Forum Spółki giełdowe Asseco Poland SA

Asseco Poland planuje skup akcji własnych za 600 mln zł

Asseco Poland planuje skup akcji własnych za 600 mln zł

Wyświetlaj:
Pacemaker / 2011-08-29 13:39
Byly juz powyzej 62 zl i caly czas od bardzo dawna kurs jest systematycznie zbijany,teraz wiadomo juz dlaczego.Tak wiec na razie beda co roku placic coraz wieksza dywidende,a na sam wzrost kursu poczekamy nawet 4 lata
różowy / 91.212.84.* / 2011-08-12 07:36
dobra decyzja ale pewnie jeszcze poczekaja na ostatnia fale korygujaca
Inny ja / 46.112.104.* / 2011-08-12 07:22
Duże rączki kupowały te akcje za 50PLN z dużą redukcją, tak więc jest to świetna decyzja spółki. Sprzedała akcje za 50 PLN i teraz skupuje po 37,15 PLN (kurs wczorajszego fixingu). Skoro rynek tak nisko wycenia te akcje, to zysk 12,85 PLN na akcje się należy.
poszukujący sensu / 89.231.117.* / 2011-08-12 17:35
Ja jednak podejrzewam, że wykorzystają wzrosty, oczywiście pewne po takim info, do dystrybucji małym rączkom. Bądą mieli więcej gotówki na wykup w okolicach ostatecznego dołka.
poszukujący sensu / 89.231.117.* / 2011-08-11 21:10
Ciekawe komu ta informacja posłuży pod dystrybucję z duzych rąk do małych rączek? Dobrze wiedzą, że będzie jechać w dół dalej po przerwie na dystrybucję na korekcyjnych wzrostach. Logicznym więc jest, że będą skupować, ale w ostatecznym dołku kiedy zapanuje ogólna apatia. Wówczas takim ruchem rozpoczną mocny trend wzrostowy. Obstawiam taką taktykę, bo wydaje mi się mocno logiczna i daje dobre perspektywy na przyszłość, gdy juz ostatecznie zakończą się te spadki. Póki co myslę, że kwestią czasu będzie lot niżej i niżej.
poszukujący sensu / 89.231.117.* / 2011-08-11 23:51
Właśnie zajrzałem do tabeli notowań i zaciekawiło mnie zaobserwowane zjawisko. W20 poszedł mocno do góry z przeważającą częścią składu, a tu taka spółka w bardzo nielicznym gronie dołuje. I co dziwne na fixingu pozostały po stronie podażowej dwa niezrealizowane zlecenia na łączna wartość blisko 500 tys. PLN. To chyba nie ktoś maluczki uciekał w ostatniej chwili z tego statku pośród morza wzrostów. A może to sama spółka stopniowo zbiera gotówkę by na koniec wykupić i umorzyć część papieru? Scenariusze moga być różne, ale pozytywnie jednak ten obrazek nie nastraja.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy