Forum Polityka, aktualnościKraj

Amerykanie zainstalują jednak tarczę w Polsce

Amerykanie zainstalują jednak tarczę w Polsce

Wyświetlaj:
andowc / 83.30.84.* / 2008-08-17 15:49
Nie wierzę amerykanom,- zasinstalują "atrapy" a policzą jak za prawdziwe uzbrojenie.
"Atrapy" możemy zainstalować sobie sami.
Cala prawda / 89.78.7.* / 2008-08-15 10:37
Historia kilkakrotnie pokazala, ze slaba Polska jest w interesie Rosji, wiec nie dziwi fakt, ze
obecna wspolpraca Polski z USA stanowi policzek dla imperialistycznych zapedow Rosji, co udowodnila najezdzajac na Gruzje naruszajac jej suwerennosc.
caray / 2008-08-15 10:29 / Bywalec forum
militarnie baza jest przeciw rakietom z bliskiego wschodu, ale geopolitycznie to zupelnie inna bajka. baza swoim istnieniem anluluje ustalenia z zsrr co do podzialu wplywow w europie..
absurd / 83.143.213.* / 2008-08-15 00:45
własnie przeczytałem, komentaz, jedej z gazet z australi

autor, wsnół teze, że usa przygotowuje sie do globalnej konfrontacji z rosja

okrazając ja swoimi instalacjami militarnymi, oraz nowymi państewkami sprzymierzonymi

nie bede się rozpisywac ale teza ciekawa aczkolwiek kontrowersyjna,

gdyby naprawde tak było, a niestety nie można tego wykluczyć ze tak jest, usa sprzyjało by powstaniu hegemoni chin, nie mówiąc już o innych problemach z islamską cywilizacją

no cóz mam nadzieję że to fantazja autora i tylko fantazja,

miej nadzieję planeto ze przetrwasz głupote rasy którą żywisz
piskara / 83.8.204.* / 2008-08-14 23:57
wszystko co nie podoba się Putinowi jest dla nas korzystne
brawo
absurd / 83.143.213.* / 2008-08-15 00:10
polaki, z tego co zapowiedział jeden z ambasadorów rosji, to bedziecie płacic, ale dla was polaki to zapewne nic strasznego płacic, płaciliscie w swojej historii, płacicie i teraz, i za irak i za afganistan, kontrakty maja inni ale wy macie pochwały, poklepanie po plecach, i satysfakcje

więc i połącenie teraz, to nic nowego, tylko szkoda

w jakims kabarecie spiewano "co sie polepszy to się popiepszy"

jak myslicie ile teraz rosja zarzada za gaz? albo ile miejsc pracy trzeba będzie zamknąc jezeli rosja nałozy embargo na prosukty z polski, i nie będzie gdzie eksportować?

o ile wzrośnie bezrobocie, jak bardzo zmniejszy się siła nabywcza społeczeństwa? ile firm zachodnich zrezygnuje z interesów z polska z powodu embarga rosji na import z polski? ile znowu polaków bedzie musiało wyjechac za praca tylko gdzie skoro na zachodzie zastój a polskce pomagał eksport do rosji?

ile jeszcze bedziecie musieli płacic polaki? czy naprawde lubicie płacic ? w waszym wypadku wszystko do tego się sprowadza
~Kris / 2008-08-15 10:14 / Tysiącznik na forum)
Czemu mówisz o nas 'polaki'?
A ty kim jesteś, przyleciałeś z innej planety?
absurd / 83.143.213.* / 2008-08-15 11:53
a nie jestescie polaki?

kim jestem , juz pisałem na forum mony.pl
ijestgit! / 213.158.196.* / 2008-08-15 11:15
a gdzie tam, tylko z Moskwy na tzw. placówkę dyplomatyczną do W-wy. Rzucili sobakę na internet, to "pracuje", resztę czasu spędza na waleniu wódy.
absurd / 83.143.213.* / 2008-08-15 11:55
213.158.196 czemu, zmieniasz niki ?

masz problem w zapamietaniu jednego, takie derilium?
absurd / 83.143.213.* / 2008-08-15 00:17
mam taka nadzieje, ze ambasador rosyjski który, powiedział o płaceniu przez polske, wyrwał się przed szereg, i ze rosja nie zastosuje zbyt wielu sankcji

zapewne jakies zastosuje, ale mam nadzieję że w ograniczonym zakresie

w końcu tam tez myślą (chyba)
bubu / 2008-08-14 23:32 / Bywalec forum
Nareszcie! - chciałoby się powiedzieć. Jeżeli w naszym kraju powstaną instalacje amerykańskie/NATOwskie już na zawsze staniemy się częścią Zachodu.
Ugraliśmy dodatkowo coś więcej - bardzo dobra wiadomość. Warto jednak mieć świadomość że była to naprawdę bardzo ryzykowna gra: strategicznie najważniejsze było "ściągnięcie" instalacji do Polski. Gdyby miała ona nie powstać ze względu na 1 wyrzutnie Patriotów byłby to kompletny absurd. Trzeba sobie bowiem jasno powiedzieć że owa bateria tak naprawdę w niczym nas nie zabezpiecza i będzie stanowić bardziej ochronę samej instalacji niż terytorium Polski.
man13 / 2008-08-15 00:27 / Tysiącznik na forum
Owa bateria to 96 rakiet i kilka do kilkunastu wyrzutni. T y wiesz o czym ty rozpisujesz się, czy tak dla "sportu" piep szysz jak Kaczyński i jego świta?
anty_ / 78.88.174.* / 2008-08-15 01:32
to sa spamerzy zatrudnieni przez PiS
buehehe / 83.31.20.* / 2008-08-14 23:32
Teraz lewactwo i Niemcy będą się martwić o Polskę. Najwięksi nasi Patrioci?
anty_ / 78.88.174.* / 2008-08-15 01:34
no nie, zawsze mozna jeszcze wsiasc na konika i pojechac na moskala z szabelka.
niektorzy zadnych lekcji z hostorii nie wyciagna.
jakwbanku! / 213.158.196.* / 2008-08-15 11:17
można, można. Można też wcześniej szabelką lustracjną wyciąć konfidentów tu na miejscu. Jak to się nieźle rozkręca.
MatkaPolka / 90.156.89.* / 2008-08-14 22:41
Że do mądrych nie należy, zwłaszcza ekipa rządząca krajem, nie było chyba dla nikogo tajemnicą
Podpisanie porozumienia instalacji "tarczy antyrakietowej" - to szczyt kłamstwa i obłudy wobec narodu polskiego!
Cały czas próbowano nam wmówić,że tarcza ma nas chronić przed islamskimi terrorystami a faktycznie jest kierowana ta "machina szpiegowska"/tarcza/ przeciwko Rosji.
Mam nadzieję,że umowa nie będzie ratyfikowana.
Mam nadzieję,że żaden żołnierz amerykański stacjonować w moim kraju nie będzie.
Mam nadzieję,że Ci wszyscy politycy,którzy dążą do instalacji tej niby tarczy nie znajdą już nigdy miejsca ani w rządzie RP ani w Sejmie czy Senacie .
Kłamcqa Pinokio może i jest zabawna postacią literacką ale "Pinokio"jako polityk,prezydent czy premier jest nie do zaakceptowania.
man13 / 2008-08-15 00:30 / Tysiącznik na forum
Dla takich jak Ty zostaje tylko Rydzyk i kaczorki. Amen.
Gall# / 213.158.196.* / 2008-08-14 22:21
Ha! KonDonek Dyzma przestraszył się, że po ujawnieniu przez Waszczykowskiego kulisów tuskowej "POlityki" dalsze przeciąganie struny w sprawie tarczy może się skończyś dla niego Trybynałem Stany (a już napewno końcem snów o prezydenturze)
Janusz~ / 80.52.237.* / 2008-08-14 21:00
Panie premierze, jest pan moim wielkim rozczarowaniem. Głosowałem na pana, mając nadzieję, że jest pan człowiekiem uczciwym oraz mądrym, mam jednak wrażenie, że jest pan w najlepszym razie zaledwie uczciwy, zaledwie, gdyż to zdecydowanie za mało, żeby sprawować najwyższą władzę w kraju. Gdzie się podziała pańska mądrość?

Jako obywatel Polski proszę pana, niech pan siądzie w samotności, z dala od swego politycznego otoczenia, które wbrew pozorom zdaje się reprezentować interes obcy, szkodliwy dla naszego kraju i niech pan przemyśli samodzielnie skutki, jakie niesie ze sobą ta instalacja. Czy chce pan, aby pod pretekstem „wojny z terrorem” i „zagrożenia atakiem terrorystycznym” z powodu obecności tej instalacji na naszej ziemi, pana dzieciom i wnukom oraz innym obywatelom Polski skanowano tęczówki oczu, zakładano podsłuchy, inwigilowano ich na każdym kroku, wtrącano do więzień bez procesów, utrzymywano w permanentnym strachu? Jeśli nie, to niech Pan nie wpuszcza do kraju najbardziej agresywnej, antydemokratycznej machiny na świecie, szajki Busha II, bo jak tu oficjalnie wejdzie, to już nigdy stąd nie wyjdzie. I proszę nie liczyć na wygraną p. Obamy, takie rzeczy zdarzają się tylko w krajach demokratycznych.

Mam nadzieję, że dojdzie pan do wniosku, że to obywatele muszą się wypowiedzieć w referendum w tak ważnej dla nich sprawie. Teraz może Pan jeszcze błąd naprawić, w przyszłości nie będzie pan już miał takiej okazji, bo tak jak ja, inni pana wyborcy już na pana nigdy nie zagłosują.
panekpolski / 65.33.47.* / 2008-08-15 05:52
Pokolenie wrecz socjalistyczne. MASZ PAN PROBLEM NAPISZ DO-NOS. Pan- panem pogania, mam wrazenie ze Pan za duzo i za bardzo sie wczuwa w role politykow. Ale tak naprawde oni lepiej wiedza jak rozwiazywac takie problemy! Coz mam wrazenie ze tym razem dzieki polityce rzadu polskiego nie bedzie drugiego paktu Mollotowa. I tak naprawde myslisz ze PAN premier czyta komntarze na ten temat!
man13 / 2008-08-15 00:33 / Tysiącznik na forum
Następny nawiedzony z rodziny Rydzyka? WY narodek rydzykowy wiecie za wszystkich?
Wapniak / 83.28.120.* / 2008-08-14 20:00
No to mamy powtórkę z rozrywki... i to na własne życzenie!
poloczek / 83.5.152.* / 2008-08-14 20:42
Nie pierwszy i ostatni raz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a320 / 79.153.90.* / 2008-08-14 19:51
Decyzja Tuska znacznie bardziej zaboli Rosję niż szarża Kaczyńskiego.
Ale Tuskowi nikt nie przylepi łaty rosofoba, bo tarcza przecież wymierzona w islamskich terorystów.

A Kaczyński co? Pokrzyczał sobie na wiecu i od teraz nikt nie będzie brał go poważnie, taki wioskowy pajacyk z GSu
anty_ / 78.88.174.* / 2008-08-14 21:37
dokladnie, dyplomacja to podstawa. to jest przewaga premiera nad prezydentem.
anty_ / 78.88.174.* / 2008-08-14 19:31
brawo! PiS juz dawno chcial podpisywac na kolanach. brawo dla PO!
Janusz~ / 80.52.237.* / 2008-08-14 20:57
Panie premierze, jest pan moim wielkim rozczarowaniem. Głosowałem na pana, mając nadzieję, że jest pan człowiekiem uczciwym oraz mądrym, mam jednak wrażenie, że jest pan w najlepszym razie zaledwie uczciwy, zaledwie, gdyż to zdecydowanie za mało, żeby sprawować najwyższą władzę w kraju. Gdzie się podziała pańska mądrość?

Jako obywatel Polski proszę pana, niech pan siądzie w samotności, z dala od swego politycznego otoczenia, które wbrew pozorom zdaje się reprezentować interes obcy, szkodliwy dla naszego kraju i niech pan przemyśli samodzielnie skutki, jakie niesie ze sobą ta instalacja. Czy chce pan, aby pod pretekstem „wojny z terrorem” i „zagrożenia atakiem terrorystycznym” z powodu obecności tej instalacji na naszej ziemi, pana dzieciom i wnukom oraz innym obywatelom Polski skanowano tęczówki oczu, zakładano podsłuchy, inwigilowano ich na każdym kroku, wtrącano do więzień bez procesów, utrzymywano w permanentnym strachu? Jeśli nie, to niech Pan nie wpuszcza do kraju najbardziej agresywnej, antydemokratycznej machiny na świecie, świty Busha II, bo jak tu oficjalnie wejdzie, to już nigdy stąd nie wyjdzie. I proszę nie liczyć na wygraną p. Obamy, takie rzeczy zdarzają się tylko w krajach demokratycznych.

Mam nadzieję, że dojdzie pan do wniosku, że to obywatele muszą się wypowiedzieć w referendum w tak ważnej dla nich sprawie. Teraz może Pan jeszcze błąd naprawić, w przyszłości nie będzie pan już miał takiej okazji, bo tak jak ja, inni pana wyborcy już na pana nigdy nie zagłosują.
rozwado / 2008-08-14 21:49 / Tysiącznik na forum
Cos ci sie poplatalo. Teraz kolej na Obame.
Janusz~ / 80.52.237.* / 2008-08-14 20:59
sorki, nie w tym miejscu wpisałem, zaraz poprawię.
rozwado / 2008-08-14 20:48 / Tysiącznik na forum
Prezydent wczoraj nam tlumaczyl w wywiadzie dla TVP ze brat jego ubil
lepszy interes bo chcial zaplacic za tarcze (za czyje pieniadze ?), a nie dostawac ja w podarku.

Prezydent ostatnio probowal przejac stery samolotu. Pozatem bierze udzial w wiecach jako osoba prywatna? Prasa zachodnia przemilczala, prasa rosyjska robi sobie kpiny z prezydenta.

Najnowsze wpisy