Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Analitycy Money.pl: Akcje GPW dadzą zarobić. Pod warunkiem...

Analitycy Money.pl: Akcje GPW dadzą zarobić. Pod warunkiem...

Wyświetlaj:
polonus / 86.22.8.* / 2010-10-16 00:12
nie oplaca sie . Maksymalnie 100 akcji powiedzmy 3500 niech da to nam zarobic 10% to dostanie sie 350zl. Szkoda nawet fatygi. Ja mam to za pol dnia. Szkoda wlasnego czasu jeszcze po wpadce z Tauronem na poczatku.
żartowniś / 149.156.124.* / 2010-10-12 12:32
pod warunkiem, że kupuje się na dołku, sprzedaje na szczycie i nie płaci prowizji od każdej jednej transakcji.
Elektro Devil / 2010-10-12 10:01 / Tysiącznik na forum
Prywatyzacja spółek należących do SP poprzez giełdę to najlepsze i najmniej kontrowersyjne rozwiązanie. Szkoda, że przez te 20 lat wolnej Polski cała prywatyzacja nie przebiegała tylko w taki sposób.
Może WBK nie byłby sprzedany za 10% obecnej ceny.

Niestety obecny rząd wyprzedaje spółki na siłę tylko po to aby nie musieć wprowadzać żadnych reform i dalej się zadłużać.

Zasypywanie długu pieniędzmi z wyprzedaży majątku to prosta droga do bankructwa !!!
Zadłużenie Polski za czasów tego rządu rośnie rekordowo szybko !!! Ekonomiści grzmią na Alarm !!! A cyniczny Tusk próbuje dyskredytować wiedzę tych ludzi.


Maciej Grelowski, przewodniczący rady głównej Business Centre Club, wykładowca wyższych uczelni

Po prawie trzech latach sprawowania władzy obecny rząd w sferze dokonań społeczno-ekonomicznych należy ocenić krytycznie. To wynik
złożonych obietnic i zapewnień, że tym razem miało być inaczej. Teraz już wiemy, że tak nie jest. Nie może być usprawiedliwieniem spowolnienie gospodarcze, bo oczekiwane zmiany miały dotyczyć fundamentów naszego ustroju gospodarczego i zmieniać długofalowo kraj.



Elżbieta Mączyńska-Ziemacka, profesor, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego

Tej ekipie rządowej, ale i poprzednim, brakuje wizji, strategicznego planu i rzetelnej analizy rzeczywistości, w tym naszych doświadczeń
z przeszłości. Tak jest na przykład z prywatyzacją. Nie ma żadnej porządnej analizy, jakie są jej skutki. Nie wiemy na przykład, czy prywatyzując Telekomunikację
i blokując na pewien okres konkurencję na rynku, na tym per saldo nie straciliśmy. Albo czy nie lepiej zostawić dochodową firmę w rękach państwa i uzyskiwać z niej dywidendę, czy sprzedać ją prywatnemu inwestorowi.

Stoczniowec strzygący psy / 83.238.145.* / 2010-10-12 15:29
Na szczęscie jest jeszcze wiielu świadomych ludzi, lecz dlaczego jesteśmy aż tak bezsilni.
squun / 78.133.227.* / 2010-10-12 10:20
dobre! powiedź co brałeś, ja też to chcę!!!
antyelektorat / 2010-10-12 08:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak bardzo wzrośnie deficyt, kiedy nie będzie już co sprzedać?
Może będzie handlował obywatelami?
yuki / 150.254.212.* / 2010-10-12 11:50
Wcale, bo nie trzeba będzie łożyć na utrzymanie molochów.
fedroian / 62.87.130.* / 2010-10-12 14:50
na PZU, PGE, Tauron, GPW trzeba było dokładać?
Elektro Devil / 2010-10-12 11:56 / Tysiącznik na forum
W 2011 roku 77 mld na utrzymanie pasożytów w administracji. Na to między innymi te spółki zarabiały.
Molochy, które przynoszą ogromne straty jak PKP dalej zostały na naszym utrzymaniu.

Przeczytaj sobie jeszcze raz artykuł bo na GPW nie trzeba było łożyć.
yuki / 150.254.212.* / 2010-10-12 13:44
PKP też powinni sprywatyzować, jak całą resztę.

W 2011 roku 77 mld na utrzymanie pasożytów w
administracji.

Państwo nie ma być tanie, tylko skuteczne. Jak idę do urzędu to chcę załatwić sprawę, a nie oczekiwać w kolejce, bo sobie ktoś wymyślił, że dla zaoszczędzenia pieniędzy pracuje 1 zamiast 3 osób.
em96 / 151.80.67.* / 2010-10-12 23:10
"...Nie ma być tanie..." i tylko dlatego pracę dla jednego ma wykonywać trzech i pewnie każdy musi zaakceptować... - żeby było skuteczne...
- Chłopcze gdzieś Ty się uchował...? - Pewnie na reklamach TVN...
zeb / 89.77.181.* / 2010-10-12 19:45
a ja chcę aby Państwo było rozsądne, jak chce coś zrobić to robię bez chodzenia po urzędach. Powinny być określone reguły gry i 1% dzisiejszych urzędników wystarczy do ich pilnowania a nie jak obecnie 700000 urzędników do interpretacji i ustalania reguł w zależności od grubości otrzymanej koperty
zbyszek52 / 109.243.47.* / 2010-10-12 09:06
Ja nie jestem do sprzedania. Ale może by się przydalo sprzedac tych takich bardziej wscieklych i ze wszystkiego niezadowolonych. Nawet z dużym dyskontem.
Elektro Devil / 2010-10-12 10:23 / Tysiącznik na forum
Za poprzedniej ekipy kiedy sytuacja gospodarcza w Polsce była o wiele lepsza, a rząd PiS obniżył podatki pobudzając konsumpcje to na pewno Ty należałeś do tych wiecznie niezadowolonych i stękałeś jak to jest źle nie podając żadnych merytorycznych argumentów.

Nie próbuj więc zwolenniku totalitaryzmu odbierać ludziom demokratycznego prawa do konstruktywnej krytyki tego rządu, który tylko podwyższa podatki i zwiększa wydatki na administracje.
squun / 78.133.227.* / 2010-10-12 11:46

obniżył podatki
pobudzając konsumpcje to na pewno


szkoda że najbardziej sobie z 40% na 30%
zbyszek52 / 109.243.47.* / 2010-10-12 10:45
Bzdury. No ale do tego już przyzwyczaileś. Żadna partia nie jest w stanie zmacić mojego zadowolenia. Mogą jedynie pojawiac się obawy o naszą kochaną ojczyznę. Tak bylo za czasów " rzadów " maniakalnych pisiaków. Trafili na ogólnoswiatową koniunkturę. Wtedy byl czas na cięcia i reformy. Podczas tak szybkiego wzrostu jest najlepszy czas na reformy. A oni zlapali kawalek ochlapu i zagotowalo się w móżdzkach. Wtedy wcale nie trzeba bylo obniżać podatków. Popyt i tak byl ogromny. Mieszkania a raczej dziury w ziemi ludzie kupowali bywalo z trzeciej ręki. a ceny materialów budowlanych ( które trzeba bylo importowac bo naszych zabraklo ) rosly blyskawicznie. To samo z samochodami. Tylko im się wydawalo, że tak będzie zawsze. I tak ci geniusze zmarnowali te 5 minut które dal nam los.
Kontestowanie wszystkiego Ty nazywasz konstruktywną krytyką? To jest nie krytyka a wściekle walenie na oślep. Raczej nie demokracja a anarchia. Zreszta jesteście specjalistami od anarchzacji życia publicznego. Wszyscy na okolo wrogami a im gorzej tym lepiej. Taki pisowski sposób na życie.
Elektro Devil / 2010-10-12 11:51 / Tysiącznik na forum

Kontestowanie wszystkiego Ty nazywasz konstruktywną
krytyką?


PO tylko podwyższa podatki oraz zwiększa nakłady na administracje. Dokładnie to skrytykowałem w moim poście. Ten rząd nic innego nie robi, a więc ja wszystko co robi krytykuje.
Chociaż tu się zgadzamy.
zbyszek52 / 109.243.47.* / 2010-10-12 12:06
Nie dajesz bratku materialu na dyskusję a tego bym oczekiwal. Ja caly czas dopuszczam myśl, że mogę nie miec racji. Dlatego gdyby Ci przyszlo coś mądrego do glowy od razu bym Cie pochwalil. A kazdy to lubi. No ale poniewaz przyjąleś zalozenie, że rząd nic nie robi to stoisz na straconej pozycji. Zle zalożenie to i dalej musi być źle.
antyelektorat / 2010-10-12 09:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Sądzisz, że się ciebie zapytają czy jesteś na sprzedaż i będą pytać o twoją zgodę?
squun / 78.133.227.* / 2010-10-12 09:20
wolisz dopłacać do polskich firm czy na nich zarobić ???
Elektro Devil / 2010-10-12 10:03 / Tysiącznik na forum
do której z tych spółek dopłacałeś? Do Taurona czy GPW ?
squun / 78.133.227.* / 2010-10-12 10:09
do wszystkich nierentownych państwowych w postaci dodatków bonusów, odpraw, pakietów socjalnych, nieuzasadnionych strajków, wszelkich świadczeń pomostowych i przed emerytalnych.
Adam222 / 77.88.138.* / 2010-10-12 15:43
Teraz mądralo nie tylko nie będziesz "dopłacał" ale też nie będzież miał należnych dywidend. Zostaniesz dziadem we własnym kraju. Jakiegoś Niemca będziesz w dupę całował aby dał ci pracę za 1000 zł.
zbyszek52 / 109.243.47.* / 2010-10-12 11:00
Slusznie. A jesli nawet firma jest rentowna a nie wykorzystuje swojego potencjalu to też przecież tracimy.
antyelektorat / 2010-10-12 09:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja nie widzę nic złego w prywatyzacji firm. Ale polski rząd przyjął strategię łatania dziury budżetowej pieniędzmi z prywatyzacji, bez reformowania/ograniczenia/cięcia wydatków. Niedługo obywatele w Polsce będą gołodupcami bez majątku i z długami. Bo długi zaciągane przez rząd są "nasze".
squun / 78.133.227.* / 2010-10-12 10:11
nie pitol tylko kup te akcje to sobie zarobisz.

Poza tym zarobienie na firmie do której trzeba dopłacać to zdecydowanie

reformowania/ograniczenia/cięcia wydatków


Bo jak do leni nie musisz dopłacić 500mln to jak by nie patrzeć obciąłeś (zbędne) wydatki!
zbyszek52 / 109.243.47.* / 2010-10-12 09:52
To tez jest sposób na latanie dziury. Ale przecież te przedsiębiorstwa nie wyjeżdzają za granicę. Dokapitalizowane i lepiej ( prywatne lepsze ) zarządzane będą państwu przynosić dochód większy niż obecnie. Reformy są i będą ale zyski z tego nie są natychmiastowe. Niektóre dopiero za kilkadziesiąt lat. Pomijam, że każdy ruch rządu ( każdego ) spotyka od razu z gromami opozycji i narodu który przeciez nie ma obiektywnych informacji na temat gospodarki. Tutaj mamy raczej do czynienia z populizmem lub straszeniem lub demagogią czy wlaściwie nawet wszystkim na raz. Potrzebne są poważne debaty ale nie belkoczących polityków tylko fachowców. I to prowadzone w taki sposób, żeby ludzie mogli coć z tego zrozumieć. Ludzie z tytulami naukowymi musza jednak dbac o swój autorytet. Dlatego jest szansa, ze to co mówią może być prawdziwe. Trochę takich debat w mediach jest tylko malo i kogo one obchodzą?
realista 13 / 89.76.186.* / 2010-10-12 10:12
do zbyszka52! Przedsiębiorstwa nie wyjeżdżają, ale pieniądze z zysku już tak. Często niestety zdarza się również, że firmy są wykupywane tylko po to żeby je zlikwidować i pozbyć się w ten sposób konkurencji.
zbyszek52 / 109.243.47.* / 2010-10-12 11:11
Zyski zostają tez w kraju. I to glównie w kraju. Bywalo, że kupowali, zeby się pozbyc konkurencji. Bywalo. Choć i wówczas dodrze, że chcial to ktoś kupic. Ale teraz to już inne czasy. Tego zjawiska nie ma. A my mówmy raczej o tym co teraz.
Elektro Devil / 2010-10-12 11:45 / Tysiącznik na forum

Choć i
wówczas dodrze, że chcial to ktoś kupic.

i to jest właśnie kwintesencja twojego myślenia. Dobrze, że ktoś chciał kupić Bank Zachodni, PZU i inne spółki należące do SP za ułamek wartości.

Ciekawe czy rzeczywiście w to wierzysz, czy celowo chcesz komuś wmówić, że wszystkie polskie firmy są nic nie warte.
Jacqb / 2010-10-12 09:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Teraz się sprywatyzuje, pozniej bedzie zarabialo na podatkach i inwestycjach zagranicznych a jak sie wszystko popieprzy nie tylko u nas ale i na swiecie wtedy znacjonalizujemy wszystko i po kilkudziesieciu latach prywatyzacja ruszy na nowo. I znow powstanie kilka setek szybkich fortun i kolko sie zamknie.
zbyszek52 / 109.243.47.* / 2010-10-12 09:57
Wcale się nie zamknie. Zacznie się krecic od nowa zgodnie z regulą którą zdefiniowaleś. Ale to już nie za naszej kadencji.
ahx / 156.17.90.* / 2010-10-12 08:45
Po ostatnich doświadczeniach np. z PGE, można sadzić, że naiwnych dawców kapitału będzie coraz trudniej znaleźć. Zabawa na zasadzie uda się nie uda zarobić na starcie przypomina działania P. Grada ze stoczniami. Być może P. Gradowi jest łatwo eksperymentować z zasobami skarbu państwa, ale może pamięta, że indywidualni inwestorzy ryzykują swoimi pieniędzmi najczęściej pochodzącymi nie z diet poselskich.
kljkljklj / 213.191.253.* / 2010-10-14 19:22
Pan Grad doskonale wiedział co robi ze stoczniami. teraz SP nie musi dopłacać po kilka milionów do każdego statku nie licząc miliardów za restrukturyzacje i pensji które wypłacał bez względu na to czy statki robili czy nie.
zbyszek52 / 109.243.47.* / 2010-10-12 08:58
Pomajtalo Ci się chlopie wszystko. Na PGE sprzedając w odpowiednim czasie też mozna bylo zarobić. Na PZU i Tauronie już bardzo dobrze się zarabia. O czym więc czlowieku piszesz? Nie wiesz pewnie sam. GPW może się okazać najlepszą inwestycją. A przy polepszającej się koniunkturze może w dluższej perspektywie dać bardzo duży zysk. A co to ma wszystko wspólnego ze stoczniami, które w dodatku musialy upaść to już zupelnie nie wiadomo. Może Cię usprawiedliwiać jedynie wczesna pora. Wypowiadaj się raczej na tematy o których masz jakieś pojęcie. To taka rada.
EDiS / 2010-10-12 12:10 / Tysiącznik na forum
Napewno masz szeroką wiedzę, skoro twierdzisz, ze polskie stocznie musialy upaśc(ufam, że czerpiesz swoje wiadomości nie tylko z popularnych szmatlawców). Przepracowałem wiele lat w największej polskiej stoczni, a przedtem wiele lat poznawalem tajniki budowy okrętów i mam przekonanie poparte wiedzą, że upadek polskich stoczni to szereg decyzji politycznych od Rakowskiego do Brukseli. Ale to nie jest temat na prymitywne pyskówki .
Karol Ptaszyński / 77.255.60.* / 2010-10-12 12:32
Najlepszych analityków w POLsce to ma Lidzbark Warmiński i firmy: Jasam oraz Zamer i POboczne pizzerie, gdzie żarło smaczne i karma tania! Tam sami mądrzy ludzie i wyborcy Platformy Obywatelskiej!
ahx / 156.17.90.* / 2010-10-12 11:42
Jeśli Cłopie dla Ciebie inwestowanie zawsze i jednoznacznie kojarzy się ze sprzedażą w stosunkowo krótkim czasie - to masz rację. Ale nawet w takim przypadku PGE, Tauron i PZU nie byłyby moimi najlepszymi inwestycjami. Jeśli to są Twoje najlepsze lub jedne z lepszych inwestycji, to oznacza, że masz inną strategię niż ja.
Moja rada - poznaj inne strategie i potem bądź tak jednoznacznie nieomylnym znawcą tematu. Informacji o pojawieniu się w Polsce drugiego wcielenia Buffeta nie było, więc można sądzić, że nie jesteś nim Ty. Wiedzy i doświadczeń nigdy nie mamy za dużo, ale aby coś poznać nie można zakładać, że się wszystko wie. Pozdrowienia.
zbyszek52 / 109.243.12.* / 2010-10-12 15:39
Nie chce się nawet odpowiadać na takie glupawe teksty.
Pozdrowienia.
POst / 85.219.148.* / 2010-10-12 09:51
A ja sie nie zgadzam na prywatyzacje dochodowych jednostek gosp. panstwowej Np KGHM : bylo co roku 4 mld dywidendy wprost do budzetu. Na zlosc związkowcom (bo jakiemus wyplacono 7tys zl odpray) Niedouczeni ekonomiści opendzlowali reszte KGHMu za cos kolo 4 mld bedzie wiec dywidendy 0 slownie ZERO !!...tyle waszego co sprywatyzujecie wspolnego niegdys dobra ..
Jakbyscie nie wiedzieli to wyprodukowanie 1 T Cu 99,999%czystosci kosztuje cos kolo $2500 - $3000 a ile na gieldach wystarczy popatrzec $6000-$8000 dlatego sie sprywatyzowalo ten "NIEDOCHODOWY ZKLAD" no nie !?! Aha KGH : kopalnia , z-dy wzbogacania , hute i elektrolize wybudowano za KOMUNY i nie gadano wtedy o tym ze "nie mamy technologii" (tak jak do lupków). Tak wiec Panowie "drobni akcjonariusze " i tak WAS wyciurlali chociaż wydaje sie WAM ze to Wy handlujecie akcjami i WASZE NA WIERZCHU
squun / 78.133.227.* / 2010-10-12 10:18
Stary komuchu żyjący przeszłością

bylo co roku 4 mld


to że coś było nie znaczy że będzie! BO

- na miedzi jest teraz bańka i jak pęknie to znowu będzie pewnie po 3000$ za tonę i twój kghm będzie gówno wart
- systematycznie spada ilość miedzi w urobku więc i zyski będą spadać
- super wygórowane żądania pracownicze takich pajaców jak ty topią tą spółkę

ilość miedzi spada a nikt nie zna cen miedzi w przyszłości dlatego zarząd kupi(ł) akcje tauronu żeby zdywersyfikować źródło dochodów przy oczywiście sprzeciwie nędznej podobnej tobie załogi.
POst / 85.219.148.* / 2010-10-12 18:42
Ot probka "malpiego rozumu" neofity squna :
"ilość miedzi spada w urobku " a przepraszam gdzie jeszcze sa na świecie liczace sie zloza ? - no moze w 2-ch miejscach Chile i Australia i to WSYSTKO ...podaz Cu raczej nie wzrosnie Pytanie do Squun(x)a: A co wobec tego bedzie z ceną? ... NO !?
Rozumiem jeszcze argumentacje ze np nowe materialy zastapia Cu na masowa skalę o np taki graphen ( prawie nadprzewodnik) wtedy Cu stracilaby na znaczeniu tak jak kiedys kauczuk naturalny ... no ale to wymagaloby "jakichkolwiek" horyzontow jakiejś erudycji no i przede wszystkim wyobrazni w miejsce pogardy dla rozumu i faktow
TyLE
POst / 85.219.148.* / 2010-10-12 11:00
Squun "stary" (rozumem) to jetes TY - Zaprogramowano cie papką liberalną dla elaktoratu ktory myśli, a co gorsza strasznie nakręca sie tą myślą, że posiadł jakąś niespotykaną wiedzę ekonomiczną... Ot to taka religia dla niedouczonych no a tych jest tutaj wiekszosc wiec wybieraja ..
Squunie jeden caly SWIAT skręca w zupelnie inną strone !! Czy tego nie widzisz?? Te scholastyczne tezy o "wolnej" konkurencji libaralizmie gosp. globalizmie właśnie diabli biorą: USA drukuje tony zielonego pieniadza UNIA tez (a w zasadzie Niemcy) a bajki ze trzeba likwidowac cale galezie przemyslu sa nie dlanich tylko dla "biednych" ... trzeba byc w to "umoczonym" albo betonem zeby tego nie rozumiec ....
AHA a za komucha to przeproś bo sam myślisz jak betonowy stalinowiec tylko dogmaty poznieniales neoliberalnhy komuchu
Elektro Devil / 2010-10-12 12:08 / Tysiącznik na forum

Te scholastyczne
tezy o "wolnej" konkurencji libaralizmie gosp.
globalizmie właśnie diabli biorą


Przesadziłeś, on żeby zrozumieć co napisałeś musiałby dwa dni ze słownikiem siedzieć. Dlatego jedyne co ma do powiedzenie to, że jesteś po dopalaczach.
squun / 78.133.227.* / 2010-10-12 11:50
a teraz dodaj coś na temat bo jak na razie to wyplułeś z siebie bełkot niczym twój 'wódz' po dopalaczach
em96 / 151.80.67.* / 2010-10-12 23:18
Widać nie znalazł słownika...
zbyszek52 / 109.243.47.* / 2010-10-12 10:07
Z tym wyciurali to nie prawda. Mogą być oczywiście różne przypadki. To tak ogólnie. Co do KGHM to byc może, że nie powinno się prywatyzować. Ale tomoże być wyjątek. Tego nie wiem.Natomiast energetyka bez prywatyzacji już nie ma zadnych szans rozwoju. Bo i energii zbyt malo i koszty wytworzenia jej w sposób nienowoczesny zbyt wysokie.
szefo / 217.147.104.* / 2010-10-12 13:55
"papierów wystarczy dla maksymalnie 38 tysięcy osób"

Jak oni to policzyli? Bo mi coś nie chce wyjść ta liczba:) Wychodzi mi 6k więcej:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy