Forum Polityka, aktualnościKraj

Afera AmberGold. PiS zarzuca przemierowi kłamstwo

Afera AmberGold. PiS zarzuca przemierowi kłamstwo

Wyświetlaj:
bsf / 77.253.100.* / 2012-09-04 14:08
"W maju premier Donald Tusk dostał notatkę od ABW mówiącą, że Amber Gold jest piramidą finansową i że są na to dowody. Jeszcze w sierpniu Donald Tusk zapewniał, że służby nie ostrzegały go o przestępczej działalności Marcina P." (źródło: http://www.polskieradio.pl/9/713/Artykul/677583,Premier-mijal-sie-z-prawda )

"Michał Tusk w ciągu ostatnich miesięcy wielokrotnie kontaktował się z Marcinem Plichtą. Miał też w czerwcu wypytywać kierownictwo OLT Express, jaki wpływ na linie lotnicze miałby upadek Amber Gold." (źródło: http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/michal-tysk-chcial-byc-twarza-firmy-marcina-plichty-zdradzal-mu-tajne-dane_273329.html )


Czy Michał Tusk, być może nieświadomie, ostrzegł przestepców, umożliwiając im tym samym wyprowadzenie pieniędzy z kasy AG? Czy to jest powód, dla którego Donald Tusk kłamał mówiąc, że nie miał informacji ze służb o przestępczej działalności firm Marcina P?

"Pytany, czy rozmawiając z synem, miał wiedzę od ABW, oburzał się: – Sugestia, że mogłem mieć tajne dane i uprzedzałem syna, jest, delikatnie mówiąc, niemądra, a nawet nieprzyzwoita – mówił. Zapewniał też, że służby ani prokuratura do dnia konferencji nie informowały o przestępczej działalności spółek Marcina P. On sam opierał się wyłącznie na wiedzy dostępnej w mediach, nie zaś służb specjalnych. – W czasie, o którym rozmawiamy, a więc późną wiosną i wczesnym latem, żadna z informacji, jakie otrzymywałem, nie wykraczała poza to, o czym media informowały dość szeroko – zapewniał Tusk." (źródło: http://www.rp.pl/artykul/924017,930035-Slowa-Tuska-kontra-fakty.html )
Tadeusz49 / 2012-09-04 15:05
Jeszcze do tego dojdzie ze cała ta afera totalnie skompromituje premiera Donalda Tuska i działaczyt Platformy Obywatelskiej. Może dzięki temu ludzie w końcu przejrzą na oczy czym naprawdę jest PO!!!!
Eryk22 / 2012-09-04 15:41 / Bywalec forum
Nie sądzę żeby Donald Tusk tak naprawdę coś wiedział o tej sprawie...gdyby tak było na pewno by odpowiednio zareagował!! w co jak co , ale w jego uczciwość po prostu wierzę!!
ojciec wikary / 78.131.154.* / 2012-09-04 12:50
Znany muzyk Paweł Kukiz uruchomił w internecie stronę Zmieleni.pl i chce "odtworzyć" listę 750 tysięcy podpisów pod projektem wprowadzeni w Polsce jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW). W 2005 r. tyle podpisów zebrała PO Donalda Tuska, ale JOW-ów nie wprowadziła, a kartki z podpisami zostały zmielone. - Ja już nigdy nie uwierzę Tuskowi. Nigdy. Nie ma takiej możliwości. Zaufać mogę jedynie "Solidarności", która powróci do etosu z lat 80.
Skrzydełka Wieprzowe / 83.238.95.* / 2012-09-04 13:23
Znany muzyk? To ten od cherlawych góralsko/psudopankowych zaśpiewek? Rzeczywiście autorytet na miarę Lennona.
spytajcie Kaszuba / 83.28.46.* / 2012-09-04 12:49
Na Madagaskar z nim. Powinien serwować się ucieczką, bo może być zapóźno!

Najnowsze wpisy