategia sens moze i ma. Tyle ze co robic dalej. Po co osadzac zamiast po prostu doradzic. Tak na marginesie to Ty TaSie kazales czekac do konca wrzesnia i zapowiadales odbicie. Kwestia czy nadal tak uwazasz ??? Aha zeby mnie nikt zle nie zrozumial do nikogo pretensji nie mam :) Po prostu potrzebuje porady co teraz robic ??
TaS / 2007-09-13 00:47 / Tysiącznik na forum
hmmm - ja jestem laik, choć tego może nie zauważyłeś :) wciąż uważam, że hossa się nie skończyła. Wrzesien w historii giełd nie jest najszczęśliwszym miesiącem, w dodatku jest zasada, że od jesieni do wiosny "zawsze się zarabia"...
Masz racje - każdy decyzje podejmuje sam. ja przez ten okres spadków nic nie zrobiłem, zero zmian. no może tyle, że niewiele dopłaciłem, bo inne wydatki miałem.

Po co osądzać... hmm by inni się uczyli na cudzich błędach :)

nie znam tej firmy, ale jeśli tak polecają to są bandą naciągaczy - od akcyjnych mają największe prowizje...
Marlaa / 212.2.99.* / 2007-09-13 10:32
Witam,

pozwolę sobie wtrącić 2 słowa, nie pracuje w firmie Efekt lecz w innej firmie doradztwa finansowego, po pierwsze chciałam sprostować, prowizje są takie same, bez względu na dywersyfikacje portfela, a doradcy (mówię przynajmniej o mojej firmie o innych nie będę się wypowiadać) naprawdę mają na sercu dobro klientów. (To ma też podłoże egoistyczne - dobra opinia i dobrzy klienci idą w parze). Plany inwestycyjne jakie doradzają firmy doradztwa finansowego są z zasady nakierowane na strategie inwestycyjną 5 - 10 lat. Chyba nie ma Pan wątpliwości, że w tej perspektywie Pan zarobi i to zarobi Pan najwięcej na portfelu akcyjnym ?? Prawda?? Poza tym jak widzimy po komentarzach zarządzających, są one skrajnie różne, giełda rządzi się swoimi prawami, a analiza techniczna jakby przestała być adekwatna.

Pozdrawiam, życzę spokoju i miłego dnia ....

Mara
TaS / 2007-09-13 11:04 / Tysiącznik na forum
aaa... powiem mi Pani od jakich fundów ma Pani firma największe prowizje? :)
Marlaa / 212.2.99.* / 2007-09-13 13:11
Proszę Pana, moje prowizje nie powinny Pana interesować. Moich klientów nie interesują moje prowizje, tylko ich zyski. W powyższym komentarzu sprostowałam tylko przekłamanie jakoby alokacja miała znaczenie do wysokości prowizji. Poza tym jest to niemożliwe choćby ze względu na to jak zbudowany jest produkt finansowy o którym była mowa.

Więcej wiary w ludzi, choć oczywiście zdarzają się wyjątki.
TaS / 2007-09-13 20:44 / Tysiącznik na forum
Pani Marloo,

prosze wybaczyć ale Pani wypowiedź jest conajmniej mizernego poziomu, a poziom "zamotania osiąga szczyty"...
Moich klientów
nie interesują moje prowizje, tylko ich zyski

jako potencjalny klient mówię, że interesują mnie Pani prowizje, bo Pani żyje z prowizji - więc zrobi Pani wszystko by miec jak najwiecej tzn bym ja jak najwiecej zapłacił :)

W powyższym komentarzu
sprostowałam tylko przekłamanie jakoby alokacja miała znaczenie do
wysokości prowizji.

czyli pomijając ten sympatyczny pseudospecjalistyczny bełkocik chce Pani powiedzieć, że prowizja jest w funduszach różnego typu stała? Tzn. w akcyjnych i obligacyjnych taka sama? Chyba mija się Pani z prawdą.


Poza tym jest to niemożliwe choćby ze względu na to
jak zbudowany jest produkt finansowy o którym była mowa.

z całym szacunkiem ale brak tu konkretów - bełkot :)


Więcej wiary w ludzi, choć oczywiście zdarzają się wyjątki.

powierzając komus moje pieniądze nie wystarcza mi "wiara"... :)
paraszopen1 / 213.134.178.* / 2007-09-14 10:38
Prowizje w Efect:
jest na to wzror. Wysokość składki rocznej x 4,5 (dla aegona mnożnik zawsze stały) podzelic na sto. Otrzymany wynik to ilość jednostek która jest przeliczana w zaleznosci od zajmowanego stanowiska od 4zl do 7 zl. Czyli Aegon po 200 zl na miesiac:
2400x4,5/100 = 108 JP 108 JPx4 = 432 zl minus od tego 22% podatku i prowizja dal credere -20%. Zabieraja 20% gdyby ktos przestal placic w 1 roku. Zabezpieczenie plus ze trzeba oddac reszte jesli takowa sytuacja sie zdazy, licza ilosc miesiecy pozostalych do skonczenia roku. W skandii jest podobnie lecz tutaj mnożnik zalezy od ilosci lat inwestycji.
15 lat-3,1 ; 20lat 3,95 ; 25 lat - 4,65 ; 30 lat - 5,3.
aszantka / 84.10.43.* / 2007-09-12 21:06
jeśli pomoze Ci to to ja mam to samoi wyczekam bo co mi pozostało , trzeba być ci8erpliwym a tym co puszczaja nerwy to i tak już niewiele pomoże
bartosz milewski / 83.24.27.* / 2007-09-13 20:12
Ja pracuje w Aegonie i choć ja doradziałem moim inwestorom sie wycofać na początku korekty, nic nie potracił wiecej niż 2,3 % , a odnośnie agresywnych portfeli to na ta chwile doradzam Nobela akcji 80% i legga 20% , natomiast jeżeli ludzie nie akceptujący dużego ryzyka dostają radę wtedy max 30% nobla lub legga 60% obligacje, i 10% gwarantowany odnośnie tego portfela to z 60% obligacji co miesiac doradzam kupować Akcyjne za 10% wartości obligacji miesięcznie. Jeżeli inwestor oczekiwał bezpieczeństwa to Obligacje 70% 10% akcyjne 20% stabliny. oczywiście ten informacje przekazałem swoim inwestorom ponad miesiac temu ale może i teraz ktoś z nich skorzysta.
analityk / 2007-09-14 22:40 / portfel / Bywalec forum
jak długo pracujesz w AEGONIE? bo sądzę że nie dłużej jak 6 miesięcy, cechuje Cię brak własnego spojrzenia na produkt który dostałeś do ręki
paraszopen1 / 213.134.178.* / 2007-09-15 02:28
No to jest niestety to co oni tam robia z ludzmi. Wiem bo w **** pracowalem. Wtlaczali tylko to co mamy mowic ludzia. Miedzy innymi dlatego stamtad odszedlem, bo nie mozna bylo robic nic po swojemu. Ciagle przymusy, nacisk na Jednostki. I wszystko na zasadzie łancuszka. Kolega poleca kumpli. Zanim ja sie rozkrecilem tego co mnie polecil juz dawno w firmie nie bylo, ale zrobil swoj udzial polapal o co chodzi w tym i odszedl. Pozniej ja polecilem swoich znajomych itd. Stala kadra to moze 10 osob.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy