Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ambasador Polski na Łotwie dla Money.pl: "Państwa bałtyckie solidaryzują się z ideą sankcji, ale..."

Ambasador Polski na Łotwie dla Money.pl: "Państwa bałtyckie solidaryzują się z ideą sankcji, ale..."

skomentuj
Wyświetlaj:
Testaros / 89.67.186.* / 2014-04-01 10:43
Powinni jak najszybciej utworzyć amerykańskie bazy wojskowe na terenie Polski
free krym 2014 / 212.14.47.* / 2014-04-01 08:44
Panie Nowakowski. Kto po upadku Powstania Warszawskiego rozprawił się z tymi którzy przeżyli i poddali się Nazistom? Rosjanie czy Naziści? Bo może pan ma najnowsze wyniki badań Instytutu Wschodniego i już udowodniliście w tym instytucie tworzenia faktów nowych dowodzących tego że II Wojnę Światową rozpoczął CCCP a Hitler nie miał innego wyjścia jak tylko ratować Litwę, Łotwę, Estonię i Ukrainę przed Bolszewikami. Natomiast ataku na Polskę dokonali Rosjanie przebrani za Hitlerowców. Tworzycie w tym instytucie nowe fakty historyczne mające wykreować Rosję na głównego agresora w 1939 roku. Wracając do upadku Powstania Warszawskiego zdaje się że z faktu nieudzielenia wsparcia przez Armię Czerwoną także robicie aktualnie Rosjan głównymi odpowiedzialnymi za to że Powstanie przegrało, ze powstańców Naziści w ogromnej liczbie zamordowali [kobiety przed zabiciem gwałcili] oraz że Warszawę wyburzyli całą. To zrobili Naziści czy Rosjanie? Bo oglądając od czasu do czasu reżimową TV odnoszę wrażenie że to Armia Czerwona zrobiła, wszak Niemców naszych najnowszych przyjaciół już nie wypada oskarżać o tak potworne zbrodnie [pewnie jakieś tajne dyrektywy CIA zakazały wam oczerniania nowych przyjaciół]. W pogromie Powstańców Warszawskich oraz w wymordowaniu wszystkich uczestników Powstania w Getcie Warszawskim kto brał udział obok Hitlerowców? Ukraińscy bandyci z formacji SS. To wasi najnowsi przyjaciele panie Nowakowski and Campany z Instytutu Wschodniego. Gratuluję doboru przyjaciół. Do niezobaczenia !
jur73 / 81.190.39.* / 2014-03-28 23:02
A co p. Nowakowski czyni w sprawie mordów łotewskich jednostek SS na terenie Polski np. w Podgajach . Czy milczenie Polski w tej sprawie / spalenie żywcem polskich jeńców wojennych / oznacza akceptację mordu / bo np. dotyczy to żołnierzy 1AWP , czyli tych niesłusznych / . Żenada .
free krym 2014 / 212.14.47.* / 2014-03-27 09:23
Pan Prezydent Putin to wielki polityk. Realizuję politykę która na Południu i Wschodzie Ukrainy uratowała życie tysiącom Rosjan którzy tam zamieszkują. Prawicowi bojówkarze na terenie całej Ukrainy stosują terror wśród urzędujących przedstawicieli władz Ukraińskich oraz wśród zwykłej ludności Ukrainy. Natomiast w regionach południowej i wschodniej Ukrainy stosują prowokacje bojowe wobec demonstrującej swój sprzeciw wobec polityki dyskryminowania praw Rosjan na Ukrainie, mieszkańców tych regionów. Te bojówki są uzbrojone i dobrze wyszkolone do walk ulicznych. Gdyby Rosjanie nie zastosowali pokazu siły militarnej to te bojówki już stosowałyby na całego krwawe widowiska w tamtym regionie. Przywódca prawego skrzydła ukraińskich nacjonalistów powiedział jednoznacznie że szefa MSW Ukrainy zarżnie a jego zwłoki powiesi na bramie siedziby MSW w Kijowie. Tego bydlaka ukraiński specnaz zastrzelił podczas próby zatrzymania go. Tak więc Rosjanie stosują politykę odstraszania w realnym zagrożeniu życia ich obywateli. Nie pozwolili na to aby zachodni politycy którzy zainicjowali ten przewrót siłowy na Ukrainie stworzyli sytuację drugiej Jugosławii gdzie w czasie sprowokowanej przez zachód wojny domowej zginęło kilkaset tys. ludzi a kraj obrócono w ruiny. Prezydent Putin wyprzedził bieg wypadków i obronił Rosjan przed ukraińską prawicową hołotą.
p2014pl / 81.210.106.* / 2014-03-27 10:22
Bojówki rosyjskie przypominają bojówki hitlerowskie.Hitler też bronił swoich obywateli w Czechach i Polsce.W Gliwicach przecież prowokacji dokonali rzekomo Polacy.Reżimy radzieckie są bliskie reżimowi hitlerowskiemu.Nie bez powodu Stalin był sojusznikiem Hitlera.Putin nie rózni się dużo o poprzedników.Jego nienawiść do ludzi i pogarda demokracji jest podobna jak u Lenina,Hitlera i Stalina.Podobnie Rosjanie tak jak Niemcy za Hitlera są w euforii po agresji.Tak jak za Hitlera nie myślą że mogą przegrać.A może się okazać że Putin okaże się tak jak Hitler tylko szczekającym kurduplem.
free krym 2014 / 212.14.47.* / 2014-03-27 11:14
Porównanie do Hitlera są tylko i wyłącznie prawdziwe w odniesieniu do najwierniejszych oddziałów Nazistom rekrutującym się z Prawicowych ugrupowań Ukraińskich. Te formacje to wermacht oraz dywizja SS Galicjan. Z SS Galicjan były tworzone oddziały strażników obozów koncentracyjnych. We wszystkich obozach III Rzeszy były oddziały strażnicze Ukraińskie. To bydło nadawało się wyjątkowo do tej ohydnej służby u Nazistów. Więźniowie byłych KL znają to bydło Ukraińskie. Na pohybel Banderze i jego wyznawcom !!!
p2014pl / 81.210.106.* / 2014-03-27 11:22
Tak fanatycznym propagandzistą można być chyba tylko za pieniadze lub z głupoty.Typowa jest ta sowiecka pogarda dla pomordowanych ponad 60 milionów obywateli Związku Sowieckiego,paru miionów Polaków,elit polskich pomordowanych strzałem w tył głowy.Liczy się tylko cel partii komunistycznej.Nie zmieni to faktów,ale smutne że w propagandę faszystowsko-komunistyczną wierzy tyle ludzi.Przede wszystkim w Rosji.Świadczy to o tym jak Rosjanie są mentalnością odlegli od europejczyków.
Historia 666 / 89.75.185.* / 2014-03-31 11:58
Łżesz jak pies jeśli chodzi o Polaków, to dzięki ucieczce profesury lwowskiej i wileńskiej z Rosjanami mogliśmy po wojnie obsadzić Uniwersytety Ziem Odzyskanych oraz Krakowie czy Warszawie.
Ci którzy zaufali kulturze niemieckiej zostali bezwzględnie zamordowani przez NIEMCÓW - Kraków cała Jagielonka, Lwów ci co zostali (np Boy), Warszawa ci co nie zdążyli wyrobić sobie papierów na fizycznych lub nie ukryli się na prowincji. To są fakty.
A Rosjanie no cóż nie na darmo niemcy przysłali demagoga lenina do Rosji, żeby podpierając się żydowską komunistyczną organizacją (Czeka,NKWD), nie rozpoczął mordów celem osłabienia przeciwnika ich 'Drang nach Oesten". To tez są fakty opłacany z Berlina trolu.
zwykły Polak / 178.43.93.* / 2014-03-26 22:47
Powiem szczerze że, jestem zaniepokojony czy w razie Sowieckiej agresji Polacy tłumnie staną w obronie ojczyzny. Putin to kundel, ale żartów z nim nie będzie.
free krym 2014 / 212.14.47.* / 2014-03-27 09:09
Nie popisuj się pajacu. Nie stosuj socjotechniki że skoro Rosjanie odebrali to co było ich własnością od wieków czyli Krym, za zgodą mieszkańców wyrażoną 97% odpowiedzi na tak w referendum to że Polsce zagraża jakiekolwiek niebezpieczeństwo ze strony Rosji. Rosja od 1980 roku ani jednym słowem czy gestem nie pokazała najmniejszej agresji wobec Polski. Pomimo faktu że cale rzesze polskich prawicowych i liberalnych polityków podkręcało atmosferę nienawiści wobec Rosji i Rosjan. Tak więc pajacyku na druciku daj sobie siana i nie podniecaj się za bardzo Ukrainą. Jeżeli już chcesz wiedzieć to Prawicowa Ukraina jest w stanie sięgnąć po tereny do których rościła sobie prawa przed wojną i na których to terenach banderowska hołota dokonała makabrycznych mordów na stekach tys. Polaków. To na Ukrainie w najbliższym czasie zapanuje anarchia albowiem ich gospodarka stacza się w otchłań bez dna i to tam 50% ludzi siedzi bez pracy. Żegnaj prowokatorze !!
p2014pl / 81.210.106.* / 2014-03-27 10:08
Jakich wieków?Przecież Krym podbiła w XVIII wieku tak jak i Polskę.I dlatego Lenin też uważał Polskę za swoje terytorium.Jak można wierzyć w takie bzdury komunistycznej propagandy.Dla komunistów zawsze wszystko jest proste.Dla nich to Niemcy zamordowali 20 tys. oficerów polskich w Katyniu.A 66 milionów pomordowanych przez reżim Lenina i Stalina to pewnie zrobiło CIA przebrane w mundury NKWD.
free krym 2014 / 212.14.47.* / 2014-03-25 09:30
UPA = faszystowsko - nacjonalistyczna organizacja militarna. Mieli walczyć o wolność Ukrainy. Jak walczyli? Poprzez czystki etniczne. Przeszkadzali im Polacy na Wołyniu, Suwalszczyźnie,Polesiu, Bieszczady więc ich bestialsko wymordowali. Mordy te były tak bestialskie że Hitlerowskie mordy w obozach koncentracyjnych to przy mordach banderowców z UPA były wręcz mordami ze znieczuleniem przeciw bólowym. Tymczasem Polska propaganda w przewrocie Ukrainskim2014 roku zajęła pozycję wiernopoddańczego kundla USA. Przeszli nad banderowskimi zbrodniami szerokim łukiem aby nie zabrudzić butów Sikorskiego i przystąpili do frontalnego ataku na Rosjan. Rosjan którzy na Ukrainie przez banderowski reżim nielegalny zostali potraktowani jak obywatele drugiej kategorii. Tfu na taka politykę i na to wiernopoddańcze zachowanie aktualnego reżimu rządzącego Polakami.
p2014pl / 81.210.106.* / 2014-03-25 10:29
Proszę o większą dokładność.Po pierwsze to Sowieci rozstrzelali na kresach w latach 1935-37 około 150 tys. Polaków.Po napaści Sowietów w 1939 roku morderstwa,zesłania do Gułagów idące w setki tysięcy zabitych też zawdzięczamy Sowietom.Mordy na Suwalszczyznie i na innych terach Polski w czasie i po wojnie których liczba sięga kilkuset tysięcy ludzi zawdzięczamy Sowietom i ich pomagierom polskim czyli UB.Tylko część zbrodni można przypisać Ukraińcom(około 100 tys.).Zbrodnie te były bardzo okrutne jednak stanowiły drobny procent zbrodni Sowieckich w Polsce(kilka procent).
free krym 2014 / 212.14.47.* / 2014-03-25 14:09
Skoro tak daleko sięgasz to napisz ilu Polaków zamordowali Krzyżacy, ilu Habsburgowie, ilu Czesi, ilu Prusacy, ilu Szwedzi podczas wojny stulecia, ilu Tatarzy w najazdach i jakie tortury i gwałty czynili. Ukrainska hołota nauczyła się sadyzmu i okrucieństwa od Tatarów Krymskich. Nad ich potomkami na Krymie tak się rozczuliła Polska propaganda. Oczywiście nie wymieniam Hitlerowskich Niemiec bo przecież to nie oni zamordowali 6 mln. ludzi, zakazali w Polsce czasopism, teatrów, radia, zastosowali segregację w tramwajach, zrobili z Polaków bydło robocze które nie miało prawa do nauki. Zniszczenia dokonane w Polsce pomijam bo to dotyczy spraw materialnych. Teraz potomkowie Nazistów są naszymi przyjaciółmi a Polski poseł Protasiewicz który na lotnisku powiedział "Heil Hitler" będzie przez potomków Nazistów ciągany po sądach. cała Polska klasa polityczna z podkulonymi ogonami wyrzekła się swojego kolegi. Tacy są odważni. W tym ciągu zbrodni na Polakach Ukraińskie bandy UPA zajmują poczesne miejsce ze swoimi bestialskimi, makabrycznymi zbrodniami na cywilnej ludności Polskiej.
p2014pl / 81.210.106.* / 2014-03-26 10:25
Proszę czytać ze zrozumieniem.Pisałem o czasach najnowszych a nie średniowieczu.Szczególnie powinniśmy pamiętać zbrodnie najnowsze,czyli sowieckie,niemieckie i ukraińskie.I oczywiście zbrodnie rodzimych oprawców komunistycznych bo na to mamy największy wpływ.Jakby jednak nie było to w tej chwili największym zagrożeniem dla Polski jest Rosja a nie np.Czechy które w 1919 zabrały nam Zaolzie.Rosjanie pogardzają Polakami i tego nie zmienimy.Mysimy kierować się racjonalizmem a nie szukać wszędzie wrogów jak Tusk czy Palikot.
inż1 / 83.24.211.* / 2014-03-24 22:34
... Polacy, obiecuję, ....że w przypadku agresji wojsk rosyjskich na terytorium sojuszniczej Polski poproszę cały naród amerykański o zapalenie świec w oknach swoich domostw na znak solidarności z wami. Aha ... i jeszcze dodam, że zniesiemy wam wizy za jakieś 1000 lat.
amelie2 / 81.219.62.* / 2014-03-24 16:09
Gdy identycznie mówią i działają Amerykanie nikt się nie odzywa. A pretekstem bywa dla Jankesów nawet kilku obywateli USA, przeważnie Afroamerykanów.
Gdyby samozwańczy rząd Ukrainy nie zapowiedział zrobienia z Rosjan na Ukrainie obywateli drugiej kategorii nie byłoby Krymu.
wilku500 / 2014-03-25 17:51 / portfel
coś w tym jest.
I ciekawe czemu wszyscy piszą wywody o Polsce skoro artykuł dotyczy państw bałtyckich
zastanawiamsie / 2.99.79.* / 2014-03-24 19:34
dokladnie,a do tego trudno polapac sie w tej calej awanturze ludziom ktorzy sa oglupiani przez media.

Zajecie Krymu ktory w zdecydowanej wiekszosci zamieszkiwany jest przez Rosjan to beeeee i nieladnie.

Ale gdyby Unia dokonala aneksji po swojemu, czyli rakiety Obamy pod samym nosem Putina to juz ok.
Dalej bracia pejsaci pootwierali by swoje banki na kazdej ulicy i zadluzyli spoleczenstwo na pokolenia, a zamiast zakladow(likwidacja bo przestarzale ::)) tysiace hipermarketow od zabojadow,szwabow i jeszcze kilku bogatych krajow unii.

300% pompki na cenach mieszkan,praca za 300 EUR na kasie a kilka milionow do czarnej roboty za granice.

I to wszystko dobrowolnie, bez aneksji, za sprawa podpisu ::))

Tu chodzi o biznes elit i nic wiecej, bo z unia zwyklych ludzi czeka tam bieda nie mniejsza jak teraz.
ron2000 / 79.191.164.* / 2014-03-24 13:46
Chyba o to chodziło organizatorom tzw. Majdanu.
Kto to wywołał i przede wszystkim sfinansował ?? - przecież nikt rozsądny nie uwierzy w jakiś "patriotyczny ruch oddolny". Co to za patriotyczny ruch kończący się destabilizacją kraju, utratą ważnej prowincji i utratą rezerw złota. A może było to z góry umówione z Amerykanami - Rosja bierze Krym, Amerykanie złoto ( no ci Amerykanie z Nowego Jorku, a nie z Texasu :) ).. Polska nie ma tu nic do powiedzenia- nie mamy silnej armii i gospodarki.
atelie / 94.42.189.* / 2014-03-24 11:02
a 4 gentelmenów z partii Swoboda i prawego sektora, i wywiad dla Rzeczpospolitej z jakimiś poszczekiwaniami o przyłączeniu polskich powiatów do Ukrainy ! Ostrzegam Ukraińcy nigdy nie byli przyjaciółmi Polski, dogadają się z Niemcami ponad naszymi głowami. Będziemy mieć kolejnego wroga na wschodnich granicach.

To jest oczywiście efekt dyplomacji tuska i sikorskiego.
Dlaczego oni tak się podlizują zawsze naszym wrogom, dlaczego za te podlizywanie UE tak ich chwali ?

Niech duch nowoczesności europejskiej poniesie na Ukrainę Robert Biedroń i Anna Grodzka. Ukraińcy z utęsknieniem oczekują rewolucji seksualnej rodem z UE. Płacę kulturowa, homozwiązki z prawem do adopcji, gender i demolka dzieci i młodziezy. Ukraina czeka na was !
Ivvv / 159.205.255.* / 2014-03-25 16:27
Dlaczego się podlizują? To proste, bo bliskie jest im hasło: "Iluminaci i masoni wszystkich krajów łączcie się", by dymać narody!
lokis / 77.253.194.* / 2014-03-24 10:46
Doktryna Putina twierdząca, że żadne państwo - które źle traktuje mniejszość rosyjską - nie może być pewne swojej integralności terytorialnej, jest oczywistym naruszeniem prawa międzynarodowego. Jej właśnie użyto, jako podstawy "prawnej" aneksji Krymu. Przygotowanie militarne do aneksji przeprowadzono przez spec oddziały, które pozbawiono znaków identyfikacyjnych armii rosyjskiej. Trudniej było zmienić im broń, wyposażenie osobiste i środki transportu. Z punktu widzenia Ukrainy były to grupy terrorystyczne, które zawładnęły całą republiką. Spektakl referendalny, w pełni kontrolowany przez oddziały terrorystyczne, przyniósł efekt oczywisty. Rosja natychmiast przychyliła się do prośby "niezależnych" władz Krymu i wcieliła całą republikę do Rosji.
Taki scenariusz może być powtórzony wszędzie na świecie, gdzie zamieszkuje jakakolwiek mniejszość rosyjska.
Tak skrajne złamanie prawa międzynarodowego kwalifikuje Rosję do wykluczenia ze wszystkich organizacji międzynarodowych, bo jest dowodem na całkowity brak poszanowania dla jakichkolwiek umów, w tym deklaracji Budapeszteńskiej.
free krym 2014 / 212.14.47.* / 2014-03-24 14:58
spektakle i to tanie są wykonywane przez media zachodnie od momentu rozpoczęcia zadymy na Majdanie. Zadymy wyreżyserowanej w Langley i sfinansowanej przez tą centralę. Poparto skrajnie prawicowe, faszystowskie bojówki które siłowo obaliły legalnie wybranego Prezydenta Ukrainy. Referendum na Krymie to modelowy przykład na to co mogą zrobić odważni obywatele w obronie swojej małej ojczyzny jaką jest dla nich Krym. Rosjanie stworzyli im tylko poczucie bezpieczeństwa, natomiast cała reszta to obywatelska walka o swoje. Wygrali i chwała im za to. Obronili się przed Ukraińskim nacjonalizmem i banderowskimi prowokacjami.
m.gawka / 77.253.194.* / 2014-03-24 17:01
Miło mi, że wreszcie ktoś panujący intelektualnie nad rosyjskim baraszkowaniem na Krymie odezwał się.

Jak wiemy nasze IP są "nieomal przypadkowe".

Rodowitym Rosjanom warto przypomnieć, że w 1939 roku Polska była obiektem uzgodnionej wcześniej agresji z dwóch stron, niemieckiej od 1 września i radzieckiej od 17 września. Nie mamy zatem powodu wierzyć żadnej ze stron. Składa się jednak tak przedziwnie, że nasi rodacy lub ich potomkowie występują na obu scenach politycznych, nie tylko dzisiaj lecz od stuleci.

Chylę czoło przed dobrą polszczyzną!
.obiektywny. / 81.190.62.* / 2014-03-24 12:45

Trudniej było zmienić im broń, wyposażenie

Ich broń można spotkać na całym świecie.
erererqerqer / 83.12.121.* / 2014-03-24 11:22

Z punktu widzenia Ukrainy były to grupy terrorystyczne, które zawładnęły całą republiką

a z mojego punktu widzenia bojówkarze z Majdanu to była banda (10 tysięcy) która zawładnęła 50 milionowych krajem.
rybau / 83.7.28.* / 2014-03-27 09:00
Jeśli tak, to trzeba powiedzieć, że ta "banda" była bardzo sprawna i zdeterminowana. Czyli zdała egzamin, żeby rządzić!!
P.S> A gdzie jest położony Twój punkt widzenia? Mam wrażenie, że tak trochę na północny wschód od Ukrainy-mylę się? U nas jest taka piosenka : "..to widać, to słychać, to czuć.."
brąz złoto2014 / 212.14.47.* / 2014-03-24 10:12
Wczoraj odbyło się referendum w Wenecji, wygrała opcja za odłączeniem się od Włoch. W Hiszpanii odbył się marsz gwiaździsty ze zlotem w Madrycie gdzie odbył się olbrzymi protest przeciwko bezrobociu [ stopa bezrobocia wynosi 50% w wieku do 25 lat], w Grecji masowe protesty trwają od trzech lat. Co na to UE i jej zarząd menedżerski czyli kontraktowi najemnicy zrzeszeni w PE? Znajdą jakieś lekarstwo na tą gruźlicę, zżerającą płuca UE? Czy tylko będą się zajmować dalej szczuciem kolejnych państw do buntów społecznych, do destrukcji bez jakiejkolwiek koncepcji na poprawę losu niewolników UE.
antre / 94.42.189.* / 2014-03-24 10:08
dlaczego prof L. Kaczyński był przedmiotem cynicznego ataku tuska i sikorskiego. Dlaczego spiskowano przeciw swojemu prezydentowi ?

O czym rozmawiał tusk z putinem na molo Sopockim ?

To wasza koalicja z Mc Donalda i KFC wyśmiewała śledztwo smoleńskie, te kpiny z zamianą ciał w trumnach i te brednie o pijanym generale. Raport Anodiny, Milera i Laska. Ile ci ostatni nabrali kasy aby propagandowo zabić temat smoleńska ?
A co robiły w tej sprawie wasze reżimowe media i ich sługusy dziennikarskie ?
wdwfwewerwerer / 83.12.121.* / 2014-03-24 10:18
nic nie robiły oprócz dolewania oliwy do ognia. A dziś te same media które wczoraj chwaliły Putina pod niebiosa - wieszają na nim psy. Ta wolta mediów u myślących ludzi musi wywoływac zdumienie ale u fanatyków PO przeszła bezreflesyjnie.
czeremcha 8765 / 212.14.47.* / 2014-03-24 09:13
USA i UE rości sobie prawo do interweniowania we wszystkich zakątkach Świata oraz do destabilizowania sytuacji spoleczno - politycznych we wszystkich krajach Świata gdy tylko chcą zaanektować te regiony i państwa do swojej strefy ekonomiczno militarnej aby zdobyć nowe rynki zbytu i nowe tereny bogate w surowce. Akurat Rosja jest jak najdalsza od takiej polityki. Krym to nie jest wszędzie, Krym to region historyczni przynależny Rosji i zamieszkały przez rdzenna ludność Rosji. Pan Nowakowski jest opłacany przez budżet USA i dlatego jego komentarze polityczne są skrajnie stronnicze i reprezentuję interesy rządu USA w Europie.
konrad 1441 / 94.223.171.* / 2014-03-30 18:52
Na krymie nie ma ludzi Rdzennej nazwa Kram to (Twierdza) a panowali tam ponad 10 nacji nawet Sarmaci tam byliMoze ktos napisze o mordach Polakow ktorych dokonywali nie tylko inni
przechodzien / 77.254.211.* / 2014-03-24 10:12
Tymi minusami to sie nie przejmuj,gdyz na tym forum,nie wiedziec dlaczego,kazdy moze nastukac ile chce.
Tani Drań / 93.159.53.* / 2014-03-24 09:40
nie piszemy tu o USA czy UE ale o Sowietach. Proszę nie mieszać dwóch wątków nie związanych ze sobą. Ponadto ani USA ani UE nie przyłączają do siebie (do swojego Państwa w przypadku USA) innych krajów czy ich częśći. Nie modrują narodów - patrz Czeczenia i nie wydają amerykańskich paszportów obywatelom innych krajów (patrz sowieckie paszporty dla Osetyjczyków czy Abchazów)
Puk / 89.75.185.* / 2014-03-24 12:27
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
werrwerwerer / 83.12.121.* / 2014-03-24 10:22
nie muszą formalnie przyłaczać- zbędna formalnośc która wiąże się z koniecznościa zaopiekowania sie tubylcami. wystarczy powołac uległu rząd który podpisze z amerykańskim pasożytem odpowiednie umowy gospodarcze. kto wydobywa teraz iracką ropę? kto libijską? Nie dośc że tani to jeszcze głupi
Tani Drań / 93.159.53.* / 2014-03-24 10:25
to nich Sowieci też unikają tych zbędnych formalności. Jakoś nie mogą ich nie stosować. Dlaczego? Bo to nie są formlności. Ukraina cała jest zalezna od Sowietów ekonomicznie (16 mld zdługu w USD). Jedyny dostawca gazu i ropy. A teraz Sowieci tracą ten obszar który byław ich wyłącznym panowaniu. Stąd agresja zbrojna na Krym i organizacja referendym pod lufami karabinów.
Puk / 89.75.185.* / 2014-03-24 12:28
Słusznie koniec ukraińskiej okupacji Krymu! I całuj ich tam gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę.
Tani Drań / 93.159.53.* / 2014-03-24 14:37
prawdziwe argumenty i jakie rzeczowe.

Powiało kulturą wypowiedzi popartą argumentami.

Okupacja swojego kraju, na co sami Rosjanie się zgodzili pod wodzą Chruszczowa. Śmieszne, bardzo śmieszne.
free krym 2014 / 212.14.47.* / 2014-03-24 10:03
Bu, ha, ha, ha ....................! Na milę śmierdzisz pan tanią propagandą Anglosasów. To jest dobre dla prostych obywateli USA którzy wszystko co powiedzą w CNN traktują jako prawdę objawioną i obowiązującą. Dlaczego wszyscy sąsiedzi USA na obu półkulach Ameryki poza Kanadą, nienawidzą Jankesów? Może dlatego że ich grzechem pierworodnym był holokaust rdzennej ludności, grzechem śmiertelnym było zrzucenie dwóch bomb atomowych na cywilną ludność Nagasaki i Hiroszimy.
przechodzien / 77.254.211.* / 2014-03-24 10:43
Pozwolisz,ze dodam:gdyby opierali swoje sady o CNN to pół biedy.Dla przecietnego Amerykanina swietoscia jest to,co mowi Fox.
Tani Drań / 93.159.53.* / 2014-03-24 10:23
To nie propaganda tylko punkt widzenia. Ośmieszanie to próba dyskredytacji a w Pana wypowiedzi nie ma argumentów sa tylko pomównie a nie fakty.

Bomby na Nagasaki i Hiroszymę uratowały jeńców amerykańskich jakich mieli Japończycy i zakończyły szybko wojnę. To oczywiste.

Słowo Holokaust dotyczy wyłącznie żydów i mordowania ich przez narodowych socjalistów z Niemiec. Jeżeli chodzi o mordowanie Indian to można również powiedzieć, że Niemcy (Germanie) odpowiadają za upadek Rzymu.

Nienawiśc innych krajów do USA. Jakich. Brak konkretów. Czy ta nienawiść się objawia? Brak konkretów.
free krym 2014 / 212.14.47.* / 2014-03-24 14:50
Usprawiedliwiać użycie bomb atomowych przeciwko cywilnej ludności Japonii przy dzisiejszej wiedzy na temat skutków użycia takiej broni jest typowym amerykańskim zabiegiem propagandy dla debili dlatego nawet nie staram się z tym polemizować. Natomiast holokaust ludności rdzennej dokonanej przez kolonistów angielskich to fakt, pomimo tego że wtedy jeszcze nie używano definicji holokaust. Faktem jest że dokonano zagłady Indian Amerykańskich.
Puk / 89.75.185.* / 2014-03-24 13:13
powiedzieć, że Niemcy (Germanie) odpowiadają za upadek Rzymu.

Podziwiam, znasz ten fakt, nie przypuszczałem że w instrukcjach dla klakierów PO są takie informacje, a pamiętasz jak się nazywał wódz tych hunów, czy tego już nie zapisali ci w instrukcji.
ctk / 83.17.3.* / 2014-03-24 10:13
A kto kocha władze ROSJI ? Oprócz Białorusi to chyba nikt. Jest to jedyne państwo na świecie które jest skłócone z większością sąsiadów od zawsze.
lkjhgfd / 212.14.47.* / 2014-03-24 10:32
skoro ci sąsiedzi mają obsadzone stanowiska Prezydenckie przez nacjonalistów nadanych z list CIA a CIA prowadzi kampanię antyrosyjską od ponad 60 lat to nic w tym dziwnego. Gdyby w tych krajach panowała wolność słowa, wolności obywatelskie, były wolne media to wówczas stosunek tych krajów do Rosji byłby zdecydowanie inny. Skoro w Polsce nawet wymyślono zamach na samolot Prezydencki pod Smoleńskiem to fakt ten dowodzi jak skrajnie prawicowe siły pracują nad zaszczepieniem nienawiści do Rosji w Polsce. Natomiast Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina to były kraje współpracujące z Nazistami, UE i USA cynicznie wykorzystują ten fakt do budowania propagandy antyrosyjskiej i konsolidacji tych państw wokół wspólnego [ wymyślonego przez CIA] wroga w tym regionie. To jest właśnie polityka CIA i Pentagonu. Szukaj wroga. U siebie mac Cartney także szukaj komunistów w USA i to w większości wśród ludzi którzy nigdy komunistów nie widzieli na oczy. To jest właśnie nazistowska polityka USA w Świecie.
Tani Drań / 93.159.53.* / 2014-03-24 10:36
Proszę o dowody, że CIA sterowało wyborami prezydenckimi od 1989 r. w Polsce.
rezystor / 94.42.189.* / 2014-03-24 10:02
a tylu było wśród Was zwolenników teorii o PANCENREJ BRZOZIE, o pijanym generale, o nieudolnych polskich pilotach w zamachu smoleńskim. Tylu z was broniło Raportu ANODINY i MILERA i jeszcze dodatkowo LASKA !

nada podtrzymujecie te efekty przyjaźni smoleńskiej Putina i Tuska ?
Niedługo 4 rocznica, po której stronie w końcu staniecie ?
Floyd / 2014-03-24 15:11 / Tysiącznik na forum

Niedługo 4 rocznica, po której stronie w końcu staniecie ?

Na pewno nie po twojej.
pietia 234 / 83.17.3.* / 2014-03-24 09:25
Podpisz się chociaż po rosyjsku. Trochę odwagi kolego.
PAndy / 15.211.153.* / 2014-03-24 09:24
Dalczego odnoszę wrażenie, że na forach dotyczących Rosji wypowiadają się głównie jej agenci? Czy Wy też odnieśliście takie wrażenie?
free krym 2014 / 212.14.47.* / 2014-03-24 09:36
dlaczego w forach dotyczących sytuacji opisanej w komentarzu autorskim wobec czytelników komentujących i mających opinię inną niż oficjalne stanowisko UE lub Departamentu Stanu USA, komentatorzy stali [opłacani za pisanie komentarzy zgodnych z oficjalną linią propagandową]używają określeń typu agent Rosyjski etc., czyżby pisali wg schematu otrzymanego z centrali szpicli z Langley? Wiadomo ze NSA szpicluje wszystko i wszystkich na Świecie. Gdzie wobec tego w tej UE jest miejsce na wolność, demokrację i inne farmazony które są wciskane ludom rozpoczynającym bunt przeciwko swoim rządom, skoro cała UE jestem jednym wielkim folwarkiem USA?
Sergey xy / 83.17.3.* / 2014-03-24 09:51
Nie bądź śmieszny, ostatnie tygodnie to wręcz zalew na polskich forach internetowych rosyjskich wpisów. Niestety, pomijając tendencyjne wpisy, ze sztampową wyprutą z myślenia rosyjską propagandą, język polski jest często zbyt trudny i z kilometra śmierdzi rosyjskimi wpisami. Translatory nie wszystko potrafią dobrze przetłumaczyć wraz z prawidłową składnią zdania :-)
Puk / 89.75.185.* / 2014-03-24 12:36
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
Tani Drań / 93.159.53.* / 2014-03-24 09:49
i co lepiej być folwarkiem Sowietów w którym ludzie są g........

Za rządów Putina (lubie francuskie tłumaczenie tego nazwiska) u sowietów zamordowano 140 dziennikarzy. O czym to świadczy? Chyba nie o wolności słowa ani nie o poszanowaniu życia ludzkiego. Imperializma zawsze był i będzie groźny ze strony Sowietów, którzy problemy rozwiązują wyłącznie siłą.
free syria 2014 / 212.14.47.* / 2014-03-24 09:57
wiadomo że NSA szpicluje wszystkich obywateli i wszystkie rządy także te sojusznicze. O czym to świadczy? Jest to zaiste demokracja i wolność narodowo - socjalistyczna, czyli nazistowska. Podporządkować swojej doktrynie polityczno - militarnej cały Świat. O tym marzył Hitler, niestety nie wyszło. Może takie marionetki CIA i Pentagonu jak

-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------

zrealizują te marzenia. Podbić cały Świat. Każdy czytający i piszący Polak wie ile krajów tylko w ostatnim trzydziestoleciu podbiły USA i jej europejski parobas UE.
potępiam zbrodnię / 81.210.106.* / 2014-03-24 11:53
Oj nie brakuje dziedziców Lenina i Stalina którzy wymordowali około 70 milionów ludzi w tym też kilka milionów Polaków.To przykre że Stalin który jako sojusznik Hitlera napadł na Polskę i przyczynił się do wymordowania wielu Polaków ma zwollenników w Polsce.Takim idiotom zadaję pytanie:
Ile Polaków wymordował Lenin i Stalin?
Ile Polaków wymordował USA?
Puk / 89.75.185.* / 2014-03-24 12:50
Zmień pytanie ilu Polaków zginęło,z powodu napaści
niemiec na Polskę.
Tani Drań / 93.159.53.* / 2014-03-24 10:33
Zgadzam się, że sojuszników nie nalezy podsłuchiwac. Sowieci robią jadnak to samo tylko, że nie dali się złapać. To jedyna różnica.

To, że pisze Pan, że "Hitlerowi, niestety nie wyszło." Jest dość symptomatyczne i jasno pokazuje, że nie reprezentuje Pan polskiej racji stanu.

Dalszą dyskucję uważam w tej sytuacji za bezcelową.
qedfqedqeqe / 83.12.121.* / 2014-03-24 10:47

Sowieci robią jadnak to samo tylko, że nie dali się złapać. To jedyna różnica.

prosze o dowody. Ty poprosiłes o dowody wpływania przez CIA na wyniki wyborów więc ja proszę o dowody na to co ty napisałes.
Tani Drań / 93.159.53.* / 2014-03-24 14:45
Dowody.

Nie jestem ze służbspecjalnych a nawet gdybym był to i tak bym ich nie opublikował.

Każdy kraj ma wywiad i każdy wywiad działa na korzyść swojego kraju. Oczywiste jest, że skoro Sowieci nie są sojusznikiem UE to ją podsłuchują. To dowód na bazie logiki. Mam nadzieję, że wystarczy.
free krym 2014 / 212.14.47.* / 2014-03-24 10:38
Niestety dla niego nie wyszło. tak miało być napisane. Myślę że z treści moich komentarzy jasno wynika mój negatywny stosunek do Nazizmu.
Tani Drań / 93.159.53.* / 2014-03-24 10:48
Niestety ale nie wynika z Pana wpisów negatywny stosunek do nazizmu. Co więcej narodowy socjalizm to drugi totalitaryzm po komuniźmie, który spowodował największy straty ludności Ziemi w historii świata. Sowieci, mordują swoich sąsiadów i nic nie zmieniło się w tej kwestii od stuleci. Pana optyka skierowana na USA i CIA jest błędna. To nie USA odpowiada z mordy Polaków ale Sowieci i Niemcy. My z racji na nasze położenie mamy dwie drogi. Oddzielić się innymi Państwami od Sowietów i być silni lub szukać silnych sojuszników (nie w Niemcach, którzy robią interesy z Sowietami). Niestaty wielu ludzi nie rozumie tego w Polsce i prowadzi błędną politykę. Polska w starciu z Sowietami nie ma szans z uwagi na potenciał ludzki. NATO w związku z kompletną degręgoladą w Armii Polskiej to nasza jedyna szansa. Teraz musimy się zbroić. Jak mówili Rzymianie: Chcesz pokoju gotuj się do wojny. My
Historia 666 / 89.75.185.* / 2014-03-24 13:09
Jak śmiesz porównywać mordy stalina z mordami niemieckimi. W samej Wielkopolsce już w pierwszych dniach Września niemcy na podstawie list, zamordowali ponad 40 tysięcy Wielkopolan co stanowiło wielokrotność Katynia i to elitę prawniczą, profesorską, lekarską, tylko za to że tworzyli podwaliny prawne państwa Polskiego 1918.
W tym samym czasie zabili 30 tysięcy Gdynian tych którzy tworzyli Port Gdyński, zamordowano cała palestrę UJ, później poszło jak z płatka.
200 tysięcy w Warszawie, 100 tysięcy Zamojszczyzna, mordy UPA uzbrojonej przez niemców, szacuje się na 120 -200 tysięcy, no i systematyczne wykańczanie, pamiętniki Gubernatora franka "rozstrzeliwuję już do 5000 Polaków DZIENNIE" .To ostatnie to plan hitlera
o konieczności likwidacji 25 milionów Słowian, żeby stworzyć przestrzeń życiową dla niemców.
Tak, że marne stalinowskie 20 - 30 tysięcy to naprawdę jakieś nieporozumienie, ostatecznie z terenów zajętych przez ZSSR utworzono dwie Armie Polskie i zasiedlono ziemie zachodnie. Trudne do przełknięcia, co,zwróć się o dalsze instrukcje do swych mocodawców.
Tani Drań / 93.159.53.* / 2014-03-26 12:39
KOMUNIZM NA ŚWIECIE ODPOWIADA ZA śMIERĆ 160 MLN LUDZI.

TO MOJA PORÓWNANIE DO NAZIZMU I MOJA OPTYKA.
pOCZYTAJ CZARNĄ KSIĘGE KOMUNIZMU I INNY ŚWIAT.
Ivvv / 159.205.255.* / 2014-03-25 16:33
Proponuję dokształcić się w temacie i obejrzeć na YT: Wiek zagłady Sowiecka Historia - Holokaust Słowian
free krym 2014 / 212.14.47.* / 2014-03-24 11:00
Proszę mnie nie rozśmieszać, zagrożeniem Rosyjskim wobec Polski. Szczególnie w sytuacji gdy UE doprowadziła do przejęcia rządów na Ukrainie przez skrajnie nacjonalistyczny rząd. Nigdzie poza Kaliningradem nie graniczymy z Rosją. To Kaliningrad obawia się blokady gospodarczej ze strony sąsiadów a nie odwrotnie. Poza wszystkim innym Rosja po 1990r. nigdy nie użyła w swojej retoryce propagandowej najmniejszej groźby pod adresem Polski. Tymczasem Polska zajęła skrajnie negatywne stanowisko wobec integracji Krymu z Rosją i jako pierwsze państwo zażądała sankcji ekonomicznych wobec Rosji. Także polscy politycy rządowi stanowili trzon mówców na estradzie majdanu zagrzewających Ukraińców do siłowego obalenia Janukowycza, demokratycznie wybranego Prezydenta Ukrainy. Oczywiście Polska propaganda przeszła do porządku dziennego nad Ukraińskimi zbrodniami dokonanymi przez banderowców na cywilnej ludności Wołynia [zbrodniami dokonanymi z takim okrucieństwem jakiego pozazdrościliby im nawet Naziści].
skomentuj

Najnowsze wpisy