Forum Spółki giełdowe COM

Badanie traderów/inwestorów giełdowych - artykuł naukowy

Badanie traderów/inwestorów giełdowych - artykuł naukowy

skomentuj
thklein / 2019-04-14 11:52
Szanowni Państwo!

Jestem studentem drugiego roku ekonomii na katowickim Uniwersytecie Ekonomicznym. Pasjonuję się rynkami finansowymi, wiążąc z nimi swoją przyszłość: zarówno zawodową w wymiarze praktycznym, jak i akademicką w wymiarze teoretycznym.
Z tego względu, pod kierunkiem kierownika uniwersyteckiej Katedry Rynku i Konsumpcji, prowadzę badania nad zachowaniami inwestorów/traderów giełdowych. Wyniki pragnę opublikować w swoim pierwszym artykule naukowym skupiającym się właśnie na psychologii giełdowej (robię to z pasji, a nie z konieczności pracy dyplomowej). Chciałbym aby opracowanie było jak najbardziej praktyczne, jako że sam codziennie przygotowuję się do tej praktyki, gdzie wymiar psychologiczny jest jednym z najważniejszych czynników.

Jeśli aktywnie działają Państwo na rynkach finansowych, uprzejmie proszę o wypełnienie krótkiej ankiety. Jest ona całkowicie anonimowa, a zainteresowane osoby mogą zostawić swojego maila, celem otrzymania opublikowanego artykułu. Link do niego zostanie dodany także na tej grupie.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfeGVQqQ4aIYOOmxgUrSdiljYnd8VA_iyDb51pQqcBk7MQjKA/viewform

Do im większej liczby osób dotrę, z tym lepszych metod analizy danych będę mógł skorzystać i tym lepsze oraz ciekawsze będą wnioski. Bardzo proszę zatem o przesłanie linku także do Państwa znajomych aktywnych w tym obszarze. Będzie to jedno z bardzo nielicznych opracowań w tej dziedzinie, a w szczególności tych w Polsce. W razie pytań zapraszam do kontaktu tutaj lub na mój uczelniany email podany na wstępie badania. Z góry serdecznie dziękuję za czas poświęcony na wypełnienie ankiety.
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy