ARKA

miniks / 83.22.162.* / 2006-05-17 09:30
Jakoś niepokojąco spadła Arka czyżby to juz koniec dobrej passy? czekać czy sprzedać??
Wyświetlaj:
Caravaggio / 80.53.48.* / 2006-12-18 15:23
Regulamin forum
aro78 / 2006-05-30 19:42
Witajcie
M-c temu zainwestowałem w arke zrównoważony pokaźna sume. Do chwili obecnej stracilem ok 10 %. Zastanawiam sie czy nie zrobic konwersji na ochrony kapitału. Powiedzcie mi czy np jezeli ta dolujaca korekta bedzie trwac np jeszcze tydzien bede mogl po tym czasie ponownie bez dodatkowych oplat zrobic ponowna konwersje na zrownoazony, pod warunkiem ze cena jednostki zacznie wzrastac?? Mysle ze nie stracilbym w takim przypadku- co wy na to??
Karina / 83.9.52.* / 2006-05-31 10:25
Można konwertować bez ograniczeń i bezpłatnie. Tak jest w Arce,jak jest w innych fund. tego nie wiem.
KS / 62.254.0.* / 2006-05-26 18:31
WITAM
Ja wycofałem sie z Arki akcji kilka dni temu i zrobiłem konwersje na ochrony kapitału, teraz sie modle o dalsze spadki :)
Ola / 87.206.243.* / 2006-05-30 18:41
Ty się nie módl tylko wchodź, a potem namawiaj znajomych niech też wchodzą, to Tobie będzie rosło. I nam też : ). A potem się umówimy i jednego dnia wyjdziemy i rekiny zostana na lodzie;-).
Ola / 87.206.243.* / 2006-05-24 11:48
Proszę znających się na rzeczy o pomoc. Kupiłam Arkę Akcyjny na samej górce, a więc jestem w plecy na ulokowanej gotówce (i to nie mało). Lokowałam z myślą o okresie 2-3 letnim, ale teraz to już nie wiem co robić. Bo jeśli faktycznie przyjdzie bessa?
A miałam kupić mieszkanie, tylko pomyślałam sobie, że już jest tak drogo, że nie warto.....
Ola / 87.206.243.* / 2006-05-25 23:27
Notowania z dnia 24 maja dot. arki akcji na www.money.pl informują o 0,89% spadku a na strnach bzwbk jest prawie 3%. Dziwne to trochę.
Karina / 83.9.18.* / 2006-05-26 13:47
Wydaje mi się że uśrednili wycenę z dn.23 i 24 maja ale i tu się pomylili. Powinno być -0,79%
kettner / 2006-05-24 21:04
Zgadzam się z polikarpem. Nie inwestuje się jednorazowo dużych środków, zwłaszcza po trzech latach hossy. Jak będzie nikt Ci nie powie ale lepiej stać z boku i obserwować rynek. AT wskazuje że jak przebijemy 2700 na wig20 to dalej lot na główkę, a przy panującej panice to chyba nieuniknione. Szkoda, że nie wybrałaś mieszkania, tańsze raczej nie będą. Na przyszłość radzę przed podobnym decyzjami skonsultować się z kimś naprawdę kompetentnym a nie sugerować się reklamami lub radą pracownika banku.
polikarp / 83.8.63.* / 2006-05-24 20:33
Balbym sie doradzac w tej chwili cokolwiek. Jedyne co moglby powiedziec, ze nie inwestuje sie sporo pieniedzy w 3 roku hossy w fundusz akcji, ale mleko sie juz rozlalo.
Pytanie brzmi czy bedzie spadac, jesli tak to jak dlugo i o ile?
Jak Pani zwroci uwage na FA Arka w ostatnich trzech latach to wzrosl on o 250%. Mysle, ze raczej o tyle nie spadnie, ale czy spadnie, ile i kiedy odrobi to Pani chyba nikt nie moze powiedziec uczciwie.
Radze sie zastanowic jaka strate jest Pani w stanie poniesc i w razie glebszych spadkow nie czekac na odbicie i sprzedawac j.u. ale oczywiscie to do Pani nalezy decyzja
Ola / 87.206.243.* / 2006-05-25 23:29
Dzięki za radę, ale straty chyba nie przełknę w takim wydaniu. Najwyżej poczekam sobie te rekomendowane 5 lat. No trudno.
to ja / 217.153.221.* / 2006-05-30 14:29
ciężka sprawa Pani Olu, pozostaje być dobrej wiary, a ile nam tej wystarczy to sie okaże, ja też dokupowałem na wysokich pozycjach ale inne fundusze, jest ciężko, z pozostałych zostały ochłapy a z obecnych jestem w plecy i czekam cierpliwie na dalsze wydarzenia, myślę, że to wszystko w pewnym momencie zacznie prawidłowo pracować w górę, dlatego nie rezygnuję narazie, jakieś ochrony kapitału czy zrównoważone mnie nie interesują, wolno spadają ale i zarabiają w ślimaczym tempie, a jak już się poszło w akcje to cóż, trzeba cierpliwości i dobrego psychologa, proszę śmiało korespondować, czekam na odzew jak dalej z myśleniem o inwestycjach! pozdrawiam!
Ola / 87.206.243.* / 2006-05-30 18:38
Ano moje myślenie o f. ochrony kapitału, stabilnego wzrostu czy nawet zrównoważonych jest podobne i również mnie nie interesuje. Wzrosty mizerne a spadki to spadki, mniejsze czy większe bolą tak samo. Zatem trzymam!!! I jak obserwuję giełdę to nie ja jedna przyjęłam zasadę PC.
Pisałam już o tym, ale moim zdaniem hossa jeszcze trwa. A całe te ostatnie tąpnięcia nie były przypadkowe a wręcz kontrolowane. W funduszach był jeszcze potężny potencjał w dalszym pozyskiwaniu kapitału. Mimo, że u nas są one coraz popularniejsze i jest coraz większa świadomość ekonomiczna wśród Polaków, to i tak nie są one jeszcze tak powszechne jak na zachodzie. Tam mało kto trzyma swoje oszczędności na lokatach bankowych. Gdyby ten napływ kapitału do funduszy był większy to zastosowanie tego typu mechanizmu (z którym mieliśmy lub mamy w ostatnich dniach do czynienia) w późniejszym terminie mogłoby mieć znacznie mniejsze do przewidzenia skutki. Ktoś obniżył sobie ceny akcji kosztem mniej wytrzymałych inwestorów i przygotowuje sobie grunt pod dalsze wzrosty. Bessa to zawsze mniejsze zarobki, marazm i nuda a alternatywy dla tak dobrych zarobków jak na emerging markets na razie nie ma, bo cóż tam obligacje amerykańskie. Jak ktoś tak szybko i tak dobrze zarabiał jak u nas, to go 5-6% zarobki w ciągu roku tak łatwo nie zadowolą.
Inwestor / 83.24.20.* / 2006-05-24 08:17
Ja zostawilem kase na zrownowazonym. To inwestycja na wiele lat wiec nie boje sie tak bardzo teraz spadkow bo wiem ze zarobie w dluzszej perspektywie wiecej. Zrobilem konwersacje natomiast z CU stabilnego inwestowania do ochrony kapitalu. Stopy zwrotu maja podobne a Cu ochrony kapitalu jest bezpieczne pozatym kupie wiecej jednostek po mniejszej cenie. Dzieki temu mam jeden portwel agresywny a drugi bezpieczny. Pozdrawiam
polikarp / 83.27.152.* / 2006-05-23 11:26
Jak myslicie zlotowka tez zacznie spadac? Skoro zagraniczne fundusze wycofuja kase z naszego regionu to przeciez beda musieli zamienic PLN na EURO, FUNTA i USD.
Poki, co taki kurs jest im na reka ale jak juz wymienia kase to...
MDM / 2006-05-23 00:17
Dlaczego Arka nie poadaje aktualnych wynikow ??? Dobrze ze zaniwestowalem w dwa fundusze:arki i skarbca. Skarbiec akcji tak zle nie stracil bo 2% tylko , myslalem ze bedzie gorzej, ciekawe tylko jak Arka. Zrtobilem konwersje w mbanku z skarbca akcji na gotowkowy , Arke przekonwerteruje dopiero jutro
Karina / 83.9.27.* / 2006-05-23 08:07
Arka pobiera notowania z końcówki sesji.A jak się wczoraj zakończyła to wiemy ,też tam ulokowaną kasę.Aż strach myśleć jakie podadzą wyniki.
toja / 83.18.218.* / 2006-05-22 20:13
do kettner
Posłuchałam Twojej rady i zamieniłam zrównoważony na ochronę kapitału. W głębi duszy mam nadzieję, że wszsytko wróci do normy. Trzymam kciuki. Stabilny zostawiłam bez zmian....
kettner / 2006-05-24 20:48
To nie była rada tylko opinia i zawsze tak podchodź do głosów na forum. Niemniej uważam że dobrze zrobiłaś, spadki kiedyś się skończą i znów będzie zielono. Wtedy wejdziesz w zrównoważony a może nawet akcyjny i poczujesz satysfakcję ze swojej decyzji. Potraktuj fundusze jako środki na emeryturę i nie panikuj przy każdym spadku czy nawet bessie, są nieuniknione.
zdeterminowany / 83.8.54.* / 2006-05-22 15:30
W piatek zlozylem zlecenie sprzedazy FA ARKA. Mam nadzieje, ze jutro dostane kase i za wszystko kupuje dolary i inwestuje w Pioneera Akcji Amerykanskich. W WALUTACH OBCYCH I SPRAWDZONYCH RYNKACH JEDYNA NADZIEJA! A wy jak sadzicie?
zestresowany / 195.33.116.* / 2006-05-22 14:47
wszytko leci w dol, ja mam kupe kasy na zrownowazonym i stabilnego wzrostu, i sie zastanawiam co robic, jeszcze ejstem na plusie ale jak dlugo, ta korekta cos sie przedluza, ....
Karina / 83.9.27.* / 2006-05-22 17:00
Ja również mam w arce ale akcyjnym, na dzień dzisiejszy ok 4000 jestem stratna.Przekonwertowałam przed chwilką do ochrony kapitału. Wycena będzie z dnia jutrzejszego. Aż boję się myśleć co będzie jutro .Oby WIG nie poleciał jak w Turcji.
Grunwald / 83.18.226.* / 2006-05-22 22:10
He he Karina ja też straciłem na Arce Akcji 4000 PLN i zrobiłem konwersję na ochronę kapitału. Mała poprawka - jeśli np dzisiaj zlecasz konwersję, będzie ona wykonana jutro, ale z wartością dnia zlecenia bo jest poślizg w wycenie 1 dzień :-) Jeśli masz na ochronie kapitału to miodzio, trzymaj kciuki by teraz indeksy leciały na łeb na szyję bo to oznacza ni mniej ni więcej, że po powrocie na parkiet wzrostów to co teraz spadnie będzie Twoim zyskiem :-) Pozdrawiam.
Karina / 83.9.42.* / 2006-05-23 15:38
Jeżeli zlecenie składane jest do godz. 9-tej, to po wycenie tego samego dnia jest realizowane. Po godz. 9-tej dnia następnego. W moim przypadku to nawet lepiej, bo WIG dziś wyjdzie na plus, co pomniejszy moją stratę.
taoja / 83.18.218.* / 2006-05-22 08:11
Właśnie dzisiaj idę sprzedać jednostki z Arki. To już mnie przeraża. Spada od tygodnia. Jestem w plecy 1200zł. To już zbyt dużo jak na mnie. Początek bessy? Ogladajcie dzisiaj Biznes wydarzenia w Polsacie o 00:35 mogą byc ciekawe.
kettner / 2006-05-22 13:36
Idziesz sprzedać w dołku? Chyba nie o to chodzi w tej zabawie? Może wystarczy zrobić konwersję bo jak się odbijemy od dna to będzie można znowu wskoczyć bez prowizji.
Konsultant Money.pl / 2006-05-18 17:44 / Specjalista Money.pl
Inwestując w fundusze akcyjne nalezy liczyć się zarówno z szybkim zyskiem jak i szybką stratą.. jednak jest to inwestycja agresywne są długoterminowe więc warto przeanalizować historyczne poczynania takich funduszy - zapraszam na stronę: http://www.money.pl/fundusze/archiw um/fundusze/ - i zastanowić się czy warto zainwestowane środki wycofać czy poczekać na ponowny wzrost wartości jednostki.
oskar / 80.51.255.* / 2006-05-18 09:51
Proponuje zaiwestować w fundusze mające w swoim portfelu akcje malych i srednich spolek.
oskar / 80.51.255.* / 2006-05-18 09:54
przepraszam pomylilem tematy.

miniks - cierpliwosci
minks / 83.22.150.* / 2006-05-17 21:14
Cieszę się bardzo że takie fora istnieją bo moga podtrzymać człowieka na duchu:-)
Wiem dobrze że fundusze to inwestycje długoterminowe, ale zaczynam dopiero swoją przygode z inwestowaniem i przeraził mnie ten spadek.Macie rację najlepiej zapomnieć.
dominika / 212.76.33.* / 2006-05-18 14:47
Na spadkach naprawdę da się zarobić. trzeba tylko wiedzieć kiedy wyjść i wejść z poszczególnych funduszy. polecam zatem firmy, które proponują porfele funduszy (swoją inwestycję można dywersyfikować między wybranymi funduszami a do tego dokonywać zmian między nimi bez dodatkowych opłat). jest to bardzo dobre rozwiązanie właśnie dla osób, które chcą zainwestować pieniądze na długi okres czasu.
gasparj / 2006-05-20 11:59
Jakiej firmie Ty poweirzyłaś swoje aktywa?
dominika / 212.76.33.* / 2006-05-22 19:00
osobiście jestem w skandii. ale mogę polecić rownież aegon'a (mają sporo funduszy zagranicznych więc jest to dobre rozwiązanie dla osób, które inwestują w obcej walucie). są to programy bardzo konkurencyjne do pojedynczych funduszy i moim zdaniem bezpieczniejssze.
parvus / 2006-05-28 00:10 / "Nocny Marek"
a co z mocną złotówka????

też polecasz fundusze zagraniczne.........
dominika / 212.76.33.* / 2006-05-17 17:29
Trzeba pamiętać zawsze, że im większe zyski tym większe ryzyko. Ale rzeczywiście Arka w górę idzie coraz wolniej, a obecnie w związku z korektą w dół (zresztą jak pozostałe fundusze akcyjne). Powody ryzyka są 2: świetne wyniki Arki przez ostatnie 2 lata i wielka kampania reklamowa- spowodowało to ogromny napływ kapitału ze strony inwestorów indywidualnych. w związku z tym zarządzający Arką mają kilkadziesiąt razy większą kwotę do zarządzania niż 2 lata temu. dlatego też uważam, że powtórka dotychczasowych wyników jest mało prawdopodobna. ale to jest tylko moje osobiste zdanie:)
oskar / 80.51.255.* / 2006-05-18 09:28
POPIERAM
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy