Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Akcje pracownicze warte miliardy złotych

Akcje pracownicze warte miliardy złotych

Money.pl / 2008-02-09 05:52
Komentarze do wiadomości: Akcje pracownicze warte miliardy złotych.
Wyświetlaj:
AkcjePracownicze.pl / 85.89.183.* / 2009-11-25 11:21
Na stronie http://www.AkcjePracownicze.pl możliwa jest wycena posiadanych akcji pracowniczych.
nie kłam / 195.82.161.* / 2009-06-02 20:12
I CIEKAWE CO ZNIMI PO ZROBI?
tatazzz / 2008-02-09 05:52 / Bywalec forum
Pracowałem przez 25 lat w Polsce za komuny i też należą mi sie akcje z prywatyzacji a dostali tylko wybrańcy.Gdzie tu jest sprawiedliwość i prawo.W tym kraju są równi i równiejsi.
xxxxxl / 87.205.175.* / 2009-11-25 12:55
w ustroju niewolniczym
czyli w takim jakim żyjemy od kilku tysięcy lat to norma

mówią że to demokracja
ale to z demokracja nie ma prawie nic wspólnego

w demokracji to Ty rządzisz - nie możesz tej władzy przeniesc na tzw. posłów czy innych "wybrańców" ludu zwanych oligarchią lub tyranami
w demokracji to Ty ustalasz reguły prawa - prawo którego nie zostało uchwalone przez wiekszosć obywateli nie jest prawem

w ustoju niewolniczym
zanim jeszcze sie urodzisz
już należysz do kogoś
w naszym przypadku do instytucji państwa
jestes własnościa państwa przez całe życie
i po smierci też
i nie możesz z tego zrezygnować
jednostronnym aktem
jesli jesteś zrodzony z matki niewolnicy automatycznie jesteś niewolnikiem

państwo może zrobic z Tobą wszystko
zabić okraść wysłać na wojnę itd
bez Twojej zgody
i jest to zgodne z prawem jakie państwo samo dla siebie uchwaliło

z tego co zarobisz musisz "odpalać" dolę czyli pańszczyznę w postaci podatków, opłat itp.
a jak sie "nie podzielisz" to naślą komorników policję wojsko itp. środki przymusu
prawo do pracy masz jedynie za zgodą państwa (zdaje się jedynie prostytucja nie wymaga pisemnego zezwolenia)
krótko mówiąc pracujesz "na państwowym"

pewne elementy majatko państwo pozwala ci posiadać w ograniczonym zakresie
i nazywa to "własnością"
ale jest to zwykły wynajem, dzierżawa itp i nie ma nic wspólnego z własnością
gdyz musisz płacić zwyczajne raty (podatki opłaty od "własności")
nie mozesz też tym majątkiem swobodnie rozporzadzać
musisz mieć zgodę państwa i wnieść stosowną opłatę itp.

itd

jesli chodzi o akcje pracownicze
to w 89
firmy powinny zostać przejęte przez samorządy pracownicze
bez żadnego "odszkodowania" dla "państwa"

a co pracownicy z tym zrobią
to juz ich sprawa - sprzedanie, przepicie, podbój rynku itd.

w każdym bądź razie mielibysmy dziś pewnie tzw. klasę średnią
a nie niesprawiedliwy podział nędzy

w zasadzie stare rozwiązanie z czasów rewolucji francuskiej
bezkosztowe uwłaszczenie z mocy prawa

nawet carskie rozwiazanie było lepsze
płatnosc ostatnich rat wypadała
w 1932 czy 1938 roku
śmieszno i durno / 83.23.155.* / 2008-02-09 12:45
Pracowaliśmy z żoną w zakładzie przez 37 lat.
Dostaliśmy akcje i teraz możemy sobie na gwoździu w kiblu powiesić, ale nawet do tego się nie nadają, bo za twarde. Więc gadanie o programie PP jest tylko zasłoną dymną do legalnego okradania polski i Polaków. 37 lat pracy poszło w gwizdek, bo mamy co chwilę ciekawych ekonomistów którzy wzorują się na literaturze USA, a ona przystaje tak do warunków w Polsce jak pięść do nosa.
Jeden obiecywał Japonię - tylko zapomniał naród zasadzić drzewka wiśniowe - i co raz to obiecywał to 100 ml , potem 300 ml i tak jakoś przeleciało prawie 19 lat. Zakłady pracy wybudowane za pieniądze dzisiejszych emerytów - sprzedano - a gdzie pieniądze? czy zasiliły ich konta w ZUS-sie? czy poprostu roztrwoniono? Niczego przez te lata w Polsce nie zbudowano tylko sprzedawano jak na bazarze kartofle. Huty, Stocznie, Porty, Przemysł Terenowy - likwidacja i uwłaszczanie się na majątku przez cwaniaków, Upadłości firm z godnie z przedwojennym prawem z 1932r Prawo Upadłościowe pozwoliło na bogacenie się Syndyków i przejmowanie pieniędzy z sprzedawanego majątku państwowego. Tyle polscy zyskali na tej prywatyzacji - czytaj złodziejstwie !!!!
Był na początku lat 90-tych taki jeden - dziś poseł parlamentu UE J. Lwandowski który głosił tezę - że pierwszy milion trzeba ukraść !!! a potem to już jakoś pójdzie.......
tatazzz / 2008-02-10 09:05 / Bywalec forum
Czasami myśle ,że to sen.Im bardziej mówi sie o prawie ,tym większe bezprawie.
Jeżeli mówimy o patriotyzmie tym większe złodziejstwo i rabunek kraju.Serdecznie mam dość
tych pięknych słów i zarazem gołosłowia.Czasami myśle ,że powinna wejść ustawowo
eutanazja,gdyż to co człowiek przeżywa nie mieści sie w głowie.Powinno się przez internet zapisywać na likwidacje własnego życia ,gdyż nikomu jest ono nie potrzebne.Podejrzewam,że ZUS i nasi politycy od bobolego mieli by święty spokój z deficytami.Wydaje mi sie ,ze dojżałem do pewnych decyzji uwalniających mnie z tego absurdu zdażen i ludzi którzy mienią się zbawicielami naszego narodu.Bo najgorsze ,że człowiek myśli a myslenie jest jednym z atrybutów życia.Należe do pokolenia ludzi wychowanych na pewnych wartościach jak prawda,uczciwość,koleżenstwo,rodzina.Moim synom wpajałem jedno :bądz zawsze uczciwy,pomagaj starszym ,miej szacunek dla ludzi,nie twoje nie rusz itd.Teraz z pewnej perspektywy widze ,ze popełniłem wielki błąd wychowawczy bo powinienem wpajać im wartości:Kombinuj,kradnij aby cię nie złapali,oszukuj ile się da,bądz dwulicowy a najlepiej zostan politykiem,posłem,premierem,prezydentem i kto wie jeszcze kim a prokuratorem,sędzią,księdzem ,policjantem,lekarzem,przedsiebiorcą.Wtedy moi synowie będziesz szanowany ,nie będziesz miał problemów jeszcze jak do tego będziesz miał duzo kasy to nic ale dosłownie nic Ciebie nie ruszy .Wszystkich iwszystko będziesz miał w rękach-PRAWO,SPRAWIEDLIWOSC,BEZPIECZEŃSTWO,RADOŚĆ ŻYCIA.
Wtedy będziesz patriota,szczególnie oddanym obywatelem,wzorem dla innych.
To jest wizja obywatela polskiego.....
qwopwa / 86.129.0.* / 2008-02-10 17:06
Zgadzam się z wami w 100% !!!!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy