Forum Forum podatkoweInne

Akcyza do zwrotu - nie będzie weryfikacji cen

Akcyza do zwrotu - nie będzie weryfikacji cen

Money.pl / 2007-04-04 15:43
Wyświetlaj:
przestraszona / 83.28.221.* / 2007-05-31 12:26
głupoty tu piszą , że nie będą weryfikować ja właśnie wczoraj wróciłam z takiego przesłuchania z Izby celnej w Kielcach i straszą że jak się nie przyznasz ile dałeś to zabiora samochód i że bedą sprawdzać niemca który sprzedał i za ile i było nas więcej bo 9 osób wszyscy po to samo i jednego gościa złamali tak go nastraszyli ze powiedział że zapłacił więcej i co naliczaja mu akcyze jeszcze raz i każą płacić i co Wy na to !! Głupoty piszą i już po raz kolejny wiadamo ze co innego się pisze a izba celna i tak robi swoje i zachowują się jak gestapowcy !! podchodzą do ludzi tak jak by oni tak nie robili !!a swoją drogą a a jak by ich tak zweryfikować to by się dopiero zdziwili?Może ktoś mi pomoże i to wytłumaczy czy tak naprawdę mają prawo to robić czy nie ?
Koala / 2007-04-04 17:15 / Bywalec forum
Czyżby ktoś wreszcie pomyślał? Ostatnio z myśleniem było bardzo krucho!
akcyza / 80.54.124.* / 2007-04-04 16:07
Może ktoś wie jak będą liczyć odsetki ??
anetaandrzej / 87.105.33.* / 2007-04-04 15:43
Tak.Najprostrze rozwiazanie.Zwrot całości wpłaty akcyzy,łacznie z odsetkami ustawowymi licząc odsetki od dnia zapłaty.Nastepnie ponowne złoznie wniosku w/g.przepisów prawa akcyzowego.
AnnaP. / 195.117.151.* / 2007-04-08 20:30
To nieprawda że urzędy zwrócą wszystko i to z odsetkami. Proponuję poczytać sobie przepisy Ordynacji podatkowej o nadpłatach i oprocentowaniu nadpłat - art. 72 i 78. Ponadto TE nie zakwestionował akcyzy pobieranej w Polsce od samochodów jako podatku nienależnego, zakwestionował tylko stawkę akcyzy, która w przypadku Polski rosła wraz z wiekiem samochodu. TE orzekł, że stawka akcyzy jaka zawarta jest w cenie nowego samochodu nie zmienia się wraz z wiekiem tego samochodu. Gdy samochód jest coraz starszy, to spada jego wartość rynkowa, spada wartość podatku VAT i akcyzy zawarta w tej wartości rynkowej, ale nie zmienia się ta stawka % akcyzy, jaka była wtedy, gdy kupowaliśmy nowy samochód (3,1% lub 13,6% w zależności od pojemności).. Zauważyłam,że wiele osób, w tym dziennikarzy nie ma o tym pojęcia, mydląc ludziom oczy informacjami, że dostaną zwrot całej zapłaconej akcyzy.
on... / 193.59.95.* / 2007-04-12 14:15
Zwrot akcyzy będzie polegał na zwrocie tylko różnicy pomiedzy tym co zostało zapłacone według stawki obowiązującej przed grudniem 2006 a obecnymi stawkami.
Osetki również będą obejmowac tylko różnicę i będą liczone od momentu zapłaty akcyzy na podstawie "starej stawki"
on... / 193.59.95.* / 2007-04-12 14:15
Zwrot akcyzy będzie polegał na zwrocie tylko różnicy pomiedzy tym co zostało zapłacone według stawki obowiązującej przed grudniem 2006 a obecnymi stawkami.
Osetki również będą obejmowac tylko różnicę i będą liczone od momentu zapłaty akcyzy na podstawie "starej stawki"
pestka 1111111 / 83.7.238.* / 2007-10-15 12:10
http://astrowniczka.blogkierowcy.pl/ już można odzyskiwać akcyzę. W linku który załączam są wskazówki

Najnowsze wpisy