Forum Polityka, aktualnościKraj

Afera lekowa. GIF zamyka hurtownie leków

Afera lekowa. GIF zamyka hurtownie leków

skomentuj
Wyświetlaj:
niefarmaceuta / 80.54.142.* / 2011-04-16 16:18
Do powyższej notatki musze dodać kilka wyjaśnień ponieważ jej treść – powiedzmy, nieco mija się z prawdą
Przede wszystkim jaka to afera – WYKUPYWANIE LEKÓW i sprzedaż ich na innym rynku europejskim JEST POPIERANA przez UNIE EUROPEJSKĄ.

Tak właśnie popierana.

Działania takie zwane sa potocznie importem równoległym i SĄ PRAWDZIWYM DOBRODZIEJSTWEM dla rynku farmaceutycznego; dobrodziejstwem polegającym przede wszystkim na niwelowanie różnic w cenach leków miedzy poszczególnymi krajami unii europejskiej.
Na czym polega import – otóż firmy farmaceutyczne dążąc do maksymalizacji swych zysków stosują niejednakowe ceny leków w różnych krajach europejskich, spowodowane jest to przede wszystkim tym że w różnych krajach różne marki leków (produkty lecznicze) są różnie oceniane, w związku z czym firmy farmaceutyczne w krajach w których dana marka jest chętniej kupowana, PODNOSZĄ CENY różnice te wynoszą nawet kilkadziesiąt procent – unia europejska od lat stara się walczyć z tym jakże bardzo SZKODLIWYM PROCEDEREM FIRM FARMACEUTYCZNYCH. Jednym z przejawów tej walki jest danie zielonego światła dla importu równoległego.
Kłamstwem jest że polska ponosi straty na imporcie równoległym, jest wręcz odwrotnie.
Import działa w obie strony (nie tylko jako import leków – ale i eksport) do Polski trafia nawet więcej leków niż z niej jest wywożone, co więcej dzięki importowi ceny wielu leków są nawet o połowę niższe.

Osobną kwestią jest zachowanie GIF, który nie tylko NIE WSPIERA stanowiska UNII, ale WRĘCZ SABOTUJE je, wykorzystuje jedną z metod obrony firm farmaceutycznych (chcąc zapobiegać importowi „głodzą” one rynek przysyłając tak małe ilości leków by były odczuwane ich braki niema to nic wspólnego z wywozem, firmy mają zdolności produkcyjne mogące zasypać polski rynek)
do walki z importem,
Ponadto DZIAŁANIA NADZORU farmaceutycznego NIE PRZYPOMINAJĄ w tym względzie PAŃSTWA PRAWA, raczej państwo w państwie.
Otóż jako formę kary – nie tylko zresztą w tych przypadkach – stosują metodę polegającą na unieruchomieniu danego obiektu,
Jest oczywistym że organy administracji w przypadkach niebezpieczeństwa muszą mieć możliwość podjęcia działań mających na celu ochronę zdrowia czy życia ludzi na przykład gdy do obiegu dostał się trujący lek jednak to co dzieję się w przypadku GIFu przechodzi ludzkie pojecie, pomijając jakież to zagrożenia niesie sam import; jeżeli od kontroli minął miesiąc czy dwa GIF zorientował się że może hurtownię bezkarnie zamknąć i wówczas następuje decyzja o jej zamknięciu – to sorry ale jakie to zagrożenie. Albo jest –zamykamy ja od razu; albo niema – wszczynamy postępowanie.
Tymczasem to co się dzieje na rynku farmaceutycznym, to chyba jakiś relikt czasów komunistycznych.
Pilsener / 2011-04-16 00:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Główny Inspektor Farmaceutyczny" - czy ktoś jest w stanie policzyć, ile jest tego typu urzędów? Zasada jest prosta: tworzymy urząd Centralno-Narodowo-Główny-Generalny-Strategiczny-Katolicki od spraw pojemności spłuczki klozetowej czy prostowania bananów, które okażą się rybami środafrykańskimi. Mamy np.
"Goowny Geodeta Kraju"
" Goowny Urząd Geodezji i Kartografii"
"SLużba Geodezyjna i Kartograficzna"
"Centralny Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej"

To już jest patologia, za najgłębszej komuny było 3 razy mniej urzędników! Eksportujemy te urzędy czy jak? Czy patologia musi być zawsze kojarzona z polską?
esu / 78.8.157.* / 2011-04-15 21:43
Widzieliście na wolnym rynku żeby hurtownie kupowały zamiast sprzedawać?!!!! :D Teraz tylko nie wiadomo kto bierze w łapę - hurtownie za kupowanie czy GIF za opowiadanie bajek.
haka 50 / 80.238.64.* / 2011-04-15 21:15
Czy w tej aferze ujęto lewe recepty ?
Pilsener / 2011-04-15 20:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kolejny dowód na niszczący wpływ socjalizmu, choćby cukier: cukrownie zamknięto, zatrudniono urzędników regulujących rynek i co się stało? I kto za to odpowiada? SPEKULANCI! Wyzyskiwacze! Lumpenliberały! To oni nałożyli cła, kontyngenty, limity, dopłaty, ceny minimalne, skupy interwencyjne!

W socjalizmie są dwa rodzaje towarów/usług: te, za które przepłacamy i te dla nas niedostępne. Poza niszczącym wpływem na gospodarkę daleko posunięta biurokratyczna ingerencja powoduje także degeneracje moralną nie tylko decydentów czy przedsiębiorców, lecz także całych branż czy grup społecznych, taki system stwarza pole do popisu dla różnego rodzaju lobbystów, cwaniaków czy kombinatorów.

Czy w kraju demokratycznym i kapitalistycznym opłacalne jest odkupowanie leków od aptek poprzez hurtownie i wywożenie ich za granicę? Zastanówcie się X razy, zanim nazwiecie polskę krajem demokratycznym i kapitalistycznym.
antyurzędniczyna / 85.222.86.* / 2011-04-15 18:57
Czerwoni górą :-)

Durnie chodzą na koturnie - nic dziwnego, bo to durnie
niewolnik / 87.139.103.* / 2011-04-15 16:59
Na dobre już zagościły dawne "dobre" metody. Najpierw zamknąć, a później udowadniać, że był powód.
Udowodnij żeś niewinny, no udowodnij! Dajcie mi człowieka a paragraf się na niego znajdzie.

Po uchwaleniu kolejnego bubla trzeba odwrócić uwagę publiki i głośno trąbiąc wskazać przestępców, spekulantów, kapitalistów-krwiopijców. Nawet, jeżeli nic nie zostanie ostatecznie udowodnione, odszkodowanie wypłaci państwowa kasa łupiąc nas kolejnymi podatkami, jak nie teraz, to w przyszłości, za który żaden urzędnik nie poniesie kary. Ostateczny cel: kolejne wpływy do prywatnej kieszeni urzędników-decydentów zostanie osiągnięty i tylko to się liczy, nie ważne ile manewrów trzeba będzie wykonać.
skomentuj

Najnowsze wpisy