Forum Forum emerytalneOFE

AXA OFE, mój dobry wybór :D.

AXA OFE, mój dobry wybór :D.

SwiadomyTeraz / 83.5.49.* / 2009-01-26 18:55
Wczoraj był u mnie przedstawiciel AXA OFE, przeprowadził bardzo interesujące i szybkie spotkanie podczas którego zweryfikował moje brakujące składki, napisał pismo do zusu a następnie udowodnił, że wybór axa jest jednym z najlepszych wyborów jakie mogę dokonać. Szczerze nie dowierzałem ale dzisiaj robiąc analize ofe stwierdzam, że na dzień dzisiejszy lepiej wybrac nie mogłem. Wiem, że agenci AXA są wiarygodni, bo sprawdziłem dla pewności, gdyby mnie zmanipuował anulował bym te umowe. Byłem w ING od początku reformy, agent powiedział mi że był to mój dobry wybór, lecz niestety fundusz zaczął przynosic straty i warto zmienic OFE na najlepiej zarabiające w danym czasie i z utrzymującą się tendencją wzrostową ... za 2-3 lata znowu zmienie fundusz bo juz teraz wiem jak aktywnie dbac o swoją emeryturę. Chyba nie warto wiązać się z funduszem dla idei, a reklama z Markiem Konradem jest trafna " ZMIANA " jest oczywista ... no i jeszcze jedno " OFE (NIE!) jest na całe życie!

Pozdrawiam dbających o swoją emeryturę.
Wyświetlaj:
lezdrub@interia.pl / 83.28.215.* / 2010-03-06 21:11
Swiadomy. Twój wybór transferu był błedny.
AXA staracila w ciagu roku do ING 2 %. i jeszcze opłacałeś wiekszą prowizję.

Kiepsko przeanalizowałeś decyzję,AXA(poprzedni wintertur nigdy nie świecił w czasie hosy.Na interi są wszystkie stopy zwrotu.Wszystkie podsumowania KNF. było sie dobrze przyglądnąć tym wynikom.

Tylko wybór Generali i Polsatu był dobrym wyborem.
Polsat podczas hossy jest najlepszy,ale w bessach, to porażka.

Generali nigdy nie zawodzi. ani Podczas bessy,ani podczas hossy

Swiadomy.Jak bedziesz chcial zmienić na Generali to zadzwoń 600 942 367.
radek323 / 94.246.145.* / 2010-09-18 19:39
akurat axa i generali idą łeb w łeb ,a wiesz że w axie jest Robert Garnczarek kiedyś był w generali,oczerniając axa oczerniasz tez generali,zastanów się
audi43 / 2010-09-21 08:40 / portfel / Bywalec forum
podzielam kolegi zdanie...zarządzający OFE to podstawa ale lezdrub tego nie rozumie
lezdrub@interia.pl / 79.185.73.* / 2010-09-21 12:01
Audi 43. Waśnie przez takich jak ty zarzadzajacych zlikwidują akwizycję OFE.
Bedę widział, czy po likwidacji akwizycji bedziecie sprawdzać klientom OFE przepływy składek z ZUS do OFE.

I klienci OFE bedą sobie musieli radzić sami przy zmianie OFE.
audi43 / 2010-09-21 12:33 / portfel / Bywalec forum
dla mnie kolego czy OFE jest czy go nie ma jest całkiem obojętne bo ja tam nie mam rachunku...ale logiczne myślenie nie jest twoją mocną stroną bo gdybyś uważnie przeczytał do jakiej wypowiedzi się odniosłem to zauważyłbyś, że podzieliłem zdanie RADKA 323 który raczył zauważyć, iż w wyborze instrumentu finansowego w który chcesz inwestować, odgrywa dużą rolę KTO tym instrumentem zarządza...i stąd biorą się zależności, że np ten sam OFE który do niedawna był w rankingach na pierwszym miejscu dziś zamyka tabele gdyż zarządzający tym OFE odszedł do konkurencji...także musisz się jeszcze dużo uczyć i jeszcze raz uczyć finansów, żeby zabierać głos na tym forum
ee / 83.22.9.* / 2010-09-22 07:58
audi43 jakie ma znaczenie ktore ofe? Jaka jest różnica w zebranym kapitale po 11 latach pomiedzy najlepszym i najgorszym funduszem i jaka z tego wynika różnica w emeryturze? Jakie sa gwarancje ze najlepszy bedzie najlepszym?
audi43 / 2010-09-22 08:12 / portfel / Bywalec forum
EE....w pełni się z Tobą zgadzam...nie ma to znaczenia...i tak jak napisałem...dziś OFE które jest na pierwszym miejscu w rankingach za rok może być ostatnie ale stanie się tak kiedy odejdzie od niego osoba zarządzająca...zgadzasz się ze mną?
eme / 83.22.9.* / 2010-09-22 10:37
niezupelnie.Niema zarzadzających ktorzy nie mieli słabych okresów lub wpadek.Jak dla mnie OFE to bez wygranych i przegranych.Jedynymi wygranymi sa tylko akwizytorzy.. W sumie biorac pod uwage na dzien dzisiejszy roznicę w emeryturze pomiedzy najlepszym a najgorszym funduszem to gra nie warta emocji. Wszystkie argumenty ktorymi posluguja sie akwizytorzy są totalnym bzdetem. a szczególnie tych firm które przoduja w transferach. Tak jak juz napisalem transfery pomiedzy OFE sa wymierną finansowo - zagwarantowaną korzyścią dla akwizytorow a nigdy nie dla klienta.
audi43 / 2010-09-22 11:25 / portfel / Bywalec forum
EME...to, że na tym korzystają akwizytorzy OFE jest dogmatem i nie musimy sobie tego udowadniać...natomiast dalej będę bronił tezy, że to od zarządzającego danym instrumentem finansowym zależą wyniki finansowe bez względu na koniunkturę.
Pamiętasz jak startowały PTE? Kto wtedy dawał jakiekolwiek szanse Polsatowi?
Wszyscy "wielcy" jak NN, CU, PZU inni śmiali się z Solorza, że utworzył PTE. Nie wróżyli Polsatowi sukcesów. A jednak okazuje się, że inne PTE już nie istnieją a Polsat nie dość że istnieje to jeszcze ma dobre wyniki
Lezdrub@interia.pl / 79.185.101.* / 2010-09-26 19:58
Audi 43. Polsat inwestuje bardzo agresywnie. Oni utrzymuja cały czas prawie max akci w portfelu. jezt najmniejszym OFE i przedewszystrkim skupia sie na maych firmach.
OFE polsat ma klientów modych wiekiem i moze utrzymywać taki udział w akcjach.
Jego klienci nie pójda na emeryture za 5 lat.


Co do OFE Generali, to on ma inna strategię.
Zobacz sobie Ile Generali miał akcji w portfelu w Luy/ marzec 2009 ( dołek giedy) i jak to sie miało do innych OFE. Generali w drugiej fali wzrostowej praktycznie już nie dokupywł akcji. Zrobi to po spadkach, a one najpózniej zaczną się w styczniu.

Chociaż korekta mniejsza będzie już w pazdzierniku. W listopadzie wybicie na rajd mikołajowy, ale syndromu stycznia już nie bedzie. Trupy wypadną z szaf.

Jezeli gospodarka światowa poprawi wyniki. Wówczas od marca 20011 r gieda znów zacznie iść w górę.

Wówczas zobaczysz, jaka bedzie pozycja Generali.(po fali spadkowej), Wowczsas znów zwiekszą portfel akcyjny) Gupotą jest kupować akcjie na średnioterminowych szczytach dla funduszy OFE, które inwestują dugofalowo.

Opata 0,5 % nie pozwala na agresywne zarzadzanie aby zmieniać agresywnie udział w akcjach w okresach srednioterminowych rzędu 3, 6 miesiecy.

Dla funduszy inwestycyjnych i emerytalnych najbardziej wiarygodnym okresem jakości zarzadzania jest okres 3 lat i po wyżej 3 lat. Im duższy tym bardziej wiarygodny.
audi43 / 2010-09-26 20:14 / portfel / Bywalec forum
...dziekuje za ta krótka lekcje ze strategii generali...ale ona nijak sie ma do dyskusji
lezdrub@interia.pl / 79.185.95.* / 2010-09-29 01:44
Tak ?? To popatrz co pisałeś wyżej o polsacie.I popatrz na jego wyniki za ostatnie trzy lata.
audi43 / 2010-09-29 09:30 / portfel / Bywalec forum
czytaj chłopie ze zrozumieniem a potem zabieraj głos w dyskusji
lezdrub@interia.pl / 79.185.80.* / 2010-10-03 16:05
No tak. Ja o chlebie,a ty o niebie.
audi43 / 2010-10-03 19:28 / portfel / Bywalec forum
...przespałeś w podstawówce lekcje z języka polskiego(co jest widoczne) z zakresu głośnego czytania ze zrozumieniem i dlatego dziś masz problemy
władca_stóp / 83.19.30.* / 2010-04-30 11:05
Lezdrub, nie ośmieszaj się swoimi psudoargumentami przeciw AXA i za Generali. Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Nie macie tam u siebie telemarketingu w tej waszej firmie pośredniczącej, że musisz tak rozpaczliwie spamować po forach szukając klientów?
A tak już merytorycznie, to akurat w czasie ostatniego kryzysu finansowego AXA OFE poradziła sobie świetnie
lezdrub@interia. / 79.191.22.* / 2010-04-30 23:28
Ale generali poradził sobie lepiej od AXA.
A w czym widzisz problem ,ze podaje swój numer tel.
A po co mam wydzwanić do klientów, jak oni moga dzwnic do mnie.

Po co ja mam im przeszkadzać. Są zinteresowni dzwonia i piszemy umowy.
audi43 / 2010-09-25 16:38 / portfel / Bywalec forum
.................................................
LECH KOCHAN / 88.156.42.* / 2010-02-10 15:30
Ja należę do AXA , wpłaciłam już 17tyz zł. a od czerwca 2009 przestałam płacić i okazało się, że mogę tylko otrzymać 6000zl ale dopiero za 4 lata jak skończę 65. Firma oszukańcza
radek323 / 94.246.145.* / 2010-09-18 19:57
ale kobieto ty nie miałaś ofe tylko plan inwestycyjny który to minimum na 10lat trzeba mieć bo przez ten czas są opłaty likwidacyjne,wie o tym każdy kto to zawiera musiałas zostać o tym poinformowana,to już twoja wina że tak wyszło,wiedziałaś co podpisujesz i godziłaś się na to.ja to mam bo kolega mi polecił i podczas takzwanego kryzysu zarobiłem 12%prawie,gdzie były niby spadki,przedstawiciel wytłumaczył mi dokładnie wszystko
władca_stóp / 83.19.30.* / 2010-04-30 11:13
Ale co gdzie jak? co się dzieje? gdzie wpłaciłaś, dlaczego nie czytałaś umowy. Przecież to wątek o OFE... Ludzie, jak już koniecznie chcecie kogoś oczerniać, to nie przekraczajcie pewnej granicy absurdu...
eme / 83.22.16.* / 2010-02-10 19:54
Lech Kochan i zapewne tez zmienilas OFE na AXA :):):)
koziolek26 / 2010-02-09 13:35
Najwięcej mają do powiedzenia Ci, to najmniej wiedzą. Jeżeli ktoś jest zadowolony z wyboru to po co głupie komentarze. Generali jest najlepsze? Na jakiej podstawie? są pokazane różne stopy zwrotu, za różne okresy i nie zawsze Generali jest w czołówce.
lezdrub@interia.pl / 79.185.73.* / 2010-02-09 18:48
A kiedy koziołku26 OFE Generali nie jest w czołówce??/W jakim okresie nie jest?????
Prawdziwy z ciebie Koziołek matołek.
audi43 / 2010-09-22 08:24 / portfel / Bywalec forum
nie koziołek matołek tylko człowiek który śledzi rankingi a ty akwizytorze generali jak pytasz w jakim okresie generai nie jest w czołowce to poczytaj poniżej
Stopy zwrotu OFE za okres od 29.12.2009 do 29.06.2010 roku
Nazwa Firmy Stopa zwrotu [%]
Amplico 3.03
Warta 2.86
Polsat 2.79
Bankowy 2.62
Nordea 2.57
ING 2.45
Aviva 2.38
Pekao 2.34
AXA 2.29
Pocztylion 2.25
PZU 2.18
Allianz 2.03
Generali 2.02
AEGON 1.72
źrodlo:www.knf.gov.pl
lezdrub@interia.pl / 79.185.95.* / 2010-09-29 01:37
Audi. 43. Zanim coś napiszesz. To POpatrz na datę wpisu. I sobie sprawdź, jak te wyniki się wówczas miały. Nie rób z siebie matołka.
audi43 / 2010-10-03 20:55 / portfel / Bywalec forum
...co wyniki ci nie pasują bo dżeneralik zamyka tabele?
victor06 / 82.160.38.* / 2010-02-06 14:55
Jaka ty będziesz miał emeryturę to się dopierao okaże jak zaczną ci wypłacać. Zdziwisz się i to bardzo. P********** o inwestycjach, procencie składanym, stopie zwrotu i strategii inwestowania i wzrostach to szkoła pośredników ubezpieczeniowych i kredytowych i nic nie ma z realnym funkcjonowaniem ekonomii światowej w długim horyzoncie czasowym.
Przyjdzie jeszcze nie jeden kryzys co znowu przeniesie aktywa od leszczczy do finansiery, przyjdzie nie jeden kryzys poliryczny co zmieni prawo, przyjdzie nie jeden kryzys w twoim życiu.
A tak naprawdę to od jakości danego państwa zależeć będzie twoja emerytura- Bo zainwestowane przez OFE w obligacje i akcje i inne instrumentu moga sie okazać stracone jak dany kraj stanie się republiką bananową, lub firma zakupi instrumenty pochodne lub inny subprime sie stanie. Jedni wygrani to zarządzajacy OFE, którzy oprócz bieżących prowizji kręca lody na rynku kapitałowym, opcyjnym lub innym futures.
Stworzony sytemu służy przeniesieniu publicznych pieniędzy (obowiązkowych składek) w prywatne ręce niewielkiej grupy ludzi (kast).
Lepiej sie skupic na bieżącym życiu, inwestycjach realnych, które zmiejszaja koszty utrzymania lub zwiekszają przychody, na dzieciach, życiu rodzinnym.
A wszelkie instytucje finansowe należy traktować jako potencjalnych pasożytów a w wielu przypadkach złodziei owoców czyjeś pracy, a państwo jako instytucje jako twory samonakręcajace koszty swego funkcjonowania dążące go generowania coraz większych obciązeń do obywatela bez poprawy jakości i peności usług społecznych. Przykłady czterech reform 1999 roku, rozrastanie się instytucji państwowych, szeroki i skuteczny lobbing finansiery, umieszczenie sie twórców i propagatorów reform w instytucjach powiązanych z interesem korporacji- Nie muszę wymieniać p. Górę czy p. Lewicka którzy obecnie funkcjonuja w instytucjach związanych z OFE.
Niestety każdy system szuka jeleni do ich finansowania po pozorem dostarczenia usług społecznych. Dobrze jak podatki są jednym kosztem jaki płacimy, ale kiedy ciągle dopłacam pozapodatkowo to oznacza konieć tego Państwa a początek -no czego? Feudalizmu korporacjnego i kastowego, niewolnictwa ?
AGGUNIA / 77.255.17.* / 2009-10-22 21:05
Wszystko co tu pisze Pan Świadomy to słowa przedstawiciela firmy DSA, czy wynika to z trudności wypowiadania myśli własnymi słowami, czy z propagandy dla funduszu????? nie wiem, ale to co tu czytam, to tak jakbym słyszała przedstwiciela DSA, który niedawno mnie odwiedził.
lezdrub@interia.pl / 79.185.93.* / 2009-09-24 00:26
Masz racje OFE jest tylko do uzyskania emerytury.
A pózniej leżenie pod palmami-tak reklamował się niegdyś OFE PZU Złota jesień.
Fakty pkażą,czy to bedzie prawda.

Obecnie w innych OFE mają uzbierany większy kapitał (generali)
eme / 83.22.51.* / 2009-09-24 13:50
Jozek albo zaczniesz podawac fakty na potwierdzenie twoich słów albo jedz z powrotem dokończyc ta elektrownie której nie skonczyłes jako aktywista ZSMP
lezdrób / 79.185.74.* / 2009-09-28 18:13
A, co może to nie prawda??
Ostatnie wyliczenia na www. analizy.pl hipotetyczne konta emerytalne dokładnie wskazują, że najlepiej dla swych klientów zarabia OFE Generali.
Z analiz tych wynika, że w tym samym okresie OFE Generali zarobił na czysto dla klienta o 15% więcej niż OFE Aviva.

Dla ciebie to pewno nie sa faty do przyjęcia,ale nie znaczy,ża to nie są fakty.To są fakty.
Czy tobie sie to podoba czy nie.Fakty sa faktami
władca_stóp / 83.19.30.* / 2010-04-30 11:20
Ale co z tego dla MNIE że do dziś np Generali zarobił najlepiej? A ja się zapiszę dziś i chcę widzieć najlepszy zysk za 3 lata. A w tej kategorii najwyżej analizy.pl oceniają szane takich funduszy jak AXA i Amplico. I to od półtora roku, miesiąc w miesiąc. Generali na trzecim miejscu. I co na to powiesz?
eme / 83.22.20.* / 2009-09-28 21:45
lezdrób :):) jestes klaunem :):) ale tacy tez sa potrzebni, dla dzieci, dla gawiedzi i innego pospólstwa. Dalej starasz sie forsowac na forum odpowiedni dla ciebie sposob porównywania. Podaj cyfry:) Ile w koncu zarobili wiecej klienci Generali na przestrzeni 10 lat od innych OFE przy założeniu sredniej składki 100/ miesiąc?? Jakie to ma przełożenie na miesieczna wypłate emerytury na dzień dzisiejszy??? I prosze podaj to w złotówkach a nie w rublach które to stanowiły o twojej stateczności finansowej i dobrobytu całej rodziny.
lezdrub / 79.185.84.* / 2009-09-28 23:48
Gorszej gawiedzi niż ty ęme, to chyba nie ma.
I większego klauna od ciebie eme.

Zysk netto OFE Generali- 4844 pln.
Zysk netto OFE Aviva 4106 pln. Róznica 738 pln, a to stanowi 15%
bielany / 212.106.31.* / 2010-03-07 19:54
738 zl podziel na 206 miesięcy dalszego trwania zycia i masz bonus do emeryturki. jadziem panie na piwko kuflowe!!!!!!!!!!!!
bielany / 212.106.31.* / 2010-03-07 19:54
738 zl podziel na 206 miesięcy dalszego trwania zycia i masz bonus do emeryturki. jadziem panie na piwko kuflowe!!!!!!!!!!!!
lezdrub@interia.pl / 79.191.21.* / 2010-03-10 00:06
bielany. Zapisz się do tych OFe z dołu tabeli i zobaczysz co bedzie na emeryturze po 20latch 30 latach, jakie to beda róznice.
eme / 83.22.20.* / 2009-09-29 09:17
lezdrub i jak ta różnica w zysku przekłada sie na miesięczna emeryture w dniu dzisiejszym?
Podaj ja, czytajacy pewnie tez beda zainteresowani odpowiedzia.
lezdrub / 79.185.84.* / 2009-09-28 23:41
Eme to jest portal dotyczący emerytur.
Podałem ci strone internetową gdzie jest wyliczone.
A powiem ci więcej. Nowe wyliczenia beda już na tej stronie około 5 pażdźernika

Eme.Znów szukasz kwadratowych jaj, cz czytać nie umiesz????
lezdróp / 83.22.20.* / 2009-09-28 21:33
Lezdrób oczywista oczywistość. Generalnie generali daje tyły, co mozna zaobserwowac na tym portalu, czas na ewakuacje. Bylo miło ale za krótko
lezdrub / 79.185.84.* / 2009-09-28 23:42
Tyły to masz chyba TY.
ppoo / 62.121.68.* / 2009-01-27 01:35
hehehe a to dobre się pośmiałem to czytając, agentem której sieci jesteś?? :) Jasne, że OFE nie musi być na całe życie ale na pewno nie jest jedynym wyznacznikiem przy wyborze OFE jego historyczny wynik. OFE mają różne strategie i różne różnie się zachowują w zależności od sytuacji na rynku, mają też różne koszty i to nie tylko w przypadku Allianza, bo w OFE są różne inne koszty funkcjonowania - polecam poczytać warunki umów. Więcej zarządzający w OFE będą się zmieniać i będą zabierać swój know how do innych. Mogę tak pisać jeszcze parę linijek odnośnie tego co jest ważne przy wyborze właściwego produktu. Na pewno stwierdzenie: "Szczerze nie dowierzałem ale dzisiaj robiąc analize ofe stwierdzam, że na dzień dzisiejszy lepiej wybrac nie mogłem" raz, że nie jest po Polsku, a 2 że jest bez sensu. Moje pytanie jeżeli chcesz być wiarygodny podaj nam syntezę tej analizy, żeby wszyscy mogli zobaczyć jak świadomy twój wybór był. Taka jedna rzecz skąd AXA ma OFE i kto tam wcześniej pracował, a pracuje teraz jakie ma osiągnięcia i sukcesy.
Na koniec: "za 2-3 lata znowu zmienie fundusz bo juz teraz wiem jak aktywnie dbac o swoją emeryturę" nic gorszego zrobić nie można niż tak nieświadomie zmieniać OFE. Ich strategia jest opracowywana na dłuższe okresy czasu a zwroty z portfeli można chyba oceniać po 6-10 lat najwcześniej. Wtedy można sobie coś "wywnioskować" o ile ma się jakąś wiedzę na ten temat. Ta cała nagonka robiona przez pseudo agentów i doradzanie zmiany jest niczym więcej jak okradaniem przyszłych emerytów, bo tak czy inaczej koszty tej hucpy zostaną na nich przerzucone.

pozdrawiam i życzę udanych wyborów OFE przez Internet albo jak ktoś chce to zrobić dobrze i nie ma sam wiedzy w temacie, u doradców finansowych nie zrzeszonych z żadną z tych instytucji. Tam możecie liczyć, że przynajmniej traficie do dobrego OFE albo będziecie mogli porównać i wybrać odpowiednie dla siebie OFE, bo każdy dobry doradca odpuści 100PLN na rzecz przyszłych korzyści płynących ze współpracy z klientem. U agenta zawsze usłyszycie, że jego produkt jest najlepszy pod słońcem księżycem i wszystkim co generalnie jest na niebie ;) zachęcam do przemyśleń.
ja prezes wszystkiego / 83.238.57.* / 2009-09-22 14:55
ej!
akwizytorzy OFE dostają kase za i tak płacone prowizje (ktore sa i beda) ustalane już z góry przez wszystkie OFE jakie istnieja na rynku (akwizytor pobiera tylko znikoma część tej prowizji ;) )
i tyle chcialem tu powiedziec.
lezdrub / 79.185.88.* / 2009-09-22 22:18
Tyle, że potecjalny klient o tym nie wie, że czy korzyta ze zmian funduszu, czy też nie to i tak za to płaci bo i tak opłate dystrybucyjną kazdy OFE pobiera.
edafton / 83.14.149.* / 2009-01-28 12:51
Wnoszę z Pana tekstu,że jest Pan idealnym doradcą,co to niby robi to dla dobra klienta.Przestań Pan pieprzyć głupoty,bo aż przykro czytać.Tacy doradcy nie istnieją.Dla Was liczy się dobro,ale Wasze.Jeszcze nikt nie widział grabi,które grabią od siebie.Tylko dlaczego akwizytor może reprezentować wyłącznie jeden fundusz, a Wy pseudo doradcy macie w pakiecie wszystkie najlepsze fundusze i niby zawsze wybieracie ten najlepszy dla klienta.
ppoo / 62.121.68.* / 2009-02-08 22:57
Dlaczego uważasz, że jestem pseudo doradcą?? Ja nie wybieram funduszu dla klienta, pokazuje mu możliwości naszego rynku oraz za i przeciw (jeżeli chodzi Ci o OFE - klient sam wybiera) lub buduje portfel w oparciu o wiele czynników (jeżeli chodzi Ci o TFI) lub dla klientów z większą ilością pieniędzy organizuję poprzez DM ich indywidualny portfelo - fundusz (profesjonalny asset management - jak wiesz co to jest i jak to działa).

gdzie sens logiczny zdań: "Tylko dlaczego akwizytor może reprezentować wyłącznie jeden fundusz, a Wy
pseudo doradcy macie w pakiecie wszystkie najlepsze fundusze i niby zawsze wybieracie
ten najlepszy dla klienta. " - podejrzewam kolejny agent co przysnął na logice w szkole średniej i konstrukcji zdań zależnych.

Uwierz, moi klienci płacą mi sporą kasę (prowizje głównie) ale wiedzą za co i doceniają jakość obsługi, a to powinno świadczyć o tym czy coś jest warte swej ceny czy nie. A nie bzdurne argumenty jakich "wy" używacie, bo ktoś wam łby sprał na szkoleniu, a sami niczego nie sprawdziliście tylko uwierzyliście w "pseudo szkolenie", bo przecież tak jest łatwiej. ;) pozdrawiam

ps. oprócz kasy dostaję jeszcze fajne prezenty, czasem naprawdę dużej wartości ale co wy o tym możecie wiedzieć ;)
znajomy / 2009-01-27 08:18
jeżeli Tak Cie interesuje kto w AXA zarządza to może kojarzysz kto to jest Robert Garnczarek... jest to jeden z najlepszych specjalistow w Polsce który pracował wcześniej w innym ofe które za jego czasów miało bardzo dobre wyniki. AXA zaproponowała panu Robertowi lepszą oferte i się zdecydował, teraz w duzej mierze dzieki niemu AXA ma bardzo dobre wyniki. myśle ze lepiej iz AXA inwestuje w najlepszych zarzadzajacych niz np nie ublizajac w reklame z panem Konradem.
pozdrawiam
ppoo / 62.121.68.* / 2009-01-27 14:33
no i mamy 1 argument, którym rzeczywiście można się u klienta pochwalić i zainteresować go osobą pana Garnczarka. Zapomniałeś tylko dodać, że odszedł on z AIG w momencie jak od 12 miesięcy pogarszały się ich wyniki więc nie rozumiem co masz na myśli mówiąc o dobrych wynikach ;).

Po 2 naucz się że waląc w konkurencję sam podcinasz gałąź, na której siedzisz i wpływasz na kiepską ocenę pracy agentów oraz ogólnie OFE. W ten sposób tworzysz negatywne emocje i powodujesz u klienta niechęć do podejmowania jakichkolwiek decyzji, albo wręcz przeciwnie decyzji błędnych, bo podyktowanych emocjami. Co odbije się w przyszłości na relacjach Twoich i instytucji z tą osobą. Po prostu za 2 lata wpadnie lepszy cwaniak i zmiecie wam go w ten sam sposób, robiąc mu kolejną krzywdę. Więc zanim zaczniesz kogokolwiek krytykować za cokolwiek zastanów się czy nie robisz z siebie głupka.

Ja w swojej pracy nigdy nie zjechałem żadnego produktu i zawsze zaczynałem od plusów danej decyzji klienta, natomiast później pokazywałem mu jak pewne rzeczy można lepiej poprowadzić i wytykałem niedociągnięcia agentów takich jak ty. Uwierz mi oni zostaną ze mną na lata.
doran / 79.185.88.* / 2009-09-22 22:28
Popo. twierdzisz,że jesteś dobrym doradcą.
Co w takim razie, jaki produkt zaproponowałbyś osobie w wieku 45 lat chcącej uskładać dodatkowy kapitał na emeryturę. Osoba jest wstanie wydawać na ten cel 400zł/m.

Prosiłbym, abyś wymienił ten produkt tu na forum.
Wszyscy będa mieć możliwość oceny twoich kompetencji w tej dziedzinie.
ad_job / 2010-01-14 03:03
Zasada jest jedna- NIE SPRZEDAJE SIE SKLADKI!! Osoba musi miec cel (DOKLADNIE)- na jaki chce przeznaczyc pieniadze- potem pada pytanie- ile pan porzebuje na ten cel (kwota, ktora jest wystarczajaca)??- i mysle, że na koncu powinno pasc pytanie dotyczacej kwoty skladki...
Jezeli nie ma pan konkretnego celu, przeznaczenia dla tych pieniedzy!! Nie potrzebuje pan tego!!
Mowimy przeciez o kapitale jednorazowym, a nie o miesiecznym wyplacaniu pieniedzy (dozywotniej renty emerutalnej- takie prod. finansowe tez sa)...
Fitka / 2009-02-05 21:05
Ależ Pan jest aktywny na tym forum! I wciąż zachęca Pan do przemyśleń, więc przemyślam i aż sama się uaktywniłam, ale to "dzięki" chorobie, która przykuła mnie do kompa.
Ja w swojej pracy nigdy nie zjechałem żadnego produktu i zawsze zaczynałem od
plusów danej decyzji klienta, natomiast później pokazywałem mu jak pewne rzeczy
można lepiej poprowadzić i wytykałem niedociągnięcia agentów takich jak ty. Uwierz
mi oni zostaną ze mną na lata.

Takie postępowanie jest wynikiem świetnej szkoły! Ciekawa jestem, czy rozpozna Pan autora poniższego cytatu:
"Człowiek ma z reguły dwa powody, dla których coś robi: jeden, który dobrze brzmi, i jeden prawdziwy."
Jeśli odnosi Pan sukcesy w swojej pracy doradcy, to z pewnością Pan rozpoznaje. To dlatego Pana klienci zostaną z Panem na lata - wierzę Panu. Jak Boga kocham...
ppoo / 62.121.68.* / 2009-02-08 22:45
Ten cytat się świetnie odnosi do pracy agenta, powodów jest wiele.. wymieniłem niektóre. Naprawdę byłem chory, a dziś tu wszedłem z ciekawości jak się wątek rozwija. W tygodniu pracuję po 10 - 12 godzin w tym z 4, 5 przed kompem więc mam dosyć. Chcesz możemy się umówić w realu to mnie poznasz i zobaczysz, że pociągam jeszcze nosem. ;)

ps. uwielbiam jak ktoś używa cytatów, których znaczenie nie do końca pasuje do sytuacji. Ten cytat pasowałby dopiero wtedy jakbyś mnie poznała i mogła stwierdzić, że to co robię jest obłudne. Tak nie jest dlatego trochę wydaje mi się przesadzasz.
znajomy / 2009-01-27 16:13
prosze Cie nie oceniaj mnie bo ja nie oceniam Ciebie, nie jestes moim klientem. jak byś nie zauwazyl to notowania AIG spadły po odejsciu pana Garnczarka no ale to taki szczegol do sprawdzenia przez Ciebie. i tak na marginesie jak agent musi mowic o jakis zarzadzajacych zeby pozyskac do klienta to naprawde sie do tego nie nadaje.
pozdrawiam
ps,
czy ja zjechalem jakis prodkukt????
nie wpieraj mi czegos czego nie zrobilem
ppoo / 62.121.68.* / 2009-01-27 17:34
oceny boją się osoby, które do końca nie czują się pewne tego jaka ona ostatecznie będzie. to tak tylko na marginesie.

nie chciałbym być Twoim klientem, bo pozamiatałbym Cię wiedzą po 10s więc po co mi taki agent. ale nie obraź się po prostu jesteśmy na innych poziomach.

Szczegół sprawdzony już dawno:
"AIG to fundusz, w którym od pewnego czasu mamy do czynienia z systematycznym pogarszaniem relacji zysk/ryzyko, co powoduje systematyczny spadek ocen w zestawieniu bazującym na danych 12-miesięcznych. Dodatkowo, w ostatnim czasie z PTE AIG odeszły dwie kluczowe osoby, zarządzające portfelem akcji (Robert Garnczarek do PTE Winterthur i Tomasz Adamus do CSAM)." analizy online lipiec 2006
i dla Twojej świadomości nie odszedł przed tym okresem 12 miesięcznym ale pod koniec, chociaż ja nie twierdzę, że jest zły, tego nie powiedziałem. Dla niektórych to jednak może być jakaś informacja i ja klientowi bym ją podał, bo nie mam ciśnienia, żeby sprzedać OFE AXA a mogę każde inne ;). Taka jest między nami różnica i mam nadzieję, że da Ci do myślenia i zastanowisz się co tak naprawdę robisz.

nie nadaje się?? może jest jedynym uczciwym i znającym się na rzeczy agentem w waszej organizacji. poczytaj o zarządzaniu, doradztwie inwestycyjnym, funduszach inwestycyjnych, do których OFE są trochę podobne to będziesz wiedział jaka jest rola zarządzającego i dlaczego trzeba wiedzieć kto to jest. Mark Mobius mówi Ci to coś?

zjechałeś konkurencję a tego się nie robi podstawowa zasada poważnych przedstawicieli swoich przedsiębiorstw. Zasugerowałeś, że instytucja ING wydaje więcej pieniędzy na marketing niż twoja i ma przez to gorszego zarządzającego. Jako przedstawiciel branży w oczach postronnych czytających, będziesz miał rację i Ci uwierzą, dlatego źle wpływasz na wizerunek firmy ING. Ja natomiast wiem, że bzdurzysz, bo mam znajomych i klientów w branży reklamowej i doskonale wiem ile, kto na jakie reklamy wydaje. AXA niczym się nie różni od ING w tej kwestii. Wiem również doskonale kto zarządza aktywami OFE ING i powiem Ci, że niczym jego kompetencje nie ustępują kompetencją Garnczarka.

Nic Ci nie wpieram tylko stwierdzam fakt.

Widzisz cały problem polega na tym, że coś takiego jak agent nadający się nie powinno istnieć. Sam prowadzę szkolenia ze sprzedaży i osoby, które mi nie pasują i mam podejrzenie, że będą wykorzystywały te techniki do osiągnięcia własnych celów (kasa, osiągnięcie planu sprzedażowego etc), wywalam je na zbity pysk i niczego ich nie uczę puki nie zmądrzeją. W mojej firmie, nie ma też żadnych planów sprzedażowych, a sprzedaż tak idzie, że mogą jej nam pozazdrościć największe doradztwa w Polsce. Chodzi o produkcję w przeliczeniu na głowę pracownika. To o czym agenci mówią, żeby sprzedać, można poczytać sobie na forum i nieźle się pośmiać, ale tak, powiem Ci, to działa! Bo przyjdzie Pan pogada ze mną o rybach i sportach motorowych spowoduje, że go polubię i pociśnie mi ubezpieczenie na życie w ramach oszczędności emerytalnej, gdzieś z 4 produkt w hierarchii, który powinien być brany pod uwagę w tej kwestii i zmieni bez sensu i przyczyny OFE. Tak go nauczono i tak mu sprano łeb, żeby bez zastanowienia to robił i przynosił zysk, którym zarząd się będzie chwalił. Będzie dobrym agentem w oczach przełożonego, będzie zadowolonym agentem z kasą tylko spieprzy robotę i zrazi klienta do rynków finansowych albo co gorsze zostawi, go na 30 lat z poczuciem, że wszystko ok, a w wieku 60 lat klient się obudzi, że będzie biedował już do końca życia. To jest ok wg Ciebie?? i taki jest dobry agent? Kurde mamy inne podejście coś mi się wydaje.

pozdrawiam i radzę obudź się szybko z letargu, w którym drzemiesz, bo może nawet jesteś wartościowym człowiekiem, który coś potrafi i jego wiedza i umiejętności inaczej mogłyby być spożytkowane.
znajomy / 2009-01-27 19:21
Wybacz ale nie bede rozmawial z kims kto nie szanuje drugiej osoby a niestety taka osobą PAN jest.
Jeżeli byłby PAN takim świetnym fachowcem za jakiego się PAN uważa to by PAN tak nigdy nie napisał bo szanować trzeba każdego tego co kest dyrektorem banku tego co sprząta w markecie i nawet konkurencje.
ja to mam PANU brakuje.
pozdrawiam
ppoo / 62.121.68.* / 2009-01-27 19:47
Nie rozumiem, ja Pana szanuję i nie przejawiam najmniejszej ochoty do tego, żeby tego nie robić. Daję rzeczowe argumenty i pokazuje jak sprawa wygląda, Pan się może z nimi zgadzać lub nie i przedstawiać własne argumenty. Nic osobistego do Pana nie mam i jestem daleki od krytyki Pańskiej osoby, natomiast ciężko mi jest z Panem się zgodzić. Proszę mi zaufać tego co w markecie sprząta też szanuję jak również swoją sprzątaczkę, z którą jestem w bardzo dobrych stosunkach, więc jeżeli się Pan poczuł osobiście dotknięty to przepraszam, nie miałem takiego celu. Piszę te posty to po, żeby może w końcu się ktoś obudził i coś zrobił z tym co się dzieje dookoła.

ps. zazwyczaj w ten sposób kończyła się większość moich spotkań z agentami, do tego dochodził jeszcze znamienny trzask zamykanych drzwi. Dzieje się tak, bo są oni kiepsko wyszkoleni, pracują na emocjach i czują pod skórą, że szkodzą ludziom. Ja bym sobie życzył, żebyśmy doszli do poziomu, który panuje chociażby w USA albo w Niemczech, gdzie agenta szanuje się za jego wiedzę, a nie ilość pkt na tablicy. Wtedy nie psulibyście rynku, który jest dla nas wspólny. Więc jeżeli jesteś kimś kto sprzedaje zastanów się co robić dalej ze swoim życiem, a jak decydujesz o tym jak sprzedawać zacznij coś zmieniać i na takim forum za jakieś 5 lat będziesz ze mną prowadził rzeczową dyskusję o tym co zmienić na lepsze a nie unosił się emocjami.

pozdrawiam
znajomy / 2009-01-27 19:59
hmm no to musze Pana rozczarować... bo to forum nie jest forum klientów tylko agentów mniej lub lepiej wyszkolonych.
ja poporstu znam temat ze tak powiem teoretycznie ale klient nie zna. ja do zadnego agenta nic nie mam i niech przepisuja nawet za 5000zl za klienta tylko niech to poprostu robia UCZCIWIE. a ile z tego maja mnie nie obchodzi bo nikomu w portfel nie zagladam...
ppo / 62.121.68.* / 2009-01-27 20:28
to niech Pan zacznie, bo jak ma Pan zamiar kupować UCZCIWIE samochody za 40 000 warte 5000 to ja się wyprowadzam z kraju, bo zaraz wszystko zacznie kosztować 40 000. Teoria rynku się kłania, z którą Polacy mają problem, bo wydaje im się że jak coś kosztuje 5000 to nie ma dyskusji i tyle. Tego komunizm nas nauczył i na tym jedzie też AXA. Ja niestety jestem za młody, żeby pamiętać tamte czasy więc mnie jest trudno zmatolić ;) Agent po prostu nie może zrobić tego uczciwie, bo ma tylko w ofercie swój produkt. To tak jakbym ja miał u Pana wyleczyć UCZCIWIE ból ucha mając do dyspozycji tylko skalpel. Druga sprawa tablica wyników. Jakby agenci to chcieli robić UCZCIWIE to by wyniki spadły o połowę albo i więcej. Żaden zarząd by sobie na to nie pozwolił w obecnej sytuacji, bo by ich z dnia na dzień odwołali. Generalnie wolą cisnąć na NIEUCZCIWĄ sprzedaż, mieć wyniki i premię, a potem jak się wszystko zwali odejść z dobrą odprawą do innego przedsiębiorstwa i tam robić to samo. Chcę jeszcze zwrócić uwagę na jedną rzecz, że rynek OFE nie do końca jest wolnym rynkiem, na którym w pewnym momencie ludzie mogliby osikać produkt nie niezbędny im do życia, a tak muszą dokonać tego wyboru czy by chcieli czy nie. Dlatego tym bardziej agenci powinni być delikatni sprzedając OFE. Ale jak to zawsze bywa Polak Polakowi największym wrogiem.

ps to proszę powiedzieć dokładnie czym się Pan zajmuje, ja też myślę że częściej tu piszą agenci, niż klienci i myślę, ze Pan jest agentem. Zgadza się.

Ja nie wiem czyje to jest forum, piszę jako postronna osoba, bo widzę, że tu dużo głupoty jest. ;)
znajomy / 2009-01-27 21:49
pewnie ze jestem agentem tyle ze z dystansem do tego forum w przeciwienstwie do niektorych. niech sie Pan nie obrazi ale strasznie sie Pan AXY uczepił a nie podejrzewam Pana o kompleksy:)
gdyby można było prosic, to prosze o krótki konkretne wypowiedzi bo to jest forum a nie ksiązka, oczywiście cenie za ilośc informacji z Pana postów
ppoo / 62.121.68.* / 2009-01-28 11:02
Nie mam nic przeciwko AXIe parę produktów waszych w życiu sprzedałem głównie PI. Ze 2 razy poleciłem komuś OFE na zasadzie, ktoś mnie pytał czy ma dobre i czy ma zmieniać. Powiedziałem, wtedy że nie ma sensu, bo znam firmę i jest ona jedną z największych na świecie i mądrze prowadzi swoją politykę, więc jest stabilna a dla jego emerytury jest to najważniejsze. Jednak gdyby mnie ktoś spytał o sieć sprzedaży to... sam Pan pewno się orientuje. Ja zawsze tego typu fora, zwłaszcza wypowiedzi klientów biorę sobie do serca, bo pozwalają mi poprawić jakość ich obsługi i podpowiadają czego ludzie ode mnie oczekują, a myślę że to jest najważniejsze w naszej pracy, nie tablica.

pozdrawiam i życzę sukcesów
znajomy / 2009-01-28 16:56
tylko ze tu nie wiadomo za bardzo kto jest klient a kto agent:)

rowniez pozdrawiam i zycze sukceseów:)
znajomy / 2009-01-27 08:20
aha i jeszcze jedno moge powiedziec ze ten pierwszy tekst pana "SwiadomyTeraz" jest wprawdopodobnie tekstem kiepskiego agenta AXY który nie wiem po co to robi..
no ale oby sie czegos z tego nauczyl
eme / 83.22.4.* / 2009-01-26 21:01
A ja mam wrecz inne doswiadczenia.Jak juz kiedys pisalem na forum odbylem dwa spotkania z przedstawicielami AXA i przysiagłem sobie że jak przyjda trzeci raz to wyrzucę.
następnie udowodnił, że wybór axa jest jednym z najlepszych wyborów jakie mogę dokonać.

W jaki sposob ci to udowodnil??Sam jestem ciekawy.Jezeli ci to nie sprawi kłopotu to napisz.Pozdro.
Morpheo78 / 2009-02-09 14:59
Jeszcze jedno - agenci AXA nie przychodza znienacka, więc nie wyrzucaj - nie zapraszaj po prostu. Znienacka przychodza ratownicy. Z reguły z CU...
ŚwiadomyTeraz / 83.5.15.* / 2009-01-26 21:57
Zapraszam do dogłębnego internet researchu .. przedstawił analizy i notowania z poprzednich miesięcy i lat, które sam następnie zweryfikowałem, niestety liczby nie kłamią. Notabene, dlaczego odbyły się u Ciebie już 2 spotkania ? i wciąż myślisz o 3-im?.. normalnym i inteligentnym wystarczy przedstawić wszystko raz i rzetelnie, wg mnie to wystarcza ... przynajmniej w moim przypadku, a nawet przeczytałem że owy fundusz jest liderem wpośród osób zmieniających fundusz ... czyli to grono myślących samo Ciebie zweryfikowało ... Pozdrawiam
eme / 83.22.4.* / 2009-01-27 09:31
świadomy teraz i maciuśś napisze do was obu.Moje spotkania z przedstawicielami axa odbyly sie dwa lata temu.Doszlo do nich tylko dlatego ze mamy wspolnych znajomych i tylko to bylo argumentem spotkania.Merytoryka akwizytorow na poziomie srednim, lecz z daleka pachnialo jaki jest cel spotkania. Wtedy jeszcze akwizytorzy axa byli szkoleni - ze nalezy kupowac tanie jednostki bo bedzie sie mialo ich wiecej, transferujac sie do nich. Absolutny bzdet na podstawie ktorego po prostu dziekowalem za spotkanie i mile wypraszalem. Oba spotkania mialy ten sam przebieg- wyuczone na pamiec te same formułki, ta sama sciezka sprzedaze absolutne zero wlasnej inwencji. To ma byc ktos z kim ja mam rozmawiać?????Wolne zarty. Dlatego trzeciego nie bedzie.
Swiadomy teraz - normalnym i inteligentnym ludziom wystarczy powiedziec raz, zgadza sie, ale inteligentny i normalny zawsze zweryfikuje pozyskane informacje osobiscie.:)
Co do liderowania wsrod osob zmieniających fundusz moge sie tylko usmiać.
To wynik pracy akwizytorow i wyplacanego im wynagrodzenia. Popatrz jaka gra słów.
Rozumujac inaczej: AXA jest liderem akwizycji - namawiania do zmainy funduszu.. Popatrz jak inaczej zabrzmialo.
Reasumując na mnie takie pseudo reklamy nie dzialaja. Patrzac z drugiej strony AXA jest karłem wsrod funduszy pozyskujacych klientow z rynku ;pierwotnego.
ad_job / 2010-01-14 03:09
Z rynku pierwotnego- oczywiscie- mowisz o reklamie- te wszystkie duze fundusze sa poprostu reklamowane wszedzie... Ludzie niewiedzac o nich nic- wybieraja- bo tak 'fajnie mowili w telewizji'... Plytkie... czyz nie?? ale tak jest...
Reklama telewizyjna/prasowa- to sa ogromne pieniadze- a jak myslisz, czyje one sa??
...najlepsza reklama, to jest zadowolony klient- tzw. poczta pantoflowa- mozna powiedziec, ze mniej wiecej tak to dziala w AXA...
Morpheo78 / 2009-02-09 14:57
Drogi eme, znowu się spotykamy. Co do lidera akwizycji - owszem, AXA na tym polu radzi sobie świetnie. Ale co mają powiedzieć agenci CU, ING i PZU, którzy mają do zrobienia plan OFE, bo jak nie to po premii? CZy to nie jest motywowanie do akwizycji?? AXA płaci, a CU woli odebrać agentowi. Taka jest różnica. I nic więcej. Pokaż mi fundusz który nie walczy o klienta. Nie chce go do siebie przetransferować. Nie ma takiego, sa jedynie mniej skuteczne. Pozdrawiam.
Fitka / 2009-02-05 22:36
chyba się nie doczepię od tego forum:(
Panowie! Jedno muszę Wam przyznać - zachęciliście mnie bardzo do poszukiwań internetowych, okazało się, że to bardzo proste i nawet ciekawe, jednakowoż :) ... jeśli popatrzy się na oficjalnie ogłaszane wyniki i różne takie - zupełnie nie rozumiem coście się tak przyssali do tej/tego (?) AXA ?
eme napisał, że AXA "jest karłem wśród funduszy pozyskujących klientów z rynku pierwotnego", co jak rozumiem jest obraźliwe, tak? Z danych wynika, że takich karłów jest więcej; czy dla tych innych też jest to obraźliwe? A jak ci "najlepsi" pozyskują klientów? Mam dwa, trzy przykłady z życia:
1. wielki zakład produkcyjny, młodzi zestresowani ludzie przyjmują się do pracy na okres próbny 3. miesięcy; każdy podpisuje "proponowaną" mu umowę z "nie karłowatym" OFE, a po 3. miesiącach przychodzą następni (przykład córki);
2. jedna z największych polskich firm otrzymuje od "swojego" OFE wykazy członków, chcących zmienić fundusz; osoby te są wzywane "na dywanik" i "dobrowolnie" zmieniają decyzję (szwagierka);
3. listonosze przechodzą szkolenia... (mój listonosz) itd.........
jeszcze jedno pamiętam; wchodziłam właśnie do sali kinowej w Multikinie. Zgadnijcie, kto miał ustawiony stoliczek, wokół którego biegała elegancka para akwizytorów, no kto? Nie karzeł...

Skopiowałam z money.pl wyniki jednego transferu z ub. roku:
"Największym wygranym sierpniowych transferów jest AXA OFE, które było liderem w kategorii salda wymiany uczestników OFE (liczba członków zwiększyła się o 13,6 tys. osób), a pod względem samych przyjść zajęło pozycję drugą (21,1 tys. osób).
Na drugim miejscu, w kategorii salda przyjść i odejść (13,4 tys. osób), znalazł się największy wygrany majowej sesji transferowej - ING OFE, który równocześnie zdołał pozyskać od innych funduszy największą liczbę nowych uczestników (23,9 tys.osób).
Podium z dodatnim saldem wymiany na poziomie 3,9 tys. osób, nieprzerwanie od listopada 2007, zamyka Generali OFE."
Trochę nie potrafię się połapać, bo w gruncie rzeczy nie wiem, kto tu lideruje, ale jest napisane "czarno na białym", że ING zdołał pozyskać od innych funduszy największą liczbę nowych członków, no więc jak? ING nie ma tych "strasznych" akwizytorów, nie przymierzając - jak AXA lub Generali? Ludzie tak sami, widząc kiepskie wyniki funduszu, idą do niego, aby go wzmocnić? Ale może jak ING, to dobrze, a jak inny to źle...
Co Wy mi tu takie androny wstawiacie? I mówi się, że to kobiety są emocjonalne i nieracjonalne!!!
Morpheo78 / 2009-02-09 14:50
Ech Fitka, żeby więcej osób tak jak Ty zadało sobie trud przejrzenia wyników i poczytania o OFE a nie tylko powielania stereotypów - byłoby super... Ciesze się że stać kogoś (czyt. Fitka) na odrobinę obiektywizmu. Pozdrawiam.
ppoo / 62.121.68.* / 2009-01-27 01:47
A ja bym tak nie powiedział, raczej nie robi się w kwestii swoich finansów tego co wszyscy, bo tłum bardzo często się myli. W swojej tezie pójdę nawet dalej, myślę i nawet można powiedzieć to wiem, AXA bardzo dużo zainwestowała w siatkę agentów i ma sporo naganiaczy, ma też relatywnie do kapitału jaki posiada jako instytucja mało klientów, więc ma z czego "przeciągać" i proszę nie mów, że ktokolwiek z tych ludzi podjął świadomą decyzje, bo tego nie zrobił. Kuriozalne były akcje jak agent siadał w markecie i dziennie trzaskał 200-300 wniosków, od ludzi a jak jest to zapisze się co mi tam. Mój kolega ostatnio: a który do mnie 1 przyjdzie to wybiorę - tak ludzie podejmują decyzję i dopóki się to nie zmieni to będzie drogo i będzie przeganianie i p************ ludziom w głowach. Pozdrawiam i zanim się wypowiesz to się podszkol, bo moja 16 letnia siostra wie więcej o OFE ;)
anik123 / 83.5.49.* / 2010-02-08 22:02
Czytam Pana posty od pewnego czasu,bardzo jestem ciekawa czy jest Pan ze Śląska,zależy mi na rzetelnej analizie OFE oraz ewentualnej zmianie funduszu.Pozdrawiam
Maciuśś / 83.5.15.* / 2009-01-26 22:10
ale "emo co się stało"?... coś się stało .. podczas tych spotkań? .. jakieś złe doświadczenia, wrażenia, odczucia, podczas spotkania z przedstawicielem? .. ale co się stało?
jola222 / 89.78.59.* / 2009-09-24 00:05
Mieszkam na slasku i takie wypowiedzi jak wasze nazwe po imieniu : co wy tu mi franzolicie? Nie przeczytalam w tej pseudosyskusji ani jednego madrego zdania. To oczywiste, ze pracuje sie dla pieniedzy, czyny spoleczne juz kiedys przerabialismy. Kazdy pracuje tam gdzie moze. Jeden moze pracowac jako dyrektor inny jako sprzataczka i co z tego? Czemu tak sie wszyscy czepiaja akwizytorow OFE? Dlaczego nikt sie nie czepia sprzataczek? Ja wam powiem dlaczego , bo zazdroscicie im zarobkow! Cala prawda. a C wszyscy madrzy doradcy niech zamiast madrze doradzac innym doradza madrze sobie i zrobia jakas porzadna kase, wyjada na dlugie wakacje i niech przestana robic wode z mozgu .
eme / 83.22.20.* / 2009-09-28 21:49
Jola222 terozki jo ci powiym.Niy fandzolom ino godajom prowda. Jestv dzicz i trza z tym skończyc.Pyrsk.
Jola222 / 89.78.59.* / 2009-09-29 09:38
podobno są trzy prawdy :-))

Najnowsze wpisy