Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Amerykanie zaatakowali talibów w Afganistanie

Amerykanie zaatakowali talibów w Afganistanie

Money.pl / 2009-07-02 10:43
Wyświetlaj:
jhgfghlkh / 79.97.180.* / 2009-12-04 03:52
f hamburgerowe kakałko.....
lasse / 2009-07-02 23:41
prawda że wraz z wjazdem amerykańskich wosjk do Afganistanu uprawy maku wzrosły że ho ho, ale prawdziwy powód tej interwencji pewnie poznamy za kilkanaście (kilkadziesiąt) lat jak jeszcze Pan Wołoszański albo inny historyk-detektyw wyjawi nam prawdę. od kiedy powstał ruch talibów w afganistanie zwykli obywatele afgańscy mogli zacząć normalnie żyć po ciężkich czasach rządów prawdziwych terrorystów (władza), którzy na prawdę terroryzowali ten kraj (ludność). za terrorystyczne zamachy odpowiedzialne są władze państw a nie talibowie.
@@@ / 89.79.62.* / 2009-07-02 14:45
Nie spodziewalem sie ze PAP bedzie tak bezkrytycznie przepisywal amerykanska propagande.
To nie Talibowie produkuja opium w Awganistanie tylko wojska amerykanskie.
Niektorzy czytelnicy pamietaja ze za rzadow Talibow w Awganistanie produkcja opium spadla do ZERA bo zostala zakazana.
Dopiero po wkroczeniu wojsk amerykanskich produkcja opium zostala wznowiona.
chicagowianin / 76.16.160.* / 2009-07-02 23:52
101% wypowiedzi..
taki tam / 194.150.246.* / 2009-07-02 16:01
Eeeee.

Talibowei zezwalają na produkcję heroiny bo :
- kupują ją "niewierni"
- za kasę z heroiny kupują broń
@@@ / 89.79.62.* / 2009-07-02 16:39
Z logika to cos u Ciebie na bakier.
Skoro bedac u wladzy zabronili produkcji opium ze wzgledow religijnych to dlaczego mieliby to robic teraz?
goldmen / 2009-07-02 19:11 / NIE! dla hossy na kredyt!
Tak tak zabronili....A utrzymywali sie ze sprzedazy obwoznej Koranu?
@@@ / 195.90.107.* / 2009-07-02 19:13
Czytaj ksiazki i nie siedz tylko przed telewizorem.
tangram66 / 89.78.26.* / 2009-07-02 20:37
OJ @@@,przestań bredzić.Siedzę w temacie,nie wypisuj bzdur.Wprowadzasz w błąd internautów,bowiem w 1979r gdy sowieci zaatakowali Afgańczyków to partyzanci afgańscy już wtedy obrali taktykę handlu opium z Komunistami uzależniając ich od narkotyków i resztę przerzucali do krajów ościennych a za pieniądze ze sprzedaży opium kupowali broń i amunicję,resztę arsenału dostarczało USA.Po wygonieniu Sowietów Talibowie w kilku okręgach uruchomili prawdziwe fabryki opium do celów wiadomych,zaćpać niewiernych,zwykłym obywatelom nie wolno było uprawiać opium.Dlatego nie bredż,całkiem nie dawno był nawet w TV Planet dokument o szlakach przemytu opium.
@@@ / 195.90.107.* / 2009-07-02 20:45

bowiem w 1979r

w Afganistanie byli nie tylko Talibowie. Nie byli nawet w wiekszosci.
goldmen / 2009-07-02 19:38 / NIE! dla hossy na kredyt!
Ech, to strzeliles jak lysy grzywka o beton teraz.
Strzelasz cienkim tekstem,nie majac pojecia nawet do kogo.
Zyj dalej swoja lewacka iluzja, rodem z jedynych gloszacych prawde filmikow z You tube (((:
@@@ / 195.90.107.* / 2009-07-02 20:07

Tak tak zabronili....A utrzymywali sie ze sprzedazy obwoznej Koranu?

Najwyrazniej nawet Internetu nie potrafisz uzywac.
Gdybys napisal w googlach "taliban opium" to bys znalazl nastepujaca informacje w Wikipedii:
http://en.wikipedia.org/wiki/Taliban

But in 2000 the Taliban banned opium production, a first in Afghan history. In 2000, Afghanistan's opium production still accounted for 75% of the world's supply. On 27 July 2000, the Taliban again issued a decree banning opium poppy cultivation. According to opioids.com, by February 2001, production had been reduced from 12,600 acres (51 km2) to only 17 acres (7 ha).[77] When the Taliban entered north Waziristan in 2003 they immediately banned poppy cultivation and punished those who sold it.

Jesli tego nie rozumiesz bo to w obcym jezyku to kup sobie choc jedna ksiazke - slownik angielsko-polski.


Strzelasz cienkim tekstem,nie majac pojecia nawet do kogo.

To co piszesz jest wystarczajaca informacja na Twoj temat. Cienki jestes.
goldmen / 2009-07-02 20:15 / NIE! dla hossy na kredyt!
Od lat mieszkam za granica lewaczku,wiec znowu strzelasz wilgotnym kapiszonem.
Wyskakujac z wikipedia zas jako swoim elementarzem,sam sie okreslasz...(:
evetedfff / 95.160.206.* / 2010-02-27 17:33
co za ciul z ciebie goldmen, żal czytać osile co piszesz
goldmen / 2009-07-02 20:20 / NIE! dla hossy na kredyt!
P.S.
Cytat z "polskiej" wikipedii:(dlaczego wrzuciles mi angielska? hehe)
Pod rządami talibów Afganistan pozostawał jednym z największych producentów narkotyków na świecie. Mimo, iż produkcja opium była oficjalnie zakazana, de facto była ona głównym źródłem finansowania rządów talibów.

Jesli nie rozumiesz skad zakaz,dlaczego tylko talibowie "trzymali" w Afganistanie uprawy,to juz twoj problem.
always-stay-up / 89.19.90.* / 2009-07-02 20:54
nikomu nigdy sie nie uda podbic tego kraju. dziwi mnie to ze jak rosjanie probowali tego to caly swiat stal przeci a teraz wszyscy sa za. AFganistan, Gruzja, CZeczenia przeciez to najwieksi eksporterzy broni i narkotykow w rejonie EU a wszystko to idzie przez Ukraine i Polske do EU
@@@ / 195.90.107.* / 2009-07-02 20:39
Nastepny cytat z innego zrodela: http://www.opioids.com/afghanistan/index.html

The Taliban, which has imposed a strict brand of Islam in the 95 percent of Afghanistan it controls, has set fire to heroin laboratories and jailed farmers until they agreed to destroy their poppy crops.

The U.N. surveyors, who completed their search this week, crisscrossed Helmand, Kandahar, Urzgan and Nangarhar provinces and parts of two others -- areas responsible for 86 percent of the opium produced in Afghanistan last year, Frahi said in an interview Wednesday. They covered 80 percent of the land in those provinces that last year had been awash in poppies.

This year they found poppies growing on barely an acre here and there, Frahi said. The rest -- about 175,000 acres -- was clean.

"We have to look at the situation with careful optimism," said Sandro Tucci of the U.N. Office for Drug Control and Crime Prevention in Vienna, Austria.

Jesli uwazasz ze inspektorzy UN klamia to twoj problem.
goldmen / 2009-07-02 20:44 / NIE! dla hossy na kredyt!
A polska wikipedia klamie czy angielska? (((((-;
Odniesiesz sie jakos?
Wciaz nie rozumiesz dlaczego nie chcieli konkurencji?
goldmen / 2009-07-02 20:56 / NIE! dla hossy na kredyt!
To napewno CIA! (((((((-:
Angielskiej wikipedii zmanipulowac nie dali rady,za ciency sa pewnie ((((((-:
Czy ty czytasz sam siebie?
Podajesz wybrany fragment z angielskiej wikipedii bo jest wygodny tobie.
Ta sama wikipedia,tylko ze po polsku jest juz zmanipulowana,bo fakty juz tobie nie odpowiadaja.
Ech.Niech zgadne... masoni,cyklisci za tym stoja?
Nie widzisz jak wybiorczy i przez to zalosny jestes?
@@@ / 195.90.107.* / 2009-07-03 00:37

zalosny jestes

Powtorz to przed lustrem i bedziesz mial racje.
Link do angielskiej wiki byl zwyczajnie pierwszy na liscie.
Dalej podalem ci inny ale ty go ignorujesz bo ci nie pasuje do koncepcji.
Zalosny jestes.
always-stay-up / 89.19.90.* / 2009-07-02 21:03
o czym polska moze powiedziec? ja 4 lata temu pierwszy raz za granica(niemcy) bylem. A bylem na goscinnych wystepach gdzie jedu i spanie za darmo mi dali. A jak ja bylem za granica to niektorzy moi koledzy dalej nie byli. Kur... co ten ubogi kraj moze pokrzyczec o swiatowych relacjach jak 99 % spoleczenstwa nie bylo dalej niz w europie?
Floyd / 2009-07-02 17:11 / Tysiącznik na forum
Piszesz jak Arab nienawidzący amerykańców i oskarżający ich o wszelki zło tego Świata.
@@@ / 89.79.62.* / 2009-07-02 17:38
Pisze to jako Polak oskarzajacy ammerykanow o wszelkie zlo ktore sie teraz panoszy na swiecie.
Ty tez to zlo zobaczysz tylko otworz oczy.
Floyd / 2009-07-02 18:17 / Tysiącznik na forum
Rozumiem jak się oskarża pojedynczego człowieka, takiego lub innego polityka, ale oskarżanie całych narodów to już też było i bardzo mi źle pachnie. Nie po drodze mi z tobą.
@@@ / 195.90.107.* / 2009-07-02 19:12
W czasie II wojny swiatowej zlem swiata byly Niemcy i nikomu to nie przeszkadzalo.
Dzisiaj rzad amerykanski organizuje zamieszki w Iranie bo im to politycznie po drodze.
W 1953 amerykanie zrobili dokladnie to samo aby uwczesy rzad Iranu nie mogl znacjonalizowac przemyslu naftowego bedacego w rekach BP. Mozadek umarl w wiezieniu, caly jego gabinet zostal zamordowany a na ich miejsce amerykanie postawili bandyte pierwszej wody.
Praktycznie wszystkie zamieszki zbrojne na swiecie sa organizowane albo finansowane przez interes amerykanski dlatego jesli Tobie z nimi po drodze to mi z Toba nie jest po drodze.
tangram10 / 89.78.26.* / 2009-07-02 20:45
Człowieku co ty bredzisz? Ty to jakis nie ślubny Castro czy inny lewak? wczwśniej napisałem że bredzisz i mamy tutaj dowód na udar.Idz do lekarza.Bo gdyby nie ci Jankesi to jeszcze byś żył w Raju Czerwonym o nazwie PRL.
@@@ / 195.90.107.* / 2009-07-03 00:42
Masz jakis konkret czy tylko lajno bedziesz z geby wylewal?
Floyd / 2009-07-02 19:44 / Tysiącznik na forum
Jeżeli za bandytę pierwszej wody uważasz byłego szacha Iranu, to już wiem wszystko. Ty chyba w jakimś wywiadzie pracujesz bo nawet wiesz kto organizuje zamieszki w Iranie. Zresztą, Tobie nie jest potrzebny wywiad, Ty wiesz od razu: Są zamieszki w jakiejkolwiek części Świata, to znaczy amerykanie, ot taki nawiedzony.
@@@ / 195.90.107.* / 2009-07-02 20:09

Jeżeli za bandytę pierwszej wody uważasz byłego szacha Iranu, to już wiem wszystko.

To ja tez juz wiem wszystko. Pracowales w SAVAC?
Floyd / 2009-07-02 20:38 / Tysiącznik na forum
Pahlavi chciał naiwnie dokonać skoku cywilizacyjnego swego kraju w krótkim czasie, a to nie mogło się udać i ta naiwność jest jego główną winą. SAVAC to całkiem inna bajka, ale w stylu który tylko dla europejczyków jest nie do przyjęcia. Myślę, że w dzisiejszym Iranie nie jest pod tym względem lepiej . Wyrok śmierci za zdradę małżeńską czy inne podobne kary też są nie do zaakceptowania przez europejczyków, przynajmniej o takich poglądach jak moje.
@@@ / 195.90.107.* / 2009-07-02 20:43

Pahlavi chciał naiwnie dokonać skoku cywilizacyjnego

Jedyne czego Pahlavi chcial to utrzymac wladze dla swoich mocodawcow z BP i USA.

naiwność jest jego główną winą

Tak rozumujac to Stalin, Hitler, Musolini, Mao, mordercy z Kambodzy i wielu innych to tez byli naiwni.
Floyd / 2009-07-02 21:05 / Tysiącznik na forum
Trzeba mieć bardzo złą wolę by porównywać legalnego szacha do tych postaci i nie widzieć różnicy. Zresztą nie on jeden znalazł się w podobnej sytuacji, były cesarz Abisynii był w pewnym stopniu w podobnej. Temat bardzo szeroki i nie da się go zamknąć w dwóch zdaniach.
@@@ / 195.90.107.* / 2009-07-03 00:46

legalnego szacha

Ty chyba sam nie wierzysz w to co piszesz.
Pahlavi byl przywieziony w teczce aby zastapil obalonego Mosadeka.
To ze Mosadeka obalili amerykanie mozesz przeczytac na stronach pentagonu.
Ta historia juz dawno jest odtajniona.
adhd / 76.16.160.* / 2009-07-03 00:01
ciekawe ciekawe @@@ napisz cos wiecej bo prawda w twoich wypowiedziach jakas jest.. a wiec slucham i czytam..
Misio929 / 85.222.92.* / 2009-07-02 12:35
OMG POLA OPIUM? To już Bush miał lepszych PR'owców....
maxymili / 2009-07-02 12:35 / Tysiącznik na forum
Myślę, że Obama chce podnieść autorytet afgańskiej misji we własnym społeczeństwie poprzez wsparcie walki z dostawcami opium. To dobra droga bo heroinę należy niszczyć u źródeł. Źle jednak, że miękkie narkotyki równocześnie są traktowane przez prawo tak samo jak heroina która zabija.
Powinny być opodatkowane, legalne jak papierowy. Są zresztą mniej szkodliwe.
d'Annunzio / 195.34.81.* / 2009-07-02 13:10
To piękna scholastyka - "miękkie" i "twarde" narkotyki. Prawie tak zasadne jak "miękki" i "twardy" alkohol. Albo legalizować wszystko, albo nic. W przeciwnym razie wciąż wikłamy się w sprzeczności związane z określeniem, które środki odurzające są "cacy", a które 'be".

Najnowsze wpisy