Forum Polityka, aktualnościGospodarka

"Agresywna optymalizacja podatkowa". Druzgocący bilans poprzednich lat

"Agresywna optymalizacja podatkowa". Druzgocący bilans poprzednich lat

Wyświetlaj:
TRP / 178.36.14.* / 2016-03-03 11:11
Tylko kara finansowa jest adekwatna do istniejącego problemu. Nie pomoże tu żadne straszenie niewydolnymi sądami.
acdc / 83.18.100.* / 2016-03-03 10:57
Dziadostwo zaczyna się od góry, Ten co pracuje 40 lat będzie miał obniżoną emeryturę, bezrobotny len, który nie pracował godziny - zasiłek podniesiony. A może będzie sprawiedliwie zrobić odwrotnie i nagrodzić tych co pracują a nie leni i złodziei.
Marko Von Nogaj / 213.199.219.* / 2016-03-03 10:07
A ja się wcale nie dziwię, że taka sytuacja ma miejsce. Spadek wpływów z podatków i coraz większa luka podatkowa wynikająca z tolerowania i umożliwiania tego wszelkiej maści oszustom nazywanych dumnie przedsiębiorcami (afery węglowe, paliwowe, złomowe, budowlane). Oczywiście ma prawo się oburzyć niewielka część uczciwie płacących podatki, że zostali wrzuceni do jednego wora z oszustami ale taka jest prawda, że po latach rządów PO PSL wpierających taki chory układ są tak naprawdę marginesem i to borykającym się z trudnościami, bo w ostatnich czasach uczciwa walka rzadko daje satysfakcję wygranej. Powodów jest kilka: po pierwsze to stworzenie sytuacji, w której opłaca się oszukiwać(brak kar za oszustwa podatkowe), po drugie degradacja zawodu urzędnika (fiskalnego) - urzędnicy skarbowi to wg. mediów, i rządów PO PSL najgorsze psy działający na szkodę obywateli (zamrożenie płac przez ostatnie 8 lat w urzędach skarbowych przy jednoczesnym wzroście płac w praktycznie całej budżetówce od lekarzy, pielęgniarek, nauczycieli, policjantów, celników i różnej maści urzędników administracji samorządowej i rządowej po zwykłych pracowników fizycznych spowodowało, że nie ma wśród tych pracowników motywacji do walki z plagą oszustw jak teraz panuje. Dla jasności nie jestem pracownikiem urzędu skarbowego ani żadnego innego urzędu kontroli skarbowej. Moje opinie wynikają wyłącznie z tego, co obserwuję wśród przedsiębiorców z którymi mam kontakt w swojej pracy i rozmów moich znajomych pracujących w jednym z urzędów skarbowych. W większości wstydzą się przyznać, że pracują w US. Pytałem dlaczego, to padła krótka odpowiedź - pooglądaj telewizję i posłuchaj wypowiedzi ludzi z rządu (wtedy jeszcze PO PSP ale teraz też nie widać zmiany retoryki) to się dowiesz , że jesteśmy źródłem wszelkiego zła i kulą u nogi społeczeństwa. To jest chore, bo to przecież ci ludzie realizują postanowienia prawa jakie państwo stworzyło i to państwo i rząd powinno (i tak naprawdę jest) być zainteresowane aby wszyscy tych praw przestrzegali. Mówią jednak co innego aby przypodobać się wyborcom, a najgorsze że też tak robią. Opowiadali mi ci moi znajomi, że kiedyś funkcjonowało u nich coś takiego jak premia kwartalna przyznawana za wyniki w zakresie ściągalności podatków i wykrywaniu nieprawidłowości i jak mi powiedzieli, że wtedy to każdemu zależało na tym aby takie nieprawidłowiości wykrywać, a teraz nie dosyć że taki pracownik nic z tego nie ma, to jest to jeszcze źródłem kłopotów, bo nie ma najmniejszego wsparcia ze strony zwierzchników, którzy stosują spychologię zostawiając pracownika samemu sobie. Ogólnie mówiąc nie ma w naszym kraju klimatu do uczciwego płacenia podatków i dopóki to się nie zmieni dopóty uczciwy człowiek będzie miał pod górkę, cwaniak i oszust będzie sie z tego śmiał.
Usart / 178.36.232.* / 2016-03-03 10:41
W ciągu 7 lat wpływy z podatków w stosunku do PKB spadły o 2,9%. A ile wzrósł w tych latach PKB ? - kilkanaście %? Wpływy z podatków nie zmalały więc, a wzrosły o kilkanaście %. Tak się oszukuje ludzi formalnie nie kłamiąc. Nikt nie zaprzeczy, że im wyższe podatki, tym niższy wzrost PKB. Gdyby podatki były wyższe, niższy byłby wzrost PKB, albo nastąpiłby jego spadek. Wtedy rzeczywiście wpływy z podatków byłyby mniejsze.
~` mloda 90 / 94.254.173.* / 2016-03-03 10:01
Chciałabym, aby pis zostawił tak dobrą gospodarkę po swoich rządach, Za chwilę te "porządki" dobiorą się do twojego portfela i pieniądze zaczną znikać. Dopiero wtedy pożyjesz w "normalnym" kraju z galopującą inflacją w tle.
Emeryt 70 / 83.7.213.* / 2016-03-03 09:29
Róbcie porządek i to szybko , bo chciałbym pożyć w normalnym kraju
wojas1911 / 31.61.140.* / 2016-03-03 08:54
Zaczeła się kompania opluwania poprzednich rządzących ,sami nie potrafią wdrożyć nic sensownego to szukają błędów poprzedników.

86.3.207.*
valdii66 / 176.221.107.* / 2016-03-03 10:16
błędy? Jakie błędy? Celowe działanie na szkodę Polski, to są błędy? Zgoda na poprowadzenie rur Ribbentrop-Mołotow do szantażowania państw środkowej Europy, afery: informatyczna, Schetynowa, autostadowe-katastrofa polskich firm, w sądzie najwyższym, ministerstwie finansów-korupcyjne, zniszczenie przemysłu okrętowego w interesie Niemiec , Amber Gold-przekręt z linią lotniczą z synkiem płemiera, taśmy prawdy: wszystko zamiecione pod dywan - I to mają być błędy?
janek wisnia / 62.150.30.* / 2016-03-03 07:48
Jaka optymalizacje ????? To jest zlodziejstwo a nie optymalizacja.
i7r / 86.3.207.* / 2016-03-03 05:45
oszustow pozbawiac majatku i to jest najlepsza kara.
Taka prawda / 83.22.145.* / 2016-03-03 05:14
Jaki wniosek? Zlikwidować skompilikowaną do granic absurdu paranoję, pt. podatek VAT. A zastąpić prostym i skutecznym podatkiem obrotowym. Im prostszy sposób opodatkowania, tym mniej możliwości na nieplacenie podatku.
HETMAN POLNY / 87.207.31.* / 2016-03-02 23:33
MNIE ZASTANAWIA DLACZEGO MINISTERSTWO SKARBU PAŃSTWA MAJĄC OLBRZYMIĄ OKAZJĘ NA INWESTOWANIE NA GPW GDZIE SETKI SPÓŁEK SĄ WYCENIANE PONIŻAJĄCO PONIŻEJ WARTOŚCI KSIĘGOWEJ W DOBIE 7 LETNIEJ HOSSY ABY PODNOSIĆ WARTOŚĆ MAJĄTKU SKARBU PAŃSTWA I CZYNNIE ZARZĄDZAĆ KAPITAŁOWO.
ZASTANAWIA MNIE JAK DŁUGO MINISTERSTWO FINANSÓW BĘDZIE TOLEROWAŁO SPADKI KURSÓW AKCJI MIMO WIELOLETNIEJ HOSSY NA RYNKACH GIEŁDOWYCH I JAK DŁUGO BĘDZIE TOLEROWAŁO BRAKI WPŁYWÓW Z PODATKU OD TRANSAKCJI AKCJAMI !!
CZY W TYM MINISTERSTWIE JESZCZE KTOŚ PRACUJE?
danke / 88.156.134.* / 2016-03-02 23:29
a teraz wszyscy razem głośno! DZIĘKUJEMY PLATFORMIE OBYWATELSKIEJ I PSL!
toto20 / 80.238.85.* / 2016-03-03 07:43
A myślisz że za pisu było inaczej??? Hahaha co ci tłumoku napiszą to łykniesz. Bez użycia mózgu
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zwykły2 / 46.239.160.* / 2016-03-02 22:26
Proszę nie mieszać pojęć - albo coś jest zgodne z prawem, albo nie. Zarząd KAŻDEJ spółki ma PRAWNY OBOWIĄZEK dbania o interesy spółki, w tym także legalnego obniżania podatków. Inaczej pójdzie siedzieć!
etc. / 194.165.48.* / 2016-03-03 10:20
W takim razie prawo jest niespójne, bo konstytucyjnym OBOWIĄZKIEM osób stojących na straży Skarbu Państwa jest dbanie m.in. o to, aby należne podatki trafiały tam, gdzie powinny, z nich bowiem z kolei finansowane są inne konstytucyjne ZOBOWIĄZANIA państwa, takie jak np. konstytucyjne prawo obywateli do bezpieczeństwa, darmowej i powszechnej edukacji, służby zdrowia, emerytury itp. Zatem unikanie płacenia podatków oraz tworzenie prawa, które takie działania umożliwia stoi w jawnej sprzeczności z KONSTYTUCYJNYMI prawami wszystkich obywateli tego kraju.
ste fan / 176.97.81.* / 2016-03-02 22:21
No to wiemy dlaczego się mówi o załamaniu systemu emerytalnego, Jeżeli taki jeszcze w ogóle istnieje.
kolega / 5.172.239.* / 2016-03-02 22:06
Wprowadzić jedną stawkę na VAT i CIT np. 18% i będzie po sprawie, dodatkowo uszczelnić VAT i ukrócić optymalizację podatkową.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy