Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Akcje na GPW tanieją trzeci tydzień z rzędu. WIG20 już poniżej...

Akcje na GPW tanieją trzeci tydzień z rzędu. WIG20 już poniżej...

Wyświetlaj:
Do Synomima / 81.18.214.* / 2014-10-13 07:42
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------

Po pierwsze: Co to ma wspólnego z akcjami?!!!
Po drugie: Ty nawet nie wiesz jakie masz szczęście, że żyjesz w kraju gdzie mentalnośc ludzi ukształtowało właśnie chrześcijaństwo. Bo w innej religi takie obrażanie wierzących nie uszło by ci na sucho.
synek potwierdzi / 84.153.225.* / 2014-10-13 13:04
ja mu chrześcijaństwo nie pasuje to za parę lat będzie miał koło domu islam, wtedy będzie happy
synek potwierdzi / 84.153.225.* / 2014-10-13 13:07
poza tym już tłumaczyłem, że nie chodzi o chrześcijaństwo, tylko o niego, chrześcijanie to debile tylko dlatego, że on nie jest chrześcijaninem, jeśli masz żonę to jesteś debile, tylko dlatego, że on jej nie ma, wyjechałeś z kraju to jesteś debil, tylko dlatego, że on nie wyjechał
to jest narcyz, chłopie...
synonim / 2014-10-12 14:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
A tymczasem giełda w Arabii Saudyjskiej dzisiaj -7%
synonim / 2014-10-12 14:39 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Większość anali z Parkietu obstawia spadki na GPW w przyszłym tygodniu więc pewnie będzie odreagowanie

http://www.parkiet.com/artykul/1393472-Barometr--Parkietu-.html
synonim / 2014-10-12 14:36 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Warto posłuchać jak Faber komentuje w Bloombergu porażkę FED-u odnośnie QE w kontekście gospodarki, która nie przyspieszyły mimo QE i w kontekście giełd, które dały się nabrać na to "przyspieszenie" i korygują swój wcześniejszy wyskok idiotyzmu w górę

http://www.youtube.com/watch?v=TDyXRxy5aXQ
ZT / 83.6.5.* / 2014-10-12 10:47
Swojego czasu pokazywałem formację Butterfly na sp500 tu: http://stooq.pl/q/a/?s=^spx&i=m&u=12045444 Formacja ta jest (a raczej była) modelowa dająca opór na poziomie ok 1850 (linie pomarańczowe). Okazało się, że została z hukiem przebita i konsekwencje tego są takie, że opór powyższy stał się teraz wsparciem, a zatem o krachu możemy zapomnieć, ale korekta do 1850 (linie pomarańczowe) jest możliwa, co być może dzieje się teraz. To skłania mnie również do przypuszczenia, że kolejny opór może być ponad 2100 pkt. i uformowanie formacji Deep Crab (1.618 XA) i tego się spodziewam. Na DJIA byłoby to ponad 18000 pkt. tu: http://stooq.pl/q/a/?s=^dji&i=m&u=12045444 (proszę sobie zwiększyć górny margines).
ZT / 83.6.5.* / 2014-10-12 10:49

proszę sobie zwiększyć górny margines)

klikając na skalę wartości DJIA prawym klawiszem myszy.
synonim / 2014-10-11 19:52 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Większość giełd europejskich już na minusie w tym roku a niektóre będą zaraz

http://fingfx.thomsonreuters.com/2014/03/25/132956f586.htm
synonim / 2014-10-11 19:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Średnia 150-sesyjna na S&P500 pękła od góry po raz pierwszy od listopada 2012
synonim / 2014-10-11 19:22 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Rośnie wolumen na opcjach w USA, jest najwyższy od roku, podczas gdy wolumen na akcjach maleje od lat - wraz ze wzrostem zmienności traderzy migrują ze swym kapitałem w stronę derywatów

Friday marked the busiest day in the options market since June 2013, with options volume totaling 27.2 million contracts, according to options analytics firm Trade Alert

http://www.reuters.com/article/2014/10/11/us-usa-stocks-weekahead-idUSKCN0HZ20U20141011
ZT / 83.6.144.* / 2014-10-11 16:37
Na wykresie w20: http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=d&u=12045444 doszło do przebicia niezwykłego układu trzech zapowiadających wzrosty formacji kolejno: 5-0 (czerwona), Bat(zielona) i AB=CD (niezaznaczona w nodze CD formacji Bat). Zgodnie z kanonem sztuki analizy technicznej przebicie takiego wsparcia oznacza, że spadki powinny się pogłębić, i tego należy się spodziewać. Jednak nie byłbym sobą gdybym nie wyciągnął z tego czegoś pozytywnego i na wykresie zaznaczyłem kolejno 3 luki (startu, ucieczki i wyczerpania) co zwiastuje, że trend spadkowy się wyczerpuje, chyba, że ostatnia luka nie jest luką wyczerpania tylko kolejną luką ucieczki. Dlatego pozostawiłem formacje na wykresie bo tworzą układ niezwykły i nie wiadomo czy rynek pod wpływem negatywnych czynników zewnętrznych (spadki w USA i UE) nie przeszarżował trochę i przebicie to może być pułapką na byki i kto wie czy nie nastąpi powrót do wzrostów w wielkim stylu. W następnym tygodniu zobaczymy co się wydarzy, czekam na jakąś podpowiedź ze strony rynku bo jest niejednoznacznie. Na pewno ewentualne zejście do okolic 2330 uruchomiłoby popyt bo tam przebiega 3-letnia linia trendu: http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=w&u=12542484 Miłego łikendu i sukcesów na GPW.
synonim / 2014-10-11 17:22 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

kto wie czy nie nastąpi powrót do wzrostów w wielkim stylu

Ciekawe za co jak właśnie za chwilę FED kończy drukować a EBC nie zamierza zacząć

Nawet dziecko wie, że 2000 na S&P500 zostało zrobione za kasę z FEDu

A FED już kasy więcej nie daje
ZT / 83.6.144.* / 2014-10-11 22:02
Non
Nawet dziecko wie

No właśnie zbyt oczywiste,a więc jest to już zdyskontowane w cenach i paradoksalnie po ogłoszeniu konca QE mogą być wzrosty i nowe szczyty, sadzę ponad 2100 na sp500. Bez odbioru bo nasi prowadzą 1:0,szok zaraz otwieram wino.
synonim / 2014-10-12 06:23 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

No właśnie zbyt oczywiste,a więc jest to już zdyskontowane w cenach i paradoksalnie po ogłoszeniu konca QE mogą być wzrosty i nowe szczyty


O czym ty gadasz człowieku, przecież to są jakieś potoczne androny dobre dla leszczy. Za co ci zrobią te nowe szczyty jak nie dostają już kasy z FED

Więcej myślcie a mniej głupot powtarzajcie
ZT / 83.6.5.* / 2014-10-12 11:11

O czym ty gadasz człowieku, przecież to są jakieś potoczne androny

Patrz komentarz powyżej wraz z wykresami formacji. Nie będę się z Tobą przekomarzał tylko zadam pytanie , skoro jesteś taki pewny to dlaczego nie otworzysz krótkich pozycji na indeksy sp500 lub djia? Ja bym tego nie zrobił, ale Ty jesteś pewny, że koniec kasy QE, kasyna spadną, krach, to na co czekasz? Bierz krótkie. Ja w obecnej sytuacji posiadam wyłącznie długie pozycje (akcje, spread opcyjny na wzrosty) oraz jedynie zabezpieczenie opcjami PUT, więc moje pisanie jest poparte faktami, konkretami, a Ty piszesz krach a krótkich pozycji nie ma, no to jak? Bierz krótkie, i napisz nam to.
synonim / 2014-10-12 11:20 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

tylko zadam pytanie , skoro jesteś taki pewny to dlaczego nie otworzysz krótkich pozycji na indeksy sp500 lub djia?


Dlatego że nie gram na kontraktach z zasady

Mam krótkie pozycje w opcjach na wig20 i to mi na razie wystarczy

Rozważam otwarcie rachunku w Saxo Bank, gdzie mogę wziąć opcje put na indeksy w USA ale to dopiero kwestia przyszłości

Poza tym granie na krótkich pozycjach to mało wdzięczne zajęcie gdyż nawet bessa 2008 była w długiej początkowej fazie powolnym opadaniem

Jak widzisz powodów jest kilka i wcale nie są one związane z tym, że nie mam pewności co do swych twierdzeń
ZT / 83.6.5.* / 2014-10-12 11:38

Poza tym granie na krótkich pozycjach to mało wdzięczne zajęcie

No to postępujesz rozsądnie, odpowiedź prawidłowa, dlatego jesteś jeszcze na rynku, bo większość, szczególnie początkujących podnieca się żeby zarabiać na spadkach i jest to zagadnienie dla socjologów, dlaczego tak się dzieje, mi się wydaje, że to chęć pokazania, że patrzcie jaki jestem mądry rynki spadają a ja zarabiam, to taka ewolucyjnie zaszyta rywalizacja. Tymczasem w czasie spadków rynki zachowują się kompletnie inaczej, irracjonalnie i tak naprawdę bardzo trudno jest zarobić. Właśnie opcje dobrze to pokazują, gdzie w czasie spadków zmienność rośnie do granic absurdu, więc jeśli krótkie pozycje to tylko na opcjach.Ja po prostu ten okres spędzam na funduszach pieniężnych i lokatach, ale jestem otwarty na opcje.
synonim / 2014-10-12 12:22 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

No to postępujesz rozsądnie, odpowiedź prawidłowa, dlatego jesteś jeszcze na rynku, bo większość, szczególnie początkujących podnieca się żeby zarabiać na spadkach i jest to zagadnienie dla socjologów, dlaczego tak się dzieje, mi się wydaje, że to chęć pokazania, że patrzcie jaki jestem mądry rynki spadają a ja zarabiam, to taka ewolucyjnie zaszyta rywalizacja. Tymczasem w czasie spadków rynki zachowują się kompletnie inaczej, irracjonalnie i tak naprawdę bardzo trudno jest zarobić. Właśnie opcje dobrze to pokazują, gdzie w czasie spadków zmienność rośnie do granic absurdu, więc jeśli krótkie pozycje to tylko na opcjach.


Zgadza się

Opcje są świetne w czasie krachu gdyż drożeją po kilka tysięcy procent na jednej sesji

Krach to jednak bardzo rzadkie zjawisko na giełdach

Obecnie jest jednak możliwy gdyż za pieniądze z banków centralnych została zrobiona gigantyczna bańka spekulacyjna na akcjach i siedzenie na rynku bez otwartych opcji put, nawet przy niewielkiej ekspozycji na akcje i obligacje, jest jak bzykanie tirówek bez gumki


Ja po prostu ten okres spędzam na funduszach pieniężnych i lokatach, ale jestem otwarty na opcje


Ja tak samo

W listopadzie mam zamiar być już w 98% na funduszach rynku pieniężnego i posiadać tylko niewielką ekspozycję na akcje, głównie defensywne. Fundusze akcji konwertuję w całości na fundusze rynku pieniężnego również

Nasza giełda od 3 lat stoi w miejscu więc nawet zwykły fundusz rynku pieniężnego dał większy zysk przy całkowitym bezpieczeństwie

Opcje put obowiązkowo cały czas należy posiadać w tym czasie gdy kończy się podłoga dla kasyn akcji fundowana jak dotychczas przez kasę z FED

Na razie posiadam otwarte opcje put na serii V ale monitoruję ceny opcji na serii W i X
ZT / 83.6.144.* / 2014-10-11 16:53

pułapką na byki

pułapką na niedźwiedzie
synonim / 2014-10-11 13:22 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Kontrakty na S&P500 już poniżej 1900 pkt
z doskoku / 86.5.204.* / 2014-10-11 16:31
Zastanawia mnie, czy tak łatwo oddadzą już tę drukowaną hossę, czy będą walczyć nadal?

Może za rogiem czai się kolejne QE?
Jeśli Draghi zacznie euro QE z powodu deflacji i widma recesji, FED wróci do praktyki z powodu zbyt niskiej inflacji i zbyt mocnego dolara?
I Myk! Na wiosnę pompujemy balony dalej :)
synonim / 2014-10-11 17:31 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Zastanawia mnie, czy tak łatwo oddadzą już tę drukowaną hossę, czy będą walczyć nadal?


Długo nie powalczą jak im banki centralne nie dadzą kasy

Kaźdy wie, nawet dogmatytczni hossiarze, że rekordy na indeksach akcji zostały zrobione za kasę z FED

A FED już kończy drukować za 20 dni


Może za rogiem czai się kolejne QE?
Jeśli Draghi zacznie euro QE z powodu deflacji i widma recesji, FED wróci do praktyki z powodu zbyt niskiej inflacji i zbyt mocnego dolara?
I Myk! Na wiosnę pompujemy balony dalej :)


Fajna bajka ale mało realistyczna

Bilans FED już pęcznieje jak guz a oni drukować bez końca nie będą. To się musi kiedyś skończyć, wszystko wskazuje na to, że skończy się to właśnie teraz bo ile można. Nawet prostytutka nie jest prostytutką przez całe życie

Helmut czekał na 5000 na S&P500 a tu taki klops

Mnie cieszy, że wreszcie się skończyła ta chora sytuacja z drukowaniem i na rynki wraca zmienność i normalność. Przez ostatnie 6 lat na giełdzie nie było normalności przez banki centralne. Teraz ona wraca i cieszę się bardzo. Wieczni hossiarze i chciwi idioci znowu popłyną

I skończy się wreszcie to opowiadanie bajek o poprawie w gospodarkach

FED wydrukował i wyrzucił w błoto 3 biliony dolarów ale nie swoje pieniądze łatwo się marnotrawi
dociekliwy / 2014-10-11 17:36 / portfel / Tysiącznik na forum

a oni drukować bez końca nie będą

a gdzies czytalem ze mieli drukowac bez konca ...
synonim / 2014-10-12 06:43 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

a gdzies czytalem ze mieli drukowac bez konca ...


1,5 roku temu nie wiadomo było czy w ogóle przestaną drukować. Dziś już wiemy, że przestają. Przynajmniej na jakiś czas. Sytuacja jest rozwojowa
inż1 / 178.42.90.* / 2014-10-11 05:54
PEWIEN "WŁADCA ŚWIATA" pokojowy noblista rozpętał antyrosyjską histerię, a my spokojni obywatele za to płacimy. Urzędnicy RPP obniżają kolejny raz oprocentowanie naszych oszczędności. No i jeszcze Kopacz zapowiedziała zwiększenie deficytu budżetowego na zakup amerykańskiej broni. Biednieją nasze emerytury III filara.
Krachmennnnnnnnnnn / 5.174.71.* / 2014-10-10 23:42
No to mamy jak w banku panikę od poniedziałku. Tak jak zresztą dni temu kilka zapowiedziałem. I tylko radzę: broń Panie Boże longi na noc, mogą skrócić człowieka o głowę, takie czasy idą niestety, krach jak w szwajcarskim banku, niebawem, amen.
Etermit / 2014-10-10 22:49 / Tysiącznik na forum
wspaniałe nastroje nie opuszczają inwestorów a szklarze już liczą na kolejne zyski bo trzeba wstawiać nowe szyby wybite korkami od szampanów :)))
pgpoz / 213.92.229.* / 2014-10-10 23:06
Żyrandolom też się oberwalo😊
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy