Forum Polityka, aktualnościKraj

Akcja Polaków w Afganistanie. W fabryce broni

Akcja Polaków w Afganistanie. W fabryce broni

Money.pl / 2011-03-17 18:48
Wyświetlaj:
niewolnik / 89.204.137.* / 2011-03-18 00:31
Jakie mamy prawo ingerować w sprawy wewnętrzne obcego nam i bardzo
dalekiego kraju?
Jeżeli są przestępcami to taniej jest chronić nasze granice przed nimi
niż na obcej ziemi sprzedawać życie naszych żołnierzy.
Czy jesteśmy eksporterem mięsa armatniego na potrzeby amerykańskiego mitu o potędze wzrorowanego na faszytowskiej, która zresztą wywodzi się ze wspólnych korzeni?
Polecam:
http://video.google.pl/videoplay?docid=1100296323191682742&hl=pl#docid=-2247384678483602926
double agent sc / 173.32.52.* / 2011-03-18 04:18
Dla ciebie tłumoku zrobię wyjątek i wytlumaczę tobie co wszyscy wiedzą. W 2001 roku, 11 września terroryści zaatakowali USA. W ataku, który przeprowadzili terroryści mający swoje bazy w Afganistanie zginęło prawie 3000 ludzi. Terrorystami są Al-Kaida i Talibowie, którzy ich sponsorują. Ponieważ Polska znajduje się w NATO to ma pewne zobowiązania wobec swoich sojuszników podobnie jak i by było w odwrotnym przypadku kiedy ktoś chciałby napaść na Polskę, NATO stanęłoby w naszej obronie. Dlatego Wojsko Polskie jest w Afganistanie i pełni tam szlachetną misję. Poniał? Dlaczego ja mam się pytać matek terrorystów, że nie zobaczą swoich synów? Wytrzep z głowy sieczkę. Islam jest bardzo agresywną religią i bardzo przeciwną Chrzescijaństwu. A może ty jesteś Muzułmaninem?
ździcho / 62.244.129.* / 2011-03-18 07:52

Dla ciebie tłumoku zrobię wyjątek i wytlumaczę tobie co wszyscy wiedzą.

Już po pierwszym zdaniu Twego wpisu widać coś Ty za jeden. Skoro w sieci stać Cię na przemoc słowną, to nie trudno się domyśleć, ze taką prawdziwą też w życiu często stosujesz. Napisz, gdzie ty teraz jesteś. Bo ja się domyślam, ze siedzisz sobie wygodnie w domciu przed kompem i cwaniaczkujesz. Mam dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia. Jedź tam i zrób porządek z tym Islamem. Sam. Innych nie wysyłaj. A i w kraju zrobi się bezpieczniej, jak wyjedziesz.
double agent sc / 173.32.52.* / 2011-03-18 15:48
Dla ciebie też zrobię wyjątek i powiem, że stosuję odpowiednie słowa do odpowiednich ludzi. Ponadto wyjaśniam tobie, że nie jestem żołnierzem więc rozprawianie się z afgańskimi terrorystami im pozostawmy. Co za pytania. A ile ty masz lat? Nie przemawia tobie to, że trzeba wypełniać zobowiązania wobec innych krajów NATO? Czy jesteś człowiekiem, który myśli, że można wszystko brać a nic od siebie nie dawać? Czy w pracy myślisz w jaki sposób swoją robotę zepchnąć na innych? Jeżeli tak to jesteś świadomym lub nieświadomym wielkim hipokrytą i cynikiem lub żyjesz w zamkniętym świecie mieszaniny kombinatorów i ludzi nic nie potrafiących w życiu osiągnąć. Na zakończenie powiem, że chociaż z punktu widzenia cywilów wojna jest nieskończoną okropnością, to tą robotę musi ktoś zrobić a polscy żołnierze pełnią w Afganistanie zaszczytną misję i bronią nas, chociaż daleko od kraju. Dodatkowo, w ten sposób, żołnierze podwyższają swój kunszt wojskowy i gotowość bojową co jest niezmiernie ważne dla obrony własnego kraju. Polscy lotnicy zaczynają latać i ćwiczyć razem z ich izraelskimi kolegami przez co nabywają bezcene doświadczenie. Brawo żołnierze!
ździcho / 77.254.251.* / 2011-03-18 17:36

stosuję odpowiednie słowa do
odpowiednich ludzi.

Acha, to Ty jesteś sędzią od tego, którzy ludzie są odpowiedni, a którzy nieodpowiedni...Nie wiedziałem.

Ponadto wyjaśniam tobie, że nie jestem żołnierzem

Z poniższych Twoich wywodów wynika, że nawet człowiekiem nie jesteś. Tylko bydlaka stać na to, by popierać robienie sobie z obcokrajowców żywych tarcz szkoleniowych i to w dodatku w ich własnym kraju, po to by podwyższać kunszt wojskowy. A zobowiązania? Jakie zobowiązania? Naszym włodarzom (Kwaśniewski a potem Kaczyński) oczy na tyle zalało ropą naftową, ze dali się wmanewrować w lichwiarskie umowy, które podpisywali na ślepo. Efekt? Dostali gówno, nie ropę i teraz nie wiedzą jak się z tego wyplątać (a może nie chcą, bo jeszcze mają jakieś resztki głupiej zachłannej nadziei na położenie swojej złodziejskiej łapy przynajmniej na części afgańskich bogactw mineralnych). Polacy zaś są najlepszym materiałem na zabójców, mają to w genach. Kiedyś Amerykański generał Tommy Franks powiedział, ze Polacy to świetni żołnierze, ale obawia się ich angażować w działania wojenne, gdyż Polacy słyną ze szczególnego okrucieństwa i jak już zaczną zabijać, to nie potrafią przestać. Ponadto wielką satysfakcję daje im dręczenie i znęcanie się nad ofiarami, zanim pozbawią je życia.Ta nacja nie posiada uczuć wyższych. Skoro taki zakapior jak Franks miał takie refleksje na temat Polaków, to chyba wszystko mówi samo za siebie. Na koniec pozostaje pytanie: Który kraj to terroryści? Największymi terrorystami zawsze były, są i będą USA. To system od samego poczatku zbudowany na krwi (Indian, Murzynów, Portorykańczyków, Wietnamczyków, Afgańczyków, Arabów, Persów etc, etc, etc...A Talibowie po prostu pewnego dnia spróbowali nauczyć ich moresu z opłakanym dla siebie skutkiem zresztą. Podsumowując: USA i Polska mają w tej misji rozbieżne cele, choć pozornie wspólne. USA pałają chciwością bogactw naturalnych i pieniędzy ze sprzedanej Talibom broni, Polacy zaś pałają żądzą mordu. Oficjalnie nazywa się to "walka z terroryzmem na rzecz pokoju na świecie"...tylko po co ja to tłumaczę komuś, dla kogo życie ludzkie nie stanowi żadnej wartości i zabicie człowieka to to samo co rozdeptanie karalucha...
Eset / 46.113.163.* / 2011-03-17 20:19
Zamiast zabrać broń to ją zepsuli. Trzeba znowu podnieść podatki aby zakupić nową.
Dość okupacji za moje pieniądze. Lepsze są piaskownice dla dzieci.
cort / 193.109.225.* / 2011-03-17 19:47

Jak zaznaczył rzecznik, wysadzenie fabryki amunicji stanowi kolejny cios dla sił powstańczych w tym dystrykcie

trochę mało poprawny ten zwrot sił powstańczych to są terroryści a nie powstańcy, no chyba że pobyt naszych wojsk to okupacja :)
ździcho / 62.244.129.* / 2011-03-18 08:08

:)

Co Cię tak śmieszy? Dobrze jest napisane: okupacja i siły powstańcze.
double agent sc / 173.32.52.* / 2011-03-17 18:48
Brawo żołnierze! Jak mają dobry sprzęt to i wyniki są bardzo dobre. Dobra robota żołnierze. Lać terrorystów ile się da!
Ewsa / 109.243.19.* / 2011-03-21 20:39
jak bym Pana znała to bym chyba uścisnęła :)
Nigdy do tej pory nie widziałam żeby ktoś wiedział co piszę na takich forach jak to.
Nasi żołnierze w Afganie zdobywają doświadczenie jakiego nigdy nie zdobyliby w Polsce na poligonach.Co podnosi nasze bezpieczeństwo Narodowe.Jadą tam na własne życzenie ,nikt ich nie zmusza.Gdyby nie było chętnych misji by również nie było.
Powinniśmy być im wdzięczni za to że znajdują się chętni do walki i zdobywania doświadczenia w boju.Ja jestem -wdzięczna i dumna z tych ludzi. Bronią wolności,tępią terroryzm.
Myślę że nikt nie chciał by aby nasz kraj był zaatakowany przez terrorystów.A nigdy nic nie wiadomo.Tym bardziej że w lipcu przejmujemy prezydencje w UE więc jesteśmy ciekawym celem, patrząc na to co dzieje się obecnie w Libii.
ździcho / 77.254.229.* / 2011-03-21 21:32

Powinniśmy być im wdzięczni za to że znajdują się chętni do walki i zdobywania
doświadczenia w boju

Jasne. Najlepsze worki treningowe i żywe tarcze to obcokrajowcy, szczególnie, gdy są u siebie w domu. Tylko po co aż tak daleko jeździć? Szkoda paliwa. Przecież można w ramach tych ćwiczeń łomotać do Czechów, Słowaków, Ukraińców, Litwinów, Białorusinów. Są pod nosem i jest ich dużo. Zanim się wyrąbie ich wszystkich do końca, można faktycznie okrzepnąć w boju.


jak bym Pana znała to bym chyba uścisnęła

Faktycznie oboje jesteście siebie warci. Wiecie co? To może jedźcie tam oboje, by tępić ten 'terroryzm"?
niewolnik / 89.204.137.* / 2011-03-18 00:22
Głupiś synku, wyłącz tv poczytaj książki.
Jak nazwałbyś żołnierzy amerykańskich strzelających do twojej rodziny na twoim podwórku, czy w twoim mieście.
Obudź się, czy jesteśmy w stanie wojny z Afganistanem?
Jakie mamy prawo ingerować w sprawy wewnętrzne obcego nam i bardzo dalekiego kraju?
Jeżeli są przestępcami to taniej jest chronić nasze granice przed nimi niż na obcej ziemi sprzedawać życie naszych żołnierzy.
Czy jesteśmy eksporterem mięsa armatniego? Zapytaj siebie albo matek, które swoich synów już nie zobaczą?
ździcho / 62.244.129.* / 2011-03-18 08:01
@niewolnik
daj spokój, on (double agent sc) się zgrywa. Szuka zaczepki.

Najnowsze wpisy