Forum Polityka, aktualnościPolityka

Ambasador chce wdzięczności Polaków

Ambasador chce wdzięczności Polaków

skomentuj
Wyświetlaj:
Kris Key / 83.26.106.* / 2005-12-13 16:46
CZY POLACY PRZESTANA BYC ZAWISTNI, NIEWDZIECZNI I NEGATYWNI? CZY POTRAFIA POWIEDZIEC DZIEKUJE? CZY ZACZNA MYSLEC POZYTYWNIE I WIDZIEC JASNE STRONY ZYCIA?

Hello everyone,

Gazeta Wyborcza is not a good advisor for Poland and Poles. It is a false friend. Not for the first time.

Poland and Poles are in a terrible situation. We are in disagreement with Russia and Germany. Conflicts between our most important neighbours and us are on increase.

Now even GB is bad as well. We don’t want to admit that hundreds of thousand of Polish people found jobs in GB. It is so hard for Poles to say - thank you!
We also don’t like to be criticised. But the fact is that a politician at the level of P.M. should speak bloody English. If he doesn’t, it is a shame!
Conceit and envy are our most important features. Where is our modesty? People are really great, if they are modest.

Gradually we are getting in conflicting situations with everybody. “We are always right! All other countries are wrong!” – that’s the Polish thinking.
Why don’t we look at Schroeder and Putin? Russia and Germany, after the terrible WW2, tens of million of casualties, became friends. Look at them and learn.

How can we protest against oil pipelines in the Baltic Sea? Do we ask Germany and Russia for a permission to get oil pipelines via Ukraine? We should admit that they have the right to do whatever they consider right and profitable for their countries. We should rather congratulate Germany and Russia and not make enemies on both sides - East and West. It would be politically clever.

We are so glad to believe that Russia is a totally disintegrated country after the collapse of communism. Totally wrong! During the last few years Russia has become a great power in energy market. China, India and Japan are competing for natural gas and oil pipelines from Siberia. China, India and Japan – half of the world population! Those countries represent true development, money and power nowadays.

We Poles are really naïve people. We think that we can protest and stop the Baltic pipelines construction in which the whole Western Europe is becoming more and more interested. We can only create more enemies of Poland.
Thank you for your attention.

I to by bylo na tyle.
;-p / 81.18.213.* / 2005-12-17 21:28
co i na przodzie!

aleś się wysadził... musisz jeszcze trochę pocwiczyć, szczegulnie styl...prościutki.. oj prościutki
;-P / 81.18.213.* / 2005-12-17 21:37
ps. "szczegulnie" to tak szpecjalnie...:-))))
:-p / 81.18.213.* / 2005-12-17 21:29
ps. to "szczegulnie" to tak szpecjalnie
Zdebal / 194.187.145.* / 2005-12-13 15:07
Thank you UK za zabicie W. Sikorskiego. Za zdradę W Churchill'a, który oddał Polskę Stalinowi. Thank You very much UK.
Kris Key / 83.26.106.* / 2005-12-13 17:12
Zamach na gen. Sikorskiego zorganizowal wieloletni agent NKWD Kim Philby, ktory pracowal w U.K. przez dzisiatki lat. Odkryty przez MI5 w latach 60-tych zdolal uciec do Moskwy. Otrzymal stopien pulkownika KGB, mieszkanie w Moskwie i dozywotnia rente.

Churchill ani nikt inny wowczas nie mial mozliwosci, zeby zatrzymac Stalina w jego dazeniu zagarniecia Europy. Churchill tlumaczyl Polakom, zeby wowczas przymknac oczy na Katyn i myslec o utrzymaniu jakiejs niepodleglosci.

Z punktu widzenia prawa miedzynarodowego Stalin, ZSRR i wiele tysiecy obywateli radzieckich sa takimi samymi przestepcami, jak Niemcy nazistowskie. Powinien odbyc sie drugi proces norymberski przeciw ZSRR, radzieckim komunistom, w wiekszosci Rosjanom i Zydom radzeckim. Kto zdola to zrobic?

Jak jest Pan taki madry, to niech Pan to zrobi, zamiast naiwnie wypominac Churchill'owi, ze nie mial wszechwladzy boskiej.

OK, thanks, regards, Kris K
jocker73 / 84.135.139.* / 2005-12-12 23:03
Nie wiem czy Polska powinna być wdzięczna, ale na pewno te tysiące Polaków, którzy chętnie i dobrowolnie opuścili macoszą ojczyznę uciekając do Londynu przed głodem. Gdyby reszta nacjonalno-socjalnej Europy z Francją na czele poszła śladem liberalnej W. Brytanii to nie musielibyśmy się w Europie czuć ludźmi drugiej klasy, którzy muszą przymierać głodem tylko dla tego, że mieli pecha i urodzili się w wynędzniałym, bo przez nazistów i komunistów zrujnowanym, wspaniałym kraju. Tego właśnie chce Francja i cała stara, kontynentalna i nacjonalno-socjalna Europa. Francuzi już za Gdańsk nie chcieli umierać, Schroeder sprzedał Polskę za dobrą posadę w rosyjskim koncernie a W. Brytania daje chleb. Oczywiście, że nie bezinteresownie, ale cóż taka jest natura pragmatyków. Moim zdaniem jest to szczersza i brytyjska forma solidarność niż solidarność Francji, której zależy chyba tylko na jak największych dotacjach dla własnych rolników.
Andrzej / 2005-12-13 08:43 / Bywalec forum
Z wieloma tezami się zgadzam, jednak nie z tym, że do GBR, Irlandii itd. wyjeżdżają ludzie przymierający głodem. Tacy według moich informacji to margines tam pracujących. Najwięcej jest młodych ludzi, po szkołach średnich i studiach, którzy nie mając pracy i nie chcąc być na utrzymaniu rodziców wyjeżdżają, by tam układać sobie życie. Natomiast ci rzeczywiście przymierający głodem to najczęściej mieszkańcy małych miasteczek i wsi, już nie najmłodsi, bez wykształcenia, pieniędzy i odwagi by szukać swojej szansy kilka tysięcy km od domu. Nie liczę oczywiście rodzin patologicznych z marginesu, bo ci też przymierają głodem. Takie są moje doświadczenia, ale może się mylę.
jocker73 / 84.135.129.* / 2005-12-13 12:27
Młodzi po studiach i w trzy pokolenia na 50 metrach kwadratowych, bo z polskim wynagrodzeniem lub bez pracy to też forma głodu.
lopez / 193.201.167.* / 2005-12-13 08:34
szkoda, że tak nie myślą media, obie strony na tym korzystają Polacy i W.Brytania, nie ma co sie oszukiwać, nie jesteśmy supermocarstwem i opinia Abasadora jest prawdziwa. jestem ciekam ile pieniędzy przeyniosą do Polski ludzie pracujący w W.Brytanii, czy to się równowazy z utraconymi dotacjami UE, wydaje mi się że tak i nawet mamy nadwyżkę, więc powinniśmy podejść racjonalnie do stanowiska Anglii, Francuzi niech się "walą" jak powiedział jeden z byłych posłów... popieram w 100%
odp / 83.22.51.* / 2005-12-13 10:06
Przed napisaniem tego postu trzeba było wziąć kalkulatorek i policzyć: 100.000 ludzi wyjechało do Anglii, niech każdy przywiezie 10.000 EUR. Dostaniemy 1mld EUR. To jest 17% tego co zabiera nam brytyjski budżet UE.
Wielokrotnie więcej przysługują się ci ludzie brytyjskiej gospodarce niż naszej.
jerzy Stosiek / 84.40.136.* / 2005-12-13 08:11
Zgadzam się z Panem, nie sposób jednak upierac się przy swoich racjach w tym stylu, jaki kultywują nasi politycy, to nie przystoi, by siadając do stołu pokazywać tylko hare stanowisko "nie, bo nie", gdyż wówczas dochodzi do tak krzywdzących komentarzy, jak te, które ferują Francuzi.
PHOENIX / 214.13.187.* / 2005-12-13 07:20
W 100% zgadzam sie z Twoja opinia
skomentuj

Najnowsze wpisy