Forum Forum emerytalneOFE

Akwizycja OFE co i jak????

Akwizycja OFE co i jak????

finanse jaworzno / 2010-04-15 00:18
mam poważny problem mianowicie mam założoną działalność i chciałbym wciągnąć w wykonywanie czynności akwizycyjnych na rzecz OFE moja narzeczoną która nie ma działalność ani nie pracuje. Sporządziłem wszystkie umowy ( umowa zlecenie z załącznikami odnośnie prowizji itp) tylko pozostaje pytanie czy to wystarczy? czy wszystko jest zgodnie z prawem? jeśli tak to co będę musiał opłacić z tytułu że ja jako pośrednik dostaje na konto jej prowizje i jej wypłacam na pewno podatek ale czy coś jeszcze ?? z góry dziękuję z odpowiedzi .
Wyświetlaj:
bob76 / 89.231.246.* / 2010-04-16 11:08
chyba koledze chodzi o to ze jego narzeczona bedzie tz owcą czyli bedzie miec pelnomocnictwo z PTE a bedzie pracowala pod jego umowa agencyjana??!! tak to ja zrozumialem....wowczes PTE rozlicza sie z agentem,a agent z tz. owcą z która ma umowe zlecenie....z tego co ja sie orientuje to oprócz podatku bedziesz musial odprowadzic skladki zus....a w proporcjach to zalezy czy narzeczona oprócz umowy zlecenia jeszcze gdzies pracuje....polecam odwiedzic jakiegos ksiegowego i wszystko wytłumaczy...
finanse jaworzno / 2010-04-19 10:00
dokładnie bob76 brzmi to troche brutalnie z tą owcą no ale dokładnie tak to wyglada dziękuje za odpowiedz
eme / 83.22.37.* / 2010-04-15 07:34
Nie mozesz. Ona musi podpisac umowe akwizycyjna z OFE lub z agencją ktora posiada takie pelnomocnictwa.
finanse jaworzno / 2010-04-15 07:47
tak moja dziewczyna podpisze bezpośrednio umowę z OFE tylko że prowizja będzie przelewana na moje konto i pozostaje pytanie co ja jako jej "pracodawca" mam odprowadzić do urzędów??
lezdrub@interia.pl / 83.7.54.* / 2010-04-15 21:06
Jezeli twoja dziewczyna podpisze umowe bezposrednio z PTE, to nakaża jej przysłać dane rachunku bankowego. Faktury też beda wystawiać na jej dane osobowe.
To jakim ty bedziesz pracodawcą ????
lezdrub@interia.pl / 83.7.54.* / 2010-04-15 21:11
No chyba,ze jesteś prezesem PTE.Ale ona wówczas musi mieć zarejestrowana działalność gospodarczą jeśli nigdzie nie pracuje.

Najnowsze wpisy