Forum Forum inwestycyjneFundusze

Alternatywa na okres BESSY !!! Inwestycja w rzadkie gatunki drzew ! 20% rocznie !

Alternatywa na okres BESSY !!! Inwestycja w rzadkie gatunki drzew ! 20% rocznie !

steven69 / 2011-11-14 12:16
Inwestycje w drewno 
Inwestycje alternatywne jak np. w drewno są nowym sposobem dywersyfikacji inwestowanych środków. Długość inwestycji wacha się od 3 do 16 lat. Zyski, w zależności od produktu, wypłacane są corocznie (od 4-tego roku) bądź jednorazowo na koniec inwestycji. Za Państwa pieniądze kupowane są sadzonki konkretnych gatunków, które następnie sadzone są na jednej z kilkudziesięciu plantacji na świecie.
Drewno jako naturalny surowiec ograniczony co do zasobów i nieograniczony co do popytu (zapotrzebowanie na drewno tropikalne wzrosło w przeciągu ostatnich 40 lat o 2500%), staje się jednym z ciekawszych produktów inwestycyjnych. Przeznaczony jest głównie dla osób szukających ponadprzeciętnych zysków osiągniętych w sposób chroniący środowisko naturalne i korzystnie wpływających na nasz klimat.
Kwestią niepodlegającą dyskusji jest fakt, iż zasoby leśne na świecie kurczą się w zastraszającym tempie. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych niektóre gatunki drzew (bądź traw) tropikalnych takich jak bambus, z powodzeniem zastępują tradycyjne gatunki drzew w szeroko rozumianym przemyśle, przez co mają pozytywny wpływ na odnawianie światowych zasobów leśnych. Wynika to m.in. z tego, że np. bambus jest najszybciej rosnącą rośliną lądową na ziemi (pojedyncza kępa niektórych odmian rośnie do wysokości ok. 20 metrów w przeciągu zaledwie 3 miesięcy), wchłaniającą ok. 4 razy więcej dwutlenku węgla oraz produkującą 35% więcej tlenu niż tradycyjne drzewa. Nic dziwnego, że w przeciągu ostatnich 100 lat, cena niektórych gatunków bambusa rosła średnio o 6% w skali roku.

Drewno Bambusowe
Ocenia się, iż wartość rynku na produkty z bambusa na całym świecie osiągnie wartość około 20 miliardów dolarów amerykańskich do 2015 roku.
Bambus jest najszybciej rosnącą rośliną na Ziemi. Prehistoryczne bambusy osiągały wysokość ponad 85 metrów (280 stóp). Z bambusem wiąże się wiele prawdziwie fascynujących mitów i legend. W kilku azjatyckich kulturach uważa się, iż pierwszy mężczyzna i pierwsza kobieta powstali z bambusa. Antyczny polinezyjski bóg Kane miał posiadać ciało z bambusa. Podobno z tego właśnie powodu słowo „cane” (z ang.: trzcina) jest używane do opisu łodyg roślin trzciny cukrowej, które przypominają budową bambusa.
Pozostawmy jednak mityczne opowieści, a skupmy się na fakcie, że globalny popyt na bambus rośnie równie stabilnie i szybko, jak sama roślina. Pojedyncza kępa bambusa pozwala na produkcję 15 kilometrów zbywalnych produktów. Wytrzymałość na rozciąganie bambusa jest często większa niż niejednego gatunku stali. Bambus - stanowiąc substytut przy zmniejszającej się podaży i wciąż rosnącym popycie na twarde drewno - odgrywa na rynku coraz bardziej istotną rolę.

Problem i Szansa
Z każdym rokiem wzrastają ceny pozyskiwania tradycyjnych gatunków drzew potrzebnych do produkcji twardego drewna. Ograniczenia i zalecenia z zakresu ochrony środowiska i zarządzania zasobami leśnymi, a także nadmierny rozwój cywilizacji, na obszarach niegdyś bogatych w wysokiej jakości gatunki drzew przeznaczanych na cele handlowe, spowodowały iż przemysł drzewny musiał poszukać nowego alternatywnego rozwiązania. Okazał się nim być właśnie bambus.
Pomimo że dla Kultury Zachodu bambus jako substytut tarcicy wydaje się być raczej nowatorskim pomysłem, w Azji i w Kulturach Wschodu od pokoleń spełnia on właśnie taką rolę. Na długo przed rozpoczęciem wyrębu twardych drzew jak dęby lub cedry, praktycznie wszystkie przedmioty znajdujące się w azjatyckich gospodarstwach domowych były w jakimś stopniu produktami ubocznymi bambusa – włącznie z samymi budynkami mieszkalnymi. Zasoby tego surowca były zawsze nieograniczone. Jeśli ktoś potrzebował nowych talerzy, po prostu wycinał je z bambusa. Ta zastawa stołowa przydawała się od razu do podania smażonych z soją kiełków bambusa, pozostałych po wycinaniu tejże zastawy.
Obecnie zalety bambusa są powszechnie znane na Zachodzie, a wzrost popytu na zachodnich rynkach jest tego naturalnym efektem. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych (United Nations) blisko połowa z 1200 gatunków bambusa jest zagrożona wyginięciem z powodu nadmiernej eksploatacji. Touchwood Bamboo Program (“Program bambusowy Touchwood”) bezpośrednio odpowiada na ten problem.

Bambus – roślina do całkowitego przetworzenia
Każda część bambusa, od korzenia po pędy, jest pełnowartościowa. Pnie wykorzystywane są przy produkcji podłóg, w budownictwie oraz do produkcji mebli. Z części środkowych plecie się maty, a pędy stanowią składnik popularnych dań. Bambus jest używany praktycznie do wszystkiego, począwszy od koszy, a skończywszy na instrumentach muzycznych, pałeczkach do jedzenia, czy też pokryciach dachowych. Nawet trociny powstałe podczas frezowania są wykorzystywane do wytwarzania wysokiej jakości papieru.

Komercyjne Zastosowanie Bambusa
Podłogi, meble, konstrukcje, instrumenty muzyczne, pokrycia dachu, narzędzia, akcesoria dekoracyjne, żywność, papier, węgiel drzewny, energia i
steven69 / 2011-11-14 12:18
W celu uzyskania szczegółowych informacji, proszę o kontakt:

780 538 371
inwestycjewdrewno@gmail.com
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy