ATONHT

Money.pl / 2008-09-08 22:05
Komentarze do spółki: ATONHT.
Wyświetlaj:
Golem14 / 2009-12-30 11:59 / Tysiącznik na forum
Witam Wszystkich,

pare uwag dotyczacych rozporzadzenia Ministra Gospodarki do nowej ustawy o odpadach:
http://www.e-dach.pl/dla,dekarzy,Program_usuwania_azbestu,7460.html

Urzedowa kontrola budynkow w 2010:

"Rozporządzenie nakłada na wszystkich właścicieli, użytkowników wieczystych lub zarządców nieruchomości, a także obiektu, urządzenia budowlanego , instalacji przemysłowej lub innego miejsca zawierającego azbest , przeprowadzenia kontroli stanu tych wyrobów w terminach wynikających z oceny stanu wyrobów, jak również dalszego postępowania wynikającego z tej oceny." - przeprowadzenie kontroli budynkow odnosnie materialow azbestowych jest kluczowe, poniewaz nalozy na wlascicieli obowiazek natychmiastowego lub w terminach do roku lub 5 lat usuniecia azbestu - ustalane jest to wg przyznanych punktow negatywnych (juz kiedys o tym pisalem - formularze do wgladu na stronie Ministerstwa Gospodarki).

Skladowiska:
"istniejące wysypiska nie spełniające wymagań dyrektywy zostaną zmodernizowane najpóźniej do l lipca 2012 r.,
nowe składowiska odpadów azbestowych spełniać powinny wymagania konstrukcyjne dyrektywy z chwilą ich zakładania,
dostosowanie do wymagań prawa wspólnotowego w zakresie gospodarki odpadami, w tym niebezpiecznymi (w tym azbest) zaliczone zostało do priorytetów w NPPC w obszarze środowiska.

Zakłada się 84 składowiska o powierzchni 1 ha. 2 ha i 5 ha.

Wybór miejsc lokalizacji składowisk należy dokonać w oparciu o wytyczne zawarte w dyrektywie 99/31/WE w sprawie składowania odpadów oraz rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 24 marca 2003 r. w sprawie szczegółowych wymagań dotyczących lokalizacji, budowy, eksploatacji i zamknięcia, jakim powinny odpowiadać poszczególne typy składowisk odpadów (Dz. U. Nr 61, póz.549).

" - do lipca 2012 skladowiska, ktore nie zostana zmodernizowane, beda zamkniete z urzedu - koszt modernizacji i zalozenia nowych skladowisk wynosi miedzy 200-500tys Euro, czyli tyle co koszt urzadzenia Aton 200.

"Ilość odpadów (ok.15 500 tyś. ton) azbestowych, które będą wymagały składowania w latach 2003-2032:

2003-2012 - 5 400 tys. ton
2013-2022 - 6 200 tys. ton
2023-2032 - 3 900 tys. ton" - do tej pory udalo sie zeskladowac 1mln ton azbestu, czyli duzo miej ponizej planowanej ilosci - dzialania powinny wiec zostac w 2010 przyspieszone.

Mysle, ze kluczem do sukcesu Atona na rynku azbestu jest ustawa - to bedzie zdecydowany przelom, poki co wszystko jest zablokowane.
Takze w kwestii finansowania bedzie to przelom dla firmy:
koszt skladowania azbestu wynosi miedzy 400-1000 zl/tone, koszt utylizacji azbestu technologia Atona 150 Euro, przy tym powstajacy przy utylizacji produkt Atonit mozna takze spieniezyc (tona gruzu kosztuje okolo 100zl - Atonit bedzie wiec mial podobna cene) - usuniecie materialow jest finansowane juz dzisiaj przez samorzady nawet do 100% wszystkich kosztow np. w wojewodztwie mazowieckim - te kwestie sa juz uregulowane prawnie.
Wraz z wejsciem ustawy bedzie jednak jedna nowosc: po "zalegalizowaniu" urzadzenia Aton 200 przedsiebiorcy i samorzady beda mogli wystapic o dofinansowanie zakupu urzaden z funduszy unijnych: przedsiebiorstwo z Lotwy juz zlozylo wniosek o dofinansowanie zakupu Atona 200 z srodkow UE - w Polsce bedzie tak samo.
Przed wejsciem ustawy nikt nie zdecyduje sie na zakup tych urzadzen, poniewaz nie bedzie placil 100% kosztow, skoro za kilka miesiecy bedzie mozliwe dofinansowanie unijne - stad plynie wazny wniosek ze uchwalenie ustawy i zwiazanego z tym rozporzadzenia jest podstawa dalszego rozwoju firmy...

Pozdrawiam
flugo / 2009-12-30 13:48 / portfel / Dziecko hossy
siemka
aton musi sprawdzic sie w praniu- jak jeden projekt sie powiedzi i machina piekielna zacznie działac wtedy rusza kolejni
oczywiscie Polska/ustawa kluczem do sukcesu ale b.ciekawe KTO przyleci z usa- czy bedzie to firma- Kazik i spółka czy jakies korpo amerykańskie- tam bija starsza kase na recyklingu, firma zajmujaca sie recyklingiem aluminium sponsorowała darmowe wejsciówki dla członków rodzin US ARMY przez miesiąc do wszystkich parków rozrywki typu SEA WORLd itp.
Golem14 / 2009-12-30 17:56 / Tysiącznik na forum
Witaj,

ustawa i rozporzadzenia bedzie przepustka do wielkiego biznesu dla firmy - dwa lata czekano na ten akt prawny, przez co wszystkie plany firmy byly zablokowane. Teksty wszystkich aktow prawnych sa juz znane: wprowadzenie urzadzen przewoznych dotyczy tylko firmy Aton i wszystkie nowe zarzadzenia sa dokladnie pod urzadzenie Aton 200 (zreszta konsultacje Komisji Ochrony Srodowiska i Ministerstwa Gospodarki odbywaly sie z zarzadem Atona:)

Dla mnie najistotniejsze jest to, ze po wejsciu nowych uregulowan prawnych w usuwanie i utylizacje azbestu beda wlaczone samorzady: z przepisow wynika, ze wszystkie decyzje w krajowym programie usuwania azbestu beda konsultowane i regulowane na szczeblu powiatow i wojewodztw - tu beda tez rozdzielane srodki unijne na ten cel - mysle, ze dzialania samorzadow i zakup na szczeblu powiatow jest najwazniejszy: samorzady latwiej niz prywatne przedsiebiorstwa pozyskaja fundusze na ten cel, przy czym prywatnej inicjatywy nie ma oczywiscie co lekcewazyc. Samorzady beda jednak glownym motorem, zwlaszcza, ze na rok 2010 jest planowana w Polsce kontrola budynkow pod katem materialow z azbestem, ktora ruszy caly proces urzedowo nakazanej utylizacji azbestu (formularz do rozporzadzenia Ministra Gospodarki z przydzielaniem punktow negatywnych).

Z Ameryki przyjada przedstawiciele trzech firm: bedzie wiec miedzy nimi konkurencja, co powinno ulatwic rozmowy zarzadowi Atona - kazdy bedzie sie obawial, ze druga firma dogada sie szybciej:-) Obojetnie jaki kontrakt zostanie zawarty, bedzie to swietna reklama dla firmy: media beda huczaly:) - w sumie mozliwe sa umowy wszelkiego rodzaju: od sprzedazy technologii, kilku urzadzen, po zalozenie spolki konsultanckiej jak Aton Scandinavia - Aton HT raczej nie zaangazuje sie sama finansowo w USA - na to nie ma wielkich szans i bardzo dobrze...
Amerykanie dzialaja szybko i przez to bedzie jeszcze ciekawiej:)

Pozdrawiam
flugo / 2009-12-29 19:15 / portfel / Dziecko hossy
Golem,
co myslisz o projekcie AMIANTE?
jakos brakuje mi newsów o stopniach realizacji tego projektu
stany, stanami, Polska-polska ale w ten projekt jest zaangazowanych kilkanascie firm, instytucji i szkoda,że brakuje newsów o postepie prac...

www.amiante.pl
Golem14 / 2009-12-29 20:28 / Tysiącznik na forum
Hej Flugo,

sluszna uwaga - wydrukuje sobie niebawem wszystkie informacje z neta i sprobuje cos wyczytac miedzy slowami:-) Wczesniej juz czytalem te dokumenty: projekt jest finansowany z funduszu unijnego, kilka firm jest tam zaangazowanych, no i wystartowali juz chyba z dwa lata temu - czy ten projekt nie jest juz wlasciwie zakonczony, z wyjatkiem sprzedazy urzadzen (do tego potrzebna ustawa)? - trzeba zatem dokladniej poszperac:-)

Pozdrawiam
flugo / 2009-12-29 21:15 / portfel / Dziecko hossy
jak to wszystko o amiante przeczytałem to wydaje mi sie ,że to na cala UE projekt i ustawa nie ma nic do tego
pzdr
Golem14 / 2009-12-29 21:33 / Tysiącznik na forum
Projekt jest oczywiscie w ramach programu UE - mialem tu jedynie na mysli prognozowana sprzedaz urzadzen po zakonczeniu programu, do tego konieczna jest ustawa. A sam program mysle, ze jest juz zakonczony - przeczytam dokladnie wszystkie dokumenty, aktualnie mam jednak problem z netem i nie wszystkie strony mi sie otwieraja...


"Spodziewane korzyści: Firma uzyska korzyści zarówno poprzez bycie dostawcą reaktora mikrofalowego oraz integratorem AMIANTE. Będzie właścicielem lub posiadaczem patentów na wiele części składowych i procedur zastosowanych w
AMIANTE (za wyjątkiem części i procedur zabezpieczonych przez MUG i ZMC). Przewidywana sprzedaż w ciągu pięciu lat od zakończenia projektu wyniesie 14,9 mln EUR. Długoterminowa strategia biznesowa ATON, polegająca na promowaniu i dostarczaniu technologii mikrofalowej w sektorze utylizacji odpadów, osiągnie dzięki AMIANTE swój pierwszy sukces i pozwoli ATON-HT na stworzenie bazy klientów, która w nieunikniony sposób wzbudzi popyt na inne zastosowania technologii mikrofalowej."

Pozdrawiam
flugo / 2009-12-29 21:39 / portfel / Dziecko hossy
hmm- mozliwe,że projekt zakończony a pierwszym plonem jest łotewski kontrakt
Przewidywana sprzedaż w ciągu pięciu lat od zakończenia projektu wyniesie 14,9
mln EUR.

i o to chodzi, o to chodzi
Golem14 / 2009-12-29 17:34 / Tysiącznik na forum
Hej Thai,

nazwy spolek w Twoim portfelu jak najbardziej ok, ale Ferrum tez ma swoj szyk:-)


W sprawie "nadzorowania i karania"... zanim sie
ucywilizuje wojt na wsi wedle dyrektywy unijnej to ja
nie wiem... Czy do takiego wojta w ogole dotrze machina
piekelna Atona?;-)


Hmm, mysle, ze do wojta maszyna w pierwszej kolejnosci nie musi dotrzec: najwazniejsze, zeby zakupily je samorzady np. powiaty: w Polsce mamy lacznie 379 powiatow:-)
Ostatnio zrobilem ogolne wyliczenie, jak przedstawia sie w Polsce rynek utylizacji azbestu w kontekscie urzadzen Atona - dokladnie napisze o tym po Nowym Roku, podajac wszystkie liczby - azbestu w PL jest taka ilosc, ze przy najostrozniejszych zalozeniach roboty dla urzadzen Atona jest na kilkadziesiat lat:-)

Kazde sprzedane urzadzenie Aton 200 to okolo 700 tys zysku brutto dla firmy - przy skromnym kapitale wlasnym 9,9 mln wartosc wyjsciowa firmy rosnie przy sprzedazy jednego urzadzenia o okolo 6-7%.. - mysle, ze fantazji na tej spolce w 2010 nie zabraknie:)

Pozdrawiam serdecznie
Thai / 2009-12-29 20:19 / Bez rangi
Hej Golem,

W takim razie bede czekac do stycznia na sprawozdanie z wyliczen ogolnych kondycji rynku utylizacji w Polsce. Przyznam szczerze, ze az tak mocno sie nie zaglebialam w temat - skupialm sie na tym co proponuje Aton i jakie ma mozliwosci... w Polsce w zwiazku z ustawa, za granica w zwiazku z technologia... itd. itp.

Twoj wglad w temat pt.: "azbest", drazony jest widze na kazdym poziomie:-) Co do fantazji - juz jest jej dosc duzo, z czego chyba byl/jest niepocieszony Flugo;-) Ze jej nie braknie - mysle podobnie:-)

Pozdrawiam serdecznie:-) Milego wieczoru zycze
Golem14 / 2009-12-29 20:45 / Tysiącznik na forum
Witaj Thai,

duzo liczb w tej mojej "symulacji" i potrzebowalbym pare minut, zeby zebrac razem wszystkie dane - poza tym pospiech nie zawsze jest potrzebny:-)
Postanowilem, ze w przypadku Atona dam sobie duzo czasu na zebranie wszelakich informacji - w moim wypadku jest poki co jeden czlowiek-jedna spolka, wiec moge dokladniej poczytac i porozmyslac o roznych scenariuszach. Mysle, ze mozemy nakierowac sie nawzajem na ciekawe watki w tym temacie: wszelkie sugestie mile widziane:-)

Flugo tez jest na pewno pod wrazeniem potencjalu fantazji w firmie, tylko jest bardziej od nas subtelny:-) - rozne spojrzenia jak najbardziej potrzebne!

Serdecznie pozdrawiam
Thai / 2009-12-30 21:21 / Bez rangi
Witaj Golem,

Cenie sobie Wasze - Twoje i Flugo podejscie rozne do tematu. Juz pisalam o zaletach tego dualizmu komplementarnego, wskazujac na charakter uzupelniajacy a nie wykluczajacy. Staram sie byc obiektywna - tzn. i na mnie robi wrazenie potencjal fantazji na Atonie, ale... szukam tez tego co po drugiej stornie.

Serdeczne pozdrowienia
Golem14 / 2009-12-30 22:47 / Tysiącznik na forum
Witaj Thai,

osobiscie jestem natury realistycznej tj. pesymistycznej, bo tak wyglada niestety struktura naszego swiata i nic tego nie zmieni - moj optymizm w przypadku Atona bierze sie wylacznie z realizmu:-)
Z moich analiz wynika, ze przed nami na gieldzie z Atonem wiele dni slawy i chwaly w tym jakze okraglym roku 2010 - spolka z ogromnym fundamentem i jeszcze wieksza fantazja:-)

Pozdrawiam serdecznie
Thai / 2009-12-31 12:55 / Bez rangi
Witaj Golem,

Intuicja podpowiada z dosc intensywna sila ze: przed nami na gieldzie z Atonem wiele dni slawy i chwaly w tym jakze okraglym roku 2010 :-)

Rozum sie nie opiera, ale szuka tych innych mozliwych scenariuszy. Jestem dobrej mysli, inaczej nie zdecydowalabym sie na inwestycje w Atona :-)

Pozdrawiam serdecznie u progu Nowego "Trojkowego" Roku
umoczony / 83.24.220.* / 2009-12-29 10:24
Nadal spada.. i po wszystkim...
Golem14 / 2009-12-29 10:30 / Tysiącznik na forum
niesamowite przemyslenie, robi wrazenie, wiec bedzie dalej spadac...
umoczony / 83.24.220.* / 2009-12-29 11:52
Jestem racjonalistą... praktykiem oraz realistą. Widze co sie dzieje. do 22 stycznia spadki wiec po 22 znowu wrócimy na 5 zl... a co dalej? bajka o usa nie działa, nie wiadomo czy znajda sie chetni na maszyny w takiej ilosci zeby zapewnic firmie dostateczne zyski.
flugo / 2009-12-29 12:19 / portfel / Dziecko hossy

do 22 stycznia spadki

magiczna kula kupiona na allegro za 6,66 pln tak ci pokazuje?:))))))
umoczony / 83.24.220.* / 2009-12-29 12:54
chodzi właśnie ze to nie kula a moje przemyślenia. wg mnie trzeba sie pakowac i do domu...
Golem14 / 2009-12-29 13:01 / Tysiącznik na forum
Zatem sie pakuj i czekaj na 22 stycznia - zawsze mozesz miec racje, ale rownie dobrze mozesz nie miec... kazdy decyduje sam.. duzo masz sprawowanych funkcji
Jestem racjonalistą... praktykiem oraz realistą.
tak trzymaj!
umoczony / 83.24.224.* / 2009-12-29 16:23
możesz mnie krytykować... ale nie naganiaj na kupno tego papieru...
flugo / 2009-12-29 17:02 / portfel / Dziecko hossy

2009-12-29 10:24:07 | 83.24.220.* | umoczony
Re: ATONHT [6]
Nadal spada.. i po wszystkim...
skomentuj zgłoś do usunięcia

ATONHT +2.18 % obrót 383779


mozesz mnie krytykowac ale odwiedź okulistę:)
Golem14 / 2009-12-29 17:00 / Tysiącznik na forum
Najpierw musialbys cos przedstawic, co mozna skrytykowac - monosylaby mozna jedynie potraktowac monosylabami.

Na gieldzie nie graja dzieci, kazdy sam wciska przycisk enter i decyduje co robi... - jezeli ktos podejmuje decyzje na podstawie opinii forumowych, to niech lepiej zagra w Totto Lotto czy jakiegos Rozowego Slonika...

To forum sluzy wymianie pogladow i stanowi platforme do dyskusji: chetnych do merytorycznej dyskusji zawsze serdecznie zapraszam!
okoń / 83.24.206.* / 2009-12-28 09:17
ratujcie....;(
Golem14 / 2009-12-28 10:21 / Tysiącznik na forum
spolka uratuje sie sama albo zginie marnie :-)
umoczony / 83.24.206.* / 2009-12-28 11:44
raczej zginie... sypanko... i dupa nie ustawa
Golem14 / 2009-12-28 11:56 / Tysiącznik na forum
Witaj Umoczony,

rzekne zatem swoje slowo:-) Prog oporu pod tzw. sypanko znajduje sie przy 4,50 - w aktualnej sytuacji nie ma podstaw pod wieksza korekte, jest to tylko znowu promocja wywolana przez drobnych inwestorow grajacych krotkoterminowo. Przyjecie ustawy jest juz przesadzone: otwarta kwestia pozostaje tylko, czy zostanie przyjeta przez Senat juz 11 stycznia, czy dopiero 22 stycznia po przeglosowaniu prze Sejm aktualnych poprawek Senatu (stawiam na druga opcje). Poza tym wkrotce powinno byc nowe info skandynawskie o zakupie urzadzenia Aton 200 (wskazowki znajduja sie w ostatnim raporcie kwartalnym). W I kwartale wplynie do firmy takze 1 mln PLN dofinansowania w ramach funduszy unijnych na budowe hali montazowej. I jeszcze kwestia najwazniejsza: wizyta Amerykanow w styczniu: tu wszystko jest mozliwe...
flugo / 2009-12-28 15:01 / portfel / Dziecko hossy
realizacja zysków bez podatku dzisiaj a konto strat z 2008:)
tez o tym myslałem ale nie mam czsu na zabawy:)
pzdr
Golem14 / 2009-12-28 15:28 / Tysiącznik na forum
Witaj Flugo,

w przyszlym roku tez bedzie mozna odliczyc straty z 2008 - mam czas a straty niewielkie i zaczekam ten rok:-)
Akcjonariat musi sie troche przeczyscic - trzeba ubic grunt do dalszej gry...

Wczoraj poszperalem troche w internecie i trafilem na raport analityczny Atona opracowany na wejscie spolki na NC: z ciekawszych informacji jest tam min. cena urzadzenia Aton 200 - 1,44 mln PLN, koszty produkcji 50%, drugie 50% to zysk brutto dla firmy - ponadto za kazde urzadzenie po zakupie firma ma otrzymywac oplate licencyjna w wysokosci 80 tys na rok za uzytkowanie urzadzenia - jak rozumiem w ramach tego przewidziane jest serwisowanie maszyn przez Atona.
W tamtym czasie firma szacowala, ze roczna sprzedaz wszystkich urzadzen powinna wynosic 10-15 urzadzen tylko na polskim rynku - mysle, ze te dawne prognozy mozna przeniesc na rok 2010:-)

Pozdrawiam
flugo / 2009-12-28 16:01 / portfel / Dziecko hossy
jak juz szperasz to poszukaj raportu opisujacego kontrakt z Besmotem- sprzedaz i opłate licencyjna- ja pamietam tylko,ze opłata była w wysokości 50 tys. rocznie za aton 200:) zycie weryfikuje założenia:)
jesli chodzi o straty to przez kolejne 3 lata mozna odliczac- zastanawialem sie nad tym - tyle , ze te papiery które chetnie bym redukowal sa na stracie - wiec niech sobie leza:)
pzdr
Golem14 / 2009-12-28 16:17 / Tysiącznik na forum
Moze warto papiery ze strata rzucic na rynek i kupic Aton, tym bardziej, ze trwa teraz promocja? :-)
Do konca roku bedzie mi chodzil wolno internet, wiec teraz moje poszukiwania internetowe beda spowolnione - jak znajdziesz ten raport z Bestmontem, to wrzuc na forum: kiedys przegladalem tez i ten raport i nie przypominam sobie, zeby byly tam takie informacje, ale pamiec moze zawodzic:-)

Znasz moze jakas dobra strone internetowa, gdzie mozna sprawdzic po zamknieciu gieldy zrealizowane zlecenia kupna sprzedazy na papierach Atona w danym dniu?

Pozdrawiam
flugo / 2009-12-28 16:27 / portfel / Dziecko hossy
kiedys na interii sprawdzałem transakcje, ale od roku zaczopowany jestem w swoich papierach- w ciagu ostatnich 360 dni tylko 2 transakcje- wykup pipek atona, dokupienie atona:) że tak powiem- wypadłem z biezacej gry:)
ps- tez rozwazałem takie zagranie ale na to bedzie jeszcze czas- w pierwszym kwartale może cos pozmieniam- napewno uporzadkuje konta, rachunki maklerskie itp- za duzy balagan w tym mam a potem sie zobaczy..
a w googlach wyklikałem to:
"Spółka notowana na NewConnect, Aton - HT, podpisał umowę z Bestmon na realizację projektu urządzenia do mineralizacji wszelkich odpadów organicznych - ATON 500 BW. Minimalne przychody z tytułu popisania umowy wyniosą w 2009 roku 6 mln zł. W wyniku podpisania umowy Aton - HT zagwarantował sobie sprzedaż minimum dziesięciu urządzeń ATON 500 BW w 2009 roku o łącznej wartości 5,5 mln zł netto. Dodatkowo spółka jako właściciel technologii uzyska opłatę licencyjną za każdą sprzedaną sztukę urządzenia w wysokości 50 tys. zł netto. Sprzedaż urządzeń powinna rozpocząć się w I kwartale 2009 roku. "

- W końcu możemy poinformować naszych akcjonariuszy o podpisaniu tak znaczącej dla rozwoju Aton - HT umowy - efektu działań o charakterze marketingowo - handlowym. Równocześnie prowadzimy intensywne badania nad nowymi technologiami do unieszkodliwiania innych rodzajów odpadów niebezpiecznych - mówi Robert Barczyk - prezes Aton - HT.
Golem14 / 2009-12-28 17:12 / Tysiącznik na forum
Hej Flugo,

Atony 500 to tez ciekawy wynalazek firmy - mozliwe, ze w zwiazku ze zbudowaniem hali montazowej firma bedzie skladac sama te urzadzenia. Jednak dobrze by bylo, gdyby ta kwestia z Bestmontem zostala wyjasniona...

Portfel masz bardzo ladny i inwestycje czynisz naprawde dlugoterminowo:-) Ja swoje papiery uporzadkowalem w polowie listopada: wyrzucilem wszystko i postawilem na naszego czarnego konia:-)
Mysle, ze zwiekszenie udzialu do 50% portfela w wiadomych akcjach moglbys spokojnie zrobic - tym bardziej, ze jako jeden z nielicznych akcjonariuszy Atona wiesz sam dobrze, o jaka stawke toczy sie gra... - do konca lutego powinien byc okres ochronny, zanim sie nie wyjasnia liczne pytania, wiec gdyby cos mozna zawsze zredukowac ilosc papiera, a w marcu wszystko jest mozliwe w obie strony, chyba, ze kierunke zostanie wytyczony juz wczesniej...

Ale sam wiesz przeciez najlepiej, w co warto zainwestowac na gieldzie w 2010 ;-)
flugo / 2009-12-28 17:19 / portfel / Dziecko hossy
myslałem o tych 50 %
ale tu duzo zalezy od Krysi- jak potocza się jej losy
Golem14 / 2009-12-28 17:28 / Tysiącznik na forum
Krysia teraz sie znowu emituje - osobiscie nie znam sytuacji na tym papierze...
flugo / 2009-12-28 17:42 / portfel / Dziecko hossy
ano emituje:(
Golem14 / 2009-12-28 22:55 / Tysiącznik na forum
Wez rozwod z Krystyna z porozumieniem stron i bedzie ok:-)
flugo / 2009-12-29 12:22 / portfel / Dziecko hossy
to związek planowany na lata- brałem w private placement z planem sprzedaży z zyskiem 200% w ciągu 4 lat i tego sie bede trzymał
Golem14 / 2009-12-29 13:06 / Tysiącznik na forum
Jestes faktycznie dlugodystansowcem - dla mnie 4 lata to okres raczej nie do ogarniecia: za duzo niewiadomych... Osobiscie wiem co bede prawdopodobnie robil za rok, gora dwa lata - dalej obraz w mojej magicznej kuli rozmazuje sie:-)
Co zrobic, jak milosc to milosc:-)

Pozdrawiam
flugo / 2009-12-28 16:28 / portfel / Dziecko hossy
pomyliłem atona 200 z atonem 500:)
Thai / 2009-12-28 16:25 / Bez rangi
Witaj Golem,

Taka to gra gieldowa - akcjonariat dzis wyrzucal akcje i dobrze, czyszczenia czas przyniesie pozytywne konsekwencje:-)
Styczen zapowiada sie wielce interesujaco - same mistrzowskie liczby wchodza w gre 11 stycznia lub 22 stycznia, no i ta styczniowa z dalekiego kraju wizyta:-)

Tutaj mozesz przejrzec zrealizowane tranzakcje w danym dniu. Taka pojawila sie nowosc na stronie PB - notowania z rynku NewConnect.

http://notowania.pb.pl/instrument/PLATNHT00014/atonht

Moc pozdrowien dla Ciebie:-)
Golem14 / 2009-12-28 16:43 / Tysiącznik na forum
Witaj Thai,

jakze mila wizyta w atomowym kaciku:-) Dzieki za linka - na razie mi sie wczytuje, internet mam dzisiaj na korbe:-)

Znalazlem dwa inne ciekawe linki:
- jak ktos lubi ogladac biale i czarne swieczki
http://stooq.com/q/a/?s=ato

- i dzienne transakcje na akcjach Atona
http://mojeinwestycje.interia.pl/gie/prof/spolki/notowania?wlid=5416

Co do dzisiejszych notowan, to mysle, ze jest to ciagle promocja, podczas ktorej warto uzupelnic stan posiadania, jezeli ktos ma cos do uzupelnienia - prawdziwa korekta moze przyjsc dopiero okolo marca, jezeli spolka nie bedzie miala nowych przychodow, wtedy zabawa sie skonczy:-)
Do tego czasu jednak wiele wydarzen (prawdopodbnie pozytywnych:) przed nami:
- gry i zabawy sejmowe oraz w Ministerstwie Gospodarki,
- nowe info skandynawskie,
- uruchomienie starych niezrealizowynch kontraktow po wejsciu ustawy (w ostatnim raporcie kwartalnym jest ciekawa wzmianka o zawieraniu umow warunkowych z klientami w Polsce, ktorzy staraja sie o dotacje na zakup urzadzen),
- no i oczywiscie wspomniana przez Ciebie wizyta styczniowa:-)

Do tego wszystkiego moga dojsc nowe wydarzenia, ktore zostaly ogolnikowo wspomniane w ostatnim raporcie kwartalnym - cos z zagranicy i cos z kraju.

A tak wogole to obstawiam, ze Wroclaw bedzie pierwszym miastem (samorzadem), ktory zorganizuje u siebie utylizacje azbestu urzadzeniami Atona - wszak jest to miasto nowoczesne i innowacyjne:-)

Pozdrawiam serdecznie
Thai / 2009-12-28 17:11 / Bez rangi
Golemie,

Adres atomowego kacika jest mi znajomy:-) Czytam Twoje z Flugo w temacie rozmowy, Flugo z Atonem cale 360 dni - to sie nazywa akcjonariat wierny:-)
Podobne mam doswiadczenie z FER i... dzis mi to procentuje.

Linke ze strony stooq znam, zagladam tam systematycznie a linka z PB zawsze wczytuje mi sie dluzej, choc problemow z netem dzis nie mam:-)

Styczen jest dosc istotnym miesiacem dla Atona, i jest tuz tuz... a ja nigdzie sie nie spiesze, nie inwestuje srodkow potrzebnych na wczoraj, wrecz przeciwnie:-)

Propozycja Atona jest cenna...
Bylam w czasie swiatecznym na Slasku i podopytywalam o usuwanie azbestu we wspomnianym przez mnie miasteczku w poscie do Flugo "kiedys tam", na Slasku firmy rozne usuwajace azbest wykonuja swe prace w rozny sposob - jedne maja specjalne pojazdy zabezpieczone i pracownikow w kosmicznych strojach /ale jedynie azbest usuwaja i przewoza na skladowska/. Inne - maja za malo pracownikow i swoje prace wykonuja w dluzszym czasie, znajomy byl swiadkiem sytuacji gdzie azbestowe plyty pozostawiono skladowane na ziemi przez 3 dni - dzieci po tym biegaly... Tak to bylo jeszcze w sierpniu tego roku.
Dlatego mysle sobie, ze nie tylko Wroclaw moglby skorzystac...

Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2009-12-28 17:26 / Tysiącznik na forum
Ferrum fajna spolka :-) - gratuluje! - taka meska nazwa, dlatego pewnie Big takze zakupil ;-)

Co do utylizacji azbestu, to mysle, ze samowola sie juz wkrotce skonczy: w ustawie przewidziane sa na wzor prawa unijnego sowite kary z urzedu (nie w procesie sadowym jak wczesniej) oraz szczegolowy system kontroli - te dwa czynniki zmienia calkowicie dotyczczasowe poczynania na taym polu. Do lipca 2012 musza zostac takze ostatecznie zamkniete skladowiska nie spelniajace wymogow prawa unijnego - skladowisk bedzie zatem mniej...

Skorzystaja zapewne wszyszcy na tych nowych rozwiazaniach - Wroclaw bedzie jednak tutaj pionierem - mysle, ze spolka ma dobry kontakt z wladzami miasta, a Prezydent Wroclawia jest czlowiekiem rozsadnym, wiec jako jeden z pierwszych moze przeprowadzic zorganizowna akcje utylizacji azbestu w miescie - promocja miasta:-)

Pozdrawiam serdecznie
Thai / 2009-12-28 17:37 / Bez rangi

Ferrum fajna spolka :-) - gratuluje! - taka meska nazwa,
dlatego pewnie Big takze zakupil ;-)

Lubie Twoje poczucie humoru:-)

Pamietam, ze Big pisal o dosc powaznych i wysokich karach w Niemczech, zobaczymy jak to u nas sie wykrystalizuje.

Wroclaw ma szczescie do wybieranych Prezydentow - panowie Zdrojewski, Dutkiewicz niech beda na przyklad:-)

Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2009-12-28 22:54 / Tysiącznik na forum
Nazwa spolki w sam raz dla "grajacych dziewczyn" to np. Jutrzenka :-) - zdaje mi sie, ze Flugo zna sie blizej w temacie:)

"Nadzorowac i karac" w temacie azbest bedzie w Polsce tak samo jak w innych krajach unijnych - oczywiscie z polskim charakterem, ale jednak wg dyrektyw unijnych. UE ucywilizuje Polske takze w tej kwestii...

Wroclaw to fajne miasto w PL - ostatni raz bylem tam na zakupach w jakims centrum handlowym trzy lata temu - dworzec ma duzy potencjal rozwojowy:-) No i macie Lecha Janerke na wylacznosc - o rozsadnych prezydentach nawet nie wspominam. Polozenie przy granicy z DE tez wychodzi miastu na plus - miasto z przyszloscia:-) -brzmi prawie jak slogan z akcji promocyjnej miasta.

Pozdrawiam serdecznie
Thai / 2009-12-29 14:33 / Bez rangi
Witaj Golem,

W takim razie czy Cormay, Ipopema na ten przyklad dla "grajacej dziewczyny" beda w sam raz?:-) Mam w gieldowym portfelu.

W sprawie "nadzorowania i karania"... zanim sie ucywilizuje wojt na wsi wedle dyrektywy unijnej to ja nie wiem... Czy do takiego wojta w ogole dotrze machina piekelna Atona?;-)

Wroclaw...:-) O dworcu sie nie wypowiadam - bylam tam tak dawno, chyba z rok temu - "przymusowe" tam i z powrotem. Zawsze gdy wracam z pozdrozy roznych patrze na Wroclaw tak jakbym przyjechala pierwszy raz, i zawsze mi sie podoba:-) Zapraszam

Serdeczne pozdrowienia
flugo / 2009-12-28 17:18 / portfel / Dziecko hossy
dłużej niż 360, po prostu portfel założyłem rok temu:)
pzdr
Thai / 2009-12-28 17:26 / Bez rangi
:)))

W takim razie jestes akcjonariat wierniejszy
Pozdrowienia Flugo:)
umoczony / 83.24.206.* / 2009-12-28 16:41
czyli pocieszamy sie wzajemnie?
Golem14 / 2009-12-28 16:45 / Tysiącznik na forum
potrafisz cos wiecej niz wyrzucac z siebie monosylaby?
Thai / 2009-12-28 16:48 / Bez rangi
Wiem Golemie kto pisze pod kilkonastoma nickami - nie warto zaprzatac sobie glowy.
Golem14 / 2009-12-28 17:00 / Tysiącznik na forum
Witaj Thai,

chyba wiem ktos sie tam kryje - moj glowny kandydat do tytulu "FORUMOWA MENDA ROKU 2009"...

Demokracja internetowa, niech sie chlopak dalej stara...
flugo / 2009-12-28 16:42 / portfel / Dziecko hossy
wywal śmiecia i nie nudź:)
umoczony / 83.24.234.* / 2009-12-26 23:55
Burza.... taaaa do nowego roku 3 zl moi kochani:)
Zwoleya Izdynki / 188.33.85.* / 2009-12-23 12:21
Jaka cisza. Pewno przed burzą :)
Pozdrawiam
Golem14 / 2009-12-23 12:32 / Tysiącznik na forum
Witaj,

przed sniezyca:-)

Pozdrawiam
Golem14 / 2009-12-22 12:43 / Tysiącznik na forum
Witam Wszystkich,

pare informacji z niemieckiej Wikipedii o metodach utylizacji azbestu:
dotychczasowe sposoby utylizacji nie sprawdzily sie w praktyce z powodu skutkow ubocznych przy utylizacji (tworzenie sie nowych mineralow przy metodzie termicznej lub chemicznej - tylko azbest w czystej postaci moze byc w taki sposob calkowicie zutylizowany, co jednak w praktyce utylitowania azbestu w formie mieszanej z cementem i innymi mineralami sie nie sprawdza - prowadzi to szybko do zniszczenia piecow termicznych, podobnie jest w przypadku procesow chemicznych, ktore sa trudne do zastosowania w praktyce z powodu niehomogenicznosci materialu zawierajacego azbest).
Metoda francuska utylizacji azbestu w procesie stapiania plazmowgeo przynosi dobre efekty, jest jednak bardzo droga: koszt utylizacji jednej tony azbestu wynosi az 1500 Euro...

Entsorgung
Nach der europaweit geltenden Abfallverzeichnis-Verordnung sind asbesthaltige Abfallstoffe als gefährlicher Abfall (Kennzeichnung mit * des AVV-Schlüssels) eingestuft. Nach der NachwV ist ein Begleitscheinverfahren durchzuführen.

Folgende Abfallgruppen in Verbindung mit Asbest werden in der Verordnung genannt:[8]

06 07 01* Asbesthaltige Abfälle aus der Elektrolyse
06 13 04* Abfälle aus der Asbestverarbeitung
10 13 09* Asbesthaltige Abfälle aus der Herstellung von Asbestzement
16 01 11* Asbesthaltige Bremsbeläge
16 02 12* Gebrauchte Geräte, die freies Asbest enthalten
17 06 01* Dämmmaterial, das Asbest enthält
17 06 05* Asbesthaltige Baustoffe


Das Kreislaufwirtschafts- und Abfallgesetz stellt der Abfallablagerung auf einer Deponie die Abfallverwertung (falls möglich) voran. Nach dem praktisch absoluten Verbot der Nutzung von Asbest in Deutschland im Jahr 1993 (GefStoffV) trat die Frage nach einer geordneten Entsorgung auf. Auf den meisten Deponien durfte Asbest nicht angenommen werden, weil diese Substanz nicht im Entsorgungskatalog verzeichnet war. Dadurch stiegen die Entsorgungspreise für asbesthaltiges Material auf das 6- bis 10-fache des bis dahin üblichen Preises an, was die Entwicklung von Entsorgungsverfahren durch Forschung und Industrie interessant machte. So wurden vier unterschiedliche Abfallverwertungsverfahren erarbeitet, aus denen sich dann noch Mischtypen bildeten.

Mechanische Zerkleinerungsverfahren, die davon ausgingen, dass bei hinreichender Zerkleinerung der Fasern (unter 1 µm Faserlänge) die Gefährdung ausgeschlossen werden konnte. Die Verfahren funktionierten mit reinem Asbest gut, bei dem bei der Asbestentsorgung anfallendem inhomogenem Gemisch versagten die Mühlen jedoch.
Thermische Verfahren, Verglasung, die den Asbest auf Temperaturen oberhalb seines Umwandlungspunktes bringen und damit ein anderes nichtfaseriges Material erzeugen wollten. Das meiste Wissen brachten hier die Glasofen-Bauer und die Drehrohrspezialisten mit. Die Glasofenbauer scheiterten an der Inhomogenität des angelieferten Abfalls, der zur Bildung nicht vorhersehbarer Mineralien und damit zur Zerstörung der Öfen führte. Wesentlich weiter kamen die Drehrohrofenbetreiber, sie konnten Anlagen im Betrieb vorführen. Da die Genehmigungsbehörden auch reichlich unsicher waren, stellten sie unerfüllbare Forderungen wie Fasergehalt Null in der Abluft, was dann zur Aufgabe dieser Entwicklungen führte.
Ein in Frankreich entwickeltes Plasma-Schmelzverfahren funktioniert wohl recht gut, ist aber extrem teuer.

Beim so genannten Tempern wird den Asbestfasern das Kristallwasser entzogen und in unschädliche Minerale umgewandelt. Danach lassen sich die – dann harmlosen – Fasern durch mechanische Beanspruchung (z. B. mörsern) leicht zerstören. Dieses Verfahren wurde in Hockenheim in einem alten Ziegeleiofen (Tunnelofen) praktisch durchgeführt. In der Aufwärmphase können jedoch bei Verunreinigungen Dioxine entstehen. Ob die Fasern tatsächlich zerstört werden, hängt von vielen Parametern wie Brenndauer, Temperatur, Zuladung, Packungsdichte ab und ist nur sehr aufwändig zu kontrollieren. Der hohe Energiebedarf und CO2-Ausstoß macht dieses Verfahren ökonomisch und ökologisch fragwürdig. Die Betreiberin der Anlage ist insolvent, der Nachfolgerin wurde wegen Genehmigungsverstößen der Betrieb untersagt, Strafverfahren laufen, u.a. wegen nicht vollständiger Umwandlung des Asbests.[1]
Chemische Verfahren, die auf der Anwendung Fluorid-haltiger Säuren aufbauten. Sie hatten die gleichen Probleme wie die anderen Verfahren mit der Inhomogenität des asbesthaltigen Abfalls, konnten aber nach mehreren Jahren die Genehmigung der Behörden für den Betrieb der Anlage innerhalb eines großen Chemiewerkes erlangen. Jedoch zog hier der Stadtrat seine vorher erteilte Genehmigung zurück.
Einbindungsverfahren, die den Abfall komplett in Zement oder andere Bindemittel einarbeiteten, in Fässer gossen und die Fässer dann vorzugsweise untertage deponierten. Diese Verfahren hatten als alleinigen Vorteil, schnell zur Verfügung zu stehen, denn der Asbest wird dadurch nicht v
flugo / 2009-12-22 13:49 / portfel / Dziecko hossy
umowy,kontrakty, dotacje,realizacje
na wikipedii daleko nie zajedziemy:)
Golem14 / 2009-12-22 13:54 / Tysiącznik na forum
Witaj Flugo,

wkleilem material informacyjny dla "lubiacych czytac":-) - podstawa dobrego inwestowania jest wiedza o spolce, technologii i otoczeniu biznessowym...

Jak pisalem wczesniej, podstawa dalszych wzrostow kursu w 2010 sa duze przychody dla firmy - bez tego bedzie mocna korekta wiosna...

Pozdrawiam
flugo / 2009-12-22 14:07 / portfel / Dziecko hossy
najpierw jeszcze wzrosty pod ustawę/wizyte amerykanów, potem jak bedzie cisza to korekta, ale jednak mysle, ze jeszcze pod 2 powyzsze sprawy podciagna
Golem14 / 2009-12-22 14:37 / Tysiącznik na forum
Mysle, ze wkrotce zobaczymy testowanie szczytow kursu z zeszlego roku - tak jak piszesz przed nami zakonczenie procesu legislacyjnego i wizyta Amerikaneiros prawdopodobnie juz w styczniu. Z Amerykanami to jest wielka niewiadoma: wszystko jest mozliwe, ciekawe co to za trzy firmy? Przy sprzedazy technologii do USA (w roznych mozliwych wariantach umowy) bedzie prawdziwy boom: firma potrzebuje pilnie pieniedzy, wiec pewnie zgodzi sie na rozwiazanie przynoszace duze dochody w perspektywie krotkoterminowej... Poza tym kazdy kontrakt z Amerykanami zapewni firmie doskonala reklame w mediach i pomoze w zawieraniu kontraktow w UE...
flugo / 2009-12-22 14:48 / portfel / Dziecko hossy

firma potrzebuje pilnie pieniedzy

otóz to
Golem14 / 2009-12-20 17:54 / Tysiącznik na forum
Witam Wszystkich,

udalo mi sie w koncu przekopac przez liczne dokumenty, ktore zostaly w piatek przeslane do Senatu odnosnie ustawy o odpadach:
http://www.senat.gov.pl/k7/dok/sejm/047/2002.pdf

Wsrod tych dokumentow znajduje sie projekt ustawy (mozna przejrzec, ale ogolnie jej tresc juz jest dobrze znana - ewentualne poprawki odnosnie art. 42 sa dla Atona bez znaczenia).
Najwazniejsze dokumenty dotycza utylizacji azbestu w urzadzeniach przewoznych: strony 137-143.

Minister Gospodarki na mocy nowej ustawy jest zobowiazany do wydania specjalnego rozporzadzenia odnosnie uzytkowania urzadzen przewoznych do utylizacji azbestu - tresc tego rozporzadzenia jest dolaczona do dokumetow: strony 137-139: szczegolowe przepisy sa jakby wyjete ze strony Atona i opisuja de facto dzialanie urzadzenia Aton 200 - innych urzadzen nie ma na rynku:-) http://www.aton.com.pl/unieszkodliwianie-azbestu

Nastepnie znajduje sie uzasadnienie do rozporzadzenia Ministra Gospodarki: strony 140-141.
Plynace z niego wnioski to: minimalizacja ryzyka kontaktu z wloknami azbestowymi (transportuje sie urzadzenia, a nie azbest), calkowite unicestwienie azbestu, powstaly produkt po utylizacji (czyli Atonit) mozna wykorzystac ponownie w budownictwie i drogownictwie i w ten sposob obnizyc jeszcze koszty utylizacji, a moze nawet dodatkowo zarobic...

Ostatnim waznym dokumentem jest "Ocena skutkow regulacji: strony 142-143 - jest to owa magiczna kula, w ktorej mozna zobaczyc scenariusz na rok 2010 i nastepne lata:-)

We wstepie jako glowni zainteresowani ustawa i rozporzadzeniem sa wymienieni
a) przedsiebiorcy zajmujacy sie wytwarzaniem odpadow zawierajacych azbest
b) marszalkowie wojewodztw jako organ wydajacy decyzje administracyjne
c) jednostki samorzadu terytorialnego wszystkich szczebli, ktore moga byc zainteresowane zorganizowaniem akcji usuwania wyrobow zawierajacych azbest na swoim terenie z udzialem urzadzenia przewoznego !!!
d) podmioty prowadzace skladowiska: przetwarzanie w urzadzeniach przewoznych juz zeskladowanych odpadow w celu calkowitej utylizacji azbestu i odzyskania miejsca na skladowiskach !!!

Jako zalety nowej metody sa wymienione: obnizenie kostow utylizacji azbestu, powstanie nowych firm w tej branzy, wykorzystanie Atonitu w budownictwie, przewiduje sie organizowanie szerokich akcji usuwania azbestu w gminach i miastach (organizacja przez samorzady).

Na ten cel beda plynely zapewne szerokim strumieniem fundusze unijne do samorzadow:
przykladowo informacje o dotacjach w wojewodztwie mazowieckim, nawet do 100% kosztow: http://www.wfosigw.pl/strony/pokaz/Zasady-przeznaczania-srodkow-z-zakresu-unieszkodliwiania-azbestu
Lotwa juz wniosla o dotacje unijne na zakup urzadzen Atona...

Dodam jeszcze, ze Aton zakonczyl w grudniu 2009 budowe i wyposazenie hali montazowej dla budowy urzadzen przewoznych: na ten cel otrzyma dotacje w wysokosci ponad 1mln PLN z funduszu unijnego w najblizszym czasie:
http://www.aton.com.pl/var/userfiles/images/tablica%2070x90%20aton%20dip.jpg

oraz informacja na ten temat w raporcie za III kwartal, pkt. 6:
http://www.aton.com.pl/var/userfiles/files/raporty/ATON-HT%20-%20skorygowany%20raport%20kwartalny_IIIQ%202009.pdf

Duzo tych informacji, ale warto jeszcze cos przeczytac na koniec roku ;-)

Ciekawy jestem Waszych uwag do tych dokumetow: krytyczne spojrzenie jak najbardziej mile widziane:-)

Pozdrawiam
flugo / 2009-12-21 10:07 / portfel / Dziecko hossy
dokumenty dokumentami Golemie,
załózmy że wszystko pójdzie jak z płatka to na boomie legislacyjnym atona wywindujemy do rekordów z debiutu
i co dalej?
przychody, przychody,przychody beda miały kluczowe znaczenie- relaizacja kontraktów- twarde prawo rynku- czy pojawia sie firmy które beda chciały kupic reaktor za pare baniek, z dofinansowaniem czy bez- kiedy to sie zwórci, kto to bedzie serwisował itd, itp- dlatego kluczowy jest projekt łotewski- on moze byc wzorcowy i od niego wszystko zalezy...
Golem14 / 2009-12-21 10:50 / Tysiącznik na forum
Witaj Flugo,

zgadzam sie calkowicie z Toba, ze bez konkretnych przychodow kursu nie da sie na dluzsza mete utrzymac - pisalem wczoraj u Biga, ze jezeli do konca I kwartalu 2010 nie bedzie konkretnych przychodow, to dojdzie wiosna do duzej korekty kursu...
Wszystko bedzie zalezec od profesjonalizmu zarzadu firmy.

Co do tzw. dokumentow: mysle, ze w nich znajduja sie odpowiedzi na wiele pytan, ktore sobie ostatnio stawialismy: udzial samorzadow w utylizacji azbestu jest wyraznie podkreslony w analizie rzadowej, takze plan zakupu urzadzen na skladowiska - czyli nie tylko prywatni przedsiebiorcy beda potencjalnymi klientami.

Dalej kwestia doplat unijnych: jest to zrodlo finansowania, ktore nie wysycha - no chyba, ze UE sie rozpadnie:-) - moim zdaniem jeden z najwaznieszych czynnikow w calej grze.

Zastanawialismy sie tez, gdzie i jak beda produkowane urzadzenia Atona: w grudniu 2009 przewidziane jest zakonczenie wyposazania w sprzet specjalnej hali montazowej, na ten cel jest przyznana dotacja unijna w wysokosci ponad 1 mln PLN.

Osobiscie uwazam, ze ustawa jest kluczem: dzieki temu Aton bedzie mogl zaczac zarabiac i dopiero wtedy pojawia sie konkretne przychody. Z drugiej strony Amerykanie moga sprawic w styczniu niespodzianke i kupic technologie MTT - to przewrociloby wszystko do gory nogami - tutaj ciezko jednak jeszcze na realna prognoze.

Pozdrawiam

PS. Przeczytales dokladnie te dokumenty? - warto poswiecic na lekture pare minut...
flugo / 2009-12-21 11:16 / portfel / Dziecko hossy
czytałem fragmenty, czytałem opinie eksperta- zakałapućkał sie pan:)- chociaz wymienienie metod utylizacji azbestu zrobiło na mnie wrazenie- nie spodziewałem sie ze az tyle tego jest
prawo b.korzystne dla atona w obliczu podniesienia opłat za składowanie- senat, Napoleon i wtedy nastapi godzina prawdy:)

jesli chodzi o raporty- to nasi koledzy z bankiera- jeden szczegolnie mi sie spodogal- wymianki raportów w których aton informowal o sprzedaży a potem cisza o relizacji kontraktu- no ale może to dopiero przed nami- te centrum powstanie i jakas produkcja konkretna sie zacznie- tak jak piszesz WIELE zalezy od zarządu- od tego jak sa przygotowani sprostac wyzwaniom rynkowym
co do kursu- jak wiesz rzadko kurs odpowiada rzeczywistej wartosci firmy- to co pisałes o kapitalizacji ok. 50 mln- to faktycznie nie jest duzo patrząc na potencjał- ale zeby poszedl jak bioton z 6 na 30 potrzeba nie tylko sprzedaży ale tez hossy...
Golem14 / 2009-12-21 11:44 / Tysiącznik na forum
Hej Flugo,

opinia eksperta wielce pokretna jest - chyba pisalo je lobby skladowisk azbestu:-) Wszystkie "obawy" eksperta o grazacym monopolu Atona moga sie spelnic dzieki nowej ustawei:-)
Koniecznie musisz dokladnie przeczytac "Ocene skutkow regulacji: strony 142-143: http://www.senat.gov.pl/k7/dok/sejm/047/2002.pdf
- dla mnie jest to tekst kluczowy...

Metod utylizacji azbestu jest wiele, ale sa bardzo drogie: utylizacja 1 tony urzadzeniem Atona HT kosztuje 150Euro, w metodzie z lukiem plazmowym (Francuzi) 1500Euro - roznica jednego 0...

Kontrakty nie zostaly zrealizowane, bo nie ma ustawy: najprostsze wytlumaczenie

Kurs bedzie rosl jak beda przychody - hosse gieldowa jako taka mamy pewna w 2010: jak dla mnie idealny moment takze odnosnie ogolnej sytuacji gospodarczej na swiecie
flugo / 2009-12-21 11:27 / portfel / Dziecko hossy
jeszcze jedno Golem- zadnych nowych grubych inwestorów w Atonie nie ma- brak infa o przekroczeniu 5 %- może sa tuz po progiem a moze spekuluja- a może beda wchodzic na grubo kiedy kapitalizacja osiagnie 100 mln:))

acha- jeszcze może byc taki scenariusz,że Aton zniknie z giełdy i ogłosi wezwanie po 4 zeta i jakiś venture łyknie go w całości- wszystko jest tutaj otwarte i nie wszyskie rozwiazania moga byc dla nas korzystne:)
Golem14 / 2009-12-21 11:51 / Tysiącznik na forum
Nowych akcjonariuszy na razie nie widac:-) z drugiej strony nie dziwie sie temu specjalnie: lepiej zaczekac na "coming out" jeszcze z miesiac i balansowac pod progiem 5%.

Aton moze zniknac z gieldy, ale raczej nie zniknie:-) Rozmaite scenariusze sa jednak mozliwe i wiele kwestii pozostaje otwartych - dlatego tez ta spolka jest taka interesujaca i warta ryzyka...
flugo / 2009-12-21 12:03 / portfel / Dziecko hossy
znam ryzykantów z fundów którzy kiedy będa miec kase od ludzi potrafia zrobic CUDA- tak jak tem który brał biotka po 12 zeta...dla nich aton za mały jeszcze
warta podjecia ryzyka- jak widac po spekulacjach Jarga:))
Golem14 / 2009-12-21 12:25 / Tysiącznik na forum
Fundusze na pewno zwesza wkrotce Atona, ale to wszystko dopiero w 2010 - jak poplynie kasa do spolki ze sprzedazy bedzie boom...
Jak pisalem, mnie nie interesuje handel detaliczny i patrze zawsze daleko w przyszlosc:-)

Dzisiaj kurs pewnie zamknie sie miedzy 5,20-5,30 - raj dla krotkotermonowcow :-)
flugo / 2009-12-21 12:35 / portfel / Dziecko hossy
niech sie buja 4,5-5,5 przez jakis czas- tgo sobie zycze, a skoki juz w 2010 najlepiej podparte konkretami a nie ustawa tylko:)
pzdr
Golem14 / 2009-12-21 12:48 / Tysiącznik na forum
Osobiscie tez zyczylbym sobie na dluzej przedzialu miedzy 5-6 PLN przy dobrych obrotach - trzeba ubic fundament techniczny do dalszych wzrostow:-)

Ustawa to przepustka do przyszlych dochodow firmy - wszystko potem w rekach zarzadu: prezes Barczyk to stary lis:-)

Pozdrawiam
flugo / 2009-12-21 13:20 / portfel / Dziecko hossy
i tego sie trzymajmy
5-6 PLN przy dobrych obrotach - trzeba ubic fundament

spokojnych świat zyczę:)
pzdr
Golem14 / 2009-12-21 15:32 / Tysiącznik na forum
Zycze rowniez wesolych swiat:-) . przed nami jeszcze jednak dwa gieldowe dni do wigilii, ale mysle, ze bedzie calkiem spokojnie...

Pozdrawiam
dodge / 2009-12-17 21:08 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Golem

Może nie dotyczy bezpośrednio Waszej Spółki, ale wrzucam linke do podczytania

Pozdr.
_________________

http://tnij.org/e65c
niesmiala* / 85.182.1.* / 2009-12-17 23:59
Witaj dodge,
Torun+elana=Karkosik?
pozdrawiam Jagiellonke :)
dodge / 2009-12-18 10:16 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Nieśmiała*

Co do Karkosika nie mam pojęcia, a za pozdrowienia dziękuję :))
Sądzę, że ten cały przemysł swoje lata świetności/rozwoju ma przed sobą.

Pozdrawiam również serdecznie.
flugo / 2009-12-18 13:56 / portfel / Dziecko hossy
to juz sie dzieje
głównym sponsorem najlepszej druzyny w ręke jest: http://www.vive.com.pl/
Golem14 / 2009-12-17 21:35 / Tysiącznik na forum
Witaj Dodge,

dzieki za linka - jak widac beda rozwijac sie w najbliszym czasie rozne technologie utylizacji odpadow: jak spolka bedzie wchodzic na NC, mozna sie nia zainteresowac:-)
Aktualnie jednak Aton jest ciagle warty uwagi...

Pozdrawiam
niesmiala* / 85.182.11.* / 2009-12-18 18:05
ciekawa jestem ile moze kosztowac taki reaktor Antona:) ?
flugo / 2009-12-18 18:17 / portfel / Dziecko hossy
rózne machiny maja i rózne ceny- aton 20 sprzedali w paxdzierniku za 180 tys. euro
Golem14 / 2009-12-17 20:07 / Tysiącznik na forum
Wiesz Flugo, ze Sejm wlasnie przepchnal ustawe?:-)
http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/listaglos?OpenAgent&1032

Glosowanie 49 i 50.

Poprawki Platformy zostaly odrzucone, a ustawe przyjeto glosami opozycji - nie rozumiem o co biega, czy Platforma ma w swoich szeregach jakichs zawzietych lobbystow? - coraz mniej podoba mi sie ta partia...
Obstawiam, ze jutro ustawa trafi do Senatu
flugo / 2009-12-17 19:41 / portfel / Dziecko hossy
Golem- samorzady nie będa kupowac machin piekielnych
tu potrzeba firm, małych działalności- kilkuosobowych które beda sie tym zajmować

bardzo mnie interesuje jak Aton rozwiaże mase problemów logistycznych zwiazanych z masową produkcja machin- z tym Besmotem to cos nie halo wyglada...
Golem14 / 2009-12-17 20:16 / Tysiącznik na forum
Mysle, ze samorzady moga same zorganizowac akcje utylizacji azbestu na swoim terenie dzieki dotacjom unijnym - wtedy jedna z opcji moze byc zakup urzadzen Atona. W dyskusji nad ustawa o odpadach nazwa Aton byla do wychwycenia miedzy slowami...
Ministerstwo Gospodarki nie zapomni o firmie.

Co do produkcji samych urzadzen, to wydaje mi sie, ze Aton buduje takze u siebie hale montazowa - zawsze moga jednak zlecic jakiejs firmie wykonanie urzadzen
flugo / 2009-12-17 20:22 / portfel / Dziecko hossy
no właśnie zlecili besmotowi i cisza nastapiła:(

a pro pos- u Biga jest slaw- on pracuje w samorzadzie- zapytaj- ja dzis musze leciec
pzdr
ps. no to szybko sie uwineli
Golem14 / 2009-12-17 18:10 / Tysiącznik na forum
Tak jak przewidywalem glosowanie nad ustawa odbedzie sie juz dzisiaj wieczorem :-)
http://orka.sejm.gov.pl/webBPKS.nsf/KolejnoscGlosowan/$first?OpenDocument

13. Sprawozdanie Komisji o projekcie ustawy o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw (druki nr 2002, 2561 i 2561-A ) (pkt 7) – trzecie czytanie –
2 głosowania – w przypadku doręczenia opinii KIE

Glosowanie odbedzie sie pewnie okolo 22...
Pytaniem jest teraz, czy jutro projekt ustawy zostanie od razu skierowany do Senatu.
mlody.leszcz / 195.42.249.* / 2009-12-17 16:27
Naganiacze się znależli. Ta spółka powinna kosztować na maxa 1,80 pln i tyle w temacie. A czysta spekula handlując 500 akcjami rozbujała kurs do 4 zeta i szuka frajerstwa, bo nie ma jak z tego wyskoczyć.
flugo / 2009-12-17 16:32 / portfel / Dziecko hossy

Ta spółka powinna kosztować na maxa 1,80 pln i tyle w temacie

na czym opierasz swoja wycenę?
Golem14 / 2009-12-17 16:29 / Tysiącznik na forum
Witaj Mlody Leszczu,

mozna i tak spojrzec - my sadzimy, ze jest jednak inaczej...

Pozdrawiam
Golem14 / 2009-12-17 16:21 / Tysiącznik na forum
Witam na forum poswieconym Atonowi,

razem z Flugo chetnie podyskutujemy z wszystkimi Forumowiczkami i Forumowiczami o spolce, jej technologii, branzy utylizacji odpadow i roznych kwestiach wokol Atona :-)

Postanowilismy z Flugo podzielic w pewien sposob nasze role na tym Forum, ale oczywiscie bez przesady:-) Osobiscie stawiam teze, ze w roku 2010 Aton HT bedzie nalezal do najbardziej goracych spolek naszej gieldy - Flugo stawia teze, ze tez tak bedzie, ale w nieco bardziej stonowany sposob:-)

Zapraszamy Wszystkich do dyskusji
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy