Azja

Melikles / 2008-07-02 09:38
Witam,
Co myslicie o tym rynku ?
Ja od dzis powoli wchodze :)
Wyświetlaj:
pupka / 83.14.70.* / 2008-07-02 11:53
siędze w Indiach i szlak mnie trafil na wczoraj wycofalem kase bo nie wytrzymałem a dzisiaj monad 5,5% na zielono :)
Melikles / 2008-07-02 12:08
ja sie bawie AIG i z jutrzejsza data pojdzie w gore. Tak przepuszczam :), a jesli niebedzie szlo, to wyjde .... . Niestety nieznam ogolniedostepnych fund, ktore maja tylko akcje Indi, czy Tajwanu, mozesz cos polecic? Tylko nie Blackroki i Templetony. Na tym niema mozliwosci szybkiej reakcji ....
LordFury / 2008-07-02 17:20 / portfel
To jest akurat główny plus "funduszy funduszy" AIG - zmiany giełd leżących u ich podstawy są uwzględniane w wycenie z opóźnieniem 1/2/3 dni (w zależności od funduszu).

Teoretycznie gdyby znaleźć ładne korelacje (jak znajdę trochę czasu, to sobie to zrobię), to można by ładnie spekulować na nich. Np. kupno dziś do 11-tej funduszy azjatyckich da wycenę wg obrazu giełdy sprzed ok 1-2 dni, a dzisiejsze wzrostu byłyby uwzględnione w wycenach jutro lub za 2 dni. Tak mocno na oko ;)

Poważniejszy minus to dość spore opóźnienie, z którym zmiany są widoczne w systemie i kiedy można przeprowadzać kolejne transakcje.

Ot, taki drobiazg do dyskusji - może kogoś zainteresuje...
Melikles / 2008-07-02 11:28
Gra tu ktos na funduszach azjatyckich ??
max1224 / 2008-07-02 12:25 / Tysiącznik na forum
pewnie tak tyle że większość stamtąd zwiała bo czas na azję jakby lekko nienajlepszy to odbicie o ile wogóle będzie to też krótkotrwałe wyjątek Japonia gdzie akurat po zejściu które się teraz odbywa jest szansa na trwalszy wzrost
tyle że to moje amatorskie bajanie do którego większej wagi bym nie przywiązywał
Melikles / 2008-07-02 13:59
mi 2-3 sesje ( dni ) wzrostow wystarcza, na wejscie wyjscie, chiny po wielkich spadkach moga dobrze odbic, a co bedzie dalej, to sie dostosuje .....
na Japonie, ktora niespadla gleboko, niestety niemam sprawnego funduszu, ale podejrzewam, ze jako gosp bardziej stabilna niz chinska, tez odbije
max1224 / 2008-07-02 14:40 / Tysiącznik na forum
analizowałem shanghai b share wygląda nieciekawie przebił się przez dołki z kwietnia i ma otwartą drogę w dół żeby znaleźć następne wsparcia trzeba zajżeć na wykres 3 letni oczywiście przy takich wsparciach zawsze jest próba ratowania ale ryzyko nadal jest poważne w tej chwili mamy poziom 207 z hakiem a potencjał spadkowy może wyczerpać się ok 150 to jest jakby nie patrzeć 25% niżej i z dużym prawdopodobieństwem
ale ja jestem tylko amatorem i może się mylę w każdym razie gratuluję odwagi i życzę sukcesów
Melikles / 2008-07-02 15:25
dla mnie juz zapozno na ratunek, bo zlecenia poszly ;)),
licze, ze sie zalapie na to odbicie, a BSE 30 powinien troszke uratowac mi tylek, ma +5%
max1224 / 2008-07-02 15:38 / Tysiącznik na forum
ależ to tylko moje wątpliwości może racja jest po Twojej stronie i za tydzień złozę Ci gratki
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy