Forum Forum prawneCywilne

Allegro - okres czasu kupna sprzedaży przedmiotu

Allegro - okres czasu kupna sprzedaży przedmiotu

Andrzej_2010 / 85.222.86.* / 2009-12-31 17:20
witam
ile czasu ma kupujący - sprzedający przedmiot aby umowa była nieważna.
Tzn. w zeszłym roku sprzedałem przedmiot , wpłacił na konto.
Osoba nie odzywała się ponad rok , nie wiem czy otrzymała czy też zagubiła się na poczcie (przesyłka była ubezpieczona - 500zł) na maila nie odpowiada , teflon też.
Jaki okres jest aby sprzedający nie miał kłopotów , że np. w 2010 roku nie odezwie i powie , że nie otrzymała przedmiotu ? I chce aby zwrocił kasę na przedmiot , którego ona nie dostała.
Czekam na odpowiedć.
Jakiś punkt w umowe jest , który to okresla ?
Andrzej
Wyświetlaj:
Zbigniew5561 / 83.21.88.* / 2010-01-02 20:21
umowa została wykonana w chwili kiedy przekazał pan przedmiot pracownikowi poczty, bądź też kurierowi. mówi o tym jeden z przepisów kc - zobowiązania - umowa sprzedaży, jeżeli jest pan zainteresowany zachęcam do lektury, z łatwością się ten artykuł znajdzie
Andrzej_2010 / 85.222.86.* / 2010-01-03 21:01
a jeśli osoba przez rok nie odpowiada czy dostała towar , paczką była z ubezpieczeniem (poczta polska) a mimo to rok minał i już nie mogłe ewetualnie reklamcji złożyć jak by teraz np. się odezwała. Nie jest w allegro to wyraznie napisane w umowie kupna sprzedaży przedmiotów.
Zbigniew556 / 77.47.118.* / 2010-01-04 21:59
nie wiem jaki ma Pan interes w tym żeby dowiedzieć się czy ta paczka dotarła.
czy on Panu nie zapłacił?
bo nie rozumiem.
po co miałby Pan składać reklamację skoro to pan sprzedawał?
Pan swój obowiązek spełnił na poczcie:
Art. 544. § 1. KC: Jeżeli rzecz sprzedana ma być przesłana przez sprzedawcę do miejsca, które nie jest miejscem spełnienia świadczenia, poczytuje się w razie wątpliwości, że wydanie zostało dokonane z chwilą, gdy w celu dostarczenia rzeczy na miejsce przeznaczenia sprzedawca powierzył ją przewoźnikowi trudniącemu się przewozem rzeczy tego rodzaju.

w tym miejscu kończą się Pana obowiązki co do dostarczenia przedmiotu
andrzej_2010 / 85.222.86.* / 2010-01-04 23:17
Dziekuje serdecznie , nie byłem pewny wlasnie tego.
W allegro osoba ktora zakupila przedmiot ma 60 dni aby otworzyc spor (jesli przesylka nie dostarła do adresata)
po tym terminie nastepuje przedawnienie umowy kupna sprzedazy przedmiotu .
pozdrawiam
Andrzej_2010

Najnowsze wpisy