Forum Forum finansoweBanki

Amerykańskie banki zapłacą 90 mld dolarów

Amerykańskie banki zapłacą 90 mld dolarów

Money.pl / 2010-05-06 11:07
Komentarze do wiadomości: Amerykańskie banki zapłacą 90 mld dolarów.
Wyświetlaj:
Mierzejewski / 113.165.1.* / 2010-05-10 17:41
--------------

najłatiwje inwestuje się prowadząc firmę z raju podatkowego,
gdyż:

1. nie jesteśmy ograniczeni co do jedynej lokalizacji

2. niskie podatki

3. bez biurokracji

4, łatwe prowadzenie firmy

5. koszty prowdzenia firmy to 7 razy niższe

6. źródła:l rajepodatkowe.co.cc

-----
StanisławDryc / 113.165.1.* / 2010-05-10 18:01
Panowie, można sobie nieco uprościć ten cały bałagan, który ma miejsce w naszym pięknym kraju. Pamiętam jak moja firma w Polsce upadła pierwszy raz, jak to przedsiębiorca – ciężko iść potem na etat – przedsięwziąłem środki wspólnie z rodziną podjęliśmy decyzję [dodatkowo mniejszy kredyt, ale bez szału ] – podjęliśmy decyzję startujemy od nowa, niestety przy biznesie jest parę haków na początek – prawie 1000 ZUS-u, pomyślałem, że na diabła mi to - nieźle takie coś podkłada nogę na starcie– i tak teraz będzie emerytura od 67 lat [ bez komentarza – nie naruszam zdrowia swojego i Państwa ], Prowadziłem firmę 14 miesięcy – bywało raz średnio raz gorzej – chciałbym napisać, że raz lepiej raz gorzej, ale tyle mamy obowiązków podatkowych, że człowiek z tego strachu zaczyna wybiegać w przyszłość z nerwów itd., nie mówiąc, że cała rodzina tym żyje – krótko: coś idzie słabiej, są obawy – rodzina cierpi – ja, żona, dzieci, jeszcze mamy dziadków – naprawdę to jest straszne jakie jest to upodlające, na co dzień mamy „wolność”, ale tak po prawdzie, to jest wolność w klatce – bieganie w koło we własnym mieszkaniu, pokoju. Pewnego dnia i tak już nie mogliśmy z rodziną wytrzymać, szukaliśmy sposobu by jakoś przeżyć, rozpoczęliśmy starania o przeniesienie firmy do innego kraju, gdzie podatki są bardzo niskie, udało się, na dziś dzień oszczędzam 3000zł / mc zupełnie legalnie na samej różnicy podatkowej, jakoś idzie, i proszę Państwa ani to nie jest nielegalne ani to nie jest niemoralne ani to nie jest jeszcze nie wiem jakie. Całe życie się ciułało a nigdy nie było mnie stać by wysłać moje córki na chociaż jedyne wakacje gdzieś za granicę nad ciepłe morze. Początkowo w domu było dużo wahań, ale jak to się mówi „walnęliśmy twardo pięścią w stół albo wóz albo przewóz”. Jeżeli np. moje dzieci nie mogą sobie pozwolić takie elementarne potrzeby jak wakacje, edukacja, jakieś wyjście, wyjazd na weekend - jedzenie jakoś zawsze wdomu było -to już nie jest takie wesołe jak się patrzy na dzieciaki… jak się patrzy na innych, że inni mają to nie jest nawet rodzaj zazdrości, po prostu człowiekowi zaczyna się robić najzwyczajniej przykrość……. Zawsze była „bida”. Te 2000-3000zł różnice podatkowej pozwalają na oddech, na wakacje, na odpoczynek, na małe oszczędności, wiem nie jest to wiele dla niektórych – ale my się cieszymy, ale też już nie chcę mieć więcej podstawianego widelca to oczu ze strony naszych kochanych urzędów – ja już najzwyczajniej w to nie wchodzę…. Mam swój mały handelik, sprowadzam zabawki z Włoch przez przyjaciela, i jakoś jeszcze nigdy nie było problemu, że to firma w poza Unii itd. Kłaniam się Państwu i życzę odrobinę mądrości i konsekwencji w działaniu. Kłaniam się. Stanisław

Najnowsze wpisy

Konto firmowe - najlepsza oferta: