Forum Forum ubezpieczeńNa życie

AVIVA - Nowa perspektywa- kajdany na 5 lat

AVIVA - Nowa perspektywa- kajdany na 5 lat

flashman_2 / 62.111.152.* / 2009-09-01 21:47
Witam Mam polisę w AVIVA / Commercial od 7 lat. Miesiąc temu (pierwszy raz na 7 lat) zaczęto dzwonić do mnie z AVIVY 2 razy dziennie abym koniecznie zastanowił się nad zmianą polisy na "ubezpieczenie uniwersalne - nowa perspektywa". Po tygodniu i 14 telefonach spotkałem się z agentem 2 krotnie (nie był w stanie do mnie przyjechać - bo był zarobiony) i przystałem na przedstawioną propozycję. Na podpisanie dokumentów już mógł przyjechać;) Jakie było moje zdziwienie, gdy otrzymałem po 14 dniach potwierdzenie zawarcia ubezpieczenie i między dokumentami, a gotowymi przelewami znalazłem załącznik mówiący, że warunki ubezpieczenia zmieniają się tak, że w przeciągu 5 lat od końca tego roku nie mogę np. uzyskać wypłaty tzw. wartości odstąpienia gdybym chciał zmienić ubezpieczyciela, nie mogę zaciągnąć zobowiązań pod zastaw praw wynikających z umowy (a chcę w tym kwartale zaciągnąć kredyt na działkę i dlaczego mam płacić raz jeszzce za ubezpieczenie) i kilka innych punktów.
Podczas moich spotkań i rozmów telefonicznych z agentem nie padło nawet słowo o tych zmianach. Jutro wybiorę się po raz trzeci i rozwiążę umowę, sprawdziłem dziś, że mam na to 30 dni. Zapytajcie waszych agentów przed zmianą umowy czy nie dostanie takiego kwiatuszka do kożucha. Pozdrawiam
Wyświetlaj:
s_11 / 83.22.212.* / 2013-04-06 07:41
AVIVA....w żadnym razie!!!! Towarzystwo obarczyło mnie kosztami za wyrządzoną szkodę w ramach OC, pomimo tego, że zapłaciłem całą składkę / bo jakżeby inaczej /.ŻENADA...tym bardziej, że kwota odszkodowania była śmiesznie niska. NIGDY WIĘCEJ nie ubezpieczę niczego w AVIVA
Anka672 / 83.31.81.* / 2013-04-24 00:16
Poczytaj warunki ogólne, w rubryce wykluczenia!!!! podejrzewam ze coś mogłeś zrobić niezgodnego z OWU
edek56 / 91.200.105.* / 2013-03-20 16:39
zlodzieje i tyle tez mam z nimi problem !tusku jak mozesz na to pozwalac!!!?
martau / 2013-03-14 13:33
Każdy dokument, który podpisujemy warto przeczytać kilka razy i to na spokojnie, szczególnie tak ważny. Ja wolę usługi online z konsultantem, wtedy na spokojnie mogę bez natłoku informacji zapoznać się z ofertą...http://www.polisynazycie.com.pl/
Marcin Z. / 178.235.234.* / 2012-12-04 09:06
To jest właśnie nie etyczne zachowanie takiego agenta należy podać do KNF komisji nadzoru finansowego za podawanie złych informacji podczas tz. sprzedaży produktu klientowi i świadome wprowadzanie w błąd ponieważ wszytkie istotne punkty dla klienta powinny być przedstawione!!! taka kanalia żerująca na ludziach by dostać lepszą prowizje oszukująca ludzi powinna siedzieć w więzieniu na zachodzie Agent Ubezpieczeniowy to osoba zaufania publicznego a u nas 90% to oszuści i kombinatorzy i takich trzeba tępić. Na twoim miejscu napisał bym skargę na niego do KNF żeby mu zabrali licencje !!! niech rowy kopie jak oszukiwać ludzi chce
Mario 007 / 83.23.166.* / 2013-03-14 11:50
Sytuacja, opisywana przez flashmana_2 ma miejsce wtedy i tylko wtedy, gdy ubezpieczający zażyczy sobie dokumentu pozwalającego na zaliczenie składek ubezpieczeniowych w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Wtedy do dowolnego produktu, dowolnej firmy dodawany jest tzw. aneks podatkowy. Aviva ani żadna inna firma i opisywany produkt nie ma tu nic do rzeczy. Dobrze jest coś wiedzieć przed napisaniem czegoś na forum.
zuska023 / 2012-12-03 13:17
Wszelkimi sposobami trzeba znaleźć sobie stały dochód miesięczny. A Ubezpieczalnie i cała reszta przedstawicieli powiedzą wszystko co chcesz usłyszeć a nie co powinieneś usłyszeć.
dddorota13 / 77.255.88.* / 2012-11-02 20:22
Możemy Ci pomóc! Jeżeli:
-zostałeś poszkodowany w wypadku komunikacyjnym,szkody osobowe/majątkowe(OC/AC)
-straciłeś najbliższą osobę w wypadku,
-miałeś wypadek w gospodarstwie rolnym (z OC gospodarstwa)
uległeś wypadkowi w pracy lub miałeś inny wypadek.
Dochodzimy od firm ubezpieczeniowych:
-odszkodowań,
-zadośćuczynień,
-rent,
-zwrotu kosztów leczenia,
-zwrotu kosztów leczenia,
-zwrotu utraconych dochodów/zarobków,
-w przypadku inwalidów-kwoty potrzebnej na przystosowanie do nowego zawodu. Kontakt: dddorota13@wp.pl Serdecznie pozdrawiam Dorota :)

My Ci pomożemy,na życzenie dojazd do klijenta,nie pobieramy żadnych opłat wstępnych,wynagrodzenie pobieramy dopiero w chwili wyegzekwowania należnego odszkodowania dla naszego klijenta.
imo / 164.126.118.* / 2012-12-08 14:39
KLIENTA, jeśli już.
eme / 83.238.233.* / 2012-11-05 08:22
Jaki koszt z tytułu uzyskania odszkodowania?
Szary gość / 159.205.115.* / 2012-05-23 13:38
Amerykański Sen

Chociaż właściwszą byłaby nazwa „Niemieckie marzenia”, a to z tego powodu, gdyż to właśnie przyjeżdżający do Polski w latach 80 - 90 niemieccy emeryci wzbudzali zachwyt wspaniałymi samochodami. Wydawałoby się, że marzenia o takich samochodach w tym wieku są nie do spełnienia. Okazuje się, że jednak jest to możliwe. W bardzo prosty sposób wyjaśnił nam to „Doradca” (obecnie takiego określenia już nie można używać) Commercial Union.
Bardzo prostym sposobem uzyskania tak wysokiej emerytury jest III Filar. Odkładając miesięcznie tylko po 100zł. w wieku emerytalnym otrzymamy świadczenie w wysokości 1500zł.. Szok, to naprawdę miało sens. W 1997roku najniższa krajowa wynosiła ok. 360zł. netto, a my mieliśmy dostawać po 1500zł/każdego z nas. 01.04.1997 roku po podpisaniu umowy już w wyobraźni widziałem stojącego mercedesa pod moim własnym domem. Umowa określała dodatkowo ochronę ubezpieczeniową w razie wypadku. To była bardzo dobra umowa, ponieważ w razie utraty organów, niemożności podjęcia pracy lub śmierci dostać mieliśmy na ówczesne czasy ok. 140 000zł.
Niestety w 2001 roku mieliśmy poważny wypadek samochodowy, gdzie moja żona spędziła w szpitalu ok.3-ce z obrażeniami: złamanie 3 żeber, obojczyka wraz z częściową utratą 1 płuca. Po zakończonym leczeniu zwróciliśmy się do CU o odszkodowanie. Otrzymaliśmy list współczujący z wyjaśnieniami, że częściowa utrata 1 płuca nie powoduje wypłaty odszkodowania, ponieważ zostało jeszcze drugie płuco. No cóż. Życie toczy się dalej.
Po 7 latach składkowych wartość wpłaconych składek miała się zrównać z wartością polisy. Niestety okazało się, że z tytułu ochrony NW była pobierana większa kwota dla Towarzystwa. Po przeprowadzonej rozmowie (nadal jeszcze z doradcą) zmniejszyliśmy ochronę wypadkową na rzecz lokowania składki na emeryturę. Mimo tak dużej straty w 2005r. (wpłacono: 16334zł – wartość polisy: 6383zł.) 1500zł było w zasięgu naszej emerytury.
Tak minęło 14lat. Zajęci pracą nie zwracaliśmy uwagi na to co się dzieje z naszą emeryturą. Co się okazało. Po wpłaceniu ok. 27000zł. wartość naszych polis wynosiła ok. 14000 z tym, że polisa żony z racji tego, że jest kobietą była jeszcze niższa. Postanowiłem to wszystko przeanalizować. Na infolinii (teraz już Aviva) usłyszałem, że mogłem sobie zmienić strategię lokowanie składek. A co to znaczy? Ja umiem tylko jeździć samochodem a nie znam się na grze giełdowej. Cóż było robić?
Trzeba przeprowadzić analizę na przyszłość w oparciu o statystyki z przeszłości. Za 20 lat (mając 60lat) przechodzę na emeryturę. Mam uzbierane ok. 60 000zł.(kobieta trochę mniej). Już wiem, że dłużej jak 4lata nie będę żył. Na co starczy mi emerytura w wysokości 1500zł za 20 lat, gdzie obecnie najniższa krajowa wynosi 1100zł netto? Przez 14 lat najniższa krajowa wzrosła o ok.320% , przy tej tendencji za 20 lat wzrośnie o ok. 450%, co tylko potwierdzi rządowe założenia o zrównaniu płac w Uni. 14 lat temu kupiłem za najniższą krajową 450l. oleju opałowego, obecnie kupię 275l., a ile kupię za 20 lat? Zakładając, że starczy na chleb i wodę, to i tak po 4 latach uzbierana kwota się wyczerpie i umieramy z braku wody i chleba.
Jaki sens ma zbieranie na emeryturę w 3 filarze? 1 fakt jest pewny: Mimo strat poniesionych przez klientów funduszy emerytalnych ich pracownicy zarobili niezłe kwoty. Sprzedawca sprzedając w sklepie jogurt odpowiada przed sanepidem za odpowiednią zawartość tego jogurtu. Czy towarzystwa emerytalne odpowiadają za złe lokowanie naszych pieniędzy?


Pozdrawiam wszystkich, którzy to czytali. I dziękuję za wysłuchanie.
Po przelaniu żalu na papier jest mi lżej na duszy tak, jak lżej na kieszeni było po przelaniu pieniędzy do Towarzystwa Emerytalnego.
ap_s3 / 2013-11-10 19:41
Czy już wypłacił Pan pieniądze z Aviva? Chętnie coś doradzę, mam doświadczenie z tego typu inwestycjami...
Lucyna 0708 / 62.122.232.* / 2015-06-08 10:59
Witam.mam polisy w avivie od 20 lat.cały czas myslę,że czas skończyć z wrzucaniem kasy do pustego wora.Czy mozna prosic o kontakt.pozdrawiam
crassus / 83.23.207.* / 2015-06-28 14:53
Witam

Mamy z żoną taką samą sytuację i chcemy wyplacić jak to zrobić żeby nie ograbili nas jak wszyscy
ala43 / 87.207.171.* / 2013-04-07 12:32
Witam. Podobny los i mnie spotkał. Miałam wypadek samochodowy operacja kręgosłupa, strata pracy, renta. Ubezpieczyciel również uznał, że nie mam całkowitej niezdolności do pracy więc odszkodowanie nie nalezy się.Polisa od 18 lat wpłacone 16tys po odstąpieniu warta 10tys. Oj naiwna!
ala43 / 87.207.171.* / 2013-04-07 12:32
Witam. Podobny los i mnie spotkał. Miałam wypadek samochodowy operacja kręgosłupa, strata pracy, renta. Ubezpieczyciel również uznał, że nie mam całkowitej niezdolności do pracy więc odszkodowanie nie nalezy się.Polisa od 18 lat wpłacone 16tys po odstąpieniu warta 10tys. Oj naiwna!
Honka85 / 79.189.110.* / 2012-08-17 10:19
Witam.
Jestem ubezpieczona w AVIVie od 4 lat. Składka łączna ok. 210,- (co roku więcej - teraz jest 225,-. W tym Nowa Perspektywa, Na zdrowie, Na życie, Na Wypadek, Poważne zachorowanie.
Generalnie chodziło mi o to, żeby zabezpieczyć moją mamę na wypadek mojej śmierci lub niezdolności do pracy (jest na moim utrzymaniu) a przy okazji, żeby wpadło mi coś do emerytury. Mam teraz 27 lat.
Fakt, nie podoba mi się, że odszkodowanie mogę dostać tylko za okazaniem wypisu ze szpitala (złamana noga, dyskopatia czy niedoczynność tarczycy tak jak w moim przypadku w takim razie nie gwarantuje wypłaty odszkodowania), ale czy myślicie, że to złe ubezpieczenie?
Jasne, mogę odkładać te 220,- co miesiąc, ale przez rok uzbiera się tylko 2640,- a jeśli trafię do szpitala (mam IV wariant ubezpieczenia), to od Avivy dostanę dużo więcej. nie jestem obeznana w ubezpieczeniach. Wzięłam najstabilniejszy na tamten czas produkt na rynku. Pozdrawiam.
yamira@wp.pl
Anka672 / 83.31.81.* / 2013-04-24 00:32
Na Pani miejscu zmieniłabym sobie z IV na III wariant ubezpieczenia na zdrowie, nie ma tak naprawdę duzej róźnicy pomiędzy nimi. a w zamian za to polecałabym dod. umowe Niezdolność do pracy. Proszę skontaktować się ze swoim doradzą na pewno Pani pomoże, Aviva pod kontem emerytury ma jeszcze jedną możliwość dod. oszczędzania, ale myśl że Pani doradza na żywo lepiej wyjaśni. Ma Pani najlepsze ubezpieczenie na rynku, i w najlepszej firmie. Mi ta firma uratowała życie, do konca życia będę jej wdzięczna.
pozdrawiam :)
zaiks / 164.127.5.* / 2014-03-07 13:38
Różnica pomiędzy IV i III wariantem różni się tylko tym, że w IV wariancie płatne jest za narodziny dziecka. Wysokość pozostałych świadczeń nie zmienia się. Tak jak Anka672 proponuję zmienić to na Niezdolność do Pracy. AVIVA jak i ten produkt jest zdecydowanie dobry. Ja mam i nie narzekam. To jest ubezpieczenie - nie inwestycja!!!
Janek 827 / 89.69.208.* / 2012-05-14 22:58
Jak słyszę, że ktoś narzeka, że wpłacił np.20000zł, a ma tylko 15000, to wstyd mi za głupotę tych krzykaczy i brak umiejętności liczenia na poziomie gimnazjum. Pseudo doradcy mówią/piszą że oni nie potrzebują wciśniętego im ubezpieczenia. To niech czytają co kupują, a jak proces zrozumienia zajmuje im kilka lat, to niech jak najszybciej zerwą polisą, tylko po cichu bo daja wszystkim świadectwo swojej głupoty i analfabetyzmu. Dla szukających rozsądnych argumentów podpowiem, że część ubezpieczeniowa jest dla osób odpowiadających za kogoś finansowo dziś chodzących do pracy i przynoszących dla najbliższych zarobione pieniądze. Mogą to być dzieci, żona, rodzice i inne osoby o które martwimy się za życia i dlaczego nie mamy martwić się o te osoby na okoliczność naszego szybkiego odejścia. Nie dotyczy to oczywiście nieśmiertelnych i wszystkowiedzących.
antyjanek / 178.191.231.* / 2012-12-01 15:28
wstyd to mi za Ciebie ofermo,pewnie sam nawet podstawówki nie skończyłeś...kradną jak się da tu nie ma o czym dyskutować a nie wszyscy mogą być tak inteligentni jak ty...świat jest różnorodny pajacu
Anka672 / 83.31.81.* / 2013-04-24 00:34
ciekawe skad te zarzuty ??
czyżby Ciebie "okradli"??
dejv20 / 83.27.113.* / 2014-06-08 23:58
Wpłacając 20tys a majac 15tys to masz mniej i to jest fakt. Masz mniej jesli sie ubezpieczyles i myslales ze cos oszczedzisz natomiast swinka skarbonka nawet przez chwile nie byla 'na plusie' z powodu kosztow ubezpieczenia i innych okolopolisowych ktore sa tak duze ze przewyzszaja zysk wypracowany przez fundusz. Nie wspominajac ju o koszcie alokacji przez pierwsze 3 lata ktory jest gigantyczny.
55latek / 89.200.226.* / 2012-03-02 21:48
Po 12 latach wpłat na III filar w CU-obecnie AVIVA) stan następujący:
Wpłaciłem 27900zł
Dzisiaj mam 24000 zł
Jestem stratny 3900 zł
I gdzie tu sens takiego oszczędzania na przyszłą emeryturę?
Ktoś powie, bo mam w tym opcję ubezpieczenia na życie (przymusowo).
Po co mi pieniądze po śmierci?
Niech mnie ktoś uświadomi, jaka w tym logika i biznes i mnie przekona, że warto dalej wpłacać. Chyba wycofię ten kapitał, póki jeszcze coś zostało.
Rikardo 907 / 80.50.4.* / 2015-02-10 20:39
Radzę to zrobić.Oszczędzałem 18 lat i w obliczu choroby polisa mi pomogła""trzy tysiące w plecy od tego co uskładałem.Polisa cholera.........
ap_s3 / 2013-11-10 19:45
Chętnie pomogę - proszę o kontakt na maila.
Tomasz 1960 / 31.0.170.* / 2013-09-30 12:56
W polisie na życie, obojętnie w jakim Towarzystwie składką podstawową opłaca się sumę ubezpieczenia. To, że zbierają się pieniądze nie znaczy, że są one na emeryturę a jedynie na przyszłe koszty za ryzyko. Gdyby polisa była terminowa z niższą składką to co roku byłaby ona podnoszona, aż w końcu nie było by nas stać na opłacenie składki. Polisa z funduszem zbiera kapitał z nadpłaconej części składek regularnych, aby w przyszłości, gdy będziemy starsi były pieniądze na pokrycie ryzyka, bez konieczności podnoszenia składek. Jeśli ktoś chce w ramach tej polisy zebrać pieniądze na dodatkową emeryturę, powinien wpłacać składki dodatkowe. Agent, który proponuje dużą składkę i wysoką a nawet średnią sumę ubezpieczenia i "mami" emeryturą opowiada zwyczajnie bajki
Anka672 / 83.31.81.* / 2013-04-24 00:37
Logika polega na tym, że był kryzys gdzie akcje poleciały na łeb na szyję, podejrzewam że to jest powodem. Trzeba pozwolić odbudować kapitał po tych stratach ;/
Nie tylko Pan tak maa, ale fundusz pewnie sam Pan wybrał.
gośc0001 / 194.29.180.* / 2013-03-06 09:11
taki sens w tym że po śmierci Tobie pieniądze się nie przydadzą ale np. Twojej żonie czy dzieciom juz na pewno, bo w razie Twojej śmierci zostanie uposażonym wypłacona suma ubezpieczenia na jaką jestes ubezpieczony!!
Bo z ubezpieczeniem na życie jest tak ze zawsze z nie płacimy, albo przed śmiercią sami, albo po śmierci nasze dzieci bo bo brak żywiciela rodziny opłacą tym z czego będą musieli zrezygnować jeśli nie będą mieli świadczenia z tytułu Twojej śmierci..
NINKA430 / 81.210.35.* / 2013-03-02 20:13
TY GŁUPI JESTEŚ ALBO SAMOTNY BO INNEGO PRZYPADKU NIE WIDZĘ
myśląca / 89.74.36.* / 2012-09-25 10:19
jako odpowiedź na Twoje głupie myślenie podam przykłady:
1.Przez 20 lat ubezpieczasz samochód (lub kilka różnych)i nigdy nie miałeś wypadku - czy ubezpieczyciel oddaje Ci z tego tytułu wszystkie wpłacone pieniądze? NIE!Najwyżej dostaniesz zniżkę za bezszkodową jazdę!
I dalej...
Na OC auta wpłacałeś rocznie 900zł., po 5 la5tach dostałeś ok.5% zniżki= 4.500-5%
Wniosek:po 5 latach płacenia przymusowego!! "zarobiłeś" ale tylko w postaci ZNIŻKI !!!- WIĘC NIE DOSTANIESZ TYCH PIENIĘDZY DO RĘKI !!! AŻ 250 ZŁ.!
Idąc dalej tym tokiem myślenia - przez 20 lat wpłaciłeś ubezpieczycielowi 18.000 zł. i nigdy nie miałeś zwrotu za wypadek bo po prostu takiego nie było.
Oddadzą Ci Twoje pieniądze?
Natomiast ubezpieczając swoje życie, choroby itp. zabezpieczasz w ten sposób swoje dzieci i rodzinę! Zeby mieli za co godnie Cię pochować!!! Zeby mieli pieniądze na spłatę długów (np. kredytów).
2. Ubezpieczasz tonę żelaza (samochód) a nie ubezpieczasz własnego życia?
3. Ubezpieczasz mieszkanie, dom (od powodzi, kataklizmów, kradzieży...) - a jak często przez 20 lat zdarzyło Ci się, że spotkało Cię coś takiego? - Czy ubezpieczyciel odda Ci pieniądze, które wpłacałeś na te ubezpieczenia? Ile miałeś z tego zysku?
4. Jeśli ulegniesz ciężkiemu wypadkowi i wylądujesz na wózku inwalidzkim to co wtedy?
Przestaniesz jeść, pić, Twoje życie jako inwalidy już nie będzie nic kosztować? Wiatrem będziesz żył? Leki dadzą Ci za darmo? Też będziesz miał to wszystko gdzieś....?
Jasne... Co tam... Niech się rodzina o to martwi !!!
Oj....!!!! Brrrr....!!!
Michał692 / 31.62.89.* / 2012-12-11 13:47
Po pierwsze "głupie myślenie" nie oceniaj i nie obrażaj, ponieważ każdy ma praw do swoich poglądów i wypowiedzi!

Ad.1 - 900zł za OC rocznie?? Ubezpieczałaś kiedykolwiek własny samochód?? Posiadam duży samochód o pojemności 2,5 litra (im większy tym więcej się płaci) i za ubezpieczenie w ostatnim roku wraz z NNW zapłaciłem 560zł. Statystycznie większość Polaków ma samochody o mniejszej pojemności, czyli płacą mniej ode mnie. Skąd kwota 900zł - NIE PISZ BZDUR I NIE PODAWAJ DANYCH WYSSANYCH Z PALCA!

Ad.1 B - Ubezpieczenie samochodu jest obowiązkowe na życia Nie - NIE PORÓWNUJ RZECZY KTÓRE NIE MAJĄ ZE SOBĄ WIELE
WSPÓLNEGO!!!

Ad. 2 - jak wyżej!

Ad. 3 - Spłonie mi dom i stracę cały dorobek życia, i co wtedy????? (Ps. Dom mojego wujka spłonął)

Ad. 4 - Dostanę dożywotnią rentę, nie dużą jak na nasze realia niestety, ale stałą. AVIVA wypłaci mi jednorazowe świadczenie.
Sądzę, że dożywotnia renta bardziej mi się przyda, ponieważ będę miał niewielki ale stały dochód co miesiąc. Świadczenie z AVIVA starczy na rok, może dwa???


Po Twojej "wypowiedzi" wydaje mi się, że jesteś zakompleksionym Agentem Ubezpieczeniowym któremu korporacja zrobiła pranie z mózgu, lub naiwnym klientem który broni swojego wyboru....

Następnym razem zastanów się jak coś napiszesz
lol753 / 164.127.5.* / 2014-03-07 13:47
Popłakałem się ze śmiechu.
Dużo zdrowia i szczęścia Ci życzę.
Oby nie spotkała Cię sytuacja, w której powiesz "mogłem się ubezpieczyć".
Anka672 / 83.31.81.* / 2013-04-24 00:51
Po I sama nie dawno płaciłam OC za samochód rzędu 2tys rocznie, zapoznaj sie z realiami firm ubezpieczeniowych wiele z nich ma zwyżki za wiek (niektóre do trzydziestu paru lat + 50%)
po II to że coś jest czy nie jest obowiązkowe nie oznacza że jest lub nie jest dobre!
po III Spłonie dom dostajesz odszkodowanie, będzie mial wyoadek, powazne zachorowanie również, jakie masz prawdopodobieństwo, że spali ci sie dom, a jakie że nic Ci sie nei stanie, że zawsze będziesz zdrowy ??
po III i tu dopiero dałes do pieca? dożywotnią rentę? pewnie z ZUSu?
nie znasz przyadków że cżłowiek bez rąk albo bez nóg i nie dostaje bo moze buzia pracowac w domu itd...?? a nawet jak dostaniesz 500 zł no w porywach do 600 zł to to Ci tak pomoze?? do Twojej informacji jakbyś z AVivy dostał 100 tys zł za neisolność i włożył na lokatę np 6% to zył byś z odsetek co miesiąc mając drugie 600 a kapitał 100 tys nie zostałby naruszony :D
Musisz sie jeszcze dużo nauczyć i duzo poczytać, zanim zaczniesz kogoś obrażac ;/ twoje słowa często mijają sie z prawdą ;/
Tomasz 1960 / 31.0.170.* / 2013-09-30 13:10
Ty też musisz się nauczyć. 6% jest dopiero po roku, czyli 6.000,- zł minus podatek od zysków kapitałowych i dopiero to dzieląc prze 12 miesięcy, które minęły! - daje 405,- zł.
Ludzie chętnie ubezpieczają majątek, bowiem jeśli go stracą pieniądze pozwolą na odbudowanie np. domu, czy zakup nowego auta. Ubezpieczenia na życie nie zwracają zdrowia i nigdy nie były i nie są ubezpieczeniami życia. Są ubezpieczeniem dochodu - przyszłego dochodu, jeszcze nie wypracowanego. Pozwalają na pokrycie różnicy pomiędzy uzyskiwanym dochodem ubezpieczonego a rentą, którą dostaje lub którą dostają sieroty po nim lub wdowa (wdowiec). Proponuję więcej własnego myślenia, zamiast bezgranicznie wierzyć szkoleniowcom i menadżerom, którzy często nie wiedzą o czym mówią.
888994 / 94.254.129.* / 2013-12-23 15:44
Proponuję, żeby osoby chorujące, które mają problem, żeby kupić leki, np. na raka (1 dawka 100k, a potrzebne 4 dawki) nie prosiły się w mediach, tunelach... Dostanie odszkodowanie za "manie" nowotworu i robi z kasą, co zechce. Fakt. Jest chory i zdrowia mu nie wróci, ale może się leczyć i/lub godnie umrzeć.
Stan 50 / 83.30.90.* / 2013-07-11 23:46
Takich bredni jak Ty piszesz dawno nie czytalem, 2 tyś za samo OC, Aviva i solidność!!
xxxx235 / 85.193.204.* / 2013-01-02 13:46
jeden i drugi z was się nadajecie na drewno do tartaku!!
rencistka / 91.233.112.* / 2012-09-11 10:02
bardzo dobrze myślisz. Te wszystkie Fundusze to zwykłe naciąganie klienta.Ale "nasz" sejm uchwalając ustawy w ogóle nie myślał o nas zwykłych Polakach, nie zagwarantowano niczego.Żerują na naszych plecach i nawet nie patrzą na to iż takie postępowanie OFE/ZUS jest niezgodne z Konstytucją.Powiedzieć SKANDAL - to za mało!
Anka672 / 83.31.81.* / 2013-04-24 00:54
mas zszereg instytucji do któych mozesz sie odwoływac itd. zaznajomij się z tematem i poczytaj ustawy zanim zaczniesz pisac takie bzdury,
MIsia 72 / 212.49.41.* / 2012-07-06 22:18
Ludzie NP to głównie ochrona ze zwrotem skladki ewentualnym.Przymusowo to trzeba umrzeć i płacić podatki. Ubezpieczenie nie jest dla wszystkich.
agentcu1 / 109.199.17.* / 2012-07-06 15:23
"Chyba wycofię ten kapitał..."
Wycofiej, wycofiej... i to szybko :D Ciekawe czy tego samego zdania są rodziny, które po takich dostały pieniądze z ubezpieczenia ?
maj511 / 46.205.97.* / 2013-02-20 16:07
rodzina nie bedzie miala problemu jak zginiesz(najwyzej pochowek 6-10tys) ,ale problem to bedzie dla rodziny jak zostaniesz inwalida z renta 500zl(zamiast pensji kilka tys) Nie dosc ze bez dochodu to jeszcze bedziesz ich kosztowac min.1000zl i kto na Ciebie bedzie pracowac? male dzieci ktore masz na utrzymaniu?!!
maj511 / 46.205.97.* / 2013-02-20 16:01
rodzina nie bedzie miala problemu jak zginiesz(najwyzej pochowek 6-10tys) ,ale problem to bedzie dla rodziny jak zostaniesz inwalida z renta 500zl(zamiast pensji kilka tys) Nie dosc ze bez dochodu to jeszcze bedziesz ich kosztowac min.1000zl i kto na Ciebie bedzie pracowac? male dzieci ktore masz na utrzymaniu?!!
SWIADOMY / 12.42.50.* / 2012-05-18 17:21
Taka informacja - jaki Agent.
Należy omijać z daleka firmy z takimi AGENTAMI :-)
1Andy1 / 77.115.124.* / 2012-09-25 09:01
I w tym właśnie i TYLKO W TYM tkwi cały szkopuł. Na polskim rynku jest max. 10% uczciwych Agentów Ubezpieczeniowych i to nie tylko w dziedzinie tzw. III filara. To samo dotyczy ubezpieczeń majątkowych czy wręcz komunikacyjnych (no może poza OC). I pytanie za 100punktów. Jak tu się zorientować czy Agent, który się z nami spotyka jest uczciwy i rzetelny???
CZYTAĆ, CZYTAĆ, CZYTAĆ... I JESZCZE RAZ CZYTAĆ OWU I wszelkie Załączniki.
Pozdrawiam
1238777 / 94.254.129.* / 2013-12-23 15:50
Ale Nowa Perspektywa nie może być rozpatrywana w kontekście odkładania pieniędzy. I nieważne czy mówimy tu o emeryturze, czy wakacjach. To jest produkt ubezpieczeniowy z kapitałem. Kapitał jest tu na dodatek, na deser i nie liczyłbym go w budżecie domowym.

Nie wiem jak ogromnym trzeba być oportunistą, żeby tego nie zauważyć.

Produkty inwestycyjne, gdzie alokacja jest >95% lub po prostu 100% to są produkty "oszczędnościowo - inwestycyjne" i to o nich możemy rozmawiać jak o gromadzeniu kapitału na emeryturę...
Danu_ś / 83.238.212.* / 2012-05-08 13:43
Jeżeli nie potrzebujesz ubezpieczenia wypłać i lokuj tylko w fundusze są takie produkty jak rentier - wpłacasz jednorazowo. Natomiast ubezpieczenie jest potrzebne tym, którzy chcą zabezpieczyć rodzinę lub bliskie osoby, na wypadek swojej śmierci. Widocznie w momencie zawierania nie dogadałeś się z agentem w zakresie swoich potrzeb lub dałeś sobie wcisnąć to co miał pod ręką. Pozdrawiam
OMG539 / 94.254.129.* / 2013-12-23 15:53
Nowa Perspektywa to ubezpieczenie (fakt, że z kapitałem...), więc nie oczekujcie proszę, że ten produkt będzie inwestował 100% składki.

Czy jeśli firma transportowa, będzie chciała przewozić ludzi, zakupi ciężarówkę z naczepą czy autobus?
W końcu TO pojazd i TAMTO pojazd, a jednak cholera, robi różnicę, prawda?
kagar1989 / 89.76.150.* / 2012-04-22 18:33
no wiadomo, że tobie się nie przydadzą ale twoja rodzina będzie miała za co Ciebie pochować
wojjtek1972 / 77.237.19.* / 2012-08-09 22:06
pochówek nie kosztuje aż takiej sumy a te pieniądze można ulokować zupełnie gdzie indziej a nie pakować we własny pogrzeb żenada ,cofnijmy się kilkadziesiąt lat ludzie nie mieli takich problemów
xm10 / 83.7.216.* / 2012-04-09 09:47
AVIVA to złodzieje i oszuści , ja przez 14 lat wpłaciłem 40000 a mam na koncie 33000 , ciesz się że tylko tyle jesteś stratny !! ja też myśle nad wycofaniem się !!!
ap_s3 / 2013-11-10 19:47
Służę pomocą przy wycofaniu się z tej umowy - kontakt na maila.
kasik1980 / 31.61.136.* / 2013-11-16 21:32
Prosze o pomoc.Od czerwca 2011roku zbieram kapital na "emeryture"chcialabym zerwac umowe czy strace wszystkie wplacone pieniadze?????Pomozcie.
oborowy / 79.185.88.* / 2012-03-02 22:22
Co za róznica, Kogo wzbogacasz, czy fiskusa, czy AVIVĘ
zasada nr1 / 79.185.88.* / 2012-03-02 22:19
wcofać i na Laski, póki jeszcze Kuska staje.
lezdrubinter / 79.185.88.* / 2012-03-02 22:13
Pan nie miał III-eg0 filara, tylko program dwa w jednym.

Teraz dopiero bedą rosły koszty ryzyka w tym ubezpieczeniu. Mam nadzieję, że zna Pan tabelę kosztów ryzyka od każdych 10 tys SU.

Nie przejmuj się przynajmniej Podatku od zysków nie musisz płacić.I dalej Ci to tez nie grozi będąc w tym programie.
55latek / 89.200.226.* / 2012-03-02 22:53
Nie rozumiem. To znaczy nie wycofywać się z III filara?
Nie znam tabeli kosztów ryzyka. O co w nich chodzi?
lezdrubinter / 79.185.88.* / 2012-03-02 23:19
Obowiazkiem Agenta I AVIVY bylo dostarczyć tabelę kosztów ryzyka.

Jezeli nie masz znajdziesz na www.aviva.pl

Jeszcze raz powtarzam. Pan nie miał III filara.

ustawowo III filar to pracownicze programy emerytalne, IKE- Indywidualne Konta Emerytalne, i od tego roku można sobie założyć IKZE.

III filar daje korzyści podatkowe.

Natomiast ten program, ktory Pan Ma takich mozliwości nie daje. Jedynie w razie Śmierci.
d180 / 81.219.6.* / 2012-09-20 12:56
ty lizodrut.... ty masz pojecie o trzecim filarze...przestan tu ludziom robic wode z mozgu, lepiej nie zabieraj głosu jak nie potrafisz komus doradzic
pewnie najlepiej dla tego 55latka byłoby jakby tobie wpłacił pieniadze ...?..he he
fajana / 192.162.178.* / 2012-02-21 21:22
Wiec ja wplacam na nowa perspektywe ok 2 lat,po 200 zl miesiecznie mam teraz 28 lat,chcialam miec jakies zabezpieczenie.,,ale dowiedzialam sie od kilku osob ze Aviva to czyste oszustwo,wiec chcialam wycofac polise,okazalo sie ze wyplaca mi 0zl,bo dopiero cos tam wyplaca pewnie ok 300 zl po 36 miesiacach,ja rezygnuje wole pieniadze wplacac do bankuna konto niz tym oszustom.jestem zalamana ,plakalm.ciezko pracuje ,myslalam ze zwroca choc czesc,a oni nic,wszystko sobie zagarneli.Trudno mi uwierzyc ze takie cos moze miec miejsce w majestacie prawa,w polsce,przeciez to jest czyste OSZUSTWO.moze powinismy my oszukani zalozyc im sprawe karna,zniszczyc Avive.moj email fajna84@wp.pl
Mario 007 / 83.23.166.* / 2013-03-14 12:05
Szkoda, że nie pogadałaś z nikim znającym się na rzeczy, tylko odruchowo i niestety bezmyślnie straciłaś pieniądze. Z ubezpieczeniem na życie, połączonym z gromadzeniem kapitału jest tak, jak z pieczeniem ciasta. Jeśli do piekarnika wsadzisz blachę z ciastem, które ma się piec 100 minut, to po stu minutach ciasto będzie takie, jak miało być. Jakiego oczekiwałaś. Jeśli natomiast wyciągniesz je po 30 minutach, to nie oczekuj, że już 30% będzie pyszne i gotowe, a tylko reszta surowa. Całe ciasto pójdzie do kosza. Tak samo jest z polisami. Dodam jeszcze, że gdyby po pierwszej składce ( 200 pln )zły los spłatał Ci przykrego figla, to osoby uposażone dostałyby całą sumę ubezpieczenia ( pewnie masz na polisie dobre kilkadziesiąt tysięcy pln sumy ubezpieczenia ). Tylko wtedy nikt by na forum nie wchodził, by się tym pochwalić.
little-flame / 82.177.236.* / 2012-08-14 15:12
W większości umów jest zapis w warunkach umowy, że jeśli wypowiada się ją wcześniej niż po upływie 24/36 miesięcy nic się nie odzyskuje. Składki w pierwszych latach pokrywają przede wszystkim koszty prowadzenia ubezpieczenia, m.in. prowizję agenta, obsługę rachunku itd. Dopiero po tym czasie zmniejszają się koszty i większa część składki jest inwestowana.
Sprawa w sądzie nic nie da. Niestety jeśli agent nie wyjaśnił dokładnie możliwości wycofania środków pozostaje tylko uważne przeczytanie warunków umowy (nie samej polisy).
lezdrubinter / 79.185.101.* / 2012-02-21 22:35
Nic to nie pomoże.Nie należy słuchać bajek agenta, lecz czytać warunki na Jakich Pani zawiera umowę.

Tak z ciekawości pytam. Czy robiono Pani jakis Plan finansowy??

Jedyne,co Pani może, to ostrzec innych aby dokładnie sprawdzali co podpisują.
Damiann / 91.146.197.* / 2012-01-26 17:43
Jutro wycofuję kasę po 13 latach. Policzyłem ile wpłaciłem przez te lata.Strata ok. 2500 zł. Te pieniądze wpłacę na konto terminowe i przynajmniej coś zarobię. Chciałem nieć coś tylko do emerytury a przy zawieraniu umowy ubezpieczono mnie na życie - bez tej opcji twierdzono, iż nie mogę mieć polisy. Cofam tym bardziej, iż znowu podwyższają swoją prowizję. Co sam zaoszczędzę to będę miał. Nie chcę być dalej naiwnym sponsorem firmy AVIVA.
little-flame / 82.177.236.* / 2012-08-14 15:38
W swoich produktach mam polisę inwestycyjną. Suma ubezpieczenia jest równa wartości wpłaconych składek (czyli jeśli ubezpieczona osoba zginie rodzina otrzymuje to co wpłaciła plus zysk, jeśli już jest; bez potrąceń kosztów nawet jeśli jest to np. 1-2 rok trwania umowy). I tylko na tym polega ochrona życia.

Minimalna składka regularna to 150 zł miesięcznie (300 kwartalnie); można też wpłacać składki doraźne, jednorazowe (min. 500zł), które można wyciągnąć w każdym momencie (nie rozwiązuje się wtedy umowa).

Na symulacjach lokując składki w bezpiecznych funduszach po ok. 8-10 latach wpłacone składki zrównują się z wartością polisy, a potem wartość polisy zaczyna je przewyższać, z czasem coraz bardziej widocznie.

Po kontakcie mailowym mogę wysłać wstępną ofertę i symulacje pokazującą jak pracuje konto w przeciągu średnio 30-50 lat, oraz udzielić dodatkowych informacji.

Zachęcam do kontaktu. Produkt produktowi nie jest równy, tak samo jak agent agentowi.

rozaskrz@gmail.com
little-flame / 82.177.236.* / 2012-08-14 15:42
PS, nie pracuję w AVIVIE, o tamtych produktach nic więc nie wiem...
doradca_konto_pl / 2012-01-26 18:47
strata to niewłaściwe słowo.
te 2500 to różnica pomiędzy sumą wpłat, a wartością likwidowanej polisy.
Miał pan polsię, a nie program inwestycyjnych.
Proszę uwzględnić, że na wydał pan przez te 13 lat jakieś 5-10 tys na zintegrowane opłaty i ubezpieczenie.
Więc zyskał pan na polisie jakieś 2,5 - 7,5 tys zł. gratuluję
Emil10 / 83.20.62.* / 2012-01-16 00:11
Też sobie to czytam i wniosek nie ubezpieczać się...
Ps. Jestem w Ubezpieczeniu Uniwersalnym Nowa Perspektywa od 2009 roku i co miesiąc płacę 100 zł
Pytanie: Co ja z tego będę miał? Kiedy dostanę pieniądze?
MaT22311960 / 212.67.136.* / 2012-02-11 17:10
Płacąc 100,- zł na miesiąc trzeba mieć niską sumę ubezpieczenia, nie indeksować jej i mieć dziś ok. 25 lat aby można mówić o przyzwoitych pieniądzach w przyszłości. W innym przypadku wygra...AVIVA i agent, który być może do końca nie ma świadomości co robi.
lerezdrubinter / 79.185.85.* / 2012-02-12 02:11
Agent ma świadomość, co robi. Sprzedaje, bo Aviva za ten produkt dobrze płaci.

A płaci dobrze bo klient,ąż piszczy takie płaci koszty obsługi. Nawet do 80% + koszty administracyjne .
doradca_konto_pl / 2012-02-11 20:54
witam,

Nowa Perspektywa, to ubezpieczenie na życie. Przy świadomym stosowaniu, może okazać się dobrą alternatywą dla niby tanich ubezpieczeń czystoochronnych. Nie dla każdego, ale w niektórych przypadkach na pewno. Element kapitałowy traktowałbym w tym produkcie jako zło konieczne, a nie element decydujący o wyborze tego ubezpieczenia.
Kupowanie go ze względu na inwestycję, to czysta głupota.


pozdrawiam
lezdrubinter / 79.185.85.* / 2012-02-12 02:02
Ale na stronie internetowej Aviva,produkt Nowa perspektywa jest zaliczany do produktów emerytalnych.
doradca_konto_pl / 2012-02-16 16:28
Nowa Perspektywa na stronie Aviva jest zarówno w dziale ubezpieczenia na życie, jak i emerytura..

pozdrawiam
lezdrubinter / 79.185.93.* / 2012-02-16 17:07
Pytanie wiec do czego ten produkt służy ??

cz przypadkiem nie do robienia klienta w balona ??

W Nordea jest jasny podział produktów na ochronne i inwestycyjne. I to jest Firma.

Tam nie znajdziesz przypadków podawania nieprawdy.
ag2 / 81.219.6.* / 2012-09-20 12:26
no to juz wiemy panie lezdrut.... czemu taka nagonka na AVIVE...
doradca_konto_pl / 2012-02-16 19:41
myślę, że podawanie jednego produktu w dwóch kategoriach ma przyczynę w mnogości możliwości zastosowania..
na zasadzie dopasowania rozwiązania do różnych potrzeb, a nie odwrotnie..

pozdrawiam
Gyna / 87.205.12.* / 2013-02-14 14:58
Nowa Perspektywa to barzo dobry produkt rodzinny , elastyczny , doradca musi tylko dopytać na czym klientowi zależy - na ubezpieczeniu czy na zbieraniu pieniedzy , w zależności od potrzeb życiowych można go w każdym momencie trwania polisy zmieniac i prosze nie krytykowac - jak się dobrze nie zna produktu , bo można tym wyrzadzić wiele krzywdy !!!
lezdrubinter / 79.185.93.* / 2012-02-16 23:26
Czyli mam rozumieć, ze doradca_konto_pl uważa ,ze ten produkt Nowa perspektywa nadaje sie do budowania kapitału na emeryturę ?? Czy dobrze zrozumiałem ???
marzenka / 212.106.27.* / 2012-05-09 23:33
tak jak najbardziej tylko budowanie kapitału trwa zwłaszcza jak składka miesięczna jest niska
doradca_konto_pl / 2012-02-17 19:45
witam,
produkt Nowa Perspektywa biorę pod uwagę jako możliwy element planu finansowo-ubezpieczeniowego. Robię jednak tak, że koszt alokacji i administracji traktuję jako zwyżkę kosztu ochrony życia. Przy takim podejściu element kapitałowy nie jest obciążony żadnymi kosztami - czyli lepiej jak przy wpłatach bezpośrednich do FI.
element kapitałowy wówczas może być bardzo silnym elelmentem zdywersyfikowanej inwestycji (niekoniecznie emerytalnej).
wysokość elementu kosztowego jest wówczas decydująca przy analizie możliowści zastosowania, dochodzi również elastycznośc na zmiany i szerokośc możliwości i bezterminowość.
Różne rzeczy można avivie zarzucić, ale nie to, że ten produkt jest kiepski.
Prezentując rozwiązania, w wariantach rodzinnych, produkt ten występuje dość często. Chyba równie często jak Acti Ochrona z Macifu.
penie lezdrubinter, czy ta odpowiedź jest wystarczająca na tak zadane pytanie?
lezdrubinter / 79.185.79.* / 2012-02-18 13:23
Takie bajki to TY doradco_konto_pl możesz opowiadać swoim klientom, ale nie MNIE.

w tym produkcie jest koszt od calej składki, czyli od tej części, która po pokryciu kosztów buduje kapitaał tez jest kosztem.

I tak alokacja składki jest w pierwszych dwoch latach naawet tylko 20%- czyli 80%, to koszty.
od 3-5 roku alokacja 90%, czyli koszty 10%
0d 6- tego roku aalokacja 96%, czyli koszty 4% i ty twierdzisz,że to są koszty mniejsze niż w funduszach inwestycyjnych.

Porównujesz to ubezpieczenie z Macif acti ochrona.

otóz w Macif moznaa się za 90 zł ubezpieczyć na duzo wyższa SU. niekiedy nawet drugie tyle wyższą.

Żaden produkt Dwa w jednym nie jest dobry. W żadnej firmie ubezpieczeniowej.
doradca_konto_pl / 2012-02-18 14:16
panie lezdrubinter, zaczynam poważnie się zastanawiać, czy mam do czynienia z osobą w pełni świadomą, czy umyślnie takie teksty wypisujesz, by odejść od dyskusji o faktach, a wejść na ścieżkę szczekania. jasno tłumaczyłem w poprzednim poście, że koszt alokacji dodaję do kosztu administracji i dodaję do kosztu ochrony życia.

i dawno już w Nowej Pespektywie nie ubezpieczysz się za 90 zł, tylko za minimum 110 zł. Panie fachowiec, poczytaj..

porównajmy na przykładzie
pan urodzony 01.01.1950, stała potrzeba ubezpieczeniowa 200 000.
a) macif acti ochrona - koszt roczny 6478 zł
b) aviva nowa perspektywa - składka 11764,71, w tym koszty całkowite 4810,07 (alokacja, administracja, koszt ochrony) + 6954,64 inwestycji, już bez kosztów.

czyli wariant a) - dwukrotnie mniejsze obciążenia porfela, ale za to koszt roczny wyższy o 1667 zł, albo wariant b) dwukrotnie większe obciążenie portfela, ale za to koszt roczny mniejszy o 1667 zł.

i niech zainteresowany sam decyduje. jego wybór.

p.s. powyższy przykład uproszczony, a rozwiązania ograniczone do 2 pojedyńczych produktów tylko na potrzeby dyskusji z panem lezdrubinter. bo nie wszystko rozumie, co się do niego pisze..
lezdrubinter / 79.185.79.* / 2012-02-18 15:16
Doradco.Już mnie zdenerwowałeś całkowicie.

dałes dokładny przyklad, ze koszt ubezpieczenia w macif jest dwa razy mniejszy niż w Aviva.

i twierdzisz,zze ja nie rozumię

pytam. Czy Aviva jezli ten paan umrze wypłaci 200 tys + te 6954 zł ?? czy wypłaci tylko te 200 tys.

Rzecz druga. klient macif oprocz ochrony utraty zycia ma jeszcze ochronę w przypadku trwałego i całkowitego inwalidztwa teeż otrzyma 200 tys zł, a co otrzyma w tym wypadku klient AVIVA ?? ZERO otrzyma.

Ty jesteś tepak do kwadratu jezeli nie POjmujesz takich różnic.

Wybór jest prosty kupić ubezpieczenie w Macif ,róznice w kosztach wydania składki zainwestować w IKE Uni Korona.

I wowczas w razie smierci rodzina dostanie z Macif 200 tys i otrzyma kapitaał z IKE Uni Korona.
doradca_konto_pl / 2012-02-18 15:59
Witam,

jeżeli dla pana lezdrubinter 6478 jest dwa razy większe od 4810,07, to życzę powodzenia.

w przypadku zgonu pana z przykładu, koszt ubezpieczenia w avivie wyniesie 11674, czyli więcej niż w terminowym acti ochrona. o ile umrze w ciągu tego roku. jeśli pożyje nawet jeszcze 3 lata, to wybór pewnie padnie na macif ochronę. ale uwaga. 65 lat to graniczny wiek dla tego ubezpieczenia, więc 200 000 po 65 roku życia, już tylko w nowej perspektywie..
poza tym kapitał w tym produkcie jest po to , by wraz z jego wzrostem, malał koszt ubezpieczenia. zawsze można przecież wypłacić ten kapitał częściowo, lub w całości..

odwagi wymaga też namawianie przez pana lezdrubinter klienta mającego 62 lata na założenie ike. Zapytam, a po co. czy zdąrzy skorzystać z zalet ike, ponosząc dodatkowo koszty założenia??

cytuję pana lezdrubinter :"Wybór jest prosty kupić ubezpieczenie w Macif ,róznice w kosztach wydania składki zainwestować w IKE Uni Korona." czyli ubezpieczenie z którego 62 letni pan z przykładu skorzysta najdłużej w ciągu 3 lat, podobnie z ike. brawo za takie doradztwo.


dlatego zaznaczałem podając ten przykład, że to uproszczony przykład, i uproszczone rozwiązania - zawężone do 2 produktów.


cytuję pana lezdrubinter "ty jesteś tepak do kwadratu" - rozumiem i wybaczam. z taką wiedzą panie lezdrubinter, to pozostało jedynie szydzić z innych.

pozdrawiam
lezdrubinter / 79.185.79.* / 2012-02-18 16:54
Rozważany był koszt ubezpieczenia a nie dalsza kontynuacja.

rzecz druga. Ty tu na forach wielokrotnie twierdziłeś, ze osobom po 50-ce ubezpieczenia nie trzeba. To sa twoje słowa.

moi klienci maja zakladane polisy duzzo wczesniej niż wiek 62 lat.

I obecni moi 62 latkowie za ubezpieczenie na 200 tys płacą zaledwie 4272 zł.
I maja jeszcze zony w tej cenie ubezpieczone na kwotę 80 tys zł
w tym maja ochrone dodatkową:
w razie smierci w wypadku wypłata 400 tys
w wypadku komunikacyjnym - 500 tys.
- Za cieżkie pierwsze zachorowanie 80 tys.
- za pobyt szpitalny z wypaddku 260zł/dzien
- zapobyt szpitalny z powodu choroby 140zł/dzień
- za każdy procet uszczerbku na zdrowiu spowodowany wypadkiem 1100zł.
Za niezdolność do pracy z powodu wypadku 160 tys.
oprócz tego jeszcze płatny jest pobyt w sanatorim ryczałt- 500zł
- pobyt na OIOM ryczałt 500zł
za całkowite inwalidztwo z powodu wypaadku 300tys.
za inwalidztwo z powodu choroby 200 tys.
doradca_konto_pl / 2012-02-18 18:35
to już nie rozumiem. dla 62 latka lezdrubinter proponuje macif ochrona+ike, czy ubezpieczenie 10w1, z tylko 100 000 za zgon?

co do ubezpieczania 50 latków. Powtórzę mój pogląd, bo znowu nie został zrozumiany.
Plan finasowo-ubezpieczeniowy powinien zakładać osiągnięcie takiego poziomu oszczędności, aby ubezpieczenie nie było potrzebne. Im szybciej, tym lepiej.
Zdarzają się jednak przypadki, że mamy 50 latka bez planu. który czuje że coś powinien zrobić, ale do końca nie wie co. W takim momencie, albo pojawi się sprzedawca bez skrupułów i wciśnie mu ubezpieczenie od wszystkiego za 200 zł, albo pojawi się doradca, z którym dokładnie przeanalizują potrzeby i możliwe scenariusze.
samo określenie " mam 50 lat" u sprzedawcy bez skrupułów wywoła prezentację produktu 10w1, u doradcy natomiast - wywoła odpowiedź " wiek 50 lat to nie potrzeba. jeśli potrzeb brak, to brak potrzeby ubezpieczenia".

kim pan jest panie lezdrubinter? sprzedawcą, czy doradcą?

pozdrawiam
lezdrubinter / 79.185.79.* / 2012-02-18 23:06
I znów klamiesz. Napisałem jasno i wyraznie ile kosztuje na 200 tys.

POczytaj dobrze.

Jestes tyPOwym idiotą. Ty uważasz,że klient kupuje ubezpieczenie,gdy jest mu nie potrzebne???

Ja pytam klienta bardzo prosto.
czy chciałby miec zabezpieczenie w razie wypadków, w razie, gdyby mu sie zdarzyła grozna choroba i inne zabezpieczenia.

I wówczas jeżeli chce składam ofertę prostą jasną i czytelną.

Ma wybór na jakie sumy chce się zabezpieczyć.
I sobie wybiera.

Pytam czy chciałby sobie doinwestować przyszła emeryturę, a jeśli tak to ile mógłby na ten cel przeznaczyć miesiecznie.

Kazdy wie, jaka otrzyma emeryturę bo ZUS zawiadamia jakiej może sie spodziewać na podstawie złożonego kapitału obecnie i do wieku emerytalnego. Bo Zus dokładnie wie jakie składki wpływają.

Nie POtrzeba mu żadnych kalkulatorów z Avivy.

Nigdy klienta nie pytam jakie ma dochody.

Ja nie jestem pracownikiem Urzedu Skarbowego.
doradca_konto_pl / 2012-02-19 11:47
jasne panie lezdrubinter. ofertę to pan składa jasną i czytelną. w dodatku każdemu tą samą. a brzmi ona - nieważne jakie masz potrzeby, płać i płacz.

a co do kalkulatorów avivy, to też nie korzystam. do wszystkich ciekawych produktów robię sobie własne kalkulatory.

a ja pytam o dochody. to przecież jedna z najważniejszych informacji, by pomóc w stworzeniu planu finasnowo-ubezpieczeniowego.
Ale takiego planu pan sprzedawca lezdrubinter niestety nigdy nie robił. a jak widać po kulturze wypowiedzi, jakakolwiek próba naświetlenia mu, że ubezpieczenia to coś więcej niż akwizycja, kończy się obrzucaniem błotem.

wracając do kwestii zasadniczej. nadal twierdzę, że da się w pewnych przypadkach zastosować produkt nowa perspektywa. ale umiejętnie i zgłową trzeba najpierw rozpoznać potrzeby i stworzyć plan finansowo ubezpieczeniowy.
pan lezdrubinter uważa inaczej. ale nie umie tego grzecznie ani logicznie wyjaśnić.

pozdrawiam.
lezdrubinter / 79.185.81.* / 2012-02-19 13:00
Mylisz się. Klient otrzymuje u MNIE 10 wariantów ubezpieczenia i to on wybiera jaki wariant jest najlepszy dla Niego.

Ma możliwość zmiany wriantów w trakcie ubezpieczenia.

Nikt nie płacze. Kazdy wie za co placi i jaka ma asekurację.
Ma jasno napisany cały zakres ochrony na polisie.

I wszyscy mają polisy z ochrona dozywotnią.
To Oni,a nie firma bedzie decydować dokad maja mieć polisy.

Wyjatkiem sa polisy Macif, które stosuję tylko do zabezpieczania kredytów.

Co ty możesz doradzać w tej avivie , która ma
jeden produkt ochronny i to jeszcze pomieszany z inwestycją.

Nawet nie ma programów IKE,aby klient mógł budować kapitał bez podatku.

Wielu moich klientów to byli klienci Aviva.

Oni tez mieli robione takie plany przez takich fachowców jak ty i mieli Ubezpieczenia typu UU plus, perspektywa, Nowa Perspektywa.

Po wykazaniu różnic i korzyści moich rozwiazań porzucili tamte polisy.

Porzucili jak dowiedzieli się całej prawdy o tych produktach Aviva.
agentcu1 / 109.199.17.* / 2012-07-06 15:42
Ciekawe ilo letnie polisy Pan kazał likwidować tym klientom ? Czy po kilku latach ci klienci nie zapłacili dużo więcej za te same sumy ubezpieczenia bo byli o ładnych parę lat starsi !!!
doradca_konto_pl / 2012-02-19 13:24
witam,

cytuję pana lezdrubinter "Wielu moich klientów to byli klienci Aviva".
to oczywiste u pracownika Perfectu. najpierw przez kilka lat sprzedawał pan z kolegami produkty, wówczas jeszcze CU, a teraz tym samym klientom likwidujecie te polisy i sprzedajecie w zamian inne produkty. za kilka miesięcy pewnie znowu bedzie zmiana, i tym razem zaczniecie sprzedawć szampon przeciwłupieżowy, likwidując posiadane polisy z nordei...

druga sprawa, to ja nie doradzam w avivie. nawet nie mam takich uprawnień. to co robię, robię bez obciążeń typu "nie lubię avivy" albo "lubię avivę".

a co do produktów avivy, to proszę poczytać na ich stronie, że mają produktów ochronnych kilka, i nie wszystkie pomieszane z inwestycją. więc jaką to niby "całą prawdę o produktach avivy" przekazuje pan lezdrubinter?

co do 10 wariantów które pan proponuje. to jak na razie przerabialiśmy przykłady 2 osób, i jakoś nie mogę dopatrzeć się choćby po dwa..


pozdrawiam
lezdrubinter / 79.185.81.* / 2012-02-19 13:41
Co najmiej tu na forach mam zgłoszone chyba 7 wariantów.

Polis Nordea, które Ja proponuje nie zlikwiduje NIKT.

Nie ma lepszych wariantów na rynku.

Ja nigdy nie sprzedawałem produktów Aviva z ramienia Perfect.

Ja karierę zaczynałem w CU, ale te rozwiazania mi się nie podobały od samego poczatku, ale też inne firmy w tym czasie miały podobne roawiazania.

Ale kiedy ukazały sie lepsze rozwiązania na rynku, to rozwiązłem osobiśćie Umowę CU.

To był rok 2003.
agentcu1 / 109.199.17.* / 2012-07-06 16:06
Pracuję w CU od 95 roku i nie znam nikogo, kto by sam z dobrej woli ( poza tymi co poszli na brokera )rozwiązał umowę z CU. To raczej CU cały cały czas rozwiązuje umowy do dnia dzisiejszego z agentami, którzy nie wyrabiają limitów sprzedaży. Prawdopodobnie było tak i w Pana przypadku ! Nie jest to dobre !!! Powoduje, że lęk przed wyrzuceniem jest silniejszy od uczciwości agenta, co się przekłada na propozycje dla klienta. Tak jest w większości firm : ING itp...Są jednak tacy, co nie mają z tym problemów i pracują uczciwie a w Avivie nie brakuje produktów ubezpieczeniowych. Znam wiele takich agentów, którzy zasilili szeregi konkurencji rozstając się z CU czy Avivą. Trafiają oni nie do Towarzystw Ubezpieczeniowych tylko do pośredników typu OVB, FMG, Perfekt itp itd...99% z nich "pluje jadem" na Avivę, bo mają wewnętrzny uraz psychiczny. Miałem kilka spotkań oko w oko z takimi agentami u klientów, którym likwidowali polisy. Z jednej polisy UU Plus 12, 14 letniej z dużą wartością polisy robiono im trzy nowe polisy. 1- z wartości polisy, wpłata na produkt o wpłacie jednorazowej. 2- polisa czystoochronna, 3 - polisa czysto inwestycyjna. Po krótkiej analizie i kilku pytaniach Panowie się wycofywali z przeprosinami dla klientów, że ponownie chcieli na nich zarobić !!!
doradca_konto_pl / 2012-02-19 14:51
witam,

7 wariantów to pan lezdrub inter ma, ale tego samego ubezpieczenia..

co to znaczy nie ma najlepszych wariantów na rynku? gdzie tu miejsce na analizę potrzeb i dopasowywanie rozwiązań ??

w średniowieczu też byli tacy, którzy tą samą maść sprzedawali zarówno na płodność, jak i odpędzanie szczurów... i też mieli 7 wariantów: bardzo małe opakowanie, małe opakowanie, średnie opakowanie itd

pozdrawiam
lezdrubinter / 79.185.92.* / 2012-02-27 23:59
Jak ma się przed sobą taką Sztukę jak ty to ciężko o kulturę
doradca_konto_pl / 2012-01-26 18:50
Rozumiem że wybór produktu nastąpił po głębokiej analizie możliwych rozwiązań pod przygotowany dla pan plan finansowo-ubezpieczeniowy.
Jeśli nie, to faktycznie strata czasu i pieniędzy.

pozdrawiam
Piotrcu / 2012-01-16 14:35 / Bywalec forum
Jak zostaniesz kaleka lub bedziesz chory ale to zalezy od opcji na polisie. Jak przezyjesz wyplacisz to co sie tam zbiera.
wowa / 77.45.45.* / 2011-11-25 01:36
mam ubezpieczenie nowa perspektywa od 6 lat,dostałem atak kolki nerkowej,z pracy zabrano mnie erka do szpitala,tam dostałem zastrzyki,kroplowki,rano o godzinie 4 tej znow byłem hospitalizowany,poniewaz wytrzymac z bolem nie mozna bylo-kolejne kroplowki i zastrzyki przeciwbolwe na izbie przyjeć i skierowanie do szpitala na nastepny dzień do wiekszego miasta na specjalistyczny oddzial....do godziny 11 tej rano zwijanie z bolu i 20 km taksowka do szpitala w duzym miescie ze skierowaniem do szpitala....rejestracja w szpitalu i zwijanie sie z bolu na kanapie w poczekalni,wiec sierowano mnie na oddzial ratunkowy(bedacy w szpitalu)tam otrzymalem kolejne 2 kroplowki i chyba z 3 zastrzyki,wypuszczono po 3 godzinach do domu(ledwo chodzacego)i taksowka powrot do swojej miejscowosci(jestem sam).Z avivy nie otrzymałem 1 złotówki!!!!!Odpisano mi ze nie byłem w szpitalu,mimo tego ze miałem skierowanie do szpitala ale ze lezałem na podłodze sie zwijajac,przyjęto mnie na oddział ratunkowy(W SZPITALU)!!!!.....Wiec zrezygnowałem z ubezpieczenia "na zdrowie"bo to strata pieniedzy...wpłacałem miesiecznie 167 zł,wiec kwote ze zdrowotnego 60 zł przeniosłem,zeby to odkładało mi sie na przyszłość...chociazby zebym mial na taksówkę wrazie ataku lub tym podobnych,dostałem pisemna zmiane....aaaaale od kwoty 60zł przez 2 lata zażyczyli sobie 63% oplaty alokacyjnej...czyli przez 2 lata z 60 zł które bym im wpłacał odkładalo by sie 22 zł(oczywiscie jeszcze minus opłata administracyjna 9,50 zł)...po prostu KRADZIEZ w biały dzień....czyli z 1500 prawie złotych ktore im wpłace bede miał 300 zł!!!Jakaś masakra!Im wpłacam pieniadze ktorymi obracaja i zamiast mies odsetki nie mam nic!!!!Czytajcie ludzie umowy i to co w nich pisze!!!!Czytajcie fora!!!!Ja z sebie IDIOTE robiłem przez 6 lat zanim trafiłem na fora i na własnej skórze sie przekonałem....z prawie 12 tys,które wpłacałem,nie otrzymałem zdrowotnego ani nie uzbierało mi sie zbyt duzo na koncie(przewiduje ze otrzymam zwrotu kapitału z 1500-2000 zł).Apropo:zmiana warunków polisy trwała od połowy wrzesnia do 24 listopada,za co za ten termin każa mi wpłacić pieniadze za poprzednie ubezpieczenie!!!!!Teraz już wiem ,że byłem jednym ze sponsorów wycieczek agentów i reklam telewizyjnych....ja uczę się na błedach....mam nadzieje ze wy nauczycie sie wcześniej,niż ja po 6 latach!!!!!Pozdrawiam :)
posłuchajgłosurozsądku / 62.152.134.* / 2012-02-26 21:47
oj biedaczyno-a ile zapłaciłeś przez lata za autocasco auta? dostałeś choć złotówkę z wpłaconych składek choć nie wypłacono ci NIC z ubezpieczenia?
eme / 77.253.47.* / 2012-01-11 07:54
Warunkiem wyplaty odszkodowania bylo przyjecie na oddzial i wypis ze szpitala, nawet na jeden dzien czy pare godzin.Widocznie nie zostales przyjety na oddzial do szpitala tylko udzielono ci pomocy w szpitalu.
aniakinga / 77.237.6.* / 2012-01-10 20:52
jaki poziom miałeś ze Zdrowotnego? i konkretnie napisz dlaczego nie dostałeś odszkodowania?
krzysztof-uk / 89.242.242.* / 2013-08-15 10:27
Witam macie państwo wszyscy widzę wiele problemów , są zadowoleni i tz. nie zadowoleni , ja mieszkam w Wielkiej Brytanii zawarłem 2 wbezpieczenia z AviVą jedno to ubezpieczenie na życie i kwota wypłacana to 50.000 f nie zależnie jaką śmiercią pan pani zejdzie wypadek czy naturalna lub w wyniku choroby , i druga tak zwany / Accident Plan insurance / i tu konkretnie podane są choroby i kwoty wypłaconego ubezpieczenia konkretnie za stratę polca , ręki , nogi , choroby psychiczne , ślepota i ttd. ale konkretnie kwotowo ile i za co oczywiście również śmierć jako najwyższe odszkodowanie wypłacane beneficjętom , w przypadku wypadku jedynym beneficjętem jes się osobiście .
Czysto jasno i klarownie , dlaczego w Polsce wszystko musi być pisane zawile i małym drukiem gdzieś w kącie dokumętu umowy , pomyślcie państwo o tym , Polska jako kraj wykorzystywana jest przez wiele firm w tym ubezpieczeniowych by bydować imperia żerując na ludziach dlaczego ? bo prawo na to pozwala , zastanówcie się dlaczego nie słyszy się o oszustwach tego typu poza granicami Polski , odpowiem bo ty za to idzie się za kratki a w Polsce nie bardzo wysoko postawione osoby w Państwie maja udziały w tych firmach i robią wszystko by te firmy mogły działać na terenie Polski legalnie oszukując ludzi , przecież tu nie ma ani jednej osoby zadowolonej he he a może jest ? pozdrawiam a i dla informacji ja płacę tu za te dwie polisy ok 30 f polisa na życie jest tylko moja , natomiast polisa do wypadków jest również na żonę i dziecko z zastrzeżeniem że ona opiewa tylko do 25% mojego ubezpieczenia , konkluzja tanio za wiele leprze polisy niż w Polsce pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia . Polska jak to ktoś powiedział powinna wypowiedzieć wojnę choćby Anglii i zaraz się poddać bo lepiej by było być okupowanym niż klepać biedę .
j0anna6 / 77.253.28.* / 2011-08-22 11:53
A co powiecie na produkt w którym w pierwszym roku alokowane jest 40% składki, w drugim 60% a od trzeciego 100%, dodatkowo dwie premie po 10 latach za ciągłość, jedna w wysokości +5% wysokości najniższej składki wpłaconej w ciągu tych 10 lat dokładane do każdej następnej składki oraz druga premia +20% od wypracowanych zysków? :)
MaT22311960 / 212.67.136.* / 2012-02-11 17:18
A, w razie rezygnacji w pierwszych 10 latach tracisz 80% tego co wpłacisz plus koszty administracyjne.
jaro.ol / 85.221.135.* / 2011-03-15 21:05
Spotkaj się, z tym agentem i porozmawiaj o konieczności zrobienia tzw. foldera potrzeb, bo chyba masz inne niż te, które on zabezpiecza!!!
Zanim jednak się z nim spotkasz, odpowiedz sobie sam KONIECZNIE na pytanie, na czym ci tak naprawdę zależy.
Niech ci pokaże wszystkie koszty w starej i nowej umowie, tylko postaraj się, aby zrobił to dokładnie i na właściwych kalkulatorach;)
Zamiast wypisywać tego typu teksty o nieuczciwości agentów, warto świadomie podejmować decyzje. Agent zawierający polisę ma OBOWIĄZEK serwisować klienta tak jak on sobie tego życzy!!! W ostateczności masz święte prawo do zmiany agenta na takiego, który będzie ci odpowiadał.
Ja zawsze mówię w twarz, że coś mi nie pasuje, bo chcę traktować innych tak jakbym sam chciał być traktowany.
Zadzwoń do swojego agenta i powiedz mu, że musisz zmienić to i to oraz, daj mu jasny sygnał najlepiej na piśmie, na jakim serwisie ci zależy.
Po co komplikować sobie życie, skoro można je upraszczać.
Powodzenia i kompetentnych doradców!!!

Najnowsze wpisy