Forum Forum prawneCywilne

Alimenty a Praca

Alimenty a Praca

Damian 1212 / 94.254.133.* / 2015-06-30 06:43
Witam proszę o pomoc odpowiadajac na moje pytania dotyczace alimentów . Mam zasadzane od matki 300 zł (płaci za nią fundusz alimentacyjny) mój brat ma zasadzane od niej też chyba 300 zł . Skonczyłem szkołę w kwietniu ale legitymacje mam do wrzesnia wiec nadal dostaje alimenty (mam nadzieje ze prawidłowe to jest) . Jest u Nas 6 osob w domu pracuje macocha i ojciec i łacznie zarabiaja około 3,3 tys . Rodzi się więc kilka pytań
1. Czy jak wezme teraz umowe o prace z najniższą krajową i jeśli przekroczy te 700 zł na osobe to strace alimenty ja i mój brat oraz moja rodzina inne swiadczenia z opieki spolecznej ? „Czy lepiej pracować na czarno” ?
2. Gdy we wrzesniu zapisze się do szkoły policealnej zaocznej to ta szkoła się wlicza i uprawnia do pobierania alimentow czy musi to być szkola dzienna ?
3. Czy bardziej opłaca mi się pobierac alimenty te 300 zł miesiecznie czy mieć umowe i dostawac zwrot podatku (nie wiem na jakich zasadach jest ten zwrot podatku)
szklarek / 2015-06-30 10:33
1. 725 zł gwoli ścisłości- jeśli chodzi o alimenty i dotyczyć będzie to też brata. Ale chodzi o nową średnią dochodów - uwzględniającą ten dochód z etatu. Kryterium dla świadczeń rodzinnych jest inne- 574 zł.
"na czarno"- to forum prawne. Jest to nielegalne z kilku powodów, zatem nie ma takiej opcji.

2. tryb szkoły nie ma znaczenia dla tej kwestii

3. 'opłacalność' zwłaszcza w ujęciu jedynie kwotowym i całej rodziny jest do policzenia. Tyle, że na pewno jest to opłacalne dla Ciebie w zakresie:
- usamodzielniania się,
- zdobywania doświadczeń
- zdobywania stażu ubepzieczeniowego- rozpoczęcia odkładania na późniejsze świadczenia - np. emeryturę, jakkolwiek by ona w przyszłości miała wyglądać
- zdobywania stażu pracy- co przekłada się na uprawnienia pracownicze.

Zwrot podatku dotyczy przy etacie skorzystania przez podatnika z ulg i preferencji przy rozliczeniu rocznym. Np. ulgi internetowej. Z samego faktu etatu taki zwrot nie wynika, nastąpiłby jedynie, gdyby zatrudnienie było na tyle krótkie, że dochód byłby nie większy niż 3091 zł- co wynika po prostu ze skali podatkowej.

Najnowsze wpisy