Forum Forum inwestycyjneForex

Balcerowicz: RPP się spóźniła, bo mnie nie słuchała

Balcerowicz: RPP się spóźniła, bo mnie nie słuchała

Wyświetlaj:
vanyel / 89.78.36.* / 2007-09-07 16:59
Rozumiem, że efekt w postaci 10 mld złotych oszczędności nie zasługuje na miano reformy. Przecież to tylko takie drobne. A co się stanie jeśli te zaoszczędzone pieniądze pójda na naukę, modernizację, rozwój nowoczesnych technologii. A to już nie po myśli ....
Cywilizator z Prowincji / 213.76.159.* / 2007-09-07 02:42
A w tym FOR są Polacy? Bo jak widzę to jakaś dziwna opcja i nacja psuje powietrze, i to na wietrze... Czy nie ufacie Polakom? Ale jak widzę to chcecie od nich brać pieniądze. Dlaczego piszecie, cytuję: "FOR (...) utrzymywać się zamierza z dobrowolnych wpłat polskich"... chyba żydowskich! O, fe, niedobre chłopaki! A weźcie się za robotę a nie liczyć na frajerskie... Do roboty! Do roboty! Do roboty! A najlepsze byłyby dla was OBOZY PRACY! Obozy Pracy! Obozy Pracy! Obozy Pracy!
Zygmunt Jan Prusiński / 213.76.159.* / 2007-09-07 02:18
Słuchaj śliczny mężczyzno o dwóch nazwiskach jak baba, przyjdzie taki czas że NARÓD POLSKI zamknie cię we więzieniu za (ten plan) zniszczenia życia ludzkiego w Polsce. Twoja "Unia Wolności" z korzeni komunistycznej PZPR była organizacją przestępczą, która moczyła ręce w KORUPCJI od początku 1990 roku. Przykład pierwszy z brzegu, Janusz Lewandowski. Czy czasem on nie jest bratem tow. Lewandowskiego Wojciecha z domu LEBENSTAIN? Jeśli tak, to nie dziwię się..., to takie porodzinne nauki pod nazwą: "OSZUSTWO I SCHLEBIANIE DO WŁASNEJ KIESZENI". - Zygmunt Jan Prusiński (narodowy poeta), 7 września 2007 r.
A... / 212.244.189.* / 2007-09-04 11:40
...a jak zwiększenie stóp napędzi gospodarkę - poprzez drożenie kredytu inwestycyjnego pewnie co???

...a skąd przewidzieć mogła RPP kolejny rok niższych plonów wszystkiego co rośnie na polskich i nie tylko polskich polach - a więc wzrost cen żywności...

...a może by tak wyrzucić z koszyka cenowego ceny żywności i mieć prawdziwy obraz naszej inflacji...???

P.S. Jakie to szczęście, że nie ma Pana już w RPP Panie kochany profesorze - za to Pana zacząłem nawet już kochać (!!! - hihihiiiiii.........), że Pan już w niej w końcu nie szkodzi, tej skopanej przez Pana nieudolność naszej gospodarce...,

...a jakoś tak dziwnie się składało, że jak był Pan wicepremierem to wzrost PKB był..., o przepraszam chyba jak się nie mylę w ogóle go nie było ???!!!
JanB / 2007-09-04 10:19
Zwolennicy PiS-u, jesteście brakującymi ogniwami w teorii Darwina. Gdyby nie Balcerowicz, dzisiaj błagalibyście o pomoc od Białorusi - ale czy Wy kiedykolwiek to zrozumiecie?
W11do00zgłośsię / 83.142.57.* / 2009-05-14 18:25
Dla mnie jesteś jak małpa która liże się po własnych jądrach.
W moich oczach jesteś brakującym ogniwem w teorii dot.
ewolucji pejsów i teorii powszechnej koszerności.
Gdyby nie ludzie których wymieniasz byłby ład i porządek a dewiantów,homo-niewiadomo i inne paranormalne wybryki takie jak słońce peru siedziałyby za kratkami a na ich tyłkach siedzieli by mieszkańcy czarnego lądu
gkalewski / 193.239.58.* / 2007-09-04 12:29
JanieB, gdybyś śledził prawidłowości rozwoju kapitalizmu, to wiedziałbyś, że owszem inwestuje on kapitał, ale tylko we własne technologie i sprawdzone marki. "Zaorano" polską myśl technologiczną i wynalazczą. Wszczepiono nam w świadomości myśl, że tylko to co zachodnie jest dobre. Od czasu wielkiej transformacji nikt już na świecie nie rozpoznaje polskiej marki. I w tym brał udział też nasz szanowny Profesor-dyktator...A można było wyselekcjonować przedsiębiorstwa, branże, gdzie mieliśąmy rozpoznawalny sprawdzony potencjał, a tak kolesie Profesora od "burzenia" wszystkiego złamali w Polakach poczucie, iż jesteśmy w stanie skonstruować sami korzystając z własnej bazy politechnicznej. A tak jesteśmy ciągle postrzegani w Europie i na świecie jako "tania siła robocza" czyli "robolescu Europy". Nikt łącznie z Profesorkiem nie pomyślał, iż w tamtym czasie można było ściągnąć z zagranicy wykształconych polskich emigrantów, i przy ich pomocy stworzyć podwaliny prężnego przemysłu tak jak zrobiła to Korea Południowa i Tajwan, a tak mój syn pracuje w LG u koreańczyków (studiuje zaocznie informatykę) za 900 zł netto...wstyd i hańba...I już czuje, że "łamią" w nim poczucie własnej wartości i charakter...Ma realizować plan, do tego jest potrzebny, nie do samodzielnego myślenia...i dlatego będziemy kolejnym bantustanem Nowoczesnej Europy....Dziękujemy Profesorze i tej bandzie pseudopolityków
spod londynu / 89.240.55.* / 2007-10-27 22:25
Jaką MYŚL TECHNOLOGICZNĄ masz na myśli. Czyzby samochód "Polonez". Co do "polskiej marki" to jestem pewien że masz na mysli polską Żytnią i Lecha Wałęsę. Innych polskich marek rozpoznawanych za granicą nie znam. Wiez tak wiele nie straciliśmy
outlook / 2007-09-05 17:53
Szanowny gkalewski , a gdieżeś to widział tę polską myśl technologiczną i wynalazczą, co to ją zaorano. A jakież to polskie marki rozpoznawano na swiecie przed transformacją ?. Rozumiem, że jest Pan zwolennikiem teorii, że to układ zniszczył nasz mlekiem i miodem płynący kraj. Gratuluję spostrzegawczości. A potęgi gospodarczej nie buduje się na wykształconych emigrantach, a na kapitale, którego [nie wiem czy zacny Pan pamieta nie mieliśmy]. Proponuję przestudiować historię rozkwitu wymienionych państw i dużo rzeczy będzie jeśniejszych. My szanowny Panie zawsze będziemy woleli rozbudowywać KRUS i system emerytur pomostowych niż niż "odchudzać" obciążenia budżetowe, a przy takiej polityce długo będziemy postrzegani jako "robolescu Europy". I jeżeli za coś winię Pana prof. Balcerowicza to za brak podatku liniowego i uległość wobec związkowego [ no i politycznego oczywiście] lobby na rzecz opóźniania prywatyzacji "filarów gospodarki" - czyli nieboszczyków ekonomicznych wyciągających łapy po moje , podatnika , pieniądze.
LG / 217.97.165.* / 2007-09-04 13:34
Ciekaw jestem, w jaki sposób ściągnięcie do kraju emigrantów z Jackpointu i Kazachstanu miało by wpłynąć pozytywnie na rozwój w Polsce nowoczesnych technologii.
gkalewski / 193.239.58.* / 2007-09-04 12:32
Zgadzam się, po wielu latach pracy w mediach, spotkałem się z "cichą" kontrolą i korektą newsów, szczególnie "pilnuje" się wymogu "political corect"...
AFERY PRAWA / 83.29.110.* / 2007-09-04 01:10
Regulamin forum
mko / 213.25.181.* / 2007-09-04 09:51
Zapomniałeś o niezwykle istotnych Masonach i Cyklistach! Jak wiadomo, obok Żydów do główne zagrożenie dla Ludzkości!!!
lato22 / 195.238.227.* / 2007-09-04 07:50
jak ktoś zaczyna od słowa Żyd to znaczy że nie warto go dalej słuchać - gdyby Balcerowicz był żydem czy to rzeczywisym czy przyłowiowym to byu zajął się swoim interesem a nie NBP jest wystarczajaco zdolny by sobie poradzić - ten nieracjonalny strach przed "Żydami" wskazuje, że czas się leczyć u psychiatry
Fr.Skwarnicki / 194.181.106.* / 2007-09-04 10:22
Wchodząc trochę w słowo (ale zupełnie poza tematem "Balcerowicz) chciałbym przytoczyć autentyczną anegdotę: w połowie lat 60-tych znajomy mojego Ojca odwiedził w Komisji Planowania swojego kolegę ze studiów Leona Rubinsteina. Ów czytał właśnie entuzjastyczny artykuł opisujący sukces zagraniczny pianisty Artura Rubinsteina. Leon R. powiedział wtedy:"wie Pan, czym różnie się ten Rubinstein ode mnie? Tym,że on jest wielkim Polakiem a ja małym parszywym Żydem". Leon Rubinstein wyjechał z Polski w 1968 do szwecji, gdzie odniósł spory sukces w biznesie. To zamiast mojej opinii o tzw. stosunku do Żydów.
arch / 83.30.147.* / 2007-09-04 10:03
A co dopiero mówic o jakimś p. B z RP
Patrick Buchanan, 1.09.2007, „Antiwar.com” w artykule pod tytułem „Trzecia Faza Wojny Bush’a.”
wyraźnie precyzuje problem uległości polityków u steru USA, wobec lobby Izraela.
Fakt, że były doradca prezydentów, który forułował teksty przemówień prezydentów Richarda Nixon’a i Ronald’a Regan’a nie jest w stanie opublikować swojej krytyki w powszechnie dostępnych mediach amerykańskich sam mówi za siebie i jest jednym z dowodów kontroli lobby Izraela w Waszyngtonie oraz cenzury niezależnych opinii w USA
30 latka!!!!!!!! / 82.177.183.* / 2007-09-03 23:08
CAŁE SZCZĘSCIE ŻE JUŻ GO NIE MA I OD ROKU MAMY WZROST GOSPODARZCY BO OSTANIE KILKA LAT TO TYLKO SIĘ ZAPADALISMY :))
eka / 81.15.166.* / 2007-09-04 07:37
wzrost gospodarczy nastapił w wyniku odpowiednich działań poprzedniej ekipy i Balcerowicza właśnie. obecna ekipa nie pozwoliła na dalszy rozwój ponieważ przejadamy ten "wzrost". Ta ekipa nie stworzyła żadnych ustaw regulujacych stan państwa tylko rozbudowała struktury około rządowe i tam przecieka ogromna ilość naszego dorobku. A czy wiesz, że od wyzywania ludzi nie przybędzie nam rozwoju gospodarczego. Zamieniamy sie w dzikie bestie opluwające innych. Ciekawe co na to wyznawcy Chrystusa. Boże, jak Go tutaj brakuje.
:) / 81.210.19.* / 2007-09-04 08:29
Te "odpowiednie działania", to przede wszystkim słynne "schładzanie gospodarki".
nicsieniezmieni / 192.193.245.* / 2007-09-04 08:41
nie wiem czy wiesz ale schladzanie gospodarki tez jest potrzebne
zapraszam do lektury cyklu koniunkturalnego gospodarki :)
alkra12 / 212.122.223.* / 2007-09-03 22:31
Wszyscy,którzy ośmielają się krytykować ciekawe pomysły Balcerowicza - w efekcie sami nie wiedzą co mają powiedzzieć. Kochani chcecie gadać to najpierw zacznijcie od swojego podwórka!!Dzięki Balcerowiczowi przeżywaliśmy wzrost gospopdarczy i oby trwał nadal.Zamiast gadać odkładajcie sobie kasę na emeryturę bo niewiadomo jak z ZUSem za naście latek będzie!!
747 / 83.6.126.* / 2007-09-03 20:43
Jak zwykle pyskówka i ślinotok zacietrzewieńców. Zniechęcenie ogarnia. Nie wiem czy po prostu duskutują tylko skraje krzywej Gausa czy nasze społeczeństwo jest aż takie beznadziejne?
Przypomina się porzekadło "Mądry wie co mówi - głupi mówi co wie" (dla tych rozumnych inaczej przpomnę, że wiedza głupiego jest raczej nieprzydatna).
Proponuję aby "rzucający obelgami" podpisali się z Imienia i Nazwiska i zastanowili się czy przypadkiem ten opluwany nie okarze się pojutrze osobą od której zależą ich losy.
Co do dokonań Balcerowicza jedno jest faktem to co zaproponował przyniosło oczekiwany skutek. A potem kolejni sternicy naszej łajby jakoś nawet na milimetr nie chcieli zmienić kursu ...! Jeśli zostało wam w umysłach coś poza chorymi emocjami to wyciągnijcie wnioski.
Co do meritum czyli niezależnego organu doradczego to byc może ma to sens, ale jakoś nie wierzę w roztropność Polaków. Po wojnie Japonia wykonała taki plan - stworzono gabinet cieni a właściwie fachowców a parlament zachowując pozory demokracji głosował zaproponowane ustawy w 100 % ZA i dzięki temu wydźwignęli się z dużo gorszej sytuacji niż Polska. Ale my jestesmy niestety jak widać krajem pyszałków i nieuków.
Nie dość, że nie chcemy się uczyć na swoich i cudzych błędach to dodatkowo nie chcemy za nic w świecie uczyć się na cudzych sukcesach.
Po dość długim czasie współżycia z narodem żydowskim jedyne czego nie zrobiliśmy to nie nauczliśmy się od nich tego w czym są od nas o niebo lepsi - solidarności, prawdziwego codziennego patriotyzmu i choćby handlu z praktycznych umiejętności. Za to od przemiłych skąd inąd sąsiadów Rosjan przejęliśmy to co najgorsze - pyszałkowatość, skłonność do chlania wódki i bardzo niepraktyczną tzw. słowiańską duszę.
A dzisiejszy świat to nie dzikie knieje z miejscem dla każdego ale niestety pole twardej walki gospodarczej.
I co nam po dzikich kłótniach. Zacznijmy mówić o konkretach a nie tylko pluć jak popadnie.
NIEPRAWDOPODOBNIEw / 83.8.236.* / 2007-09-03 19:49
FOR. -TZN. "FETOR ODRAŻAJACYCH RUPIECI"-WIADOMO KTO BĘDZIE ICH FINANSOWAŁ??!!!-DOBRZE ŻE DZIAŁA I TO SKUTECZNIE C B A -BALCEROWICZ JEST ZWIAZANY Z OBCYM KAPITAŁEM KTÓREMU 'DOSTARCZYŁ OGROMNY KAPITAŁ -WYPRACOWANY PRZEZ POLAKÓW KIEDY BYŁ MINISTREM FINANSÓW I PREZESEM NARODOWEGO BANKU POLSKIEGO!!
JanB / 2007-09-03 19:27
Wszyscy zwolennicy PiS-u jesteście brakującymi ogniwami w teorii Darwina.
wezyzyr / 212.76.37.* / 2007-09-03 19:50
między organizmami z PO a ludźmi pewnie tak
SZPILECZKA / 83.8.236.* / 2007-09-03 19:40
JanB-TO EWIDENTNY PRZYKŁAD NIEROZWNIĘTEGO OSOBNIKA ZA CZASÓW DARWINA /JAKO WYJATKOWY -WYJATEK/
MarekMik / 85.221.201.* / 2007-09-03 19:21
wzrost gospodarczy był znikomy, bezrobocie 22%, ogólna bieda i marazm.
Bardzo już Panu Profesorowi dziękujemy, zapraszamy do RPA, Nowej Zelandii lub na Antarktydę.
vapor / 83.14.232.* / 2007-09-03 18:26
same "merytoryczne" wypowiedzi, a moherowy berecik coraz bardziej uciska, uciska.... wiekszosc Panów widac po wyzszej szkole rydzyka
qumaq / 83.5.123.* / 2007-09-03 19:36
tak - gdzie te czasy gdy na portalu Money nie uświadczyłeś debila?
maateo / 82.139.8.* / 2007-09-03 20:21
minęły bezpowrotnie kolego. Niestety...
Dekaczyzator / 84.10.95.* / 2007-09-03 18:26
A kim sa Kaczynscy ? Tytul profesora za wychwalanie komuny w latach 70, cieple profesorskie posadki za czasow PZPR dostali za walke z Komuną ?
DA-old / 195.225.71.* / 2007-09-03 17:35
A kim jesteś Balcerku, że uważasz się za Boga.

Profesura za usługi, prestiż za zasługi, pieniądze za przysługi.
Ot i tyle. Profesor od siedmiu boleści...
gratuluję / 83.24.209.* / 2007-09-03 17:46
dobre, naprawdę dobre - kwintesencja dokonań tow. lektora CK PZPR.
MN2 / 80.51.231.* / 2007-09-03 17:54
Jakieś fakty, czy tylko kwintesencje?
Z.Przewdziecki / 81.219.244.* / 2007-09-03 17:43
DA-old, czy możesz podać jakieś FAKTY, KONKRETY z datami i nazwiskami (kto dał Balcerowiczowi profesurę i pieniądze [ile i w zł czy innej walucie??] i za jakie usługi bądź przysługi??). Czy możesz oderwać się od poziomu Leppera, czy stać Cię na to??
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy