Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Alimenciarze nie schowają się za granicą

Alimenciarze nie schowają się za granicą

Money.pl / 2007-09-20 07:51
Komentarze do wiadomości: Alimenciarze nie schowają się za granicą.
Wyświetlaj:
Mada512 / 78.10.55.* / 2017-12-28 10:10
Co na to prawo????
Gdy matki celowo wyłudzają jak największe alimenty jednocześnie utrudniają ojcom kontakty z dziećmi dla wielu kobiet dziecko jest kartą przetargową - Płacisz ile chcę to widzisz dziecko a jeśli nie to walcz o każde spotkanie. Dziecko jest traktowane jak bankomat. Takimi sprawami powinien zająć się minister Ziobro bo to zwyczajne wyłudzenia. Najgorsze jest to że nie zawsze mąż jest winien rozpadu związku ale w 90 % przypadków właśnie prawnicy doradzają rozwiedzionym kobietom takie zachowania. W jedną stronę działa tylko prawo? Minister obiecał i słowa dotrzymał ścigać alimenciarzy ale to ci którzy wcale nie płacili lub robili uniki ale są też uczciwi ojcowie którzy płacą a są okradani przez byłe partnerki w świetle prawa. Będąc sprawiedliwym należy również zrobić porządek z kobietami które czasem same przyczyniły się do rozpadu związku lub zwyczajnie złapały faceta na dziecko i żyją w wolnych związkach a traktują alimenty jako źródło utrzymania.Same są stałymi klientkami salonów kosmetycznych, fryzjerskich siłowni chodzą w drogich ciuchach i jeżdżą drogimi samochodami zarejestrowanymi na któregoś z rodziców. Nawet dobrze prosperujące firmy przepisują na rodziców żeby udawać jakie to one biedne. Jestem mężatką z dwójką dzieci i pracujemy oboje z mężem a nie stać mnie na prowadzenie takiego życia jak moje rówieśniczki"samotne matki" które udają poszkodowane i całe społeczeństwo im współczuje nie znając prawdy o nich. Znam bardzo wiele młodych kobiet które właśnie w taki sposób wyciągają jak najwyższe alimenty po pretekstem różnych fikcyjnych zakupów dla dzieci wymyślonych zajęć pozaszkolnych na które tylko zapiszą dzieci żeby dostać zaświadczenie do sądu a potem wcale nie korzystają aż do następnej rozprawy o alimenty. Moje koleżanki "samotne matki" żebrzą u mnie o każdy paragon z ubrań które zakupiłam swoim dzieciom raz nawet się pobiły która była pierwsza... Jedna chciała wymusić na mnie abym na jej nazwisko wzięła fakturę od rehabilitanta gdzie chodzę z córką ze względu na wadę postawy. W tedy nie wytrzymałam i wykrzyczałam wszystkim pozostałym co o nich myślę. One roześmiały mi się w twarz nazywając mnie niezaradną... Ogromnym błędem jest okazywanie w sądzie tylko paragonów nie faktur imiennych + zdjęcie dziecka w ty ubraniu którego dotyczy faktura. Paragony można wziąć przy kasie w każdym sklepie bo nie każdy je bierze lub dostać od znajomego nie jest to żaden problem. Sklepy nie powinny też wystawiać faktur na podstawie paragonu tylko w momencie zakupu tak jak robią to apteki. Na takie zachowania jest społeczne przyzwolenie i nikt nie porusza tego tematu i nic z tym się nie robi.
Alimenciarz 37 / 83.23.252.* / 2014-01-17 22:24
Facet masz według prawa maksymalna kwotę bo sad moze tobie zabrać 60% dochodu miesięcznego to prawo nas niszczy ponieważ ustanawiając górna granice na potrzeby dziecka tj jest 60% jest błędem przez ustawodawcę a gdy sędzia sie tej granicy chwyci to jest koniec.Tylko praca na czarno nam żółtej przez takie prawo pozdro
Alimenciarz 37 / 83.23.252.* / 2014-01-17 22:36
Tylko praca na czarno nam zostaje pozdro
jorgusia / 86.159.182.* / 2009-11-07 22:34
gdzie moge szukac pomocy w sprawie sciagniecia alimentow jesli ojciec przebywa od dluzszego czasu w Niemczech?prosze o pomoc.
gigaa / 85.14.84.* / 2009-08-14 12:13
Wszystko pięknie jak się to czyta,niestety realja nadal są zupełnie inne.Orjentowałam się w kwestii tych nowych przepisów Unijnych- aktualnie nie funkcjonują, w polsce planowo pierwsze biuro centralne ,o którym mowa w artykule ma powstac w 2012roku, tak więc w moim przypadku gehenna ścigania dłużnika wynosić łącznie będzie tylko 10lat hihi ,o ile uda mi się do tego czasu uzyskać prawomocny wyrok ,bo przecież dłużnik może odwoływać się od wyroków sądu do tzw usranej śmierci i nie ma na to bata. Całe to gadanie o ściganiu alimeńciarzy ,to w rzeczywistości PIC NA WODĘ FOTOMONTARZ.
alime / 83.23.200.* / 2009-05-30 14:20
Niedługo nie będzie gdzie uciec. Pozostanie ucieczka na tamten świat albo terroryzm.


http://alime.pl/forum/index.php
http://alime.pl
Anulka2009 / 2009-03-04 14:33
A co z ojcem,który przebywa w Kanadzie i uchyla się od płacenia alimentów???Gdzie szukać pomocy???
alime / 83.23.200.* / 2009-05-30 14:21
Nigdzie. Trzeba wziąć się do roboty. Niezłe ziółko z ciebie skoro facet tak daleko uciekł od Ciebie.
andzioszka / 83.24.137.* / 2010-02-18 11:18
suczka z ciebie albo zmija ,tyle jadu w tobie ze az przykro,ale mam nadzieje ze nikt sie nie pokusi zeby zrobic ci dzieciaka, wiec na tematy ktorych nie znasz nie wypowiadaj sie
Maga12 / 192.197.62.* / 2009-03-12 19:04
Wlasnie mam taka sprawe. Znam ze ojciec ukrywa sie w KAnadzie, i dowiedzialam sie jego adres. Ale jak sciagnac alimenty od niego? Kto pomoze?
andzioszka / 83.24.137.* / 2010-02-18 11:28
ja ci pomoge,jesli masz adres to b.dobrze,sprawa troche trwa ale mozna zalatwic ja skutecznie
Sprawiedliwosc / 76.69.52.* / 2009-09-13 16:11
Czesc, chyba cie znam,napisz jak sie z toba skontaktowac, to ci pomoge.
znawca tematu / 99.249.116.* / 2009-09-21 00:32
Guzik pomozesz, zalezy w jakiej prowincji mieszka, nie kazda prowincja ma podpisana umowe alimentacyjna z Polska.
Pozatym w Kanadzie nie ma meldunku i latwo zmienic miejsce zamieszkania.
pijavka / 83.19.184.* / 2008-10-26 21:02
ja przez 8 lat nie mogę odzyskać zasądzonych alimentów od ojca dziecka który przebywał w Holandii i był jej obywatelem, cała procedura trawała chyba ze dwa lata aż w końcu się alimenciarz wyprowadził z Holandii i dostałam pismo że moja sprawa jest zakończona bo dłużnik zgłosił "wyprowadzenie z terenu Holandii" i jak znajdę go gdzieś w świecie to mam ponownie składać papiery! i tyle w tym temacie>
MATMAD / 84.169.191.* / 2008-10-15 11:42
W sprawie sciagalnosci alimentow od mamusi to jest dopiero cyrk! Pani sedzia malo sie z mamusia razem nie poplakala, ze podly tatus chce cos dla dziecka. Natychmiast tez poradzila mamusi pozbycie sie nieruchomosci, zeby nie bylo co zabezpieczyc na poczet zadluzenia. Bycie samotnym tatusiem to dopiero temat na powiesc!
adah / 83.13.228.* / 2009-03-17 22:26
Ty masz jaja, kto ci dał dzieci? Matka to jest to,ale nie ty! Panie sędziny zwłaszcza, żyją w innym,swoim świecie,tatusie i mamusie sędziowie zadbali już o to.Stary życzę powodzenia!
zmora / 153.19.35.* / 2007-09-20 07:51
alimenty powinni płacić także rodzice których dzieci są umieszczone w domach dziecka lub rodzinach zastępczych.
weronika_51 / 91.188.99.* / 2008-07-12 00:19
to swieta racja kazdy rodzic ma placic na dziecko a nie czekac aby je panstwo wychowywlo
johanna150 / 88.130.95.* / 2009-09-22 01:10
Ale prawo ich ochrania, dzieki temu produkuja kolejnych potomkow domow dziecka. W koncu bez nich by tych domow nie bylo. Bezwzgledne prawo skazujace potomkow tych psychicznch ludzi, chroni ich przed kastracja. Ot Polska madra i sprawiedliwa. Jak kot na pustyni ktory zjada swa ofiara, tylko on wie ze musi ja zjesc. A kim jest czlowiek , brak okreslenia, Polak?
maik / 92.117.189.* / 2009-10-26 22:14
jesli chodzi o alimenty to wpoznaniu w odwolawczym wyrokiem sadu jest na jedno dziecko 1600 zl i nalezy do obu stron po 800 zl co powiecie na to a kiedy macie wiecej dzieci? taki jest wyrok sadu to sprawiedliwosc wytym kraju a jak kobieta stara sie o to bo od kilku lat dostaje po 2oo zl najedno dziecko i niemoze osiagnac wiecej tak sadza w poznaniu meszczyzn zapraszam wszystkie kobiety do pozania takie wyroki dawaja tam apuzniej dziwia sie ze komornicy scigaja bo jeden miesiac sie spuzni i rosnia odsetki?
andzioszka / 83.24.137.* / 2010-02-18 11:25
slownik ortograficzny sie klania,uzywaj go jak tutaj piszesz,bo od bykow az oczy bola i nie mozna skupic sie na tresci
maik / 92.117.189.* / 2009-10-26 22:32
jaka sprawiedliwosc jest jak ktos ma rente i musi utrzymac mieszkanie i oplaty sadu to nie obochodzi wyrok jest prawomocny 800 zl na jedno dokogo sie odwolac co krasc sad nie wnika w poznaniu w z czego otrzymuje sie facet nikogo to nie obchodzi jak przedstawi rachunki ze placi tyle za mieszkanie czy wpolsce mieszka czyzagranicaa kobieta jak idzie do sadu ubierze sie jak ostania ulicz....ai sad to rozpatruje i facet ma cieplo i rosna mu odetki?jaka jest sprawiedliwosc w tym kraju
Alimenciarze 37 / 83.23.252.* / 2014-01-17 22:10
Właśnie jestem po sprawie sad dowalił mi alimenty o 180zl. Miesięcznie. Broniłem sie bardzo nie zostawiając żadnych środków pienedzy wolnych do dyspozycji dla sadu przedstawiłem koszt miesięcznych wydatków w postać fn. A sad i tak dowali o 180 zł miesięcznie sad uzasadnilo to co moze według prawa za moze zadrać mi 60% z moich dochodów miesięcznych nie godzilem sie na to wiec sad zaproponował kwotę .... Dalej sie nie godzilem następstwem było ogłoszenie wyroku gdy nastąpiło ogłoszenie wyroku i usłyszałem kwotę to usiadłem. Zabrał mi 45% dochodów miesięcznie a te 45% to właśnie kwota zaproponowana przez sad
andzioszka / 83.24.137.* / 2010-02-18 11:22
sterylizacja za mlodu do dobre slowo-zero problemow z alimentami, nieodpowiedzialni maminsynkowie
radiozgaga / 77.228.159.* / 2011-12-13 01:51
nieodpowiedzialni maminsynkowie????ty k**** ja dziecka sam nie zrobilem,i zarabiajac 1100zl.place 700zl alimentow mieszkajac w malej miejscowosci gdzie nie ma pracy.

Najnowsze wpisy