Forum Forum podatkoweInne

Akcyza samochodowa zależna od pojemności silnika

Akcyza samochodowa zależna od pojemności silnika

Wyświetlaj:
Tomek / .* / 2005-06-27 20:14
A co z vatem od nowego samochodu sprowadzonego z UE?Jak jest naliczany?
brozek3 / .* / 2005-05-24 18:49
czy ktos moze powiedziec cos na temat wejscia nowego podatku od pojemnosci silnika?? i najwazniejsze kiedy on ma wejsc w zycie ?? prosze o odpowiedz
szymon / .* / 2005-01-27 14:03
Witam,Czy może ktoś wie kiedy w końcu ma wejść opłata samochodowa (rejestracyjna) zamiast akcyzy?pzdr.
P.C. / .* / 2005-01-12 11:21
HEJ MOTOMANNIACY !!!! WCZORAJ BYŁEM NA PRZEGLĄDZIE REJESTRACYJNYM W CELU USTALENIA NUMERÓW SILNIKA... LUDZIE ODCZYTANIE ZAJĘŁO NAM (3-OSOBY,2-LATARKI I LUSTERKO 20 MINUT.CZY NASZE GADAJĄCE GŁOWY MYŚLĄ TYMI GŁOWAMI CZY ABSURD DALEJ POZOSTANIE.KTO KIEDYS ZNOWU BĘDZIE SIĘ WBIJAŁ POD SILNIK INURKOWAŁ TAM ZASTANAWIAJĄC SIĘ CZY TO 2-KA CZY 7-KAPOZDROWIENIA
dj / .* / 2004-12-28 22:13
Nasi kochani politycy biorą takie łapuwki ze ich stać na nowe luksusowe auta,bo kto dzisiaj kupuje auto w salonie,kogo stać
Rafał / .* / 2004-12-15 21:55
Co za absurdy wymyślają i kto za tym stoi ????Pierw wciskają nam kit że sprowadzamy złom do Polski, podczas gdy większy złom jeździ po naszych drogach i czeka tylko aż zostanie wymieniony na ten żekomy złom z Europy zachodniej, pozatym wiemy dokładnie że złom jest poszukiwany w Polsce kradną nawet szyny kolejowe i kratki ściekowe - więc w czym problem?? - dostarczmy złomiarzom pracy - niech zabiorą od nas te graty 20 letnie fiaty 126 i 125, i wymieńmy go na na złom z europy często 10 letnie auta - które napewno będą lepsze od tych co teraz jeżdżą po drodze. Co za głupie tłumaczenie "Nie chcemy złomu z Europy Zachodniej" pojawia się w mediach - czyżby skorumpowane władze Polski ulegały naciskom sprzedawców nowych aut ?? - bo troche spadnie im sprzedaż - a co z biedniejszą częścią społeczeństwa którą nie stać na nowe auta - mają dalej jeździć 20 letnimi maluchami ??Kto podejmuje takie decyzje ?? chcę wiedzieć aby odpowiednio módz głosować na następnych wyborach, w przeciwnym wypadku wybory w naszym pseudodemokratycznym kraju są tylko fikcją.
SMYK / .* / 2004-12-16 20:49
Dziwne, że dopiero teraz do tego doszedłeś. KOMUNA WRACA !!!
MarekP / .* / 2004-12-09 12:12
Nie trudno nie zgodzić się z powyższymi wypowiedziami. Politycy patrzą tylko i wyłącznie na swoją prywatę - jaki przepis zablokowac a jaki nawet totalnie absurdalny popierać. Proponuję pseudo politykom i urzędasom skalkulować - jakie wpływy z tytułu akcyzy i innych opłat uzyskały gminy i powiaty. Może cyferki dotrą do pustaków!!!!
krzysiek / .* / 2004-12-09 09:46
Dlaczego wszyscy mówimy tylko o chorym budżecie,czyli o patologicznej akcyzie budżetu i tak nie naprawimy akcyzą . Czy nasz rząd nie widzi wpływów jakie dają rzekome graty do kas gmin od każdego grata w komunikacji zostawiamy700 zł to zasila budżet gminy z tego naprawiają szpitale drogi , a nie wspominam o zwolnieniu z wat czemu otym politycy nie myślą . Namawiam do masowych protestów ,przykład ukraina
kiwi / .* / 2004-11-04 18:59
Oczywiscie jak zaczną kombinować wpłynie połoiwa albo mniej. I gdzie tu logika, Co za debile nami rządzą? To naprawdę trzeba natychmiast zmienić.
wiki / .* / 2004-11-04 18:53
Oczywiście znajda wytłumaczenie swojej głupoty, aby potem znów robic głupią minę do złej gry i na nowo zmieniać. To już naprawdę przekracza cierpliwość
mirek / .* / 2004-11-04 13:06
ta nowa akcyza to jeszcze bardziej chora od tej co była jak tak patrze na to wszystko co się dzieje u nas w kraju to nasuwa mi się pytanie boże kto nami rządzi czy naprawdę w polsce są sami debile?
xyz / .* / 2004-11-02 08:39
Popieram przedmówcę, jestem za masową akcją przeciw chorym przepisom tworzonym przez skorumpowanych polityków, dla których normalność i zdrowe zasady oznaczają utratę dochodów nieopodatkowanych. Na marginesie jestem na cierniowej drodze wędrówki przez gąszcz urzędów i arogancję urzędników. Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego muszę występować do urzędu o zgodę na wybicie nr na silniku, jechać do LOK-u w celu ich nabicia, skoro w żadnym dokumencie nie są potrzebne i w UE nie występują ? To tak jakby krawiec szyjący garnitur rządał nr moich butów.
POLAK / .* / 2004-11-02 08:15
Moze portal podejmie działania w sprawie nagłośnienia i obalenia głupiego pomysłu podpieracjac siewyliczeniami, a nie tylko goniąc za sensacją. Obecnie Portal money.pl nic nie robi tylko przedstawia artykuły niczytm "Super E...". może za tekstem pójdą działąnia i portal stanie sierzeczywistym działajacym na arenie publicystyki portalem, a nie tylko wirtualnym. Inaczej nasze poglady czytelników idą w gwizdek. Swoją drogą czy nie lepiej zrezygnować z akcyzy. Podobnie jak alkohol wzrośnie zprzedaż i wpływy z Vat przekroczą zyski zakładane ze zwiększenia akcyzy. Dziwne ale prawdziwe. Podejrzewam, że obencie za tymi działaniami stoi Baron SLD, który szykuje sobie niezły biznes samochodowy, bo przecież to już niedługo ich koniec...
Kort / .* / 2004-11-01 08:44
zyli jak zechcę ( a chcę ), kupić sobie auto z pojemnością z "górnej półk"i to tylko z zagranicy, bo jak do ceny nowego dodać VAT i akcyzę to bedzie fortuna. a tak zostanie tylko wysoka akcyza. jestem przekonany ze ustawodawca o tym wie i chce by takie auta kupowac tylko używane i sprowadzane z zagranicy.
Maniek / .* / 2004-10-30 20:16
P.S. do wypowiedzi Adama Z.Urzędników-idiotów w żadnym wypadku nie należy zwalniać! Ich należy UTYLIZOWAĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gm / .* / 2004-10-30 21:16
Wreszcie krok w dobrym kierunku. Popieram ten dobry pomysl.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy