ARKA

Karina / 83.9.30.* / 2006-05-20 21:18
Zainwestowałam w Arce akcji w lutym po tym tąpnięciu tj.28 można by rzec niezle ale gdy w marcu zaczęło spadać to spanikowałam chciałam wycofać środki bo byłam już stratna 5% ale nie otrzymałam jeszcze pinu do zleceń drogą telefoniczną , ((bo u nich długo czeka się na dokumenty). więc zadzwoniłam do ich banku z pytaniem co robić ale pani zajmująca się bankowością prywatną zasugerowała by trzymać, więc liczyłam zysk do ostatniej zwałki w sumie narosło 12%. W tej chwili zostało już tylko 3% i niewiadomo czy na tym nie koniec spadków, a to zaczyna mnie niepokoić i czy tym razem nie wycofać się i przeczekać
Wyświetlaj:
Konsultant Money.pl / 2006-05-23 12:32 / Specjalista Money.pl
Inwestując w fundusze akcyjne nalezy liczyć się zarówno z szybkim zyskiem jak i szybką stratą.. Inwestycja w takie fundusze jest inwestycją długoterminową. Nie mozna podejmowac decyzji z dnia na dzień - wycofac można się w każdej chwili.. a może warto poczekać na wzrost wartości jednostek? Decyzja zależy od tego jaki horyzont czasowy przyjęła Pani na swoją inwestycję.
bart / 83.8.57.* / 2006-05-21 16:28
Coz... dziwie sie osoba, ktore zainwestowaly wieksza kase w fundusze akcji w ciagu ostatniego roku. Wystarczy spojrzec na FA ARKA w ciagu ostatnich trzech lat - wzrost o 250% - jak myslicie ile to moglo trwac? Ja akurat zainwestowalem w Fundusz Stabilnego wzrostu dokladnie na poczatku hossy (ponad 3 lata temu) i obecnie notuje wzrost o 60% - szczerze mowiac troche zaluje, ze zachowalem sie tak asekurancko (bo 60% to jednak nie 250%) ale z drugiej strony przy spadkach to nie poleci o 100 - 150% tylko jakies 20-40% wiec i tak bede jakies 30% do przodu.
Reasumujac mysle, ze po pierwsze:
1. Wzrosty nie beda juz zbyt duze (jesli beda) bo nie da sie po prostu rosnac o 250% co 3 lata,
2. Spadki beda zalezaly od zachowan inwestorow, szczegolnie tych prywatnych (gielda lub poprze zfundusze) jesli zaczna nagle wycofywac pieniadze to juz wskazniki calkiem powedruja na poludnie.
3. Decyzja nalezy do Ciebie, ale sugerowalbym jednak zmiane funduszu na taki, ktory mniej ryzykuje. a przede wszystkim na odpowiedz JAKIE SPADKI JESTES W STANIE ZAAKCEPTOWAC? bo jesli ktos zainwestowal 10 000 dajmy na to 3 lata temu i ma teraz 35 000 to przy spadkach rzedu 100% nie jest to wcale zly wynik, ale gdy ktos zainwestowal 10 000 w lutym tego roku i ma stracic jakies 100% to chyba warto bylo sie zastanowic nad inwestowaniem takiej kasy w trzecim roku hossy.......?
kettner / 2006-05-21 08:54
Nie panikuj, chyba najgorsze już za Tobą. Jeżeli nie potrzebujesz gotówki to nie wypłacaj tylko konwertuj np. do ochrony kapitału. Podejrzewam, że bawisz się w AT więc polecam www.zainwestuj.pl do tej pory ich sygnały były trafne. Ja od 15 maja straciłem ok. 8tyś i żyję. Po niemal pionowych wzrostach w kwietniu korekta musiała przyjść i można tylko się z niej cieszyć.
Karina / 83.9.30.* / 2006-05-21 10:06
Wielkie dzięki kettner,poprawiłeś mi humor przynajmniej na niedzielę
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy