Forum Polityka, aktualnościKraj

Afera taśmowa. To polityczny koniec Sikorskiego?

Afera taśmowa. To polityczny koniec Sikorskiego?

Wyświetlaj:
Diogenes / 159.205.217.* / 2014-06-27 16:50
Teraz dopiero otwiera się kariera przed papnami z PO. Wszyscy takich lubią i na nich głosują. Wybory ma PO wygrane w cuglach.
Destyl / 83.15.12.* / 2014-06-23 18:28
No aż miło posłuchać jak nasi politycy mówią prawdę zwłaszcza ten kawałek p. Sikorskiego o Amerykanach bardzo mi się podobał.
yyty / 88.199.162.* / 2014-06-23 12:32

To kolejny fragment rozmowy Radosława Sikorskiego i Jacka Rostowskiego, z której nagrania ujawnił tygodnik Wprost. Dotyczy ona między innymi Danuty Hübner z PO, której przyznano pierwsze miejsce na liście wyborczej w Warszawie.

- To był skandaliczny pomysł z tą starą komuszką - mówi Rostowski.

- Czy ona jest nam w ogóle potrzebna? - pyta Sikorski.

- W ogóle - odpowiada Rostowski.

Politycy rozmawiają też o - jak to określają - dealu.

- (...) proponujesz taki deal, jeśli ci pomogę być na pierwszym miejscu na liście gdzieś. - mówi Sikorski.

- W Warszawie - mówi Rostowski.

- W Warszawie. Tego ci nie mogę obiecać. (...) Ale mogę ci obiecać, że cię poprę. Wtedy ty mi nie będziesz wadził w komisji? Deal?.

- Deal - odpowiada Rostowski.

- Jesteśmy po słowie - mówi Sikorski.

paradoksalnie ta wypowiedź Rostowskiego sprawiła że po raz pierwszy poczułem do niego sympatie a w każdym razie zrozumienie.
T. / 81.190.62.* / 2014-06-23 11:26
Nie widzę powodu do "końca" min.Sikorskiego.
Tak się akurat złożyło ,że prawdę o rzeczywistości usłyszeliśmy w prywatnej rozmowie,bo tak jest zazwyczaj .
Natomiast obłudą i fałszem żyjemy w oficjalnych rozmowach i wystąpieniach publicznych i to nas gubi .
Podobnie jest z katolikami u nas ,gdzie ich ilość podobno wynosi 98% .
Nie widzę też powodu, aby min.Sikorski musiał się ze swoich wypowiedzi tłumaczyć.Taka jest niestety prawda i dobrze On wie, a nie kto inny jak ona jest. Należy więc tę żabę przełknąć i przejść do porządku dziennego,a nie nadal udawać ,że wszystko w jest cacy ,łącznie ze współpracą z "naszymi obrońcami".
Tylko naiwny i ślepy myśli inaczej.
Piotr Skarga / 5.60.128.* / 2014-06-23 10:17
Panie Radku, niech Pan opowie jakiś kawał o Murzynach-Polakach, taki bardziej śmieszny... ;-)
I tylko żeby nikt z komentujących nie doczepił się do Pana za wydumane, rasistowskie, poglądy (definicja "murzyńskości" -, upps - wymsknęło mu się ;-)).
Przecież wiemy, i szanujemy "gentelmena - ministra" (widzianego w tweedowej marynarce i sweterku, niczym rasowy Bryt), że w domu (i restauracji) Pan inaczej definiuje "murzyńskość", a w pracy, w ministerstwie i na pokaz, w TV, - inaczej rozumie bycie Polakiem... . Tam, niczym J-23, żarty podrasowane jakby-wiedzą hisotryczno-socjologiczną i krytyczną oceną sytuacji, a tu - "patrzcie na mnie - Jam Jest Ten, Którego Ławrow i USA Mogą Wespół w Zad Pocałować."
Niech Pan opowie kolejną bajkę o Polakach, Amerykanach, Ruskich - nikt tak przecież ciekawie i barwnie, jak "minister" - tego nie robi... ;-)
adamus503 / 83.20.224.* / 2014-06-23 08:10
Sikorski powiedzial wkoncu prawde o amerykanach bo tak jest
kwl / 89.72.147.* / 2014-06-23 00:35
Dla mnie charakterystyczne dla tych rozmów jest to, że nie ma tu zapisu słowa "dziękuję" skierowanego do obsługi. A przecież ktoś te wszystkie ośmiornice, policzki etc. podawał. To mi wiele mówi o tych ludziach i nie dziwię się, że mają takie problemy z tymi podsłuchami. Jak się innych ludzi nie dostrzega to nie przychodzi też naszym bohaterom do głowy, że mogą oni ich słuchać. A przy okazji demonstruje się też i swoją klasę. Buractwo i tyle!
Lysy 25 / 46.205.227.* / 2014-06-23 06:54
Zamiast *dziękuję* mogły być sowite napiwki ufundowane z rezerw NBP.
No ale pewnie zwinął je kelner a manago się obraził i mamy skutki.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
trzeba to sprawdzić / 81.190.62.* / 2014-06-24 12:58
Kartą służbową zapłacono.
chichot dona / 31.1.202.* / 2014-06-23 00:08
Słucham, słucham i nie wierzę.
Bynajmniej nie chodzi mi o nagrania i wypowiedzi ale o reakcje polityki ( polityków wszystkich opcji).
Panie i Panowie nie macie klasy .. i prezentujecie bardzo niski polityczny poziom.
Mam na myśli te wszystkie wypowiedzi zarówno na gorąco jak i na zimno.
Mam takie wrażenie, że większość z was ( mam na myśli polityków) nie ma pojęcia co to takiego polityka. Rozgrywacie swoje gierki na poziomie podwórka. Chyba określenie ten "folklor" jakie padło w nagraniach , odzwierciedla stan faktyczny a nie wyimaginowany?

Przypominam nagrano rozmowy prywatne, gdzie osoby nagrywane wyrażają swój pogląd, wyrażają swoje zdanie prywatne a i to nie na pewno ponieważ jest to jednak rozmowa , a to oznaczać może, że rozmówcy nawet w tych rozmowach niekoniecznie wyrażają swoje opinie , a opinie oczekiwane, a robią to dla określonego efektu.
Są to często rozmaite targi, rozmaite dile.
traktowanie tego tak samo jak oficjalnych wypowiedzi jest po prostu głupie. Ja sam prywatnie mam w wielu kwestiach inne zdanie od moich przełożonych i w rozmowach z koleżeństwem ( rożnych rozmowach o różnym stopniu zaufania wzajemnego) wyrażam swoje krytyczne stanowisko. Ale jako pracownik jestem lojalny i wykonuje polecenia jak najstaranniej potrafię, nawet te co do których jestem krytyczny, ale ważniejsze jest dobro mojej firmy. I wiem jak ważna jest praca w zespole i jednolite oficjalne nie tylko stanowisko ale i działanie. Natomiast prywatnie zawieram różne "dile", w celu przeforsowania swojego stanowiska.

Podobnie jest z tymi inkryminowanymi nagraniami, a już komentarze to istne perełki niekompetencji i niskiego lotu.
Np. Wypowiedź Sikorskiego o sojuszu Polski i USA.
Moim zdaniem wypowiedź mocno na rzeczy .. ale moje zdanie nieistotne.
Traktuje się ową wypowiedź niemal jak zdradę interesów kraju, wielką szkodę dla stosunków i inne pier ... ups pitoły. A przecież jest to prywatna rozmowa i prywatne zdanie użyte w tej konkretnej rozmowie. Nie jest to stosunek oficjalny , ba mniemam , że odpowiednim organom/osobom w USA dawno znany. Natomiast działanie pana Sikorskiego jako ministra , wykonywanie przez niego zadań to nie jest oceniane .. to dziwne.
Przypominam, że pan Sikorski cieszy się lub już jedynie cieszył się opinią jednego z najlepszych ministrów spraw zagranicznych w UE. Co się nagle stało? Piorun w rabarbar strzelił?
Nagle ktoś lekko rozgrywa Polskę, rozgrywa rząd.
A świat polityczny jak jakiś niedorozwój daje się wodzić i kiwać?
Gdzie instynkt polityczny, gdzie kompetencje?
Świat i UE ma w czterech literach polskie piekiełko, przygląda się niemu tylko wtedy kiedy chce one piekiełko użyć do własnych celów.
A wy na to jak na lato .. co? rozgrywacie te igrzyska dla gawiedzi ...
To wasze partykularne interesiki, wasza prywata jest najważniejsza .. co?
Jeszcze powielają te wypowiedzi, szukają potwierdzenia w zagranicznych opcjach, .. paranoja.
No i pitolą, pitolą pitolą, o interesie kraju, o stosunkach. Sami swoim zachowaniem mocno niefachowym stwarzając największe zagrożenie dla interesów Polski.
Takie sprawy załatwia się inaczej. I na swoim podwórku, panie i panowie politycy, na swoim podwórku.
Oczywiście konsekwencje osobowe są oczekiwane i zapewne będą.
A cała otoczka tego pokazuje jak marna jest klasa polityczna w Polsce.
Tyle w sprawie polityków.
Ale tak samo można by napisać o dziennikarzach, streszczę to do jednego określenia , za mało w Polsce dziennikarzy za dużo zdiennikarzyn.
T. / 81.190.62.* / 2014-06-23 11:33

Ja sam prywatnie mam w wielu kwestiach inne zdanie od moich przełożonych i w rozmowach z koleżeństwem

Oczywiście lansować powiedzonko: - "krakać jak inne wrony" ... i co z tego później wynika ? Fałsz i obłuda w otoczeniu.W takim środowisku właśnie żyjemy.
Piotr Skarga / 5.60.128.* / 2014-06-23 09:59
Szkoda słów. Rzeczypospolita nie takie upodlenia przechodziła. I żyje. "Przeceiż nie tylko bohaterowie leżą (i dalej będą chowani) na Powązkach", a obecnych "bohaterów afery miesiąca" - Polska też przeżyje.
Pomimo głupoty, niezgody i zła wnoszonego przez tzw. "polityków", czy tzw. "dziennikarzy" (haniebnie aroganckiego i anty-profesjonalonego, wręcz DEPRESYJNEGO POZIOMU reprezentowanego, moim zdaniem, przez np. p. Janinę Paradowską z "Poranka Radia TOK FM").
Rzczypospolita ich wszystkich przeżyje. Może bądą przez nich kolejne rozbiory, może zbyt dużo łez i krwi wyleją matki nad poległymi synami i mężami, ale Polska przetrwa. Dzięki pracy i rozumowi zwyczajnych Polaków. Dużym kosztem, ale przeżyjemy. Sursum corda ! Szanujmy Starszych i Uczciwych, dopóki są z nami :-)) Deus est !
karoooo / 91.231.45.* / 2014-06-23 07:40
Zgadzam sie w pelni z toba. W nagraniach nie ma nic strasznego, a narod sam pograza swoj kraj. Przykre jest to ze ktos kto pociaga sznurki przewidzila niski poziom logicznego myslenia duzej czesci naszego narodu i wiedzial ze rzucajac kilka nagran spowoduje ruszenie narodowe bo ludzie nie beda analizowac tylko zaczna palic gumy.

Moim zdaniem jedyna osoba ktora powinni ukarac w tej sprawie jest redaktor wprost. Jak mozna w cywilizowanym kraju publikowac nielegalne prywatne rozmowy, ktore nie pokazuka zadnego przestepstwa a ich tresc dziala na niekorzysc kraju. Niemcy sa dlatego takie mocne bo graja w jednym teamie Niemiec, a u nas kazdy probuje kazdego podesrac. Dlatego z mocarsta zostalismy bez kraju, bo jestesmy mistrzami w klotniach i niszczeniu samego siebie.

Nowak zrobil to co kazdy Polak by zrobil czyli ratowal zone, Belka nic nie zrobil niezwyklego- Fed od lat drukowal pieniadze wspierajac panstwo i rzad, Sikorski byl bardzo trafny i szczery i nic zlego nie powiedzial, a Pan od Orlenu, nie mowil ze Tusk zrobi paliwo po 7zl jak wielu tutaj powtarza na forach. Tusk rzadzi i jest za 5zl paliwo, wiec jak to Panowie sie stalo? Jedyne co mozna powiedziec to to ze uzywaja burackiego jezyka. Tylko teraz popatrzcie na siebie
Slyszalem prywatne rozmowy powwlazanych prawnikow,lekarzy, ksiezy i niewiele sie roznia, bo to prywatna rozmowa.

Zalosny poziom dziennikarstwa, przykry poziom spoleczenstwa, ktore gra tak jak mu zagraja, cala ta afera to jakas farsa, ktora bedzie miala kuriozalny efekt czyli np. usuniecie jednego z najbardziej sprawnych politykow czyli Sikorskiego nie za bledy w pracy tylko za to ze cos mowil w prywatnej rozmowie. Gdybu szefowie slyszeli prywatne rozmowy swoich pracownikow i tak jak wy dzialali by zamiast spokojnoe przeanalizowac to nikt z was by juz nie mial pracy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
T. / 81.190.62.* / 2014-06-23 11:43
Mam podobne zdanie z powyższym i uważam ,że najlepszym rozwiązaniem byłoby nie roztrząsać rozmów prywatnych, nic nie znaczących dla państwa polskiego i przejść do porządku dziennego. Nie rozdmuchiwać sensacji z prywatnych rozmów,ponieważ każdy między sobą różne historie,zachcianki sobie opowiada.
pytek. / 81.190.62.* / 2014-06-22 23:57
A od kiedy to "nasz minister" ma takie zdanie ?
Alik kot / 87.207.86.* / 2014-06-22 23:46
Czemu się tak podniecacie Radkiem, Amerykanie to tak komentują :http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prasa;w;usa;odnotowala;wpadke;sikorskiego,98,0,1568354.html
tam wlasnie was ma / 92.20.87.* / 2014-06-22 23:08
Ale Jaja.

Jak Tusk wygral wybory w 2011 to powiedzial. NO TERAZ POLACZKI MOGA MIEC BENZYNE NAWET PO 7 ZLOTYCH
obserwator2012 / 83.21.209.* / 2014-06-22 22:28
To prawda że rządy PO niszczą państwo.Ale jak po wyborach urośnie Palikot który nie kryje poparcia dla Kremla i który ograniczenie działania agentury sowieckiej uważa za zbrodnię to też nic dobrego z tego nie wyjdzie.Polacy musza opowiedzieć się za siłami demokratycznymi i Zachodem.Inaczej czeka nas gnicie w PRL-bis.
kolejność / 77.253.77.* / 2014-06-22 21:55
DYMISJA,TRYBUNAŁ STANU,WIĘZIENIE,to jest zdrada stanu.
fdwedwedw / 79.175.205.* / 2014-06-22 21:11
wypłynęło to co niektórzy wiedza od dawna . trzeba tylko umieć myśleć i mieć otwarte oczy. W internecie jest dużo tekstów kto z kim i o czyje interesy zabiega. My płacimy cały czas za drugą wojnę bo do tej pory u nas nie wytworzyła sie elita . to co podaje się za vipów to zwykli złodzieje i prostaki sterowane w większości z zagranicy
ryszardwasik / 83.10.79.* / 2014-06-22 21:05
teraz wiem co doprowadziło I RP do Rozbiorów. Zenujace widowisko i bardzo obelzywe dla Polakow.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy