Forum Forum prawneZmiany w prawie

Alimenty na dorosłe dziecko. Kiedy rodzice muszą je płacić?

Alimenty na dorosłe dziecko. Kiedy rodzice muszą je płacić?

Wyświetlaj:
Klaudia919 / 178.217.192.* / 2013-09-09 16:52
Witam.
Piszę z zapytaniem.
Znajomy jest zobowiązany płacić alimenty na swojego syna, ale syn ten już zakończył edukację i najprawdopodobniej pracuje.
Czy istnieje jakaś ustawa prawna, która decyduje o tym, że alimentów już płacić nie musi.
I czy nawet jeśli istniałoby prawdopodobieństwo chłopak ten kontynuuje naukę, czy musi on to jakoś udokumentować?
Czy jeśli tego nie zrobi są konsekwencje prawne takowego czynu?
Czekam na odpowiedź.
kamil363 / 37.31.112.* / 2013-09-01 13:45
czy dostane alimenty od ojca ktury nie pracuję .mam 27 lat i jestem niepełnosprawny 1 grupę ale mam żone i dzieci to mogę wystopic o alimenty i jak nie bedzie płacił czy bym dostał z fuduszu
helenalicja / 90.232.248.* / 2014-02-03 13:30
jestes niepelnosprawny chcesz alimenty od ojca, ale zone i dzieci to masz! niezy z ciebie oszust, ba i to bez honoru... do pioruna ojciec zrobi ci twoje dzieci_-?
Roksy14 / 31.62.236.* / 2013-05-26 20:27
Jestem Roksana i mam 19 lat i wybieram sie od października na studia w akademii medycznej w Bydgoszczy.Od 6 lat mieszkam z ciocią i wujkiem w Toruniu.Mają oni zawartą tylko umowę notarialna z moimi rodzicami po to abym mogła mieszkać tu na czas nauki.Przez całe 6 lat rodzice nie wysyłają mi żadnych pieniędzy na utrzymanie prócz rodzinnego.Mam pytanie czy da się według Państwa z tego wyżyć?Mój ojciec narobił przy okazji długów w bankach skąd pieniądze nie wiem na co przeznaczał.Z tego co wiem dochód, który otrzymują przekracza granice , w której mogłabym dostawać jakieś dodatkowe pieniądze na naukę.Proszę o pomoc, ponieważ zastanawiam sie nad załozeniem sprawy o alimenty.
jakub2 / 37.47.142.* / 2013-03-14 16:59
Coś mi sie wydaje ze jesteście pomyleni , to jest tak kiedy prawo tworzą prawnicy

, nie zawsze jak widać madrzy i są na usługach rzadzących którzy chcą z siebie

przenieść ciężar na rodziców , a sami doprowadzili do bezrobocia i powinni oni

właśnie ponieść konsekwencję swojej głupoty i nieudolności w rządzeniu gospodarką

tego kraju, bo to jest jedyna przyczyna bezrobocia , mam nadzieję ze wkrótce poniosą

dotkliwe konsekwencję własnej nieudolności i ignorancji .
Jak widać , sądy i prawnicy ciągle poszerzają sobie pole dzialania żeby czasem nie

zostali bezrobotnymi , to właśnie z tego powodu w polsce szerzy sie bezprawie , to

własnie im zależy zeby prawo było takkiie z którego bedą czerpać profity
lukaszluk / 31.61.138.* / 2014-04-08 22:41
Milcz człowieku...
Mam ojca alkoholika, za awantury i [...] życie z chęcią bym go obciążył alimentami...
Nie myśl, że ludzie tak [...] wpadają na takie pomysły...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
kfdjksfddf / 79.185.4.* / 2015-06-22 12:54
i przez twojego ojca jest tyle ludzi bez pracy?
Kobieta,Prawdziwa MAMA ! / 79.21.30.* / 2013-03-13 11:44
Za niektóre kobiety jest mi wstyd !!!
Kobiety nie rozumiecie że jak na siłę będziecie zmuszać do płacenia alimentów na dziecko to wam[...]

### POST EDYTOWANY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###
.po co kogoś zmuszać ,lepiej mieć dziecko dla siebie nie oglądać osoby która dziecka nie akceptuje. Ile mężczyzn może pomóc w wychowaniu dziecka po co komplikować sytuacje dziecka i swoją, dla kasy od kogoś kto to robi z łaską.
Dla mnie alimenty w Polsce powinny być do 18 roku życia dziecka,ze względu na jego dobro ,żeby rodzice dziecka pokazali później kto jest prawdziwym rodzicem i więcej go nie dręczyli gadaniem o swoich głupotach,dobry rodzic pomoże więcej bez przymusu!!!!
Pozdrawiam kobiety biedne na umyśle i oby więcej dzieci nie miały !
kasa kasa kasa.......
jak was nie stać same wychować dziecko to dajcie ojcu a same dajcie kasę tyle co możecie a jak nie możecie to nie dawajcie nic,to proste system na pasożyta to skandal !!
pytam się co wyprawiają SĄDY dlaczego pozwalają się znęcać pseudo matką nad biednym dzieckiem SKANDAL SKANDAL nie jedna z tych matek nie przeszła by badań psychiatrycznych a sądy dają im na wychowanie dzieci i tym skazują na udręki ze strony matki która sobie nie radzi ze swoją sytuacja.Zabrać i dać dziecko jednej ze stron którą stać na posiadanie dziecka !!!!! To proste.
Prośba do sądów dajcie społeczeństwu się rozwijać po żucie swoje interesy czy nie widzicie że to do niczego nie prowadzi,dajcie dzieciom godnie dorosnąć nie zwiększajcie i tak dużej patologi,GDZIE jest ta sprawiedliwość!!!!!!!!!!!!!
Pola49 / 83.21.151.* / 2013-08-07 11:31
A co powiesz o kobiecie , która zawsze sama wychowywała dwie uposledzone w stopniu znacznym córki, brała kredyty, szarpała się, by dom utrzymac, bo tatus poleciał w siną dal za kochankami i dawał łaskawie na dzieci dopoki szkoły nie skończyły ( nauczanie indywidualne). Tez nazwiesz ją harpią a ich tatusia biedakiem? Skąd ta kobieta ma brac na opiekunki, pobyty w szpitalach - dojazdy po 100 km kosztują itd? Cóż to, mężczyźni są zwolnieni z wszelkich obowiązków? Kobieta ma za karę czy za co całe życie opiekowac sie chorymi dziecmi a ich tatus to nic? Szkoda słów nawet.
osoba -kobieta / 79.50.238.* / 2013-02-21 13:04
Witam.
Czytając wszystkie wypowiedzi a raczej bzdury niektórych osób.
Czekam na dzień w Naszej Polsce jak sądy pójdą po rozum do głowy.Według mnie alimentacja powinna wyglądać tak
-rodzice powinni mieć oboje równy dostęp do dziecka matka nie powinna lub ojciec blokować widzeń z dzieckiem,ktoś lub jakieś osoby powinny to skontrolować, lub przy alimentach powinno to być ustalane od razu a nie osobne sprawy, czy coś w tym rodzaju....
- prezenty, szkoły prywatne,wakacje nie każdego stać na zapewnienie dziecku takich luksusów ,powinny w ogóle przez sąd być traktowane z przymrużeniem oka,podstawowe rzeczy są bardzo ważne,a luksus powinien być za zgodą osoby pozwanej musi być dobra wola a nie przymus !!!bo potem mamy dużo niepłacących alimenciarzy!!!
- Jestem za alimentami do 18 roku życia,dlatego że dzieci a raczej większość uczy się i pozna wtedy któremu z rodziców zależy na jego dobrze ,a i rodzice może będą się starać o dobre relacje miedzy sobą ,a nie na kasie im tylko będzie zależało,a i sady będą miały mniej do robotę .Pozdrawiam
horton24 / 86.111.104.* / 2014-05-27 14:57
Zgadzam się całkowicie sam jestem przykładem dziecko uczy się po raz czwarty w pierwszej klasie liceum zaocznego ma 21 lat ćpała i w d...ie miała szkołę na prośbę moją o zaświadczenie wyzwała mnie od różnych i z pretensjami że niby jakim prawem chcę zaświadczenie więc złożyłem pismo do sądu o uchylenie alimentów i na sprawę przyniosła zaświadczenie że chodzi znów do pierwszej klasy i zapisała się do szkoły w styczniu w tym czasie co chciałem zaświadczenie.Sąd pytał mnie czy się zgadzam,zeby dać szansę do sierpnia żeby pozaliczała 3 lub 4 przedmioty i to był mój błąd bo mogłem się nie zgodzić teraz poszła do komornika nakłamała,że zalegam jej z alimentami na prawie 4 tyś.zł i przez to że chciałem dobrze dostałem za swoje.Teraz nic innego mi nie pozostaje jak czekać do sierpnia także zgadzam się że powinno się płacić alimenty do 18 roku życia bo co innego jak rzeczywiście dziecko chce się uczyć a co innego jak zapisuje się do szkoły po to żeby ciągnąć kasę z ojca który kokosów nie zarabia.Pozdrawiam
bisss / 193.109.225.* / 2013-02-25 06:14
taaak jasne.Dla niektórych 400 zł alimentów to niesamowicie wysoka kwota, a nowe ubranie dla dziecka czy wizyta u lekarza to zbędny luksus. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. A po 18 roku życia co niby? Dzieciak na studia a mamuśka na nocne rozkładanie towaru w markecie?
Damaris11 / 2013-02-21 14:39
Trochę żal mi się robi kiedy czytam takie odpowiedzi... nie wie co mam sądzić o tym co się dzieje w naszym kraju...
dżony / 46.45.107.* / 2013-01-30 15:50
W tym kraju jest nie prawo ,a bezprawie!Jak można ćpuna i hazardziste do końca zycia utrzymywać?Chyba takiego nieroba,nawet własnego syna ,wyslał bym na piwo do Abrahama!
hstrhwt / 83.1.81.* / 2013-01-29 21:01
To pic na wodę. Pracowałem jako kierowca. Codziennie robiłem minimum 600 km, a sąd zbadał że jestem zdrowy i silny i mogę po przyjeździe z trasy jeszcze pracować. A co z odpoczynkiem dziennym wynikającym z kodeksu pracy? Krew z nosa szła jak się trafiało, że dwa dni pod rząd po 800 km się robiło, a jeszcze do pracy. Powinno być krótko, do 20 lat i koniec.
;) / 77.45.20.* / 2014-12-21 19:29
według sądu ojciec na trzy etaty a matka ,spa ,wczasy ,drogie mieszkanie ,prywatne lekcje bo ona wychowuje dziecko .ŻENADA .....sama wychowuję dwie córki w wieku 18 i 16 lat dostaję po 500zł na dziecko i uważam że jest ok.Jak stać go było to dołożył raz ,dwa do roku 200 zł i sie cieszyłam.Jak było mi mało to poszłam do pracy na drugi etat.......niech sie wezmą za robotę a nie błyszczeć chcą....
andy2024 / 83.18.109.* / 2013-01-29 08:54
czy jeśli dziecko chleje albo ćpa to rodzic może płacić na niego alimenty do końca życia,a dziecko ma zabójczą motywację, żeby wziąć się do roboty...
Vicek429 / 176.24.129.* / 2013-06-11 12:14
Moim zdaniem jest tak ze wiekszosc kobiet nieinteresuje dziecko tylko kasa zeby ja wydawac czytalem tutaj ze Jedna z matek ma 4500tysmiesiecznie alimentow I chce wiecej wstydzila by sie naprawde bo to jest typowy przyklad gdzie kobiety tylko leca na kase a nie interesuja sie dobrem dziecka bo tak szczeze gdzie dostanie 4500tys miesiecznie do Togo niechce sie ruszyc do pracy wlasnie takie kobietom dzieki powinny byc odbierane bo zamiast je kochac I pomagac Im to robia z dzieci maszykne do robienia kasy bo niechce I'm sie ruszyc do pracy wiekszosc facetow nieodeszla do tak sobie od kobiet to one w wiekszosci stwarzaja sztuczne problemy ,stekaja ze niema piniedzy jest im wiecznie zle ,a same sie nie rusza do pracy zeby polepszyc sytuacje I takim kobietom powinno sie odbierac dzieci bo one wlasnie licza na najwieksze alimenty nawet spotkalem sie z tym ze przy rozwodzie Jedna z kobiet chciala zeby maz jej placil za ubrania lub solarium wycieczki jak bedzie chciala gdzies jechac ,WSTydzila by sie bardzo bo ojciec placi na dzieci a ty chicest I chcesz wiecej a najlepsze jest ze wykorzystuja dzieci do Togo wszystkiego spotkalem sie tez z tym ze matka Brala specialnie dziecko zeby sie przy nim z ojcem klucic I wmawiala dziecku ze ojciec jest taki zly I ze nieobchodzi jego nic ,a to nie prawda wiec moi drodzy wiec kobiety to wcale niejest dobry material na matke ,ojciec jest w stanie oddac cale serce swemu dziecku,a matki to tylko traktuja dzieci jak maszynki do piniedzy wiec moji drodzy faceci leciej juz chyba zostac gejami bo masz swiety spokoj
Krystyna 1975 / 193.106.246.* / 2014-05-29 11:29
Ja się z Pana opinią nie zgodzę. Nie można nas wrzucać do jednego worka. Znam wielu ojców, w tym moich własnych dzieci, którego nie interesuje czy maja co jeść czy nie. Wręcz przeciwnie, to on jest biedny i nie ma co jeść. Nigdy nie byłam w sądzie, czy nie wykłócałam się o pieniądze, nie płacił i nie płaci. Sama dbam o dom i o dzieci, pracuję i pracowałam od zawsze. Wiele jest takich kobiet jak ja. Generalizując również i mężczyzn możemy wrzucać do jednego wora, nie byłoby Wam czy Panu przyjemnie. Zgodzę się z faktem, że są takie kobiety, ale i są mężczyźni, którzy wymigują się od alimentów jak tylko mogą. Ojciec dziecka zawsze może zwrócić się do sądu również o opiekę nad dzieckiem, czy dziećmi. Tydzień u Mamy, tydzień u Taty wówczas problem alimentów z głowy. Nikt do nikogo pretensji mieć nie będzie.
Oczywiście będą, ten wydał tyle w tym tygodniu a ten tyle w następnym, lecz to też jest do rozwiązania.
-kucharka Jarka / 89.68.36.* / 2013-12-08 17:22
Niedaj Boże aby Twoja żona była inwalidką a pracy nigdzie nie ma "to będzie cicho w domu siedziała" i Ci skarpetki prała !
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy