Forum Forum inwestycyjneOpinie o spółkach

AKCJE GROSZOWE - INNE SPOJRZENIE!!!

AKCJE GROSZOWE - INNE SPOJRZENIE!!!

szewcdabrowa / 2008-06-05 08:44
Akcje tzw. goszowe wydają się dość ciekawą inwestycją patrząc na to z perspektywy bardzo długo terminowej. Do niedawna wydawało mi się, że kupując akcje za 1 gr nie można na tym stracić / pomijając oczywiście niską płynność czy np. upadłośc lub wycofanie akcji spółki z obrotu giełdowego - bo to może przydażyć się każdej spółce, nie tylko groszowej /. Kupując akcje spółki za 1 gr / nie dotyczy to pp, bo tutaj czasami pp za 1 gr jest nieopłacalne /, w przekonaniu większości chyba graczy i moim również, zdawało by się, że zysk na przyzwoitym poziomie jest pewny, kwestia tylko odpowiednio długiego czasu. Niestety, jest to błędne rozumowanie. Okazuje się , że akcje kupione za 1 gr moga być dużo, dużo tańsze, można na nich stracić i to bardzo dużo. Paradoksalnie może sie okazać, że cena 1 gr za akcję historycznie może byc nawet najwyższą ceną po jakiej te akcje kupiliśmy. Sam jestem posiadaczem groszówek Mewy, Elkopu, Fonu.... i do niedawna jeszcze byłem pewien, że może nie zarobię ale stracić dużo na tym nie stracę. Niestety, prosta prawda podziałał jak zimny prysznic, na przyszłość trzeba być ostrożniejszym, bo 1 gr, to jednak nie jest najnizsza cena za jaką mozna kupić akcję i nieprawda jest, że niżej już być nie może i nie można na tym stracić.
Zapraszam do dyskusji. Pewnie Ameryki nie odkryłem ale jestem bardzo ciekawy ilu posiadaczy groszówek zdaje sobie sprawę, że nie jest tak jak myślą?
Pozdrawiam i życzę sukcesów i trafnych inwestycji wszystkim.
Wyświetlaj:
warren b. / 195.205.143.* / 2008-11-15 10:58
kup sobie za 200 zł 20 000 sztuk akcji i co masz do stracenia, powiedz co....

słownie: 200 zł najwyzej stracisz. a zyskac kiedys mozesz sporo...
szewcdabrowa / 2008-11-20 19:49
Masz rację!!! Jednak ja jestem w innej sytuacji i swoje " wywody " dedykowałem tym , którzy są w takiej sytuacji jak ja. Kupiłem za pp, potem zapisałem sie na akcje i mam ich sporo więcej niż 20 000 i wiele ,wiele więcej do stracenia jak " marne" 200 zł.
Pozdrawiam.
marcin8 / 77.46.26.* / 2008-11-03 19:16
A ja właśnie zastanawiam się nad kupnem groszówek, czy to faktycznie zły pomysł?Poprzedniku, wyjaśnij mi o co chodzi z tym, że te akcje mogą kosztować niżej niż 1 grosz, bo chyba prawo tego zabrania-nieprawdaż?Będę wdzięczny za wyjaśnienie.
szewcdabrowa / 2008-11-03 20:09
Witam.
Np. odwrotnośś splitu. Firma robi odwrotność splitu i zamiast na 100 akcji po 1 gr masz 1 akcję za 1 zł / niby to samo/ ale z 1 zł to może jeszcze sporo spaść.
Pozdrawiam.
welasquez / 2008-11-07 23:15
Dokładnie taką decyzję ma podjąć 3 grudnia br. najbliższe WZ akcjonariuszy FON - aby każde 25 dotychczasowych akcji o wartości nominalnej 1 gr zamienić na jedną akcję o wartości 25 gr
"Na podstawie art. 402 § 2 Kodeksu spółek handlowych Zarząd FON S.A. przedstawia propozycje zmian w Statucie Spółki:
1) § 7 Statutu Spółki w dotychczasowym brzmieniu:
§ 7Kapitał zakładowy spółki wynosi 16.370.403,50zł (szesnaście milionów trzysta siedemdziesiąt tysięcy czterysta trzy złote i 50 groszy) i dzieli się na 65.481.614 (sześćdziesiąt pięć milionów czterysta osiemdziesiąt jeden tysięcy sześćset czternaście)akcji o wartości nominalnej 25 (dwadzieścia pięć) groszy każda"
a z 25 może już (nie tylko teoretycznie) spaść poniżej wartości nominalnej.
smooth / 2008-11-21 10:34 / portfel / Tysiącznik na forum
a co sie stanie z niepodzielną częscią? Powiedzmy ze mam 45 akcji, czyli nie całe 2 po tej operacji? co sie stanie z tymi koncówkami?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy