Forum Forum ubezpieczeńInne

Apelujemy do senatorów: Wyrzućcie nowy podatek do kosza

Apelujemy do senatorów: Wyrzućcie nowy podatek do kosza

Wyświetlaj:
Aro-Katowice / 213.227.75.* / 2007-06-15 23:57
Niestety Senat bez żadnych poprawek przyjął ustawę. Ja ze swej strony jestem pewny, że jakiejkolwiek składki OC za samochód już nie zapłacę. Mam dość terroru w tym chorym, postubeckim kraju. Będę ryzykował jazdę bez papierka. Koniec z patriotyzmem. Ten kraj w końcu się obudzi, tego jestem pewny, ale jestem też pewny że obudzi się już w pięknej, złotej klatce i na wszelkie działania będzie już za późno! Na pohybel tej czarnej i czerwonej hołocie. To ma być "tanie państwo"? Chyba dla kogoś kto zarabia 10tyś. miesięcznie!!!
Hagal / 217.96.28.* / 2007-05-30 07:27
zgadzam się, koszty leczenia powienien ponosić sprawca wypadku
xxxx / 80.53.55.* / 2007-05-28 13:16
Przecież OC pokrywa koszty leczenia ofiar , tak przynajmniej jest w ogólnych warunkach ubezpieczenia, a Zbigniew Religa wpadł na kolejny chory pomysł jak ściągnąć haracz od ludzi
abcd / 80.53.55.* / 2007-05-28 13:08
po prostu brak słów , kpina i kradzież w biały dzień, złodziejstwo i bandyctwo, jaki jeszcze sobie podatek uchwalicie?? może podatek od podatku?....żygać mi sie chce jak słysze słowo sejm ...trzeba do irlandii uciekać ...kononowicz na prezydenta!!!!!!!!!!1
JKK / 83.29.254.* / 2007-05-26 15:16
Protestuję przeciwko obciążaniu kierowców nowym podatkiem - dopuszczę to dopiero wtedy, gdy rolnicy zaczną płacić pełne koszty ubezpieczenia zdrowotnego i emerytalnego, piesi powodujący wypadek będą płacić za swoje leczenie, a rowerzyści będą pokrywać koszty napraw samochodów,,
Ela1 / 83.27.101.* / 2007-05-28 09:31
JKK !!!!!!!! Jesteś geniuszem! podpisuję się pod Twoim protestem!
Bo właśnie niedawno naprwiałam wgnieciony samochód przez rowerzystę, który jechał po ulicy nie rozróżniając świateł.
bankierek / 2007-05-26 10:10
Pytanie do protestujacych;
Kto ma płacić za leczenie ofiar wypadków drogowych????
Przecież ofiary wypadków trafiają do szpitali opłacanych przez NFZ -opłacanego z naszej składki zdrowotnej.
Nawet jak do szipatala trafi poszkodowany -pracujacy i ubezpieczony w ZUS to niech wcześniej sprawdzi co obejmuje jego ubezpiecznie w ZUS ???. Pytanie -do wszstkich protestujacych przeciw Relidze- czy obejmuje następstwa wypadkow komunikacyjnych?????????????
Przecież wykupujac jakąkolwiek polise w jakimkolwiek Towarzystwie Ubezpiczeniowym to każda polisa obejmuje dokładnie ryzyka od jakich jest klient ubezpieczony.
Ja wiec nie rozumiem dlaczego Tow Ubez protestują i straszą klientów podwyzkami???????
Reasumując jeśli sprawcą wypadku drogowego jest klient danego Tow.Ubez. to niech T.U płaci za swojego klienta , przecież to takie proste. Ludzie opamietajcie się. A jesli dany klient jest zbyt szkodowy to niech płaci wiecej, a może go całkiem wyeliminowac z ruchu drogowego właśnie na jego życzenie jak jest szkodowy.
gana / 83.23.217.* / 2007-05-28 09:11
Właśnie o to nam chodzi - żeby koszty leczenia ofiar pokrywane były z polisy sprawcy wypadku. Tymczasem przy obecnie proponowanym rozwiazaniu wszyscy właściciele pojazdów, bez względu na to ile nimi jeżdżą i czy powoduja wypadki czy nie bedą płacili określoną kwotę - taką dodatkową składkę zdrowotną.
Rozumując tak, jak obecnie rozumuje sejm, należy dla wszystkoch pełnoletnich wprowadzić dodatkową składkę na leczenie chorób powodowanych paleniem papierosów i piciem alkoholu - przecież zgodnie z prawem mogą już kupować i używać w nadmiarze a potem chorować.
Dla wszystkich którzy pracują na wysokości - bo mogą coś upuścic i spowodować uszkodzenie tego kto stoi na dole. Można tak w nieskończoność.
Stary57 / 84.10.91.* / 2007-05-26 09:21
Wyciąganie pieniędzy z kieszeni ludzi osiągnęło szczyty. W jaki sposób będą karani rowerzyści, piesi powodujący wypadki a stanowią nie mały odsetek sprawców wypadków. Dla pieszych uczestników ruchu drogowego proponuję podatek przy zakupie butów. Jeżeli kupił buty to znaczy że będzie chodził a jak będzie chodził to może być potencjalnym sprawcą wypadku. Pozdrowienia dla Pana Religi.
Ela1 / 83.27.101.* / 2007-05-28 09:33
Dobre! Podatek od butów też mi się podoba!
Hiena XXL / 85.232.234.* / 2007-05-26 03:11
jak za coś płacę to mi się coś należy. Czyli mogę kogoś z rodziny bezmózgiej religi rozjechać? Nigdy nie spowodowałem wypadku, teraz chyba spróbuję.
mr.mj.urbaniak / 212.76.37.* / 2007-05-25 21:17
Toć to kompletnie bzdurny pomysł. Jeżeli miałbym sobie wyobrazić najgorszy pomysł na rozwiązanie tego problemu to ten zdecydowanie jest w czołówce! Panu Relidza to ja proponuje żeby zajął się leczeniem bo to mu b dobrze wychodziło. Na ministra to raczej dobrego polityka / menedżera potrzeba. Dlaczego w tym kraju tak często ludzie robią to co do nich nie należy. OPAMIĘTANIA TROCHE I POMYŚLUNKU!
nic do ngadania / 83.6.136.* / 2007-05-25 10:59
zanim łaskawe państwo zabierze nam kolejne pieniądze nieczh najpierw ukróci ogromne złodziejstwo w słuzbie zdrowia. Najpierw NFZ - to "Martwe dusze" Godola tylko na skalę niewyobrażalną dla przeciętnego obywatela.
Nastepnie szpitale - na konkretnym przykładzie z miejscowości NN:
Ilość zatrudnionych około 1200 osób,
- personelu medycznego około 200 osób (dlaczego w szpitalach śmierdzi bo kupa luda p****** w stołek),
- pranie - oczywiście outsourcing ALE w pomieszczeniach szpitala, na sprzęcie szpitala, pracownikami szpitala,
- kuchnia j.w.
Ile bierze za to dyr. szpitala nie wiem, ile bierze nadzór z NFZ te nie wiem ale jest jedno pewne opłaca to się wszystkim za wyjątkiem podatników i personelu potrzebnego do funkcjonowania szpitala.
Dlaczego NFZ podpisuje nadal umowy z prywatnymi przychodniami mimo, że prokuratura ma tonę dowodów na to, że większość świadczeń to fikcja.
Ryba psuje się zawsze od głowy.
Pan Religa chciałby dobrze ale musiałby wyrzucić na zbity pysk literalnie wszystkich z MZ i NFZ nastepnie znależć uczciwych i znających się na rzeczy pracowników (scince fiction) i do dzieła.
...Śmiejmy się śmiech to zdrowie może nie będziemy musieli korzystać ze służby zdrowia...
easy / 2007-05-25 10:12 / Baczny obserwator
średnia pensja urzędasa z NFZ to 4000zł a lekarza? może ze 2000zł. Czyli My naród Polski poprzez wybranych rządzących zdecydowaliśmy, że praca urzędasa z NFZ jest ważniejsza niz praca lekarza!!!!
mś / 193.151.55.* / 2007-05-25 11:06
Święta racja ! Urzędas kategorii - tzn. dyrektor oddziału, kierownik działu, szary urzędnik, który mieści się w /w podanej kwocie. Ładniej by odzwierciedlała podana informacja o wynagrodzeniu dyrektora ( 20.000,-), a lekarza ze specjalizacją ( 1.900,- do 2.200,-). Czyż nie piękniej wygląda. Ale tak naprawdę nie chodzi tu o liczenie w portfelach innych. Raczej zależeć powinno na odniesieniu się do - wykształcenia, trudności wykonywanej pracy ( możliwości pracy - wykonywania obowiązków podjętej pracy dane przez pracodawcę , ciągłej nauce, za którą płaci uczący / pracownik ), oraz ta cholerna odpowiedzialność, o której wszyscy zapominają , że jest w kategorii finansów ( kar nakładanych przez nadzorujące instytucje lub urzędy, a finansowana bezpośrednio przez osobę ), ale sumienia i dalszych konsekwencji związanych z dalszym funkcjonowaniem zawodowym i prywatnym. Jeśli nie nastąpi odgórnie zdroworozsądkowa hierarchia trudności wykonywanej pracy i odpowiedzialności ( możliwości wyciągania konsekwencji ) , a przy tym finansowania tego właściwie, nigdy nie zapanuje zgoda. Albo z góry jest założenie, że tak ma być. Naród skłócony nigdy się nie zjednoczy. Brawo konflikty to nasza specjalność.
jkeca / 2007-05-25 08:21
Od dawien dawna wiadomo, że państwo jest narzędziem ucisku. Ciemięży każdego obywatela, aby wyssać wszystko co jest możliwe. Ciekawe po co?? Przecież trzeba utrzymać rządzących, którzy nie podlegają opodatkowaniu, nie podlegają karom za bezczynność do tego jeszcze super wakacje, gdzie przeciętny zjadacz chleba z pewnym stażem pracy posiada tylko 26 dni urlopu. Jeżeli nasz rząd a dalej resort zdrowia nie potrafią sobie poradzić z leczeniem ludzi po wypadkach to juz jest ich problem nie nasz kierowców. Nie po to się ubezpieczamy aby łatać dziury w państwowej kasie. Idea "taniego państwa" była tylko kiełbasą przed wyborczą. Polak potrafi a w szczególności ten co chce się dorwać do władzy noobiecywać i tyle. jak to się mówi: "obiecanki cacanki a głupiemu radość". Minister Piecha uważa ten projekt podatku, przepraszam opłaty zryczłtowanej za dobry pomysł bo jak i on i jak wszyscy przy korycie posiadają darmowe auta służbowe, za które my płacimy. Ciekawe jaki był by mądry kiedy zarobił by 3 tyś. złotych posiadał kredyt hipoteczny, żonę, dzieci i samochód w miarę dobry. Moim zdanie idea zrzucania obowiązku płacenia na wszystkich obywateli za winy sprawców i nieudolny rząd to absurd. Lepiej skupcie się panowie ministrowie na budowie autostrad i porządnych dróg gdzie można się szybko poruszać bez narażania życia innych uczestników ruchu. I kolejna sprawa projekt pana ministra Ziobry sady 24 godzinne, kolejny bubel, jeżeli nie można sobie poradzić z pijanymi kierowcami bo ich przybywa. Uważam, że w tym wszystkim policja powinna wieść prym i egzekwować przepisy kiedy są łamane. Czasami człowiek pokona 400km w ciągu dnia a tu żadnego pana władzy nie ma na drodze. Gdyby ich było wiecej na drogach pan Religa miałby problem z głowy.
we WŁASNYM imieniu / 81.210.19.* / 2007-05-25 08:18
Kto to są MY, którzy apelują i w czyim imieniu to robią.?Znów odzywa się tzw. głos opinii publicznej reprezentujący (na ogół ) jakąś koterię, a nie interes społeczny.
Ela1 / 83.27.65.* / 2007-05-25 07:58
Dlaczego ja mam płacić za piratów dorgowych, którzy wyprzedzaja mnie na zakręcie mając na liczniku 150 km/h????
A wiecie ile juz paliwo kosztuje??? Płakać mi się chce! Niedługo moja pensja starczy na opłaty samochodu i na paliwo !!!!!!!!!!!!!
Ludzie co za kraj !!!!!!!!!!
zibi1 / 83.29.126.* / 2007-05-25 10:48
tak tak.w wakacje cena litra paliwa ma dojsc do 5 zl.ludzie paranoja.chory kraj,a o rzadzacych sie wypowiadal nie bede.poprostu banda idiotów i debili.zero rozumu.
marek 19-53 / 83.24.34.* / 2007-05-25 00:54
Kretyński protest w obronie bandytów drogowych.

OC powinno wzrosnąć dwukrotnie a zniżki za bezpieczną jazdę do 90 %. Suma pozostanie taka sama. Informacja o bandyckiej jeździe powinna być przekazywana do ubezpieczyciela i powodawać natychmiastowy, obligatoryjny, wzrost stawki - a przy nagminnym łamaniu przepisów skutkować odebraniem prawa do ubezpieczenia.

Podoba mi się plakat: włącz światła, włącz myślenie. To pierwsze jest proste, z drugim dużo gorzej.
Spiderx / 84.10.254.* / 2007-05-25 07:46
Ojjjj.... Nie to żebym się uczepił ;) ale bzdury piszesz. Skoro OC jest dla kierowców pojazdów mechanicznych OBOWIĄZKOWE (swoją drogą - dlaczego jest na pojazd a nie na kierowcę???) to jak chcesz pozbawić kierowce prawa do OC???? To jest sprzeczność lekka ;) Stawki OC są jakie są, szpital powinien ściągać za OC sprawcy koszty leczenia a to ubezpieczyciel powinien kalkulować czy wystarczy podnieść składkę sprawcy o 10% czy o 200%. Skoro ubezpieczycielowi będzie się kalkulowało dopłacanie do interesu - to już jego problem.
Ja natomiast przychylam się do apelu o poprawę myślenia. W ramach rozwijania zajęć z myślenia proponowałbym umieścić w symulatorze pojazdu pieszych, którzy nigdy nie kierowali samochodem. I "wypuścić" im w różnych miejscach wirtalnych pieszych przebiegających radośnie tu i ówdzie. I niech spróbują ich omijać nie powodując kolizji. Ponieważ człowiekowi, który nigdy nie siedział za kółkiem wydaje się, że kierowca to taka superistota, która potrafi właściwie zareagować w każdej sytuacji i zawsze ominąć wbiegającego na jezdnię pieszego. Swoją drogą, chciałbym poznać wyniki badań ilu z pieszych powodujących kolizje to osoby nie będące kierowcami. Wyniki mogły by być bardzo ciekawe. To co nieraz wyrabiają kierowcy faktycznie woła o pomstę do nieba. Ale to co nieraz robią piesi też. Ponadto przypominam - przechodząc przez jezdnię to pieszy przecina drogę przeznaczoną dla pojazdów - nie na odwrót. Nawet na przejściu dla pieszych. I pieszych obowiązują sygnalizatory, tak samo jak kierowców. A wielu pieszych o tym zapomina. Na "manewry" jakie niekiedy widzę w wykonaniu pieszych np. śpieszących się na autobus czy tramwaj nigdy w życiu (jako kierowca) bym się nie odważył. Po prostu szkoda życia dla kilku minut. A zahamować w porę nie zawsze się udaje.
JJ72 / 83.142.220.* / 2007-05-25 10:36
Masz racje. Rzeczywiscie chcialbym zeby np. policja pytala potraconych pieszych (jesli to mozliwe) czy sa kierowcami czy nie. Moznaby wtedy zrobic kolejna kampanie spoleczna przypominajaca o zachowaniu sie pieszych na drodze. Swoja droga jak cos jest ciezsze ode mnie przynajmniej 10 razy to naprawde wole nie wchodzic mu w droge ale niestety Polska chcialaby byc Indiami i piesi zachowuja sie juz dzis jak swiete krowy. Niech no tylko poczekaja do pierwszego sniegu. ..
mustad / 217.97.150.* / 2007-05-25 07:37
ci co stanowią zagrożenie niech płacą, popieram, tylko kto za nich bedzie płacił jak nie bedą ubezpieczeni?
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy