Forum Polityka, aktualnościPolityka

Ahmadineżad ma dość. Znów grozi Zachodowi

Ahmadineżad ma dość. Znów grozi Zachodowi

Money.pl / 2009-06-27 18:04
Komentarze do wiadomości: Ahmadineżad ma dość. Znów grozi Zachodowi.
Wyświetlaj:
axxell / 83.143.213.* / 2009-06-27 22:59
„Ministrowie spraw zagranicznych państw G-8, skupiającej najbardziej wpływowe państwa świata, wezwali Teheran do natychmiastowego wstrzymania aktów przemocy w Iranie i nawiązania dialogu z protestującą opozycją. Wyrazili też solidarność z ofiarami przemocy.”

Interesująca troska o prawa człowieka, szczególnie w Iranie.
Czy łapanie ludzi po całym świecie a potem torturowanie ich i przetrzymywanie bez wyroku sądowego jest zgodne z „prawami człowieka”?
Czy pacyfikacja ziem palestyńskich ze wszystkimi tego konsekwencjami, jest zgodna z „prawami człowieka”?
Czy bombardowanie wiosek afgańskich , pod pretekstem walki z talibami jest zgodne z „prawami człowieka”?
Takich pytań krajom G8 można zadać o wiele więcej.
To jak w przypowieści biblijnej o belce i źdźbełku .. źdźbło dostrzegają u innych a belki w swoim oku nie widzą.
Dla posądzających mnie o stronniczość, nie zapomniałem o Chinach ani o Tybecie, ani o Rosji, ani o wielu innych miejscach w których nagminnie łamane są prawa człowieka.
Zapytałem tylko tych którzy z taka troska pochylają się nad prawami u innych nie widząc brudów u siebie.
„Kiedyś myślałem ze sytuacja w Iranie jest podobna do sytuacji w Polsce, w latach 80.
Ale niestety nie jest tak, w Polsce , burzył się cały kraj, zamieszki były w większości dużych i
średnich miast. W Iranie są to zamieszki tylko w stolicy, wywoływane przez stosunkowo niewielką
liczbę ludzi (jak na możliwości irańskie i irański temperament). Wobec tego skoro trwają już tak długi czas, i jest (tylko) naście ofiar, to czegoś nie rozumiem. Sądząc po reakcji polityków G8, reżim w Iranie jest strasznie ludobójczy, a tu (tylko) naście ofiar, oraz tak długi czas trwania tych
zamieszek ? Coś te siły Irańskich służb specjalnych nie są aż tak straszne, że do tej pory nie
spacyfikowały w sumie "garstki" niezadowolonych. Co to jest jak się porówna liczbę ofiar
"demokratyzacji" Iraku, albo "demokratyzacji" Afganistanu?
W każdym razie, na Iran powinno mieć się wpływ, jest to w interesie bezpieczeństwa Europy i USA i świata, ale obawiam się że , czyniąc to w taki sposób, jak to czynią politycy zachodu, wpływ ten zmniejsza się a nie zwiększa.
Zapewne z takich reakcji polityków Europy i USA, bardzo zadowolona jest Rosja oraz Chiny.
pozwoli to im jeszcze bardziej zacieśnić współprace z Iranem.
damianpoch / 2009-06-27 18:04 / portfel
Stanisław Staszic
"Przestrogi dla Polski dan Roku Pańskiego 1790.


"Żydzi po całej Polsce rozsypani, wszędzie z swym duchem wyłączności z naszym ludem pomieszani, nie tylko zaplugawią cały naród, zaplugawią cały kraj, a zmieniając go w kraj żydowski, wystawią w Europie na pośmiewisko i wzgardę. (...)
artur xxxxxx / 213.158.199.* / 2009-06-27 19:51
Po co przytaczasz cytat sprzed 220lat?
Po co próbujesz wzbudzać nienawiść?
Jesteś neonazistą, miłośnikiem terrorystów?
A może zwykłem małym zakompleksionym człowiekiem?
kon / 194.146.217.* / 2009-06-27 22:00
Jestes neonazista, milosnikiem terrorystow, malym zakompleksionym czlowiekiem?

Najnowsze wpisy