Forum Forum podatkoweInne

Bałagan z akcyzą na prąd. Zapłacimy podwójnie?

Bałagan z akcyzą na prąd. Zapłacimy podwójnie?

Wyświetlaj:
ptadla / 2008-08-25 12:35 / portfel
Nie ważne komu dołożą nową akcyzę; producentom papieru toaletowego, wody mineralnej czy panu Heniowi dowożącemu węgiel zimą bo ostatecznie i tak zapłaci konsument :((
MariuszKaniecki / 2008-09-04 09:31
Piszę, bo nie wiem czy warto zmienić dostawce prądu. Przy coraz wyższych cenach energii coraz częściej myślę o zmianie dostawcy. Moja żona, która jest księgową w firmie ostatnio często mówi, że to dobra inwestycja na dłuższy okres. W jej firmie zmienili dostawcę i są zadowoleni. Czy ktoś z was już zmienił i wie jak to się odbywa? Ja już trochę czytałem na izi.pl i wyliczyłem jakie będę miał oszczędności, ale jeśli ktoś wie coś więcej to piszcie!
POpicer / 156.17.201.* / 2008-08-25 09:50
Bałagan i rosnące podatki, tak wygląda państwo zorganizowane przez picerów tuska i niego samego.
Pilsener / 2008-08-25 15:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A co za różnica, czy Toosck, czy inny polak? Państwo organizują polacy, a jak się nazywają czy z jakiej są partii to rzecz drugorzędna i mało istotna.
JanKS / 2008-08-25 14:17 / Bywalec forum
Szczególnie organizowane od 3 lat....
A kto był premierem w 2006 roku?
Pozdrawiam
Elendir / 2008-08-25 10:32 / Łowca czarownic

Zgodnie z zaleceniami Unii Europejskiej, zmiany w opodatkowaniu akcyzą energii elektrycznej powinny obowiązywać w Polsce od 1 stycznia 2006 roku.

Tylko jakoś za poprzedniego rządu to się nie udało. Zobaczymy czy temu się uda.

A swoją drogą jak mają płacić dystrybutorzy, to opłata będzie od dostarczonej a nie od wyprodukowanej energii a w konsekwencji niższa.
Yourek / 83.25.186.* / 2008-11-12 20:35
Tylko tak się to wydaje. Producenci nie zapłacą akcyzy od strat na przesyłach.
Dla nas jednak podstawą naliczenia podatku akcyzowego będzie cena nabycia od producenta przez dystrybutora( jest to teraz cena urzędowa) czyli wyższa o marże wytwórcy energii a w efekcie zapłacimy duuuzo więcej.
łojno / 80.51.92.* / 2008-08-25 09:13
Winnych nie ma, a zapłacimy wszyscy.

Najnowsze wpisy