Forum Forum prawneCywilne

Allegro - wymuszenie zwrotu prowizji

Allegro - wymuszenie zwrotu prowizji

Saloth / 2016-02-16 21:11
Witam, problem nie dotyczy jedynie tresci tytulu. Sprzedajacy jak i ja jest rowniez osoba fizyczna. Kiedys mialem inna sytuacje, w ktorej nie otrzymalem towaru i musialem "postraszyc" sporem i interwencja Allegro oraz policja, dopiero wowczas otrzymalem zwrot pieniedzy, a sprzedajacy (przedsiebiorca) zwrot prowizji od allegro, ale niczego ode mnie nie żądał.

Tu sprawa o tyle jest inna, ze przede wszystkim towar dostalem. sprzedajacy (osoba fizyczna) uwzglednil jakie telefony na 100% wg producenta beda dzialac poprawnie, natomiast swiadomie zatail info, ktory konkretnie testowany przez niego model nie bedzie dzialac dobrze, o czym poinformowal mnie dopiero po fakcie (zakupie i zaplaceniu) i osobiscie i pisemnie, jako dowod zacytuje fragment e-maila:

"Witam, ja testowałem obie wersje z telefonem samsung s3 Samsung Galaxy S III GT-i9305 Galaxy S III LTE Dane techniczne telefonu :: mGSM.pl
sony z1 Sony Xperia Z1 C6903 C6943 Dane techniczne telefonu :: mGSM.pl
i lg g3 LG G3 D855, D850, D851 Dane techniczne telefonu :: mGSM.pl
i wg mnie s3 nie działa prawidłowo na modelu 4, obraz jest rozmyty, nie da się go skalibrować, z1 i g3 działały poprawnie więc to raczej kwestia rozmiaru a nie rozdzielczości.

Na poprzedniej wersji gogli 3 plus wszystkie telefony działały poprawnie. W tych okularach jest więcej regulacji, wysokość jest regulowana 3 poziomami.
Model 4 chyba zrobiony jest pod nowsze smartfony, producent sugeruje s6.

Moje zdaniem jest takie że s3 jest za słabym telefonem do VR, różnica w stosunku do z1 i g3 jest mocno zauważalna, jedynie filmy idzie w miarę komfortowo oglądać."

Uwazam, ze nie do konca byl szczery o ile byl choc w 1%, do tego w aukcji nie poinformowal o instrukcji i wsparciu sterownika, ze jest jedynie w jezyku chinskim, z czego pretensje ma teraz do mnie, bym ja odsylal pilot bluetooth do producenta, jakby sie wymigiwal od odpowiedzialnosci wiedzac co sprzedawal, ew. mam "intuicyjnie i po omacku" kalibrowac okulary, cytat:

"Pilot wymaga tylko bluetootha, instalując aplikację trzeba wybrać model posiadanych okularów, niestety trzeba zdać się na intuicję w tej aplikacji, może Pan napisać do Producenta i przedstawić swoje uwagi.." O tym w aukcji tez ani slowa, zamieszczam link: Okulary Baofeng 4 IV 3D VR cardboard pilot Android (5968801841) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Wyglada to ewidentnie, ze nie chcial pozbawic sie karty przetargowej tracac klientow w postaci posiadaczy niekompatybilnych telefonow, by "wyjsc na swoje".

"Art. 558. § 2. Wyłączenie lub ograniczenie odpowiedzialności z tytułu rękojmi jest bezskuteczne, jeżeli sprzedawca zataił podstępnie wadę przed kupującym." - teraz czy to sie tyczy wylacznie przedsiebiorcow lub fizycznych sprzedawcow.

I przechodzac do kwestii wymuszenia na mnie gwarancji prowizji w razie niezapewnienia przez allegro, kolejny fragment i nagla zmiana zdania o 180 stopni (pewnie sie obrazil, ze mam moze jakies prawa reklamacji na jego niekorzysc), ze na poczatku zwrocilby mi pieniadze, tylko zeby "nie porysowac niczego", a teraz wymaga idealnych folii, zamknietego pudelka, jakby bylo w stanie nieotwieranym/nienaruszonym, co jest niemozliwe, bo musialem sprawdzic sprzet, czy nie jest uszkodzony:

"Jak chciałby Pan zwrócić wszystko to proszę dołączyć do paczki prośbę o odstąpienie od zakupu z wszystkimi Pana danymi i numerem dowodu, rachunku bankowego oraz zgodę na zwrot kwoty 272zł pomniejszonej o 10% wartości i prowizji od sprzedaży allegro w wysokości w 8.27 w przypadku nie zwrócenia jej przez allegro.
Po otrzymaniu okularów i zweryfikowaniu ich stanu zwrócę ustaloną kwotę na podany przez Pana numer rachunku w ciągu 7dni od otrzymania lub zaraz po rozpatrzeniu zwrotu prowizji.
Jeśli okulary będą miały widoczne ślady użytkowania odeślę je na Pana koszt.Przy naprawdę idealnym stanie okularów i pudełka ( wszystkie folie zabezpieczające na miejscu, zamknięcia pudełka ) możemy negocjować zwrot pełnej kwoty w wysokości 272zł."

Co waszym zdanie znaczy "naprawde idealny stan"? bo wg mnie musialbym telekineza albo parą zdejmowac wszystkie folie, by nie upadly na dywan i nie zebraly kurzu. to juz jakas zabawa w paranoika, facet udaje albo naprawde nagle sie nim stal. do tego pierwszy raz spotykam sie z takim cebulowym odejmowaniem kwot, by czasem nie wyjsc na minus, choc gosc wiedzial, co sprzedaje i z jakim ryzykiem to sie wiaze. negocjacje? czego? oczywistej ceny? coz za zbytek laskawosci. obawiam sie, ze naruszyl regulamin kolejny regulamin allegro, wyludzajac ode mnie zwrot prowizji, zamiast zalatwic to z allegro. natomiast sam sie broni nogami i rekami wlasciwie dzieki 1 argumentowi: "kupił Pan na aukcji od osoby prywatnej w związku z tym ja mam prawo odmówić zwrotu,
http://faq.allegro.pl/artykul/26697/...przyjecia-zwro
po tym co Pan napisał nie wiem czy jest sens na jakiekolwiek ugody z mojej strony bo i tak zawszę będzie miał Pan pretensje."
Wyświetlaj:
sprzedawca886 / 185.60.230.* / 2016-12-21 22:26
Allegro oszukuje na zwrotach prowizji! Poprosiłem przyjaciela o zakup kontrolowany na mojej aukcji, po czym zrezygnował z zakupu nie wybierając też przy tym formy dostawy, złożyłem wniosek że kupujący odstąpił od umowy on go zatwierdził a Allegro nie oddało prowizji odpisując że kupujący nie potwierdził odstąpienia. Ile osób w Polsce Allegro tak oszukało??
Lubię to! ·
sprzedawca886 / 185.60.230.* / 2016-12-21 22:25
Allegro oszukuje na zwrotach prowizji! Poprosiłem przyjaciela o zakup kontrolowany na mojej aukcji, po czym zrezygnował z zakupu nie wybierając też przy tym formy dostawy, złożyłem wniosek że kupujący odstąpił od umowy on go zatwierdził a Allegro nie oddało prowizji odpisując że kupujący nie potwierdził odstąpienia. Ile osób w Polsce Allegro tak oszukało??
sprzedawca886 / 185.60.230.* / 2016-12-21 22:25
Allegro oszukuje na zwrotach prowizji! Poprosiłem przyjaciela o zakup kontrolowany na mojej aukcji, po czym zrezygnował z zakupu nie wybierając też przy tym formy dostawy, złożyłem wniosek że kupujący odstąpił od umowy on go zatwierdził a Allegro nie oddało prowizji odpisując że kupujący nie potwierdził odstąpienia. Ile osób w Polsce Allegro tak oszukało??

Najnowsze wpisy