Forum Forum prawneKarne

badanie krwi na zawartość alkoholu pakietem o przekroczonym terminie ważności o 13 m-cy

badanie krwi na zawartość alkoholu pakietem o przekroczonym terminie ważności o 13 m-cy

Stefan2507 / 2008-02-11 19:57
Podczas zatrzymania przez Policję zostałem przebadany na zawartość alkoholu we krwi przy pomocy pakietu z przekroczonym terminem ważności o 13-cie miesięcy, dostarczonym przez zatrzymującego policjanta a Prokuratura postawiła w stan oskarżenia o prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości za podstawę biorąc wynik badań takim pakietem, mając "w nosie" wymogi ustawy o wyrobach medycznych w prawie przeterminowania wyrobów medycznych. Czy to aby postępowanie zgodne z przepisami prawa?
Wyświetlaj:
dp1980 / 217.153.73.* / 2009-03-26 21:27
Rozumiem, że mówimy o pakietach nowego typu, czyli tych z pociśnieniem w fiolce… jeżeli udało się lekarzowi pobrać do niego krew od Ciebie, to był on nierozszczelniony więc nie był aż taki stary. Poza tym, nie ma żadnego wpływu rodzaj naczynia na wynik takiego badania dopóki to naczynie jest puste, a zwłaszcza nie ma w nim alkoholu etylowego! Jestem analitykiem wykonującym te badania (być może Twoje badanie, Stefan2507 też podpisałem) i jestem zdania, że to lekarz powinien odmówić pobrania krwi takim pakietem, bo poza terminem jego ważności może być już nie jałowy, ale to już zupełnie inny temat. Reasumując… chcę Ciebie uspokoić zapewniając, że z wynikiem badania Twojej krwi jest wszystko w porządku! A tak na marginesie, to od kiedy karalne jest przebywanie przed domem w stanie po spożyciu / nie trzeźwym.????
Fress / 83.11.67.* / 2009-08-17 15:20
zajmujesz sie takimi badaniami?? a ile mniej wiecej trzeba czekac na wyniki takich badan??
hph / 62.121.68.* / 2008-02-13 23:07
Tak, skoro pijany prowadziłeś samochód, nie chciałeś dmuchać w alkomat i tak powinienieś ponieść karę i zabiorą ci prawko. A co zgodne z prawem jest jeździć po pijaku? Lepiej CZŁOWIEKU (?) okaż choć trochę skruchy ale skoro to nie był pierwszy raz (a wnioskuję że tak jest w tym wypadku) to może myślisz że znowu się uda. Nic z tego.
Stefan2507 / 2008-02-14 12:57
Tak się składa, ze nie prowadziłem samochodu "po pijaku" a zostałem zatrzymany i zabrany spod domu w którym mieszkam... Sądziłem, że na tym forum stać Cię "hph" na bardziej miarodajny i sensowny komentarz chyba, że jesteś jasnowidzem i wyciągasz wnioski w oparciu o wiedzę, którą posiadasz z innych źródeł albo po prostu jesteś konfabulantem...
Pytanie pozostaje wobec tego bez odpowiedzi? Odsyłam Cię do ustawy o wyrobach medycznych a mój post potraktuj jako donos na pracę Policji i Prokuratury w kontekście przestrzegania prawa w Polsce. Skruchy akurat okazywac nie muszę bo nie ma powodu, nawet przed sądem, natomiast zastanawiam się teraz "hph" nad Twoim sposobem myślenia i pisania.....

Najnowsze wpisy