Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Balcerowicz apeluje: Nie niszczcie reformy emerytalnej

Balcerowicz apeluje: Nie niszczcie reformy emerytalnej

Wyświetlaj:
T. / 81.190.70.* / 2010-11-29 22:58
Najlepsza stabilizacją nastrojów społecznych jest skuteczna i nieustanna propaganda sukcesu. Więc nie niszczcie ...
Kasandra. / 83.22.196.* / 2010-11-29 21:47
Rzucił płonącą pochodnie na stacji benzynowej . wołając nie dopuście do pożaru
grea / 83.13.107.* / 2010-12-02 13:23
No oczywiście lepiej było przed 1989 rokiem ...
Tęsknisz za tamtymi czasami??

Słabo mi gdy czytam takie komentarze.
grea / 195.150.63.* / 2010-12-02 21:14
Grea jest facetem, któremu milicja w dobrych czasach zasugerowała żeby mówił "Panie Władzo" a nie "proszę pana", jeśli nie chce dostać pałą w łeb. Grea też pamięta jak jego matka wracała zalana łzami po 3 godzinach stania w kolejce, z której przyniosła 0,5 boczku (a raczej słoniny). Pamięta też, że chodził w styczniu w juniorkach do szkoły, bo Relaxy dostępne były tylko dla mających dużo czasów emerytów spędzających całe dnie na staniu zarobkowym w kolejkach. Pani ekspedientka w sklepie to była WIELKA PANI, bo mogła coś wyciągnąć czego oficjalnie nie miała. A dziś ... to chyba jeden z dolnych szczebli statusu społecznego.
Ze szczególnym jednak rozrzewnieniem wspominam zanoszenie ciężkich paczek makulatury do skupu, gdzie pijany pan dawał za to dziurawy papier ścierny do p.u.p.y. Ludzie obwieszeni takimi łańcuchami z rolek papieru paradowali szczęśliwi przez miasto (za tym tęsknisz?). Nie było podpasek - nie było nawet waty żeby takowe sobie zrobić.
Słodki zapach mandarynek i bananów ... Mnie dziś ciężko wyjaśnić to moim dzieciom, ale dla mnie to ... zapach Świąt (i to nie każdego roku).
Czekolada ... - wielkie święto w domu! Jedna kosteczka dziennie.
Ser żółty i śledzie pakowane w Gazetę Robotniczą ...
T. / 81.190.70.* / 2010-12-03 11:17
To co napisałeś dotyczy okresu od 1980 r. ! Od chwili , gdy cała Polska strajkowała .
Jestem znacznie starszy i doskonale pamiętam cały PRL.
Skoro wszystkie zakłady pracy strajkowały , produkcja stała (bo wówczas Polska produkowała ) , transport strajkował , to skąd miały się znaleźć towary w sklepach ?Dlatego też wprowadzono m.in. kartki żywnościowe , żeby każdy mógł w sklepie podstawowe artykuły kupić. Być może na wioskach zaopatrzenie było gorsze .
Po 90r. zlikwidowano wszystkie PGR-y , gdzie w każdym było po kilkaset sztuk bydła.
Dzisiaj nie ma PGR-ów , nie ma tak dużej hodowli bydła i drobiu ,a w sklepach mięsa i wędlin aż zatrzęsienie.
Natomiast standard życia , niższy od obecnego był na całym świecie i o tym należy pamiętać !
s0 / 95.160.92.* / 2010-12-02 21:14
20 lat między wojnami i Polska z nicości stała się jednym z poważnych państw Europy, z dorobkiem.
20 lat po minęło i co? z tą Polską

A że, żyje się lepiej? - to technika....
T. / 81.190.70.* / 2010-12-02 13:38
O ile pamiętam , to takiego bezrobocia i tylu bezdomnych , ile jest dzisiaj ,to na pewno nie było w tamtych czasach ,droga "grea".
Wtedy wszyscy pracowali i nikomu na myśl nie przychodziło, że przed emeryturą może zostać zwolniony z pracy !
Nikt nikogo z domu nie wyrzucał !
A spółdzielcze osiedla mieszkaniowe , gdzie większość Polaków spokojnie mieszka i nikt ich z domu nie wyrzuca.
-Skąd się to wzięło ?
- Z "UE" ?
Z tego powodu "grea" , słabo się Tobie robi ???
OJ ! Zima dała się Tobie we znaki , czym prędzej do lekarza musisz się udać .
tańczący-z_fundami / 195.149.64.* / 2010-12-02 15:38
hahaha jasne, wszyscy mieli pracę tylko nic nie robili, czy się stoi czy sie leży 1000 się należy. Z mieszkań nikt nie wyrzucał - owszem nawet jak nie płacili czynszu, więc inni patrzyli i się uczyli więc coraz więcej ludzi nie płaciło czynszu, to w jakim stanie miały byc budynki ? Nic dziwnego że kraj zbankrutował, socjalizm ZAWSZE bankrutuje prędzej czy później. Z bezdomnymi czy bezrobociem mozna zwalczyć tylko nie tłamsząc przedsiębiorczości durnymi przepisami. Ostatnio mówili że bedzie wolno otwierać małe domowe przedszkola, moja żona nauczycielka się ucieszyła, 3 dzieci, jest na wychowawczym - dorobi sobie. A tu PO-wska figa - Komorowski cholera łaskawca ogłosił że takie przedszkola tylko dla mających do 2-jki dzieci, a my mamy 3-jkę K-WA MAĆ !. No i trudno mogliśmy zarobić, płacić podatki, wszyscy byliby zadowoleni a tak FIGA !
T. / 81.190.70.* / 2010-12-02 20:43
Co Ty chłopcze możesz wiedzieć ...
Jak widać , teraz też coś Tobie nie leży .
tańczący_z_fundami / 178.42.65.* / 2010-12-02 20:58
nie mów do mnie chłopcze dzieciaku, nic merytorycznego naskrobać nie potrafisz ? Może powiesz co Komorowskiemu czy tuskowi za różnica czy kobieta ma 3 czy 2 dzieci ?
T. / 81.190.70.* / 2010-12-03 11:36
Na pocieszenie powiem Tobie , że kiedyś przedszkola państwowe były dostępne dla wszystkich dzieci !
ZA DARMO !
Dopiero po 1985 wprowadzono niewielkie symboliczne opłaty dla zamożniejszych rodzin . Zaś rodzice których nie było stać na opłaty , były z tego zwolnione .
Natomiast po 90 r. systematycznie likwidowano przedszkola i żłobki , bo ktoś z rządzących w nowej Polsce stwierdził , że tego dobrodziejstwa dla młodych rodzin jest za dużo !!!

A teraz są prywatne za słoną kasę.

Tak właściwie to nie bardzo wiem, z czego jesteś niezadowolony.
W/g Ciebie jak widzę, to przedtem i teraz jest źle.
Przecież większość polskiego społeczeństwa chciała przemian w Polsce.

Najnowsze wpisy