Forum Forum inwestycyjneFundusze

AIG Parasol AIG Subfundusz Akcji Chińskich i Azjatyckich

AIG Parasol AIG Subfundusz Akcji Chińskich i Azjatyckich

Roca / 2007-09-18 14:56
Chciałabym zainwestować w ten fundusz trochę oszczędności. Co sądzicie, czy inwestowanie w zagraniczne jest dobrym rozwiazaniem, w związku z niepewną sytuacją jaką mamy u nas na rynku funduszy?
Wyświetlaj:
miki3d / 83.16.54.* / 2007-09-21 13:54
Są bardziej perspektywiczne rynki zagraniczne aniżeli Chiny.
miki3d / 83.16.54.* / 2007-09-19 11:19
Zgodnie z teorią dywersyfikacji portfelowej powinno się 10-20% aktywów trzymać w walucie opcej, do tego najlepiej na innychch rynkach. AIG azjatycki nawet w wersji złotówkowej tak na prawdę inwestuje w USD i EUR, więc spełnia te kryteria. Większy udział zagranicznych inwestycji mialby uzasadnienie wtedy, gdy sytuacja na krajowym rynku byłaby kiepska, a tak nie jest.

Co do Chin - to kraj o olbrzymim potencjale. Szczerze nie wierzę, żeby tam coś runęło. Kraj ten buduje się w olbrzymim tempie niezależnie od olimpiady. Wg relacji naocznych świadków nie tylko w Pekinie, ale i we wszystkich duzych miastach w okresie kilku miesięcy zniknęły całe ubogie dzielnice zastąpione nowymi centrami handlu, biznesu czy mieszkaniami. W dłuższej perspektywie jest to olbrzymi potencjał.

Jeśli natomiast nie masz pełnego zaufania do Chin - warto pomysleć o szerszym funduszu. Do moich faworytów należy BRIC Franklina Templetona inwestujący głównie w Brazylii, Rosji, Indiach i Chinach.
Roca / 2007-09-19 07:29
Oczywiście nie przeznaczam wszystkich oszczędności, myslałam o 30% i napewno ok 5 lat. Dziekuję za wszystkie opinie.
cortez / 2007-09-19 19:52 / Bywalec forum
Jeśli tak to w porządku, chociaż jak dla mnie 30% w zagranicznych to już dużo, ale to tylko moja subiektywna opinia. Na naszym rynku jest wiele ciekawych ofert. Po zainwestowaniu radzę obserwować rynek, zwłaszcza po olimpiadzie.
new_rejs. / 212.76.37.* / 2007-09-19 00:24
Do "ostrożnych" i "przestrzegaczy" przed Chinami:
1. Co lepszego możecie polecić?
2. Który fundusz miał lepsze wyniki w ostatnim czasie?
3. Jedyny fundusz na którym nie straciłem (nawet zarobiłem) przez ostatnie 2 miesiące.
Moje zdanie - wchodzić, do 30-50% portfela.
cortez / 2007-09-19 19:46 / Bywalec forum
Generalnie krzysiek29 odpowiedział na Twoje pytania. Wyniki historyczne nie są wyznacznikiem ani gwarancją, że w przyszłości fundusz będzie przynosił podobne zyski. Oby azjatycki balonik nie pękł, bo ten fundusz będzie jedynym który przyniesie Ci stratę. Poza tym my tu analizujemy ogólną sytaucję rynku chińskiego, a nie pojedynczego funduszu, a wyników tylko pogatulować
cortez / 2007-09-18 23:26 / Bywalec forum
Dywersyfikacja funduszami zagranicznymi - jak najbardziej, zwłaszcza jak wybierzesz te zagraniczne, które są pod parasolem i w razie jakiś spadków na rynkach zagranicznych można wrócić do rodzimych funduszy lub funduszy bezpieczniejszych. Natomiast jeśli chcesz zainwestować wszytskie środki tylko w ten jeden fundusz, to jest to bardzo ryzykowna decyzja. Przemyśl jeszcze zanim zainwestujesz. Pozdrawiam i owocnych decyzji życzę
jan kowalski / 2007-09-18 20:40 / Tysiącznik na forum
jeśli chodzi o Chiny, to myślę, że to zła decyzja. Jest to olbrzymi kraj, gigantyczna gospodarka i bardzo mała giełda, w dodatku kontrolowana przez rząd chiński, a to nigdy dobrze nie wróży. Bardzo dobrym rozwiązaniem są fundusze zagraniczne, jednak szerokim łukiem omijałbym Chiny. Ten balon narobi jeszcze wiele smrodu.
Idyll / 2007-09-18 19:35 / Bywalec forum
Na szczeście jesteś pod parasolem i razie jak byś doszedł do wnisku, że twoja decyzja nie była najtrafniejsza to będziesz mógł dokonać konwersji. Tylko pamietaj, żeby za długo nie czekać bo może się spelnić czarny scenariusz zarysowany poniżej przez krzysiek29.
Ja sam też inwestuję w fundusze parasolowe. Wiem, że takie podejście daje mi spore możliwości mnewru w razie wahań na GPW.
krzysiek29 / 2007-09-18 16:26 / Uznany Gracz Giełdowy
jak narazie to super jeden z lepszych wynikow w ostatnich mc ale chiny nie dotknely spadki caly czas indeks rosnie duzo sie mowi o przegzaniu gospodarki Chinskiej bank centralny non stop podnosi stopy ale to nic nie pomaga.sporo ludzi pisze ze po olimpiadzie a moze przed to peknie ten balon. wedlug mnie to nie jest to dobra dezyzja inwestowac w ten fundusz obecnie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy