Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Agencja opiekunek, pomocy domowych-jak założyć

Agencja opiekunek, pomocy domowych-jak założyć

Joanna8905 / 46.113.111.* / 2011-09-09 16:29
Witam,
Od pewnego czasu zastanawiam się nad założeniem agencji opiekunek, pomocy domowych, może później chciałabym rozszerzyć swoją działalność o inne pomysły. Wobec tego mam pytanie, bo nie mam dużego doświadczenia, wprowadzeniu własnego biznesu, jaką formę działalności mam założyć? 1-osobową działalność gospodarczą, spółkę handlową, nie wiem jaką formę prawną mam wybrać. I z tego co się zorientowałam to musi być agencja pracy tymczasowej, tak? Wiem także, że muszę mieć wtedy odpowiednie certyfikaty-jako firma pośrednictwa pracy i z GIODO. A czy taką firmę mogę prowadzić sama na początku w domu?

Może ktoś prowadzi taką firmę i udzieliłby mi kilku wskazówek, jak założyć taką działalność, byłabym bardzo wdzięczna.

Chętnie też, nawiązałabym z kimś współpracę, kto byłby zainteresowany założeniem spółki(Warszawa)
Wyświetlaj:
Aplikacja dla agencji opieki / 91.90.191.* / 2020-11-30 12:14
Aplikacja Hrily.com wspomaga pracę agencji opieki w codziennych obowiązkach.
Moduły - Rodziny, opiekunowie, wyjazdy, pośrednicy, tworzenie dokumentów, transport, rozliczenia
opiekun osób starszych / 91.90.191.* / 2020-06-10 15:26
Oprogramowania do obsługi agencji opieki robi kamee.pl
Natalia929 / 209.135.211.* / 2015-01-27 16:54
Witam, czy ktos moze z tu obecnych wie na jakich zasadach dziala agencja posrednictwa pracy dla nian ? Chodzi mi o to, jakie trzeba miec pozwolenia itp. oraz jak najlepiej pobierac prowizje, czy od zlecenia, czyli podpisanej umowy z rodzicem jednorazowo , czy podpisywac umowy z opiekunkami i brac prowizje od ich dochodow. (czy pobiera sie jakas kwote miesiecznie czy tez jednorazowo) Czy to tak dziala ? No i jak zatrudnia sie takie osoby ?
Chcialabym zalozyc taka agencje
Boneta / 89.76.111.* / 2012-11-20 17:08
Witam. Jestem również zainteresowana podjęciem współpracy. Jestem Polką która często mieszka w niemczech (mam tam faceta, niemca) Chciałabym założyć agencje opiekunek.Nie wiem tylko od czego zacząć. Czy założyć agencje w polsce , czy w niemczech wraz z moim przyjacielem. Jestem laikiem w tych sprawach . Proszę o kontakt osoby które wiedzą coś w tym temacie, chciałyby podzielić się wiedzą lub podjąć współpracę. lila65@tlen.pl
prawnik508 / 91.55.188.* / 2013-09-22 14:54
witam
jest to bardzo prosta ale zarazem tez ciezka sprawa
popierwsze trzeba miec conajmniej srednie wyksztalcenie i rok starzu
Koncesje i oczywiscie swiadoma odpowiedzalnosci
Beata9 / 77.4.111.* / 2012-03-04 14:07
Mieszkam w niemczech ,zastanawiam sie na otworzeniu agencji opiekunek jak to zrobic?
Co trzeba wiedziec i jak to funkcjonuje ? Szukam kontaktow.
Wiola971 / 5.172.236.* / 2016-08-05 15:12
Witam.mogę pomóc. Mam wiele znajomych które szukają pracy w opiece.
betaalfa / 79.191.74.* / 2011-09-20 10:26
Hej! Proponuję udanie się do urzędu pracy lub do placówek pomagających znalezienie dotacji z Unii Europejskiej. Tam powinni ci podpowiedzieć co robić jak napisać biznesplan. Warto też poczytać pisma branżowe jak wydawany przez Infor "Twój biznes" . Na portalu funduszy europejskich możesz zobaczyć jak zdobyć dotację.
beta15 / 2011-09-12 16:46
Witam,
Z jakiej cześci Warszawy jesteś? Od jakiegoś czasu tez myślę o założeniu agencji opiekunek. Z tego co sie zorientowałam należy zarejestrować firme jako agencje pośrednictwa pracy (jeśli bedziesz tylko pośredniczyć w rekrutacji)lub jako agencje pracy tymczasowej jeśli opiekunki bedziesz zatrudniała u siebie. Powinnas też posiadać certfikat Ministerstwa Gospodarki i Pracy oraz GIODO jesli chcesz działać legalnie.
Joanna8905 / 109.243.9.* / 2011-09-17 15:19
Witam, jestem z Mokotowa. Tak wiem o tych formalnościach :) może łatwiej będzie nam się skontaktować,zarejestruje się tutaj i napiszę prywatną wiadomość
aniwool / 89.74.82.* / 2011-10-29 14:47
Witam, pochodzę z niedużego miasta (ok.40 000 mieszkańców) w małopolsce. Nie mamy tu jeszcze ani jednej agencji opiekunek ale w lokalnej prasie dużo osób poszukuje opiekunek oraz wiele opiekunek się ogłasza. Czy warto pokusić się o założenie takiej działalności? Proszę o podpowiedzi jak podejść do tego tematu. Jak to prosperuje? Gdzie się udać? Generalnie interesuje mnie wszystko od podszewki, myślę o tym poważnie.
Podaje e-mail: ani_wo@interia.pl
Z góry dziękuję za wszystkie porady.

Najnowsze wpisy