Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Amplico - "Życie +" i OWU

Amplico - "Życie +" i OWU

nkz / 2009-10-13 21:52
"Ubezpieczający ma prawo do Premii Nadzwyczajnej z zysku od zainwestowanych rezerw matematycznych..."

Co to są rezerwy matematyczne i czy jest jakaś szansa na ich definicję?
No i w konsekwencji, jak wyliczyć premie nadzwyczajne.
Wyświetlaj:
owu.edu.pl / 93.182.135.* / 2011-10-28 19:06
Tu trochę piszemy o ogólnych warunkach ubezpieczeń: [owu](http://owu.edu.pl "ogólne warunki ubezpieczeń").
Nie wiem czy linki działają więc polecam skopiować adres:
http://owu.edu.pl
isiaczko / 109.243.10.* / 2010-09-15 10:01
zobacz też tu:

http://dobre-ubezpieczenie.blogspot.com
nkz / 2009-10-15 15:36
Nikt nic nie wie na ten temat?
doran / 79.185.89.* / 2009-10-15 19:03
nkz. przecież ty wszystko wiesz .
Zapytania miałes do Nowej Perspektywy, a później chciałeś być madrzejszy od wszystkich.
Zadzwoń na infolinię do Ampliko i ci powiedzą.
nkz / 2009-10-16 09:03
Zadając pytanie nie znam odpowiedzi, a po jakimś tam czasie odpowiadając w pewnym sensie sobie na pytania oczekuję potwierdzenia lub sprostowania.
Jeśli wydaje się komuś, że robię to w związku z potrzebą podbudowania swojej samooceny to jest to pomyłka, po prostu zależy mi zrozumieniu pewnych dawnych produktów TU w które jestem zaangażowany.
W sprawie "Życie +" nadal jest to zagadka. Na infolinii nie udzielono mi informacji a spotkanie z jednym agentem mam już za sobą i niemal 45minut nic nie przyniosło, stąd też poszukuję pomocy tutaj.
lezdrub / 79.185.94.* / 2009-10-16 19:43
nkz. ty chcesz takie badziwia sprzedawać????
To sa produkty XIX wieku.A obecnie mamy XXI
nkz / 2009-10-16 20:58
Ku woli wyjaśnienia. Chciałbym wykonać symulację polisy 7letniej możliwie precyzyjne.
Tak więc wszystkim z góry bardzo dziękuję za okazałą pomoc.
Ale nie, absolutnie nie mam zamiaru tego produktu oferować.
Na podstawie danych z 7 lat mam wyobrażenie, jednak o słabej owej formie ubezpieczeniowo-inwestycyjnej, ale mimo wszystko chciałbym poznać ją jak najdokładniej.
Podobnie zresztą jak to było w przypadku "Nowa Perspektywa".
lezdrub / 79.185.100.* / 2009-10-19 23:58
Rozumię, że nastepne rozważania będa nad Strategią Lwa.

Ja to określam krótko - Kosztowny bubel.
any / 2009-10-16 14:04 / portfel / Bywalec forum
Czemu zagadka, w OWU masz wszystko w miarę jasno napisane...
http://www.amplico.pl/filemanager/File/OWU/PA06-B9_Zycie+_090522.pdf
Link, do OWU, abyśmy mieli pewność, że o tym samym rozmawiamy. ART. 1 pkt. 8 tutaj jest definicja rezerwy matematycznej.
Moim zdaniem jest jasna i czytelna - pytaj czego w niej nie rozumiesz.

Premii nadzwyczajnej nie wyliczysz tak prosto - musiałbyś znać zysk towarzystwa z zainwestowanej rezerwy matematycznej i kilka innych parametrów - nie wiem, czy Towarzystwo udostępnia takie dane, ale KNF jest w stanie to zweryfikować i nie przypuszczam, aby takie rzeczy były robione nierzetelnie...
nkz / 2009-10-16 20:52
Ciekawe że OWU w jakich ja jestem posiadaniu nie zawierają działu "Definicje".

Na początek co to są bieżące zobowiązania?
Co należy rozumieć przez przyszłe zobowiązania?
Kiedy można mówić o składkach niezapłaconych, biorąc pod uwagę fakt że TU rozwiązuje umowę automatycznie przy spóźnieniu 30dniowym?
any / 2009-10-17 11:11 / portfel / Bywalec forum
Jak rozumiem posiadasz ten produkt od 7 lat. OWU mają to do siebie, że się zmieniają w czasie, więc może stąd to wynika. Ty posiadasz egzemplarz z 2002 roku, na stronie publikuje się najnowsze.

Ale do adremu.
Życie + jest polisą na życie i dożycie. Oznacza to zobowiązanie towarzystwa do wypłaty świadczenia w dwóch przypadkach (skupimy się na umowie głównej, bo chcę pokazać mechanizm):
1. w razie śmierci klienta w trakcie trwania umowy.
2. w razie dożycia klienta do dnia wskazanego w umowie.
I to są zobowiązania zarówno bieżące jak i przyszłe - decyduje o tym przede wszystkim czas wystąpienia tych zdarzeń.
Ale widzę, że lepiej będzie Ci wyjaśnić to na prostym przykładzie.
Zróbmy sobie takie założenia - czystoochronne ubezpieczenie na życie na sumę ubezpieczenia 10 000 złotych, obejmujemy ubezpieczeniem grupę stu mężczyzn o średniej wieku 32 lata. Statystyki mówią, że 10% mężczyzn nie dożywa czterdziestki.
Z powyższego wynika, że przez najbliższe 8 lat będziemy musieli wypłacić 100 000 złotych.
To jest właśnie rezerwa matematyczna.
Nasze przyszłe zobowiązania wyniosą 100 000 zł i na zaspokojenie tych zobowiązań musimy zgromadzić rezerwę matematyczną.
Bieżącymi zobowiązaniami będą świadczenia wypłacane obecnie, jaka to powinna być kwota powie nam o tym statystyka zgonów trzydziestodwulatków.
Oczywiście w praktyce jest to bardziej skomplikowane, ale chciałem Ci pokazać mechanizm.

Składki niezapłacone, w kontekście artykułu 6, pkt. 7?
Ale po kolei. Jeżeli w polisie stoi, że termin płatności składki przypada na 10 dzień każdego miesiąca, to oznacza, że 10-tego dnia każdego miesiąca składka powinna być na rachunku towarzystwa. Towarzystwo akceptuje 30 dni opóźnienia. Ale przy wypłacie świadczenia pomniejszy to świadczenie o zaległości.
Czyli określając rezerwę matematyczną założono margines błędu w wysokości 1/12 składki rocznej.
Wracając do Twojego pytania o składce niezapłaconej mówimy już na drugi dzień po terminie płatności składki. A te 30 dni to jest okres, przez jaki towarzystwo czeka na opłacenie składki. Jeżeli nie zmieścimy się w tym terminie to trzydziestego pierwszego dnia towarzystwo przestanie poczuwać się do wypłaty świadczenia w razie śmierci klienta i rozliczy się z wpłaconych składek zgodnie z zapisami zawartymi w OWU.
nkz / 2009-10-17 15:19
Więc w kwestii bieżących i przyszłych zobowiązań sprawa wydaję się być całkiem klarowna.
Faktycznie biorąc pod uwagę choćby ilość klientów TU w poszczególnych zakresach wiekowych to symulowanie zysków z rezerw matematycznych jest niemal niemożliwe.
Przyjmując jednak za pewnik Premię Nadzwyczajną można by było pokusić się o szacunek zysków z rezerw matematycznych, ale tutaj pojawia się kolejne pytanie: co to znaczy 5% roczna techniczna stopa zwrotu?
Ale biorąc pod uwagę TU rezerwy matematyczne dotyczące tej polisy mogą być liczone tylko dla niektórych klientów i tylko dla niektórych produktów, czyż nie? Jak zmienia się ten zakres rezerw matematycznych w czasie? Czy tego rodzaju dane TU okazuje na życzenie?
Jak sądzę w "chudych" latach rezerwy matematyczne mogą być bliskie zeru lub nawet niewystarczające.

Poniżej natomiast następuje:
"Cała Premia stwierdzona na koniec poprzedniego roku obrotowego zostaje również zainwestowana, a jaj oprocentowanie jest równe stopie Premii Nadzwyczajnej powiększonej o 5%."
Jak mam rozumieć stopę Premii Nadzwyczajnej (w odniesieniu przyrostu rocznego jest to znaczny procent).

"Any" jestem coraz bardziej zobowiązany zaangażowaniem Pani/Pana w moje wątki. Jeśli nie jest to zbyt duży nietakt z mojej strony, to czy mogę zaproponować bardziej osobisty sposób komunikacji, np poprzez e-mail? Nie jestem pewien, czy jest jeszcze jakaś grupa chętnych do kontynuowania tego typu dyskusji na forum.

Dziękuję.
z17 / 95.160.122.* / 2010-08-30 01:02
Premia nadzwyczajna w Amplico to jest maksimum kilka procent rocznie od WARTOŚCI WYKUPU polisy z danego roku. Smętne, żałosne grosze - w ogóle nie należy sobie zaprzątać głowy ta pseudo-premia.
lezdrub / 79.185.100.* / 2009-10-19 23:54
O jakich zyskach firmy AIG można mówić???
Firma dostała od rządu USA 120mld porzyczki,żeby nie padła.(Bankrut)
researcher2009 / 195.33.113.* / 2009-10-27 17:38
Z tego co sie orientuje Amplico jest czescia Alico (American Life Insurance Company)ktore w zeszlym roku wypracowalo zysk. http://www.alico.com/news/pressreleases/27-03-2009.html To jest wynik globalny. A to wiadomosci o wynikach polskiego Amplico Life http://www.alico.com/news/pressreleases/27-03-2009.html . lezdrub - czasami warto sie zastanowic przed napisaniem opinii.
RP402 / 77.114.126.* / 2013-09-22 19:46
to ciekawe czemu nie pracuja nad swoimi produktami nie udoskonalaja ich i czemu firma mało co nie padła skoro takie dane przedstawiasz
nkz / 2009-10-20 13:25
To czy ktoś jest bankrutem czy nie, nie mi oceniać.
Ale kontynuując AIG przewija się w OFE i TFI to też bez sensu?
AVIVA już słyszałem, że też, OpenFinance też mówiłeś. Podejrzewam że masz tylko kilka opcji poprawnych, ale nawet jakoś nie mam ochoty pytać o nie.
lezdrub / 79.185.105.* / 2009-10-20 23:17
Nie. Nie musisz pytać wystarczy,że poczytasz wszystkie fora.
Zawsze o produkcie,czy firmie piszę okrutną prawdę. Do bólu.
nkz / 2009-10-22 08:48
Tak, mało konkretnie i z wieloma przymiotnikami. To sprawia faktycznie czasem ból.

Najnowsze wpisy