Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Aeogon Mbank prośba o pomoc

Aeogon Mbank prośba o pomoc

misiek440 / 2010-08-20 13:28
Witam wszystkich serdecznie, ostatnio zgłosił się do mnie Doradca finansowy jako, że jestem ciekawy rożnych rzeczy wysłuchałem go i nawet uważałem, że mądrze mówi. Po tej rozmowie uznałem, że faktycznie pasowało by coś odkładać na przyszłość.
Doradził mi Aegon, ale jako, że nie podpisuje nic w ciemno kazałem mu czekać z decyzją (chyba słusznie). Po wertowaniu for, internetu i rozmowie z znajomym doszedłem do wniosku że to oferta nie dla mnie.

Chciałbym zbudować kapitał w celu spłacania wcześniej kredytu hipotecznego (jeszcze go nie zaciągałem), nie podoba mi się, że pieniądze są inwestowane ale i również dla mnie zamrożone i to na 10 lat (jestem młody i nie wiem co będzie za 10 lat a jak mi się noga powinie stracę prace itp to nie będę mógł w żaden sposób odsysać pieniędzy, nawet tego co wpłaciłem bez odsetek.

Tutaj zainteresowałem się ofertę Mbanku , SFI co możecie mi o tym powiedzieć albo doradzić czy warto, czy z tego zawsze mogę zrezygnować i wyciągnąć pieniądze?

Chciałbym wpłacać miesięcznie 200-400zł na to konto najlepiej aby to było płynne tzn że sam sobie mogę regulować że w jednym miesiącu wpłacę 50 a w innym 500zł oraz żebym zawsze mógł wyciągnąć te pieniądze bez znacznej utraty środków. Bardzo proszę o wyrozumiałość nigdy nie miałem do czynienia z żadnymi instrumentami bankowymi i proszę o poradę
.
Wyświetlaj:
prynajmniej, / 109.243.37.* / 2010-09-16 12:25
sprawdź też tutaj:

http://dobra-lokata.blogspot.com
r.tom / 83.29.63.* / 2010-09-03 17:34
Mbank całkowita swoboda inwestycji w każdej chwili mozesz wypłacić wpłacić konwertować środki do wyboru ponad 200 funduszy polskich zagranicznych bez prowizji wstępnej natomiast Aegon przywiązuje do siebie umową na 10 lat a przy wczesniejszej rezygnacji tracisz większosc zainwestowanego kapitału na poczet ich prowizji. Ale musisz pamiętać że inwestując pieniądze bardziej ryzykownie niz lokata bankowa czy fundusze r. pieniężnego zawsze możesz stracić więc wypada poswięcic troche czasu na edukację.
Gogii / 84.10.82.* / 2010-08-22 21:15
Miałam podobne obawy co do inwestycji regularnych, ale podzielę się z Wami moimi doświadczeniami. Od 3 lat inwestuje regularnie 200pln/ miesięcznie (wcześniej uważałam że mnie nie stać na takie oszczędzanie) Po pierwsze mam cel w jakim to robię i który chcę osiągnąć, po drugie zlecenie stałe w banku,po trzecie nie ulegam emocjom giełdowym tylko co miesiąc zakupuję za 200pln cały czas to samo (akcje) po czwarte już mam po nie całych trzech latach 7200 kapitału, którego nie udało mi się do tej pory ubierać bo oczywiście próbowałam, ale zawsze były ważniejsze wydatki a dostępność środków powodowała, że je wydawałam. Co do obawy utraty pracy itp. odpowiedz sobie na to pytanie jak zaciągniesz kredyt hipoteczny na 30 lat rata 2000pln co wtedy zrobisz??
A Twój cel z tego co piszesz jest jasny, będziesz budował kapitał po to, aby spłacić wcześniej kredyt nie w 30 a może w 20 lat. Powodzenia
misiek440 / 2010-08-23 13:21
Tylko moja rata kredytu hipotecznego będzie wynosiła 500-700 zł kwota jaką potrzebuje to 80000-100000zł, a w razie utraty pracy (wizja 10 letnia ponieważ jak w Polsce wejdzie euro to ja sttrace prace) i wtedy łatwiej będzie mi wyciągnąć te fundusze z Mbanku a500-700 zł to nie 800zł-1000zł. Dlatego nie chciałbym się ugotować w polisę nie do ruszenia.
Dlatego szukam trochę innych rozwiązań
_mateusz / 2010-09-16 10:18
Gdzie pracujesz, że przyjęcie euro pozbawi Cię pracy? W kantorze walutowym?
Co do regularnego oszczędzania, to możesz też pomyśleć o IKE w mBanku - jeśli uda Ci się nie ruszyć pieniędzy do emerytury, to dostaniesz wszystko bez konieczności odprowadzenia 19% podatku. Jeśli z kolei chcesz szybciej pozbyć się problemu podatku, to proponuję inwestycje w przedmioty kolekcjonerskie (wino, monety, znaczki itp.), od zysku z których nie będziesz płacić podatku już po 6 miesiącach od ostatniego dnia miesiąca, w którym dokonałeś zakupu. Jeśli zamierzasz odkładać 200 PLN/m-c, to na wino raczej nie będzie Cię stać, ale srebrną monetkę albo pakiet znaczków możesz sobie kupić.
Pozdrawiam,
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy