Analiza fundamentalna

ZxzZ / 2013-02-15 19:05
Witam,
Znalazłem w internecie przykład analizy fundamentalnej
https://broker.aliorbank.pl/edukacja/gpw/ekspert/analiza-fundamentalna/przyklad-analizy-fundamentalnej-spolki-xyz-/

Czy mógłby ktoś to ocenić? Czy to jest rzeczywiście analiza przeprowadzona wzorowo i można się na niej opierać tworząc własną ocenę spółki?
Skąd mogę wziąć wszystkie te informacje, które są potrzebne do przeprowadzenia AF??
Wyświetlaj:
Ciułacz / 2013-02-15 23:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj !
widzę że nikt nic nie pisze to może ja coś zacznę.
Widzę że od strony naukowej chcesz rozgryźć spółki .
Jesteś na dobrym tropie, ale czym głębiej w las to tym większa dzicz i nie widać kierunków świata ;-)
Aby się brać za AF ( analiza fundamentalna)to aby to dobrze zrozumieć trzeba co najmniej znać podstawy księgowości.
Ten link co podałeś powyżej jest jak na początek bardzo przydatny ale to nie znaczy że to jest to i tylko to.
Powinieneś też sobie przyswoić AT (analizę techniczną ) bo to musi iść w parze.
Ciułacz / 2013-02-15 23:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W innym poście pytałeś o przydatność rekomendacji podawanych w necie na tym portalu.
Hm... tam gdzie własne pieniądze inwestujesz to nie wierz na 100% nikomu a polegaj na własnych analizach.
Jak by te rekomendacje były dobre to co wszyscy by zarobili ??? a ten co pisze te rekomendacje to tak by się chętnie tym
dzielił. No może nie do końca z tym tak jest np jakiś uznany anal (analityk)dla spółki XYZ przy kursie 120zł napisze bardzo pozytywną rekomendację co przeczyta 10tys spekulantów i każdy z nich z osobna sobie pomyśli: co to za tendencyjna naganiająca analiza ! ale leszcze dadzą się na to nabrać i będą kupować , wiec ja jako szczwawy lis muszę kupić pierwszy przed nimi aby po dwóch dniach im to odsprzedać.
Jak sie można domyśleć w takiej sytuacji akcje podrożały co przekonało sceptyków do trafności tejże analizy i zaczęli kupować itd.
Jak sie możesz domyśleć to spekulanci nie czekali za długo i zaczęli realizować zyski co odwróciło trend .
Powiem krótko, czytaj analizy i je analizuj po swojemu, a jak nie wiesz o co chodzi to trzymaj się z daleka.
ZxzZ / 2013-02-16 16:45
Odnośnie analizy fundamentalnej to widzisz nie mam niestety wiedzy o księgowości :-(
Jest mi zdecydowanie bliższa Analiza Techniczna. Jest zdecydowanie mniej czasochłonna i wymaga mniej wiedzy. (Co nie znaczy, że mam ją opanowaną bo wiem, że mi jeszcze dużo brakuje).
Czy mógłbyś mi polecić jakąś książkę o AF i ogólnie, która pomogłaby mi w lepszym pojęciu mechanizmów, które żądzą giełdą? Chętnie coś poczytam :-)

Odnośnie rekomendacji:
Hmmm... Czyli by wychodziło że leszcze i sceptycy to ci sami??? No bo rekomendacja ukazuje się w jednym czasie dla wszystkich i niby jak spekulanci mają wyprzedzić "leszczy"?

No bo jeśli się ktoś nie zna na tym wszystkim i się zasugeruje tą rekomendacją i kupi od razu sprzedając po paru dniach to ma zysk, co nie?

Ogólnie zacząłem pytać o te rekomendacje ponieważ zobaczyłem rekomendacje dla spółki Neuca. Ta spółka otrzymała rekomendację "kupuj" przy cenie 108,50 z ceną docelową 163,50. Data wydania to 31.01.2013. Dziś (po 17 dniach) cena za akcję wynosi już 144,80. Na innych stronach znalazłem nawet rekomendację z ceną docelową nawet 200 zł.
Więc gdybym kupił akcje tej spółki nawet po kursie 115zł za akcje (gdybym musiał poczekać na realizację zlecenia 2-3 dni) to miałbym już spory zysk.
Czy jestem w błędzie? ;-)
Ciułacz / 2013-02-19 12:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ZxzZ witaj !
Widzę że nikt do tematu sie nie podłączył a pytasz całkiem z sensem
Czy mógłbyś mi polecić jakąś książkę o AF

Benjamin Graham
Inteligentny inwestor
........................................
Tytuł: Sztuka spekulacji po latach
Autor: Zenon Komar
..........................................
„Analiza techniczna rynków finansowych” J.J. Murphy’ego
............................................
Mianem leszcza to się najczęściej określa inwestora bez swojego zdania co czeka że trend się potwierdzi co w spekulacjach skutkuje kupowanie na tz górce a wychodzeniu w dołku, ale na longa to taki osobnik powinien sobie dobrze radzić.

Ogólnie zacząłem pytać o te rekomendacje ponieważ zobaczyłem rekomendacje dla

Hm... rekomendacji jest w brud i zawsze jest dobre pytanie czy wypali i za tym pójdą inwestorzy ( spekulanci)bo bez wzmożonych zakupów nie ma wzrostów.
Więc gdybym kupił akcje tej spółki nawet po kursie 115zł za akcje (gdybym musiał poczekać na realizację zlecenia 2-3 dni) to miałbym już spory zysk.


Zgadza sie , ale należy pamiętać że to co szybko rośnie to lubi oddawać.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy