AT, wskazniki itp..

mrselfdestruct / 90.196.21.* / 2007-08-29 18:21
Witam wszystkich!
Od jakiegos czasu powaznie interesuje sie mozliwosciami jakie daje gielda. Najblizsze wydaje mi sie inwestowanie wsparte analiza techniczna. I z tym tematem mam pewne pytania. Ktore ze wskaznikow sa w Waszym odczuciu najuzyteczniejsze? chodzi mi o to ktore z nich (lub kombinacje dwoch, trzech...) daja Wam najlepsze rezultaty. Jak to wyglada w szerszej perspektywie czasu. Moze ktos pokusi sie o podanie procentowej ilosci udanych transakcji dzieki sygnalom wygenerowanym przez dany wskaznik. Mam tez konkretne pytanie dotyczace MACD. Jak oceniacie jego uzytecznosc w zakupach krotkoterminowych? Czekacie na przeciecie krzywej signal czy moze kupujecie juz gdy MACD najwyrazniej zmierza do przebicia? Poza tym czy przy podejmowaniu decyzji zakup/sprzedaz kierujecie sie tylko analiza wykresu czy moze ,,macie przeczucie'' ze to bedzie dobra decyzja. Chce wspomniec ze interesuje mnie inwestowanie krotkoterminowe, trzymanie akcji przez najwyzej kilka dni w zaleznosci od sytuacji. Mam nadzieje ze nie przynudzilem i pozdrawiam!
Trade / 2007-08-29 18:40 / Bywalec forum
Wskaźnik wtórny WOLUMEN(to podstawa) , RSI (polecam) , wolna linia D , ROC, STS , ACC(polecam) , a tak po za tym kombinacje średnich kroczących. A co do MACD też używam ale nie sprawuje się on dobrze podczas konsolidacji tak jak większość wskaźników,a przecięcie się dwóch linii MACD i dająć sygnał kupna nie zawsze się sprawdza dlatego należy używać wiele wskaźników w celu wyszukania potwierdzenia się wskaźników i jeszcze histogram MACD daje szybsze sygnały.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy